Duh,duša i telo

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Apostoli to nisu cinili svaki dan.

U Bibliji piše da jesu i Crkva uči da jesu. :)

Nema obavezno odredjenog vremena u kome je zapovedjeno da se to cini.

Kršćani, koje je Krist za slobodu oslobodio ne čine ništa zato što je obvezno. I tako su apostoli, upravo u toj kršćanskoj slobodi, odabrali činiti to svaki dan, a nedjeljna okupljanja na slavljenje Krista su brojnija i svečanija.

P.S. mystery i Laodikeja to ne mogu razmjeti. Oni su još u ropstvu Zakona sa Sinaja.
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
U Bibliji piše da jesu i Crkva uči da jesu. :)



Kršćani, koje je Krist za slobodu oslobodio ne čine ništa zato što je obvezno. I tako su apostoli, upravo u toj kršćanskoj slobodi, odabrali činiti to svaki dan, a nedjeljna okupljanja na slavljenje Krista su brojnija i svečanija.

P.S. mystery i Laodikeja to ne mogu razmjeti. Oni su još u ropstvu Zakona sa Sinaja.
Isus nije rekao cinite to svaki dan :)
dakle

U Bibliji piše da jesu i Crkva uči da jesu. :)



Kršćani, koje je Krist za slobodu oslobodio ne čine ništa zato što je obvezno. I tako su apostoli, upravo u toj kršćanskoj slobodi, odabrali činiti to svaki dan, a nedjeljna okupljanja na slavljenje Krista su brojnija i svečanija.

P.S. mystery i Laodikeja to ne mogu razmjeti. Oni su još u ropstvu Zakona sa Sinaja.
ja se drzim Bozje reci Biblije
a ti si u ropstvu pa ne razumes
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To nije pravilo, nego je tada bila potreba, pa vi se ne okupljate svaki dan.

Ajde...

Još jednom si dokazao da pojma nemaš.

Svakoga dana se u Crkvi služe Sv.Mise - Liturgije. Svakog dana.

Ps. I čita se Sveto Pismo. Čitaće se i sutra,


Točno. A tko je onda u pravu? Apostoli koji su se odlučili okupljati svaki dan, ili vi JS koji se okupljate jednom godišnje? :)

Ili Elenini "čekaoci", koji se 4 puta godišnje okupljaju na krekerima i đusu? :D A shabatom odmaraju, ili idu da ih "duhozboritelji" podučavaju kako da postanu Ellenini "proroci"...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
ok ako tebi treba dokaz mislila sam da to znas iz Biblije
evo dokazi
Naravno da znam. Kakav je to dokaz? Samo si citirala stih iz otkrivenja i rekla da su to pomazanici koji imaju nebesku nadu? Obrazlozi, zasto smatras da jedino oni imaju nebesku nadu, a svi ostali zemaljsku?

Ovih 144000 su prirodni jevreji koji su jos u prvom veku prihvatili Hrista! I zato ih je malo. I to je ispravno tumacenje! A veliko mnostvo su pagani, koji su isto u prvom veku prihvatili Hriscanatvo i njih je vise!

I nema razlike izmedju njih s obzirom na poziv, i jedni i drugi idu na nebo!

Osim toga apostoli su praktikovali celibat vecinom i zato se i kaze da se oni "nisu opoganili sa zenama". Sve je potpuno jasno, ako posmatramo u svetlu desavanja iz prvog veka!

Naravno ovo sto je napisano za njih ima dvostruko znacenje i za poslednje vreme. Postoje indicije da ce se jevreji vecinom pred sam kraj obratiti na Hriscanatvo!
 
Natrag
Top