Da li su tradicije i obicaji dobri i ispravni?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nemoj molim te da "perfecta" navodiš na "greh" prema Ellen Gould Harmon White... Zar ti nije stalo da se on spase? Šta će posle reći pred sudskim ćatom..

Jesi ti završio dva fakulteta? Čini mi se.
Yayin, ili Yapin, nije sok.

Divno i opširno objašnjenje.

Nikada to i nije bio ni u jednom periodu hebrejske istorije. Ali, oni to ne znaju, tačnije ne žele da znaju. Ujedno kako bi i znali kada su odbacili mudrost kao dar Duha Svetoga i poverovali bulažnjenjima smrtne žene koju drže (o hule nad hulama) otelotvorenjem Duha Svetoga? Na koji način bi i mogli da saznaju ako PIsma tumače kroz njene reči? Ako sve tumače kroz njene reči i čak se utrkuju u vernosti njenim rečima?

Samo da dodam Izvor: DarhShone.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa upravo to osporava tvoju nauku, VINO dakle sok i silovito piće, alkoholno
Znaci po tebi im je zabranio da piju SOK?

Zasto onda ti pijes grozdjani sok u crkvi za euharistiju???

Zato je Bog ubio sinove Arona jer su se bili napili i pristupili službi.

Cega su se napili, YAYINA - SOKA?

A govorio si da je svako vino samo alkohol.

Naravno, VINO je alkoholno ako stoji bez prefiksa u hebrejskom! Isto kao sto je kod nas PIVO uvek alkoholno ako ne stoji sa prefiksom BEZALKOHOLNO. Isto je i kod jevreja!

A sta kazes? YAYIN je SOK? :)
Eno ti Bog zabranio da pijes SOK!

Apsurdna teologija, bolje reci bolesna!

Kakav arg. a gore stoji mimo silovitog pića. A sada što bi Bog zabranio sok u službi.

Jeste, sto bi Bog zabranio SOK u sluzbi?
To znaci, da vi za euharistiju ne smete da pijete sok!

YAYIN jeste alkoholno pice, samo druga vrsta alkohola! I to je dokaz da jevreji nisu bili siromasni izrazima kao sto si ti tvrdio!

Ovo rusi vasu teologiju potpuno!

Ako je Isus koristio bezalkoholno vino, pisci bi to naglasili, jer im je jezik bio bogat izrazima za vina, cak sta vise imali su razlicite nazive za razlicite vrste vina, pa i za slatko vino i za bezalkoholno!

Posto nisu ovo naglasili u tekstu, ocigledno se radi o alkoholnom vinu, jer u hebrejskom isto kao i u grckom, izraz VINO bez prefiksa - BEZALKOHOLNO, je uvek alkoholno vino! Isto kao sto je i u nasem jeziku!


Uvek kada se osramotis stavljas ove kezave smajlije! Hoces reci kako te nije pogodilo, a dokazujes da jeste i to gadno te pogodilo!

Dokazujes ovim da si TEOLOSKA NULA!

Jesi ti završio dva fakulteta? Čini mi se.
On je jedan fakultet zavrsio, a ti 10 !

Izmedju ostalog si - psiholog, sociolog, teolog, muzikolog, doktor, knjizevnik, geolog, biolog, filozof, virusolog! A kad si sve to stigao da zavrsis, ne zna se, (verovatno si studirao jos iz vrtica). Pored toga dve smislene recenice ne znas da sastavis!

Evo ti jos jednom pa pukni od muke:

"Vina (yayin) i silovita pica (shekar) nemoj piti ti ni sinovi tvoji s tobom kad god ulazite u Sator od sastanka da ne izginete. To neka vam je uredba vjecna od kolena na koleno". (Lev. 10:9)

*YAYIN im je SOK, pa smesno!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
On je jedan fakultet zavrsio, a ti 10 !

Izmedju ostalog si - psiholog, sociolog, teolog, muzikolog, doktor, knjizevnik, geolog, biolog, filozof, virusolog! A kad si sve to stigao da zavrsis, ne zna se, (verovatno si studirao jos iz vrtica). Pored toga dve smislene recenice ne znas da sastavis!

Uh, kakav "flesh", pa to on kao Rivera? Hahahahahahahahahahahahahahahahahaha... ili onaj "guslar" Miroljub Petrović. Sve sam "genije" do "genija".

Pitaš se kako je stigao sve to da završi, i gde? Pa kako, kada se kod EGWista može diplomirati, doktorirati u najkraćem mogućem roku, sve u skladu sa subotarskim "miki maus" "univerzitetima" i "institutima". Uđeš, mlatnu te s "Velikom borbom" po glavi, i gotovo, odmah si prorok, profesor, doktor, sveznalica.....

Da nije žalosno i pre svega opasno bilo bi smešno.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Istina "vrišti" svojom očiglednošću. Židovi nisu smjeli piti grožđani sok za Pashu, jer je grožđani sok prepun kvasca. :)

Izl 12,19: Sedam dana ne smije biti kvasca u vašim domovima. Tko bi god jeo bilo što ukvasano, taj neka se ukloni iz izraelske zajednice, bio stranac ili domorodac.

Ovo je potpuni promasaj.

Upravo je alkoholno vino simbol vrenja.

U grozdjanom soku nema kvasca.

-------------------------------------------------------------------------

Mire, ja sam izneo biblijsku i istorijsku cinjenicu.

Zasto je Bog zabranio da se pije JAJIN kao grozdjani sok, i alkoholno vino - Bog je imao svoje razloge.

Cinjenica je da je Jajin cist grozdjani sok.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Eto moj Tripo, i kazes ja sam napao tebe.

Ti si gori od sataniste, i ko zna ko te je postavio da rusis ugled Adventisticke crkve, koji je ionako poljuljan.
Posumnjacu da si sam u sluzbi neprijatelja ubacenih u crkvu da je kompromituju.

Ko to vise zna.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ti si gori od sataniste, i ko zna ko te je postavio da rusis ugled Adventisticke crkve, koji je ionako poljuljan.

Moraš nečim pokriti ovo.

GOLOVI POSTIGNUTI U 5, 53, i 90 MINUTI

5 MINUT ( niz od tri događaja u razmaku od deset godina 2x5 )

- Od 2008 godine kada je Bog odbacio sadašnje rukovodstvo ASD crkve zbog odbacivanja dela reforme i probuđenja, do smrtimoje majke 2013 godine - prošlo je 5 godina.

- Od smrti moje majke 2013 godine, do završetka vremenskog odseka koji je Bog dao za reformu i probuđenje crkve, koji se završava 2018 godine - prošlo je 5 godina.

53 MINUT

- Od rođenja mog oca 1936 godine, dovremena kada je odpočelo moje traganje za smislom života 1989 godine - prošlo je 53 godine.

- Od rođenja moje majke 1948 godine, do 2001 godine u kojoj je Bog podigao reformni pokret za probuđenje i reformu crkve, i pozvao pojedinu braću i sestre za rad u ovom delu - prošlo je 53 godine.

90 MINUT ( niz od tri događaja u razmaku od 90 godina 3x90 )

- Od ulaska Napoleonove vojske pod vodstvom Generala Bertijea u Rim, i zarobljavanja Rimskog pape 1798 godine, čime je zver iz otkrivenja zadobila smrtnu ranu, do 1888 kada je iznesena nauka o opravdanju verom od strane braće Đonsa i Vagonera - prošlo je 90 godina.

- Od pomenute 1888 godine kada je iznesena nauka o opravdanju verom od strane braće Đonsa i Vagonera, do smrti predsednika bivše SFRJ Jugoslavije Josipa Broza Tita 1980 godine - prošlo je 90 godina.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti si mene napao, a ne ja tebe.

Adventistu ne cini formalna pripadnost crkvi i njegovo ime u crkvenim knjigama, vec zivot po biblijskim principima, i njegovo ime zapisano u nebeskim knjigama.
Ja sam Adventista, i Bog me kao takvog prihvata, a za tebe i ostale koji se samo formalno nazivaju Adventisti nisam siguran.

Ne govorim o vernim iskrenim Adventistima, ali je pitanje da li njih danas uopste ima unutar crkve.
 
Natrag
Top