Deset Božijih zapovjedi

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaboravili ste jos nesto.
Sam Bog ce prikazati svopj zakon na nebesima, gde ce svako jasno moci da vidi svaku zapovest na svom jeziku, i biti osvedocen da je zakon bio i ostao vecno nepromenjivo merilo pravde.

Takodje, Bog ce na isti identican nacin objaviti vecno jevandjelje svim narodima, i uputiti poslednji poziv svetu da se obrati Bogu zivome i obavi pripremu za Hristov drugi dolazak u slavi.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Zaboravili ste jos nesto.
Sam Bog ce prikazati svopj zakon na nebesima, gde ce svako jasno moci da vidi svaku zapovest na svom jeziku, i biti osvedocen da je zakon bio i ostao vecno nepromenjivo merilo pravde.

Takodje, Bog ce na isti identican nacin objaviti vecno jevandjelje svim narodima, i uputiti poslednji poziv svetu da se obrati Bogu zivome i obavi pripremu za Hristov drugi dolazak u slavi.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ti znači vjeruješ u 10 BZ?!
--------------------------------------------

Zašto ne poštuješ prvih 5?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Postujem, nego ti na osnovu svooje tacke gledista i njihovog razumevanja mislis da ih ja krsim.
Ja ih postujem u skladu sa istinom zapisanom u bibliji, a ne ljudskim pretpostavkama.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Postujem, nego ti na osnovu svooje tacke gledista i njihovog razumevanja mislis da ih ja krsim.
Ja ih postujem u skladu sa istinom zapisanom u bibliji, a ne ljudskim pretpostavkama.
Jedno pričaš - drugo radiš!
--------------------------------

Ajmo ponovno vidjeti što piše -
a što ti štuješ!

-------------------------------------

PRVA:

Piše:

Izlazak 20,2

"Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva.
Izlazak 20,3

Nemoj imati drugih bogova uz mene.
-----------------------------------------------------------

A za tebe je TO ovako:

Izlazak 20,2

"Ja sam ISUS, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva.
Izlazak 20,3

IMAJ uz mene JOŠ BOGA OCA I BOGA SD.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno, ova zapovest je data u odnosu na njega koji je jedan zivi Bog koji se otkrio u tri licnosti. da covek u odnosu na njega kao takvog ne napravi Bogove od drveta ili kamena i da im se klanja, sto je i bio slucaj mnogobozackih naroda.

Da je verovanje u Boga koji se u bibliji otkrio ljudima kao ELOHIM u mnozini - mnogobostvo, tada bi Bog bio kontradiktoran, jer biblija govori o Isusu kao Bogu jednakom Ocu, i Otac ga naziva Bogom, Isus potvrdjuje ovu cinjenicu, apostoli ga nazivaju Bogom.

Apostol Toma je nazvao Isusa Bogom i on ga nije zbog toga osudio za mnogobostvo.
Prema tome, verovati u Boga koji se otkrio u tri licnosti nije mnogobostvo, i potpuno je u skladu sa biblijom.

"И послије осам дана опет бијаху ученици његови унутра, и Тома с њима. Дође Исус кад бијаху врата затворена, и стаде међу њима и рече: мир вам.
Потом рече Томи: пружи прст свој амо и виђи руке моје; и пружи руку своју и метни у ребра моја, и не буди невјеран него вјеран.
И одговори Тома и рече му:
Господ мој и Бог мој" ( Jovan 20. 28 )
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Naravno, ova zapovest je data u odnosu na njega koji je jedan zivi Bog koji se otkrio u tri licnosti. da covek u odnosu na njega kao takvog ne napravi Bogove od drveta ili kamena i da im se klanja, sto je i bio slucaj mnogobozackih naroda.

Tko je u Bibliji zapisan KAO Jedini Bog Koji Jedini Sjedi na Božjem prijestolju?
KAKO je Ime TOME Jedinome Bogu?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ELOHIM ili JAHWE - zajednica tri licnosti , Oca, Sina i Duha Svetoga koji su jedno.

Ovo nije tema o trojstvu ni o Bozjem imenu.
Tamo je sve prilozeno sa moje strane.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Tko je u Bibliji zapisan KAO Jedini Bog Koji Jedini Sjedi na Božjem prijestolju?
KAKO je Ime TOME Jedinome Bogu?
Zašto spamuješ temu i postavljaš ovakva pitanja na temi o Deset Božijih zapovjedi? Više nećete biti upozoravani, nego će svi spam postovi biti brisani!
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
ELOHIM ili JAHWE - zajednica tri licnosti , Oca, Sina i Duha Svetoga koji su jedno.

Ovo nije tema o trojstvu ni o Bozjem imenu.
Tamo je sve prilozeno sa moje strane.

Ovo nije tema o zajednici TRI LIČNOSTI!
Budi malo civilizovan i ne spamuj svaku temu istim pamfletima.

Deset Božijih zapovjedi
Discussion in 'Religija' started by Jurivaka, Jul 14, 2010.

Pošto je tema o Zapovestima ELOHIMA mnoštva u jednini i sa glavnim ulogama onda jedno jednostavno pitanje.

Koja je ELOHIMOVA najveća zapovest? Imaš taj pasus?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve zapovesti se ostvaruju kroz dve koje ukazuju na ljubav prema Bogu i bliznjima.
 
Natrag
Top