Da li ste kršteni?

MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.707
Kršten,i to u Nemačkoj,kad mi je ćale tamo radio kao gastarbajter,kao i moje sestre,pa ova starija,kad je trebala da se venča u crkvi,tražili smo od nemačke ambasade krštenice (zašto nam pop nije dao kad smo se krstili,nemam pojma)ispostavilo se da da je crkva izgorela.....jedva nađosmo nekako krštenice,
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Sad me lepo nasmeja Julka za dobro jutro.Ne nemaš potrebe se izvinjavati,ja poštujem svako mišljenje,e sad da li ću se složiti ili ne na meni je i naravno da se ne slažem.
Prvo na osnovu čega se ja ne mogu posvetiti duhovnosti ako nisam krštena?Razmisli malo,zar to nije da kažem malo glupo pitanje.
I drugo šta po tebi uopšte znači biti duhovan?


"Duhovan čovek je onaj koji je više zainteresovan za Božje mišljenje o svom životu od mišljenja svih ljudi. Duhovan čovek je više zainteresovan za življenje pobožnog života nego čak za pohađanje sastanaka. Njegovo pohađanje sastanaka je jedino da mu pomogne da živi pobožnim životom, ali pobožan život mu je važniji od sastanaka. To su ljudi koji imaju obličje pobožnosti. Takva osoba može biti zainteresovana za evangelizaciju, doseganje izgubljenih, i to je vrlo dobro i neophodno. Ali ako zajedno sa time nije zainteresovana za lično posvećenje, ona je samo religiozna. Duhovan čovek će biti zainteresovan za oboje, ne samo za spoljnu formu. Mnoga ta delovanja u kojima religiozne osobe učestvuju su vrlo, vrlo dobre, ali ovde je pitanje prioriteta. Duhovan čovek ne brine o tome šta ljudi misle i govore o njemu. Duhovna osoba brine o Božjem mišljenju."
Bozija Rec


(po meni, to znaci biti duhovan. Po crkvi, takodje.)
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
"Duhovan čovek je onaj koji je više zainteresovan za Božje mišljenje o svom životu od mišljenja svih ljudi. Duhovan čovek je više zainteresovan za življenje pobožnog života nego čak za pohađanje sastanaka. Njegovo pohađanje sastanaka je jedino da mu pomogne da živi pobožnim životom, ali pobožan život mu je važniji od sastanaka. To su ljudi koji imaju obličje pobožnosti. Takva osoba može biti zainteresovana za evangelizaciju, doseganje izgubljenih, i to je vrlo dobro i neophodno. Ali ako zajedno sa time nije zainteresovana za lično posvećenje, ona je samo religiozna. Duhovan čovek će biti zainteresovan za oboje, ne samo za spoljnu formu. Mnoga ta delovanja u kojima religiozne osobe učestvuju su vrlo, vrlo dobre, ali ovde je pitanje prioriteta. Duhovan čovek ne brine o tome šta ljudi misle i govore o njemu. Duhovna osoba brine o Božjem mišljenju."
Bozija Rec


(po meni, to znaci biti duhovan. Po crkvi, takodje.)

Ih, Julkice, ala si ti pobrkala lončiće. Sve ovo što si napisala o duhovnosti nema veze sa duhovnošću čovjeka. To je sve samo bobožnost. A biti pobožan, ne znači uopšte i nužno biti duhovan.
Dudodvnost nije nikako vezna ni za kakvo vjerovanje, naprotiv! Duhovnost je usko povezana sa opštim obrazovanjem, što opet ne znači da je i svaka obrazovana osoba duhovno jaka. Jak duh je, prije svega, karakteristika jakih psiho-mentalnih osobina, te definisanog stava o životu i svijetu koji nas okružuje.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Dudodvnost nije nikako vezna ni za kakvo vjerovanje, naprotiv! Duhovnost je usko povezana sa opštim obrazovanjem, što opet ne znači da je i svaka obrazovana osoba duhovno jaka. Jak duh je, prije svega, karakteristika jakih psiho-mentalnih osobina, te definisanog stava o životu i svijetu koji nas okružuje.

Upravo tako,lepo rečeno.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Ih, Julkice, ala si ti pobrkala lončiće. Sve ovo što si napisala o duhovnosti nema veze sa duhovnošću čovjeka. To je sve samo bobožnost. A biti pobožan, ne znači uopšte i nužno biti duhovan.
Dudodvnost nije nikako vezna ni za kakvo vjerovanje, naprotiv! Duhovnost je usko povezana sa opštim obrazovanjem, što opet ne znači da je i svaka obrazovana osoba duhovno jaka. Jak duh je, prije svega, karakteristika jakih psiho-mentalnih osobina, te definisanog stava o životu i svijetu koji nas okružuje.



Ok, ovo iz saborne crkve nema veze sa duhovnosti. Verovatno sam pobrkala loncice. Ako nekrstenim ne smeta sto su nekrsteni, meni smeta jos manje.
 
Učlanjen(a)
20.11.2009
Poruka
5
Ja još nisam kršten. Malo je sramota, ali dobro... Valjda ću jednog dana. Kažem svake godine da ću se te godine krstiti, i što više se odlaže...
Ne znam, meni to nije baš nešto posebno...
 
Natrag
Top