Da li ste kršteni?

GKZ

Član
Učlanjen(a)
26.07.2009
Poruka
11.044
Ja još nisam kršten. Malo je sramota, ali dobro... Valjda ću jednog dana. Kažem svake godine da ću se te godine krstiti, i što više se odlaže...
Ne znam, meni to nije baš nešto posebno...

Takvih ima previse, mislim ne krstenih... ima vremena ... a uostalom ako je tebi dobro nama je jos lepse :)
 
Član
Učlanjen(a)
18.10.2009
Poruka
1.287
Dobra tema,neko kršten kao mali bez svoje volje,neko kasnije po svojoj volji,neko nije "na vrijeme" pa sada "neće"..Gospod je kršten u 33.g.
Mene su krstili kao bebu od godinu dana ali sam svo vrijeme živio kao da i nisam kršten do prije par godina kada mi se probudila vjera i od tada mi je manje bilo važno da shvatim neku logiku zašto ovo, ili ono u vezi Boga..kažu da je vjera prečica do znanja (da ne ispadnem kampanjac kao što sam bio u školi)..pozz svima
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Neko rece da, ako je krsten moze da gresi, jer ce mu biti oprosteno?!-ovo nije tacno Krstenjem stupamo u savez sa Bogom, a gresi ce nam se svi oprostiti do krstenja, a posle zavisi od nas. Takodje nije isto krstiti se u Pravoslavnoj(Hristovoj) i u Papinoj crkvi. Pravoslavna Crkva ne prihvata Papino krstenje. Slazem se sa Julkicom u vezi duhovnosti, jer covek mora biti krsten da bi bio i duhovan. Mislim da ce samo krsteni moci otici u Raj sto ne znaci da ce svi i otici, kao ni to da krsteni imaju neku prednost, jer se svi mogu krstiti.

Ja sam krsten, kad sam bio krstavan to mi nije nista znacilo, ali to mi sada mnogo znaci.

Sto se tice lucifera ne znam odakle potice ta rec, ali Satana(djavo) je nekadasnji najbolji Boziji andjeo koji se usprotivio Bogu, hteo je da bude kao On, zbog toga ga je Bog kaznio i pacio ga u pakao. Andjelima su se imana zavrsavali na IL, kada ga je Gospod bacio skinuli su mu nastavak IL i tako je od Satanaila ostao samo SATANA.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
kad sam krsten imao sam samo 6mj. boze dragi sta li sam zgrjesio do tad.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
po meni je greska krstiti dete odmah po rodjenju, ipak bi to trebalo da bude njegova slobodna volja. Mada kada su deca bolesna na rodjenju treba ih odmah krstiti, znam neke roditelje kojima je doktor rekao da ce im deca tesko preziveti pa su posle krstenja potpuno ozdravili. Pa i samom meni su slomili kljucnu kost kad sam se radjao i rekli su kevi da samo cudo moze da me spasi, pa eto sad se smaram za ovim racunarom!
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
kratko i jasno !jesam! da li sam gresan, jesam. da li ce mi biti oprosteno :dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
49
do 25-te ateista kad su padale granate oko mene ne ratištu kad sam došao kući otišao u crkvu i krstio sam se
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Da li ste kršteni i šta po vama suštinski predstavlja sveta tajna krštenja?


Krsten sam pre 17 godina kada sam se prvi put i ozbiljno sreo sa religijom. U to vreme, "sveta tajna krstenja" mi je delovala dosta ozbiljno.
Sada kada pogledam kakva je situacija i kako ovi popovi krste decu, vidim da to krstenje ima jedino za cilj da drzi ljude pod kontrolom (jer to vise ljudi ne vide kao simbol vec kao nesto vazno u njihovom zivotu) ida popovi uzmu novac po nekoj svojoj tarifi. Cak i samo krstenje vise nema specifican cin vec svaki pop krsti dete onako kako mu je placeno i u odnosu na vreme koje ima do sledeceg krstenja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2009
Poruka
3
када видим ко све прави децу дође ми?! берђајев каже да сваки пут када се роди нови човек историја почиње испочетка. наспрам биолошког рођења које такође не можемо да бирамо а његов коначни исход јесте смрт, постоји и духовно рођење које је несумњиво крштење, и не знам какав да је "поп"-свештеник дете је рођено, нек је живо и здраво!!!
 
Natrag
Top