Deset Božijih zapovjedi

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
U čijoj Bibliji si našao ove redne brojeve u 20. poglavlju knjige Izlaska- 1., 2., 3. ... 10. !?!?!?!?!?

Ja ovakvih brojeva ne vidjeh u knjizi Izlaska, pa te pitam tko si ti i tko te ovlastio da ovako drsko interveniraš u tekst biblijskog pisca. Čekam odgovor.

Problem je što rednih brojeva nema, tako da svako ko tvrdi da je u Svetom Pismu našao Dekalog (Deset reči) poređane po rednim brojevima, laže, ili je što će pre biti, akolita nekog od mirijada kultova oca laži, porođenih u američkom "revivalu".

Dakle , jel Bog cuvao svoju rec? JESTE!
Jel sacuvao ime? NIJE!

Sačuvao je i ime.

Ime nad svakim Imenom. Isus.

Ps. YHWH se nikada i ponavljam nikada nije izgovaralo "jehova" (ko je jehova?), još se manje Bog titulisao sa "jehova bog" ili "bog jehova", kako to čine Bruklniski svedoci trgovca suknom.


Tacno je da u spasenju, ucestvuje Otac , Isus i Sveti Duh.
A ne samo Jehova!

Opet moram da ponovim.

Otac je YHWH

Sin je YHWH

Duh Sveti je YHWH

YHWH je Otac

YHWH je SIN

YHWH je Duh Sveti

Ili za ove posednute američkim "would be jew"

YHWH je HA Abba

YHWH je HA MEMRA

YHWH je HA RUAH KADOSHIM

A kako Shema Israel kaže: SHEMA ISRAEL; ADONAI ELOHEINU, ADONAI ECHAD, (čak i da je stajalo: SHEMA ISRAEL YHWH ADONAI ELOHEINU ADONAI ECHAD) YHWH je JEDAN!

Dakle, ne Tri odvojena "bića", ne tri odvojena "velikodostojnika" (iznad kojih je ko? Russelovački lažni bog možda? ) ne nekakva skupina, nego JEDNO I JEDINO BIĆE, PRIRODA, NATURA, a TRI LIČNOSTI, ipostasa, osobe.


Bog je dakle:

JA JESAM OTAC

JA JESAM SIN

JA JESAM DUH SVETI


*** Izvorno značenje Tetragramatona je JA JESAM

No, stvarno značenje imena (HA SHEM, doslovno Velika Spoznaja, saznanje) je:

Y a H a UV(glas W se u hebrejskom izgovarao kao Uv) a H ili YaHavah - LJUBAV.


U skladu sa time, može se slobodno reći:

Otac (Abba) je LJUBAV

Sin (Reč, Memra) je LJUBAV

Duh Sveti (HA RUAH; HA KADOSHIM) je LJUBAV

Tri su objave, jedna je suština,
JEDNO BIĆE - BOG, koji iz LJUBAVI (OTAC) rađa LJUBAV i LJUBAVLJU (Duh Sveti) sve uređuje i POSVEĆUJE.

Prosto je i jednostavno, ali se samo treba potruditi i isključiti (oterati, odreći se) sotonskih Sola i kuge koje one donose

Uostalom zar ne Reče:

"Voli Boga svoga svim srcem svojim, svom dušom svojom, svom snagom svojom" i "Voli bližnjeg svog kao samoga sebe"? Zar ne Reče da o ovim dvema ZAPOVESTIMA visi Tanakh i Ketuvim?

LJUBAV je ključ.

Zato i Kaže:

Ne uzimaj imena Boga svoga uzalud.

Ne nazivaj LJUBAVLJU ono što LJUBAV NIJE. Ne ZAKLINJI SE LJUBAVLJU

Zato su i "zaboravili" izgovor HA SHEM...
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U čijoj Bibliji si našao ove redne brojeve u 20. poglavlju knjige Izlaska- 1., 2., 3. ... 10. !?!?

Ja ovakvih brojeva ne vidjeh u knjizi Izlaska, pa te pitam tko si ti i tko te ovlastio da ovako drsko interveniraš u tekst biblijskog pisca. Čekam odgovor.


Nisu u pitanju brojevi ( 1, 2, 3... ), vec je Rimokatolicka vrkva izbacila zapovest o pravljenju slika i kipova.

Kod vas te zapovesti nema, a u bibliji je ima.

Osim toga, vi sami delite na deset, ali u izmenjenom sastavu bez zapovesti koju sam pomenuo.

I jos nesto.
Zapovesti ima deset jer tako kaze biblija "I ZAPOVEDI VAM NAPISAVSI DESET RECI NA DVE KAMENE PLOCE"

Sama forma zapovesti su deset odvojenih celina
.

Dakle, kod vas nedostaje tekst koji zabranjuje pravljenje i klanjanje slikama i kipovima.

Da li je ta zapovest odredjena brojem manje je bitno.

A po bibliji ima deset zapovesti.

I kod vas ima deset, ali ste jednu ukinuli, a od druge stvori dve da popunite prazninu.

Nakon zapovesti "NEMOJ IMATI DRUGIH BOGOVA UZA ME" ide tekst "NE GRADI SEBI LIKA REZANA.."

Ali to kod vas nema jer ste izbacili, a nastavili sa zapovescu "NE UZIMAJ UZALUD IMENA GOSPODA BOGA"
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Tko je tebe ovlastio da interveniraš u biblijski tekst, to sam te pitao. Znaš li što je sveti Ivan rekao za one koji svetom tekstu dodaju ili oduzimaju.

I prestani lagati i optuživati Kristovu Crkvu. Katolička Crkva ništa nije niti dodavala niti oduzimala od biblijskog teksta. Citiraj tekst 20. poglavlja knjige Izlaska iz bilo koje katoličke Biblije, pa ćemo vidjeti je li što krivotvoreno.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

DESET BOŽJI ZAPOVJEDI

Prva Božja zapovijed (Nemoj imati drugih Bogova uz mene)


Druga Božja zapovijed (Ne izusti ime Gospodina, Boga svoga, uzalud)​


Treća Božja zapovijed (Spomeni se da svetkuješ dan Gospodnji)​


Četvrta Božja zapovijed (Poštuj oca i majku da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji)​


Peta Božja zapovijed (Ne ubij!)​


Šesta Božja zapovijed (Ne sagriješi bludno)​


Sedma Božja zapovijed (Ne ukradi)​


Osma Božja zapovijed (Ne reci lažna svjedočanstva)​


Deveta i deseta Božja zapovijed || Ne poželi tuđeg ženidbenog druga | Ne poželi nikakve tuđe stvari​


Evo kako treba poštivati deset zapovjedi


Evo pogledaj.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pitaj Antoniju.
Ona je postavila vas koncept izokrenutih zapovesti.

Niti je Antonija niti je autor gornjih videa postavio doslovan tekst iz knjige Izlaska, dakle, ne može mu se ništa prigovarati niti ga optuživati za "vandaliziranje biblijskog teksta". Međutim , ti jesi. Ti si citirao doslovan tekst iz 20. poglavlja knjige Izlaska, i onda ga vandalizirao umećući u njega redne brojeve 1. do 10. Pitao sam te i ponovo te pitam. Tko si ti i tko te ovlasio da vandaliziraš biblijski tekst????
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tesko onima koji ne prozreju ovo tvoje lukavstvo koje ovde prosipas.

Ja nisam nista vandalizirao, vec kopirao tekst zapovesti kako su zapisane u bibliji.

A Antonija je postavila izmenjene zapovesti, gde nema zapovesti o zabrani klanjaja slikama i kipovima
.

Nisu u pitanju brojevi, vec tekst i sadrzaj zapovesti koje ste vi izmenili
.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Pitaj Antoniju.
Ona je postavila vas koncept izokrenutih zapovesti.
Izgleda da ti nisi odgledao video do kraja , pa sad tu lupetaš gluposti , autor videa to ljepo objašnjava
A Antonija je postavila izmenjene zapovesti, gde nema zapovesti o zabrani klanjaja slikama i kipovima.
Ljepo tije sve objašnjeno treba samo gledat

Kod nas djeca idu na vjeronauk , i uče kako se poštuje i voli Bog , evo primjera kako je to u 5 razredu

Slikoviti govor; Traženje teksta (2 Biblija i povijest spasenja) || 5. razred Katoličkog vjeronauka

Zar ovo nije ljepo objašnjenje za djecu ?
Kako vi učite djecu , daje Crkva Katolička kurva svaka vam čast
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kako vi učite djecu , daje Crkva Katolička kurva svaka vam čast

Kako i ne bi tako "učili", kada im se knjige njihove "svesvete" (u glavu udarene pozajmljivačice i prevarantkinje) prodaju i na trafikama (pored toga što se u knjižarama najčešće nalaze na policama sa okultističkom "literaturom")***

*** sinoć nakon posla odoh do trafike da kupim cigarete i Coca Colu, imam šta videti, "Čežnja Vekova" za 899 RSD (57,70 HRK). Pa prije bih dao te novce za Zagora, nego li za subotarsko smeće...
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Tesko onima koji ne prozreju ovo tvoje lukavstvo koje ovde prosipas.

Hvala Bogu, tebe su svi prozrijeli.


Ja nisam nista vandalizirao, vec kopirao tekst zapovesti kako su zapisane u bibliji.

Jesi, vandalizirao si ih dodajući redne brojeve doslovnom tekstu iz Knjige Izlaska.

A Antonija je postavila izmenjene zapovesti, gde nema zapovesti o zabrani klanjaja slikama i kipovima.

Lijepo ti Antonija odgovori odgovori. Komentirao si nešto što uopće nisi pogledao i nešto o čemu pojma nemaš. Pa evo nešto nauči, ako ti dopusti onaj koji te natjerao vandalizirati biblijski tekst. Dakle, Crkva ima "vjeronaučnu formulu" zapovijedi, ali joj, hvala Boguj, ne pada na pamet intervenirati u originalni biblijski tekst i tako ga vandalizirati, kako to činite vi subotari. Evo i na ovom forumu, ti k'o "drumski razbojnik" upadaš u tekst iz knjige Izlaska i vandaliziraš ga samovoljno dodajući dijelove kako tebi paše. Jednako kao ti ponaša se i 'tvoj brat' Jovan "Jelenić". I on također kao "drumski razbojnik" upada i nasrće na tekst Pavlove poslanice Kološanima i vandalizira ga. Ne paše ti bratu "Jeleniću" ono što je u svome tekstu napisao sveti Pavao - da je tjedna subota sjena - pa u svome svetogrdnom nasrtaju, kao i ti, samovoljno dodaje dijelove, samo zbog toga što njemu kao subotaru ne paše ono što je napisao sveti apostol o suboti.

Da ne bude zabune i da ljudi jasno vide i razumiju o čemu je riječ, evo pojašnjenja:

Pavlov tekst, Kol 2,16: Neka vas dakle nitko ne sudi po jelu ili po piću, po blagdanima, mlađacima ili subotama.

Jovanov "vandalizirani" tekst: "Zato niko da vas ne sud (ne osuđuje) za poštovanje jela ili pića ili za delove praznika, mladina ili subota".

Eto, ova dva subotara očito misle da po Svetom Pismu mogu pišati koliko ih volja. ;)

Nisu u pitanju brojevi, vec tekst i sadrzaj zapovesti koje ste vi izmenili.

Ti si samovoljno dodavao brojeve u sveti tekst. "Pišaš", dakle po svetom tekstu kao i brat ti "J. Jelenić".
 
Natrag
Top