Dali se treba klanjati ikonama ? I idolima u crkvi?

Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
U nedostatku argumenata okrećeš se vređanju. Pitam se kome ovo ide u korist....kada sopstveno verovanje ne umeš da odbraniš.

Decko ja sam tebi ne znam ni koliko puta postavljao pitanja, kako je covek mrtav posle smrti kad je Gospod vaskrsao, kad nam price o Lazaru i Bogatasu i prici o pokajniku koji bese raspet kraj Isusa jasno govore da covek ne umire. Ti nisi umeo da odgovoris nego si poceo napad sa drugog fronta sa jos nezrelijim pitanjima... Zaista ne postoji razlog zbog koga bi se sa tobom ubedjivao, jer si se pokazao i kakav si i u koga verujes, na zalost tvojoj dusi.

Jos jedna stvar, covek se ne uvredi kad drugi pricaju svasta o njemu, a te price nisu istinite, vec se uvredi onda kad su te price istinite i smetaju njegovoj savesti...

Drugo ja sam tebi odgovorio na sva pitanja i sve pokrepio stihovima iz Novoga zaveta, a ti samo trubis u prazno ignorisuci sve, tako da sam sa tobom zavrsio.

Dodato posle 14 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

@faky Ja nikoga nisam vredjao, vec neke ljude istina boli. Govoriti istinu, koja nekoga boli nije vredjanje vec realnost. Najgore od svega je to sto ja njemu nisam uputio ni jednu jedinu ruznu rec, kojom bi on mogao da se uvredi...

Ja ti rekoh Sveto pismo se ne cita tako da ono sto se nama svidi prihvatamo, a ono sto nam se ne svidja da obidjemo...

Po ko zna koji put pitam vas zasto vadite trn iz oka brata svoga, a brvno u oku svome ne pipate. Sta vama smetaju pravoslavni? Svako svoj krst nosi. Ljubomora, to je ono sto vas muci...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Nije brate ljubomora mi samo diskutujemo,nije u redu da se nazivamo raznim nehriscanskim recima ako smo hriscani. Nista nisi rekao na fakte koje sam ti postavio o ikonama imam ceo arsenal evo ti jos nekolikoo:

Vidi papin krst krst djavola i vidi pravoslavnog popa.

Vidi abamu i ostale i vidi pravoslavne popove sve antihristi do antihrista.

Vidis sta popovi obozavaju djavolovu desnicu,popularnije rogatog.





barak obama.jpgpapa.jpgrogati (4).jpgrogati (2).jpgpapa (3).jpg

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

P.S


Vidis sta rade pravoslavni,katolici,svi ostali politicari, jel ti sad jasno bezi od njih dok nije kasno.

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

rogati (3).jpg A ovo su politicari celog sveta, lepo ti govorim bezi od svih njih dok jos mozes, malo kasnije cu ti poslati njihovu doktrinu.

Dodato posle 14 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

I u rezultatu svi su izdali nasega gospoda isusa hrista.

Dodato posle 7 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Procitaj ovu potvrdu onoga sto tvrdim:

14 I vara one koji žive na zemlji znacima, koji joj biše dani da čini pred zveri, govoreći onima što žive na zemlji da načine ikonu zveri koja imade ranu smrtnu i osta živa.
15 I bi joj dano da dade duh ikoni zverinoj, da progovori ikona zverina, i da učini da se pobiju koji se god ne poklone ikoni zverinoj.

16 I učini sve, male i velike, bogate i siromašne, slobodnjake i robove, te im dade žig na desnoj ruci njihovoj ili na čelima njihovim,

17 Da niko ne može ni kupiti ni prodati, osim ko ima žig, ili ime zveri, ili broj imena njenog.

18 Ovde je mudrost. Ko ima um neka izračuna broj zveri: jer je broj čovekov i broj njen šest stotina i šezdeset i šest.


toje ta opsta zver kojoj sse svi klanjaju svecka ikona zver svi su tamo otisli,pravoslavne crkve,katolicke c,

JS ,masonske c,mormonske c,adventisti itd svi su tamo.!!!!!Bezi od njih zar nevidis da se formira vavilon veliki brate molim te sve proveri pre nego sto resis da ostanes snjima!!!!

(dela apos.17:24). 24 Bog koji je stvorio svet i sve što je u njemu, On budući Gospodar neba i zemlje, ne živi u rukotvorenim crkvama,
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Decko ja sam tebi ne znam ni koliko puta postavljao pitanja, kako je covek mrtav posle smrti kad je Gospod vaskrsao, kad nam price o Lazaru i Bogatasu i prici o pokajniku koji bese raspet kraj Isusa jasno govore da covek ne umire. Ti nisi umeo da odgovoris nego si poceo napad sa drugog fronta sa jos nezrelijim pitanjima... Zaista ne postoji razlog zbog koga bi se sa tobom ubedjivao, jer si se pokazao i kakav si i u koga verujes, na zalost tvojoj dusi.

Jos jedna stvar, covek se ne uvredi kad drugi pricaju svasta o njemu, a te price nisu istinite, vec se uvredi onda kad su te price istinite i smetaju njegovoj savesti...

Drugo ja sam tebi odgovorio na sva pitanja i sve pokrepio stihovima iz Novoga zaveta, a ti samo trubis u prazno ignorisuci sve, tako da sam sa tobom zavrsio.
Pitam se šta postižeš time što lažeš samoga sebe. Da ti odgovorim sada na postavljena pitanja (mislim, da ti ponovim)? Ok.
Čovek spava posle smrti, i Isus nam je to kroz mnogo primera i pokazao...on jasno smrt opisuje kao san. Isus je vaskrsao i pokazao da je nevino jagnje koje je otkupilo naše grehe, i otvorilo nam put ka Njemu u večni život.
Priča o Lazaru je tipičan primer izmišljenog dokađaja, uzetog iz narodnog verovanja, koji u sebi nosu poruku, u ovom slučaju poruku da se naša večna sudbina određuje u ovome životu, da nam se posle smrti ne pruža druga prilika da izmenimo svoju budućnost. Ako priču shvatimo ozbiljno moramo odgovoriti na ova pitanja: Kako bestelesne duše mogu imati telesne organe: prst, jezik, oči, koji se u priči spominju?! U priči se spominje ponor koji deli pravedne od nepravednih. Može li za bestelesne duše postojati i nešto neprekoračivo? Smatra se da bestelesne duše mogu svuda prodreti. Pravedne od nepravednih deli samo jedna provalija, tako da oni mogu jedni druge gledati i međusobno razgovarati. Zamislimo da se među pravednima nalazi jedna majka, a preko provalije u paklu njen sin, i ona mu ne može pomoći. Kakvo bi bilo “blaženstvo” te majke i drugih pravednika kad bi stalno morali da gledaju muke svojih rođaka ili svojih poznanika koji se nalaze u paklu?!
Što se tiče pokojnika, to možemo shvatiti kao loše postavljeni znaci interpunkcije, gde se kaže: “Zaista ti kažem danas: bićeš sa mnom u raju.” Ili jednostavno to shvatiti kao smrt koju simbolizuje san u kom nema vremenskog perioda, gde je vreme samo trenutak...kada ste zatvorili oči, i kada je mozak prestao da funkcioniše, pa do vaskrsenja i novog otvaranja očiju....dakle, to je samo trenutak.
Evo dobio si odgovore na tvoja pitanja...tebi ako je stalo do istine, ospori ovo.
Ko kaže da sam se ja uvredio? Pa zar misliš da se pronalazim u tvojim besmislenim rečima i vređanju?
Kada bi se ti okrenuo Svetom Pismu, i iz njega izvlačio odgovore ne bi se sada klanjao idolima i obožavao mrtve ljude. Ja se ne sećam da si mi išta Biblijski argumentovao.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Za jevreina

Sto se tice tvog zadnjeg posta ostao sam bez teksta, post ti je takav da ja i sam nebih mogao da objasnim simi bolje.

Ja sam pokusao da mu objasnim i fakte sam mu postavio a on kao da je slep nista nevidi,sta se radi u svetu a o tome i daniel i otkrivenje jasno kazu samo ih treba citati.

Sto se tice razbojnika potpuno si u pravu za njega vreme nema znacaja, kad vaskrsne njemu ce se ciniti da je spavao samo nekoliko sekundi.

Sto se vidi u (propovedniku 9:5)5 Jer živi znaju da će umreti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio. Normalno do vaskrsenja im se spomen zaboravlja samo kod ljudi, a bog pamti svakog coveka koji se rodio na svetu i imena im nije zaboravio.

Evo sve je jasno ko dan.

Za Simi
Zao mi je sto ignorises moje dokaze i jevreinovo objasnjenje ti radis to na tvoju stetu, kako ima onaj stih tipa u paklu gde avraam govori
onom bogatasu i mojsija vaskrslog da im posaljem oni nebi poverovali tako i ti. pozdrav od FAKY
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Za jevreina

Sto se tice tvog zadnjeg posta ostao sam bez teksta, post ti je takav da ja i sam nebih mogao da objasnim simi bolje.

Ja sam pokusao da mu objasnim i fakte sam mu postavio a on kao da je slep nista nevidi,sta se radi u svetu a o tome i daniel i otkrivenje jasno kazu samo ih treba citati.

Sto se tice razbojnika potpuno si u pravu za njega vreme nema znacaja, kad vaskrsne njemu ce se ciniti da je spavao samo nekoliko sekundi.

Sto se vidi u (propovedniku 9:5)5 Jer živi znaju da će umreti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio. Normalno do vaskrsenja im se spomen zaboravlja samo kod ljudi, a bog pamti svakog coveka koji se rodio na svetu i imena im nije zaboravio.

Evo sve je jasno ko dan.
Mislim da si ti jedan od retih koji slede činjenice...koga zaista zanima istina...ne da srljaš glavom kroz zid, kao mnogi ovde. Na žalost, mnogi su od malena učeni nekim paganskim doktrinama...pa im je sada teško iz toga izaći.
Imaš ovde lep tekst, biće ti od koristi da što bolje razumeš ovu problematiku, i učvrstiš veru.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Za jevreina

Hvala ti za ovaj pdf snjime sam samo dopunio moje znanje i potvrdio moje predpodstavke o zivotu i smrti.

Imas pravo za cinjenicu jer cinjenica+osecaj za pravdu=istina. U filozofiji nema istine jer ju je stvorio covek a istina je u srcu i u razumu coveka prema svom tvorcu, ja ovde na forumu netrazim da me razumeju bezboznici koji ne zele a zelim u stvarri da razumem boga nasega gosspoda isusa hrista. Jer filozofija je ateistickomaterijalisticka vera u ne pstojanje kreatora tj boga od tuda je i sva mrznja k bogu zato sto snjegovim zakonima nemoze da rade sta zele a sa svojim zakonima mogu sta pozele tj s bliznjima svojima zar ne,nekolicina ljudi zele da budu bogovi i zatrovali su ceo svet sa svojim raznim teorijama i filozofijoma za koje nemaajju ni jedan dokaz osim one koje sami stvaraju putem raznih tehnologija. U rimljanima im je tvorac nas sve rekao jednom recju ko ima um te reci ce odmah razumeti brez ikakve filozofije evo recimo jedna ""mudrost pred bogom je ludost za coveka"" sve jasno treba samo verovati bogu,srcu i isvom razumu i osecaju za pravdu taj osecaj imaju samo ljudi koji su svim svojim srcem,snagom umom s njim s gospodom nasim eto toliko za sad.

Posalji jos neki koristan link. pozdrav od FAKY swerige
 
Član
Učlanjen(a)
08.11.2009
Poruka
167
nisam pročitao sve postove, moje mišljenje je da se netreba klanjati ni ikonama ni mjestima. treba živjeti po onome, ne ubij, ne kradi, ne laži...klanjanje totemima nas vrača par 1000 godina unazad. nažalost danas je sve izvrnuto naopako. jedna dobra slika nedavno iz egipta, zajedno kršćani i muslimani u povorci protiv mubaraka. svi smo mi ljudi isti samo nas popovi i političari podjele. naravno u svoju korist.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Za jevreina

Hvala ti za ovaj pdf snjime sam samo dopunio moje znanje i potvrdio moje predpodstavke o zivotu i smrti.

Imas pravo za cinjenicu jer cinjenica+osecaj za pravdu=istina. U filozofiji nema istine jer ju je stvorio covek a istina je u srcu i u razumu coveka prema svom tvorcu, ja ovde na forumu netrazim da me razumeju bezboznici koji ne zele a zelim u stvarri da razumem boga nasega gosspoda isusa hrista. Jer filozofija je ateistickomaterijalisticka vera u ne pstojanje kreatora tj boga od tuda je i sva mrznja k bogu zato sto snjegovim zakonima nemoze da rade sta zele a sa svojim zakonima mogu sta pozele tj s bliznjima svojima zar ne,nekolicina ljudi zele da budu bogovi i zatrovali su ceo svet sa svojim raznim teorijama i filozofijoma za koje nemaajju ni jedan dokaz osim one koje sami stvaraju putem raznih tehnologija. U rimljanima im je tvorac nas sve rekao jednom recju ko ima um te reci ce odmah razumeti brez ikakve filozofije evo recimo jedna ""mudrost pred bogom je ludost za coveka"" sve jasno treba samo verovati bogu,srcu i isvom razumu i osecaju za pravdu taj osecaj imaju samo ljudi koji su svim svojim srcem,snagom umom s njim s gospodom nasim eto toliko za sad.

Posalji jos neki koristan link. pozdrav od FAKY swerige
Da, lepo si sve rekao. Sotona je u početku ponudio Adamu i Evi, da ako zagrizu plod, postaće kao "bogovi". Mi vidimo danas u praksi da mnogi slede Sotonski koncept, gde čovek samoga sebe proglašava za "boga".

Kad smo već kod "bogova", evo ti još jedan koristan text:Ko su Bogovi.
 
Natrag
Top