Duh,duša i telo

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
a sta je lomljenje nesto posebno hleba?

Ne možeš ti to znati, to je vezano s kršćanstvom.

Ne pise da su uzimali simbole vino i hleb kako je to Isus tada ucinio jednom uoci njgove smrti

Ako je to Isus samo jedan put učinio, uoči svoje smrti, zašto vi to ponavljate svake godine? Osim toga, obilježavanje bilo kakvih godišnjica, kao na primjer rođendana, je najstrašnije bogohuljenje. :)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Nebesku nadu ima 14400 odabranih.
Ostali imaju nadu vecnog zivota na Zemlji.
A dokaza za to nigde!

Tih 144 000 opisanih u otkrivenju su prirodni izraelci! Cak se navode i plemena! I nije tacno da plemena nisu ispravno navedena u otkrivenju, jer jesu! Ovih 144 000 su predstavljeni nasuprot 'velikom mnostvu' koji su pagani. U prvom veku su postojale dve grupe Hriscana, prirodni jevreji i pagani, tako su i opisani u otkrivenju. To su dve grupe Hriscana - 'malo stado i druge ovce'. "Deset ljudi iz svih naroda neznabozackih ce uhvatiti jednog judejca za skut govoreci idemo s vama jer smo culi da je Bog s vama"! (Zaharija 8:23). Malo stado je zato malo, jer je malo jevreja u prvom veku prihvatilo Hrista za mesiju! Zato je jedan jevrejin naspram deset neznabozaca! I to je doslovno tako!

Medjutim, najveci dokaz koliko vam je teologija pogresna je taj sto Hristos uci da i oni iz SZ imaju nebesku nadu, i to ne mozes oboriti!
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
A dokaza za to nigde!

Tih 144 000 opisanih u otkrivenju su prirodni izraelci! Cak se navode i plemena! I nije tacno da plemena nisu ispravno navedena u otkrivenju, jer jesu! Ovih 144 000 su predstavljeni nasuprot 'velikom mnostvu' koji su pagani. U prvom veku su postojale dve grupe Hriscana, prirodni jevreji i pagani, tako su i opisani u otkrivenju. To su dve grupe Hriscana - 'malo stado i druge ovce'. "Deset ljudi iz svih naroda neznabozackih ce uhvatiti jednog judejca za skut govoreci idemo s vama jer smo culi da je Bog s vama"! (Zaharija 8:23). Malo stado je zato malo, jer je malo jevreja u prvom veku prihvatilo Hrista za mesiju! Zato je jedan jevrejin naspram deset neznabozaca! I to je doslovno tako!

Medjutim, najveci dokaz koliko vam je teologija pogresna je taj sto Hristos uci da i oni iz SZ imaju nebesku nadu, i to ne mozes oboriti!
ok ako tebi treba dokaz mislila sam da to znas iz Biblije
evo dokazi
Otkrivenje 14:1-5

Otkrivenje 14
1 I pogledao sam, kad gle — Jagnje stoji na gori Sionu i s njim sto četrdeset i četiri hiljade

onih koji imaju njegovo ime i ime njegovog Oca napisano na svojim čelima.

2 I čuo sam zvuk s neba poput huke mnogih voda i poput tutnjave jakog groma.

Zvuk koji sam čuo bio je kao muzika harfista koji pevaju i sviraju svoje harfe.

3 Pevali su kao novu pesmu pred prestolom i pred četiri bića i pred starešinama.

I niko nije mogao da nauči tu pesmu osim onih sto četrdeset i četiri hiljade, koji su otkupljeni sa zemlje.

4 To su oni koji se nisu onečistili sa ženama, koji su sačuvali svoje devičanstvo.

Oni slede Jagnje kuda god ono pođe. Otkupljeni+ su od ljudi kao prvine Bogu i Jagnjetu

5 i nikakva se laž nije našla u njihovim ustima, ničim se nisu onečistili.

Jagnje je naravno Isus Hrist.

Otkrivenje 5
9 I oni su pevali novu pesmu: „Dostojan si da uzmeš svitak i otvoriš njegove pečate,
jer si bio zaklan i svojom si krvlju kupio Bogu ljude iz svih plemena i jezika i narodnosti i naroda,

10 i učinio si ih kraljevstvom i sveštenicima našem Bogu, i oni će kraljevati nad zemljom.“

Bog je unapred odredio:
144 000 pomazanih hriscana. koji vladaju sa Hristom na nebu

dakle samo 144000 odabranih vaskrsava na nebo Otkrivenje 14:1-5
to je taj odredjen broj ljudi koji vaskrsava na nebo

............................................
Oni koji su umrli pre Hriista vaskarsavace na Zemlji

Jer je Hrist tek svojom smrcu i vaskrsenjem na nebo otvorio put nebeskog vaskrsenja
tako da je moguce samo oni posle Hrista da vaskrsnu na nebu.

I to samo odredjen broj ljudi a svi ostali tj vecina vaskrsava na Zemlji

14400 ima udeo u 1 uskrsenju to je nebesko uskrsenje
ostyali imaju Zemaljsko uskrsenje.


Ne možeš ti to znati, to je vezano s kršćanstvom.



Ako je to Isus samo jedan put učinio, uoči svoje smrti, zašto vi to ponavljate svake godine? Osim toga, obilježavanje bilo kakvih godišnjica, kao na primjer rođendana, je najstrašnije bogohuljenje. :)
Isus je rekao ciniti to meni za spomen.
Dakle sta isus kaze to ti je hriscanstvo

Ne možeš ti to znati, to je vezano s kršćanstvom.



Ako je to Isus samo jedan put učinio, uoči svoje smrti, zašto vi to ponavljate svake godine? Osim toga, obilježavanje bilo kakvih godišnjica, kao na primjer rođendana, je najstrašnije bogohuljenje. :)
pa ti ne znas to je ocigledno
ja iznosim kako je u Bibliji
Isus je rekao ucenicima da to cine na njegov spomen.
Dakle to je hriscanski
a rodjendani su paganski obicaji
imas u Bibliji primere tih paganskih obicaja rodjendan faraona i Iroda
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Okupljala se svakodnevno, a okupljanja u nedjelju su bila svečanija i brojnija. Tako sveti Luka zapisao.

Nigde to Luka nije zapisao.

A u vezi svega drugog odgovor sam dao.
Posebno, da nije mogao Hristos da uspostavi iskljucivo nedelju kao vreme uzimanja vecere jer sam nije poslednju veceru obavio u nedelju.

Drugo, vecera Gospodnja je oznanjivanje Hristove smrti, a Hrist nije umro u nedelju vec u petak posle podne, pre osvitka subote.

Dakle, nedelja i uzimanje vecere u nedelju nema nikakve temelje u svetom pismu.

 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
pa ti ne znas to je ocigledno
ja iznosim kako je u Bibliji
Isus je rekao ucenicima da to cine na njegov spomen.
Dakle to je hriscanski

Da, Isus ih uputio da to čine njemu na spomen, i apostoli su to činili svaki dan. A vi JS to činite jednom godišnje. :) I što je onda kršćanski i biblijski? Ono kako su činili apostoli, svaki dan, ili ovo što činite vi JS - jednom godišnje?

Dakle, nedelja i uzimanje vecere u nedelju nema nikakve temelje u svetom pismu.

Jedino nedjelja i ima smisla. Radost kršćana ne počiva na Isusovim mukama koje je podnio u petak, nego na Isusovom uskrsnuću koje se dogodilo u nedjelju. :) A vi subotari i "đus drinkeri" slavite što hoćete i kako hoćete.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, Isus ih uputio da to čine njemu na spomen, i apostoli su to činili svaki dan. A vi JS to činite jednom godišnje. :) I što je onda kršćanski i biblijski? Ono kako su činili apostoli, svaki dan, ili ovo što činite vi JS - jednom godišnje?

Jedino nedjelja i ima smisla. Radost kršćana ne počiva na Isusovim mukama koje je podnio u petak, nego na Isusovom uskrsnuću koje se dogodilo u nedjelju. :) A vi subotari i "đus drinkeri" slavite što hoćete i kako hoćete.

Nigde u bibliji ne postoji nedelja kao praznik Hristovog vaskrsenja, niti je vecera Gospodnja simbol vaskrsenja.
Simbol vaskrsenja u bibliji je krstenje vodom.

M se drzimo biblije i drzimo biblijsku subotu, a vi slobodno slusajte i drzite ljudske zapovesti.


 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Ne možeš ti to znati, to je vezano s kršćanstvom.



Ako je to Isus samo jedan put učinio, uoči svoje smrti, zašto vi to ponavljate svake godine? Osim toga, obilježavanje bilo kakvih godišnjica, kao na primjer rođendana, je najstrašnije bogohuljenje. :)
Isus je rekao ciniti to meni za spomen.
Ne možeš ti to znati, to je vezano s kršćanstvom.



Ako je to Isus samo jedan put učinio, uoči svoje smrti, zašto vi to ponavljate svake godine? Osim toga, obilježavanje bilo kakvih godišnjica, kao na primjer rođendana, je najstrašnije bogohuljenje. :)
pa ti ne znas to je ocigledno
ja iznosim kako je u Bibliji
Isus je rekao ucenicima da to cine na njegov spomen
Da, Isus ih uputio da to čine njemu na spomen, i apostoli su to činili svaki dan. A vi JS to činite jednom godišnje. :) I što je onda kršćanski i biblijski? Ono kako su činili apostoli, svaki dan, ili ovo što činite vi JS - jednom godišnje?



Jedino nedjelja i ima smisla. Radost kršćana ne počiva na Isusovim mukama koje je podnio u petak, nego na Isusovom uskrsnuću koje se dogodilo u nedjelju. :) A vi subotari i "đus drinkeri" slavite što hoćete i kako hoćete.
Apostoli to nisu cinili svaki dan.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Apostoli to nisu cinili svaki dan.

Naravno da nisu lomili hleb i uzimali veceru svaki dan jer nisu ni mogli.

Apostol Pavle kaze:

"Od Jevreja primio sam pet puta četrdeset manje jedan udarac;
Triput sam bio šiban, jednom su kamenje bacali na me, tri puta se lađa sa mnom razbijala,
noć i dan proveo sam u dubini morskoj.
Mnogo puta sam putovao, bio sam u strahu na vodama, u strahu od hajduka, u strahu od rodbine, u strahu od neznabožaca, u strahu u gradovima, u strahu u pustinji, u strahu na moru, u strahu među lažnom braćom;
U trudu i poslu, u mnogom nespavanju,
u gladovanju i žeđi, u mnogom pošćenju, u zimi i golotinji" ( 2 Korincanima 11. 24 - 27 )

Dakle, izraz "KAD GOD JEDETE" ne oznacava bilo koje odredjeno vreme, vec kad god za to ima prilike, bilo svaki dan, par puta u sedmici ili mesecu ili godini.

Nema obavezno odredjenog vremena u kome je zapovedjeno da se to cini.
 
Natrag
Top