Da li slaviti subotu ili nedelju

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Spedy, ja sam ti dao više tekstova koji govore da je Duh Sveti ličnost nezavisna od Boga, i da ima sve atribute nezavisnog, samosvesnog, samovoljnog bića, koje ima moć govora, sluha, osećanja, emocija, itd.
Ti možeš prihvatiti ove biblijske činjenice ili ih odbaciti, to je stvar tvoje slobodne volje, bitno je da je to tako
jer biblija tako uči, i u tom slučaju naše lično mišljenje nema nekog velikog značaja (е, ту се слажем, зато и говорим да сте сви ви који сте прихватили масонса јеретичка учења у великим заблудама - јересима).

Evo još nekoliko tekstova koje sam ja već pomenuo, a koji nedvosmisleno govore da je Duh Sveti
nezavisna ličnost u odnosu na Boga:

Није Син, а није ни Дух Свети НЕЗАВИСАН У ОДНОСУ НА БОГА, већ су Отац и Син и Дух Свети једносуштни (једна суштина), зато свети Јован апостол и каже да су ЈЕДНО. Муслимани и Јевреји не могу појмити ту истину. Они само Оца признају, а видим да и они који су накнадно прихватили науку о Три Сведока немају потпуно разумевање јединства (1.Јованова 5:7).

А Логос (Мудрост Божија, Реч Живота и Почетак створења Божијег - Алфа) и Свети Дух из Оца исходе, зато се и каже да је Син Светлост од Светлости - иста суштина, Отац у Сину... И никако не може Син (као и Свети Дух) бити независан од Бога, јер Бог је недељив и ово су веома јасни показатељи да вам дају "змијски отров" за науку у тим вашим "црквама" које следе којекакве пророке и лажиучитеље.


Јован, глава 14
7. Кад бисте мене знали онда бисте знали и Оца мог; и одселе познајете Га, и видесте Га.
8. Рече Му Филип: Господе! Покажи нам Оца и биће нам доста.
9. Исус му рече: Толико сам време с вама и ниси ме познао, Филипе? Који виде мене, виде Оца; па како ти говориш: Покажи нам Оца?
10. Зар не верујеш да сам ја у Оцу и Отац у мени? Речи које вам ја говорим не говорим од себе; него Отац који стоји у мени Он твори дела.
11. Верујте мени да сам ја у Оцу и Отац у мени; ако ли мени не верујете, верујте ми по тим делима.
12. Заиста, заиста вам кажем: који верује мене, дела која ја творим и он ће творити, и већа ће од ових творити; јер ја идем к Оцу свом;
13. И шта год заиштете у Оца у име моје, оно ћу вам учинити, да се прослави Отац у Сину.
14. И ако шта заиштете у име моје, ја ћу учинити.
15. Ако имате љубав к мени, заповести моје држите.
16. И ја ћу умолити Оца, и даће вам другог утешитеља да буде с вама вавек:
17. Духа истине, ког свет не може примити, јер Га не види нити Га познаје; а ви Га познајете, јер у вама стоји, и у вама ће бити.


1. Коринћанима, глава 2
12. А ми не примисмо духа овог света, него Духа који је из Бога, да знамо шта нам је даровано од Бога;
13. Које и говоримо не речима што је научила човечија премудрост, него шта учи Дух Свети; и духовне ствари духовно радимо.
14. А телесни човек не разуме шта је од Духа Божијег; јер му се чини лудост и не може да разуме, јер треба духовно да се разгледа.
15. Духовни пак све разгледа, а њега самог нико не разгледа.
16. Јер ко позна ум Господњи да Га поучи? А ми ум Христов имамо.

Тако и они који се спашавају "преко стомака и суботом (законом Мојсијевим - фарисеји)" не могу схватити ЈЕДИНСТВО СВЕТЕ ТРОЈИЦЕ (ТРИ СВЕДОКА) и говоре да су независне личности, те тако деле једног и недељивог Бога на три независна "бога". Ако нешто исходи (излази) из нечега, онда је то што изиђе по суштини исто са оним из чега је изишло.

26. А утешитељ, Дух Свети, ког ће Отац послати у име моје, Он ће вас научити свему и напоменуће вам све што вам рекох. (Јован 14)

1. Јованова, глава 5
4. Јер сваки који је рођен од Бога побеђује свет; и вера је наша ова победа која победи свет.
5. Ко је који свет побеђује осим оног који верује да је Исус Син Божји?
6. Ово је Исус Христос што дође водом и крвљу и Духом, не само водом него водом и крвљу; и Дух је који сведочи, јер је Дух истина,

7. Јер је троје што сведочи на небу: Отац, Реч, и Свети Дух; и ово је троје једно.
8. И троје је што сведочи на земљи: дух, и вода, и крв; и троје је заједно.


>>> Ако је три различита, онда је - заједно, ако је три једносуштна, онда је - једно! <<<


Лична својства ипостаси Свете тројице

Лично својство Оца јесте нерођеност. „Под нерођеним подразумева се оно што је без порекла.“ (Свети Григорије Ниски). Отац је начело јединства у Светој тројици, извор (тројичних односа) из којег ипостаси добијају свој одређени карактер. Он је, као прва ипостас у Светој тројици, по Свом личном својству беспочетан, безузрочан, нестворен, нерођен, несаздан, Он је Бог сам од себе, док Син и Свети дух произлазе беспочетно и вечно од Оцајединство Свете тројице одржава монархија Оца.


Лично својство Сина
јесте рађање, тј. Син је друга ипостас која произлази од Оца као рођени. Син се рађа вечно од вечног Оца, током једног процеса који припада категорији суштине (о овоме говорим !). Син није производ Очеве воље, већ је Син по својој суштини, као једини од јединога, као Бог истинити од Бога истинитог, па на тај начин има све особине вечности (сам појам о вечном Оцу садржи у себи појам о вечном Сину, и обратно).


Лично својство Светог духа
јесте Његово исхођење од Оца, што је открио сам Господ Исус Христос, као једну од највећих Светих тајни (Јован 15,26). Али, Свети Дух бива послан у свет и од Оца и од Сина (Јован 14,26), а његово послање је божанска енергија у којој учествују све три ипостаси Свете тројице. Свети Дух почива на Сину, учествује и продужава Његово дело Спасења, а учење о Светом Духу, које се чува у Цркви, нашло је свој догматски израз у осмом члану Симбола вере.

26. А кад дође утешитељ, кога ћу вам послати од Оца, Дух истине, који од Оца излази, Он ће сведочити за мене. (Јован 15)


Никејско-цариградски симбол вере гласи:

Верујем у једнога Бога Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.
И у једнога Господа Исуса Христа, Сина Божијег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова; Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог; рођеног, а не створеног, једносуштног Оцу, кроз Кога је све постало;
Који је ради нас људи и ради нашег спасења сишао с небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве, и постао човек;И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и био погребен;И Који је васкрсао у трећи дан, по Писму;И Који се вазнео на небеса и седи са десне стране Оца;И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, Његовом царству неће бити краја.И у Духа Светога, Господа, Животворнога, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.
У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.Исповедам једно Крштење за опроштење грехова.Чекам васкрсење мртвих.И живот будућега века.Амин.

dA LIO SLAVITI sUBOTU ILI NEDELJU?

"Svemoguci Bog odgovara: SEST DANA RADI ASEDMI JE DAN SUBOTA, TADA NEMOJTE RADITI NIJEDNOGA POSLA..."

Koga cemo slusati? Boga ili ljude?

Слушаћемо Бога и оно што нам је дао у Новом завету, а то није почивање суботом јер се тако не улази у (с)покој (мир Божији), већ се вером у Господа Исуса Христа улази у покој, а тада се и почива (одмара и обнавља свакодневно у Господу Исусу):

Јеврејима 4.
3. Јер ми који веровасмо улазимо у покој, као што рече: Зато се заклех у гневу свом да неће ући у покој мој, ако су дела и била готова од постања света.
4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој. (суботари не могу ући у покој због неверства, прочитати Јеврејима 3. главу)
6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;

7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца. 8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.

Јер да је Господ Исус одвео суботаре у покој (мир Божији), Он као Господар суботе не би говорио за ДРУГИ ДАН (ДАНАС) - дан када поверујемо у Њега.

9. Дакле је остављено још почивање народу Божијем.
10. Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих.
11. Да се постарамо, дакле, ући у тај покој, да не упадне ко у ону исту гатку неверства.


Верујеш >> улазиш у (с)покој (мир Божији) >> ПОЧИВАШ (одмараш и обнављаш се свакодневно - вечно)>>испуњаваш 4. заповест ВЕРОМ

16. Зато нам се не досађује; но ако се наш спољашњи човек и распада, али се унутрашњи обнавља сваки дан. (2.Коринћанима 4)


10. И обуците новог, које се обнавља за познање по обличју Оног који га је саздао:
11. Где нема Грка ни Јеврејина, обрезања ни необрезања, дивљака ни Скита, роба ни слободњака, него све и у свему Христос.
12. Обуците се дакле као избрани Божији, свети и љубазни, у срдачну милост, доброту, понизност, кротост, и трпљење, - (хришћанска дела, не дела закона, јер је ово испуњење закона)

13. Сносећи један другог, и опраштајући један другом ако има ко тужбу на кога: као што је и Христос вама опростио тако и ви.
14. А сврх свега тога обуците се у љубав, која је свеза савршенства.
15. И мир Божји да влада у срцима вашим, на који сте и позвани у једном телу, и захвални будите. (Колошанима 3)

Да (с)покој влада у срцима нашим због наше вере у Господа и Спаситеља нашег. То је за фарисеје непозната материја, зато слични њима хтедоше да убију Господа јер "квари" суботу, не схватајући појам увођења суботе и уласка у мир Божији (покој), али не делима закона, већ вером и признањем Сина Божијег.

Легализам старозаветни је један од великих јереси за које сведочи сам апостол пишући о "јеретичарима фарисејским који беху веровали", и они су се држали ставки закона не схватајући шта се деси са заповестима и словима закона.

8. И не будите никоме ништа дужни осим да љубите један другог;јер који љуби другог закон испуни.
9. Јер ово: Не чини прељубе, не убиј, не укради, не сведочи лажно, не зажели, и ако има још каква друга заповест, у овој се речи извршује, то јест: Љуби ближњег свог као самог себе.
10. Љубав не чини зла ближњему; дакле је љубав извршење закона. (Римљанима 13)

Ово је и малој деци јасно, значи да било која ставка закона (а ту се налази и субота), испуњава се у једној речи (љубави према Богу и ближњима). Ако ови модерни фарисеји кажу да се ове наведене ставке односе на однос међу људима (већ знам шта ће писати), онда ће се прве четири заповести које се односе на однос Бога и човека преточити у једну - ПРВУ коју нам Господ даде:

37. А Исус рече му: Љуби Господа Бога свог свим срцем својим, и свом душом својом, и свом мисли својом.
38. Ово је прва и највећа заповест.
39. А друга је као и ова: Љуби ближњег свог као самог себе.
40. О овима двема заповестима виси сав закон и пророци. (Матеј 22)

Мени је јако жао што неки не виде, а горе по њих је ако виде, али због плате своје не желе да виде. Шире јеретичка учења - понављају бесконачно много пута исте речи као програмирани.

pozdrav kolega
dobro kažeš da je samo jedan spasitelj, samo jedno ime Isus
također dobro zboriš kada pišeš da če Krist suditi svijet, jer sve Njemu Otac preda u ruke
a tko je veči to sam Isus NEDVOSMISLENO govori
” jer je Otac moj veći od mene“
Evanđelje Ivan 14:28

kako to ne razumiješ


Веома ме жалости када видим да неко покупи све велике јереси које су дошле из западних секти (адвентисти, сведоци, мормони...), а ти си, брате мили, покупио од свакога оно најгоре. Зато и не можеш да појмиш како је Отац већи од Сина који дође као Човек Исус, јер Себе унизи толико да узе обличје слуге (смртнога човека).

4. Ја Тебе прославих на земљи; посао сврших који си ми дао да радим. 5. И сад прослави Ти мене, Оче, у Тебе самог славом коју имадох у Тебе пре него свет постаде. (Јован 17)


Бог није човек, па да има сина који је независан од оца свога, а то је колико видим заједнички камен спотицања свим ЖРТВАМА секташких учења које су кренуле пре неких 150. година, а чини ми се да тада нечисти духови (оне жабе које излазе) почеше много моћније да заводе цео свет са доктринама погибли. Како безбожне науке, тако и јеретичке много моћније кренуше у напад на Господа и Истину.

Бог је глава Христу, као што је Христ глава Цркви. Што не значи да Христ остаје вечно унижен, већ након мисије Спасења када је прославио Оца, Отац прославља Њега у Себе самога. Уместо да чекаш да ти Господ појасни, тј. да ти у срце стигне откривење Духом Светим, ти самога Духа Светога унижаваш, а тај се грех не прашта. Само Он може човеку појаснити и открити. Зато је крајње неопходно да престанеш да нашег Бога посматраш као паганског бога који има децу која трчкарају по Небесима, да је Син анђео (Михаило) који поста човек (управо то говоре оне секте), већ су деца Божија деца по Духу кога ти непрестано унижаваш, а унижаваш и Сина који нам је Спас. Сам унижаваш своје спасење? Чак ти не видиш шта чиниш, на жалост...

 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Amin, sve ovo sto si napisao je potvrda istinitosti Adventistickog ucenja po pitanju Subote i tri nezavisne licnosti Bozanstva - Oca, Sina i Svetoga Duha, koji su JEDNOSUSNI, ili kako navode neki autori HOMOUSIOS - ISTE SUPSTANCE, odnosno ne postoji supstancionalna razlika izmedju tri licnosti Bozanstva, oni su iste materije, nestvoreni, nerazgradivi, usko povezani duhovnim vezama koje covek ne moze u potpunosti da shvati.

Sto se tice Subote, cetvrto poglavlje Jevrejima poslanice daje najveci i neizbrisivi pecat u prilog Subote, i govori o Suboti kao simbolu vecnog Bozjeg mira u koji vernik vec danas ulazi licnim pocinkom u sedmi dan na kraju svake sedmice.
Bez postovanja sedmog dana Subote, vernik ne moze uci u ovaj Bozji mir, pa time ni u carstvo nebesko na kraju istorije sveta, kao sto ni Jevreji nisu mogli uci u obecanu zemlju i Bozji mir nepostovanjem Boga i njegovih zapovesti.

To je jasna i osnovna poruka Jevrejima poslanice cetvrtog poglavlja - da ne budemo neverni kao Jevreji staroga zaveta koji su krsili zapovest o Suboti i nisu iz tog razloga mogli usli u mir Bozji i obecanu zemlju, vec da po primeru Boga tvorca koji je pocinuo u sedmi dan nakon stvaranja, i mi udjemo u pocinak svake Subote, kako bi mogli uci u Bozji mir i njegovo carstvo na kraju istorije sveta.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Sto se tice Subote, cetvrto poglavlje Jevrejima poslanice daje najveci i neizbrisivi pecat u prilog Subote, i govori o Suboti kao simbolu vecnog Bozjeg mira u koji vernik vec danas ulazi licnim pocinkom u sedmi dan na kraju svake sedmice.
Bez postovanja sedmog dana Subote, vernik ne moze uci u ovaj Bozji mir, pa time ni u carstvo nebesko na kraju istorije sveta, kao sto ni Jevreji nisu mogli uci u obecanu zemlju i Bozji mir nepostovanjem Boga i njegovih zapovesti.

To je jasna i osnovna poruka Jevrejima poslanice cetvrtog poglavlja - da ne budemo neverni kao Jevreji staroga zaveta koji su krsili zapovest o Suboti i nisu iz tog razloga mogli usli u mir Bozji i obecanu zemlju, vec da po primeru Boga tvorca koji je pocinuo u sedmi dan nakon stvaranja, i mi udjemo u pocinak svake Subote, kako bi mogli uci u Bozji mir i njegovo carstvo na kraju istorije sveta.

То само ти тако видиш, а нико писмен то не види. А поготову што пишеш неистину да су Јевреји кршили заповест о суботи, а то сам већ давно доказао и увек ћу. А свако ко чита може видети како адвентиста изврће и убацује нешто што не постоји, а "види" нешто чега нема. Да не говорим што не схвата, а горе је по адвентисту ако схвата, а прави се слеп код очију само да остане у "синагоги". Такви су и викали: распни Га, распни! Јер им је "кварио" суботу, а њихов ум није могао да појми шта је то: Господар суботе и како Он уводи у покој вером, што се јасно види из Јеврејима 3 и 4. главе. А што се тиче ЛАЖИ да су Јевреји кажњени јер су кршили заповест о суботи, одмах иде текст да разобличи ваше фарисејско подметање и лагање:

4. Мојсијева, глава 14
1. Тада се подиже сав збор и стаде викати, и народ плакаше ону ноћ.
2. И викаху на Мојсија и на Арона сви синови Израиљеви; и сав збор рече им: Камо да смо помрли у земљи мисирској или да помремо у овој пустињи!
3. Зашто нас води Господ у ту земљу да изгинемо од мача, жене наше и деца наша да постану робље? Није ли боље да се вратимо у Мисир?
4. И рекоше међу собом: Да поставимо старешину, па да се вратимо у Мисир.
5. Тада Мојсије и Арон падоше ничице пред свим збором синова Израиљевих.
6. А Исус син Навин и Халев син Јефонијин између оних што уходише земљу раздреше хаљине своје,
7. И рекоше свему збору синова Израиљевих говорећи: Земља коју прођосмо и уходисмо, врло је добра земља.
8. Ако смо мили Господу, Он ће нас одвести у ту земљу, и даће нам је; а то је земља у којој тече млеко и мед.
9. Само се не одмећите Господа, и не бојте се народа оне земље; јер их можемо појести; одступио је од њих заклон њихов, а с нама је Господ, не бојте их се.
10. Тада рече сав збор да их побију камењем; али се показа слава Господња свим синовима Израиљевим у шатору од састанка.

11. И рече Господ Мојсију: Докле ће ме вређати тај народ? Кад ли ће ми веровати после толиких знака што сам учинио међу њима?
12. Ударићу га помором, и расућу га; а од тебе ћу учинити народ велик и јачи од овог.
13. А Мојсије рече Господу: Али ће чути Мисирци, између којих си извео овај народ силом својом,
14. И рећи ће с људима ове земље, који су чули да си Ти, Господе, био усред народа и да си се очима виђао, Господе, и облак твој да је стајао над њима, и у ступу од облака да си ишао пред њима дану и у ступу огњеном ноћу;
15. Па кад побијеш овај народ, све до једног, говориће народи, који су чули приповест о Теби, говорећи:
16. Није могао Господ довести народ овај у земљу коју им је са заклетвом обећао, зато их поби у пустињи.
17. Нека се, дакле, прослави сила Господња, као што си рекао говорећи:
18. Господ дуго чека и обилан је милошћу, прашта безакоње и грех, али не правда кривога, него походи безакоње отачко на синовима до трећег и четвртог колена.

19. Опрости безакоње овом народу ради велике милости своје, као што си праштао народу овом од Мисира довде. 20. А Господ рече: Праштам по речи твојој.
21. Али тако ја жив био, и тако сва земља била пуна славе Господње,

22. Ти људи који видеше славу моју и знаке моје што сам учинио у Мисиру и у овој пустињи, и кушаше ме већ десет пута, и не послушаше речи моје,
23. Неће видети земље коју са заклетвом обећах оцима њиховим, неће видети ни један од оних који ме увредише.

24. А слугу свог Халева, у коме беше други дух и који се сасвим мене држао, њега ћу одвести у земљу у коју је ишао, и семе ће је његово наследити.
25. Али Амалик и Хананеј седе у долини, зато се сутра вратите натраг, и идите у пустињу к црвеном мору.
26. Још рече Господ Мојсију и Арону говорећи:

27. Докле ће тај зли збор викати на ме, чуо сам вику синова Израиљевих, који вичу на ме.
28. Кажи им: Тако ја жив био, каже Господ, учинићу вам онако како сте говорили и ја чух.

29. У овој ће пустињи попадати мртва телеса ваша, и сви између вас који су избројани у свем броју вашем од двадесет година и више, који викасте на ме,


30. Нећете ући у земљу, за коју подигавши руку своју заклех се да ћу вас населити у њој, осим Халева, сина Јефонијиног и Исуса, сина Навиног.
31. А децу вашу, за коју рекосте да ће постати робље, њих ћу одвести, и они ће познати земљу за коју ви не марите.
32. А ваша телеса мртва ће попадати у овој пустињи.
33. А деца ваша биће пастири по пустињи четрдесет година, и носиће кар за прељубе ваше, докле не испропадају телеса ваша у пустињи.
34. По броју дана, за које уходисте земљу, четрдесет дана, за сваки дан по годину, носићете грехе своје, четрдесет година, и познаћете да сам прекинуо с вама.
35. Ја Господ рекох, и тако ћу учинити свему том збору злом, који се сабрао на ме: у пустињи ће пропасти и ту помрети.

36. А људи које беше послао Мојсије да уходе земљу, и који вративши се побунише сав збор да виче на њ, просувши зао глас о земљи,

37. Ти људи, који просуше зао глас о земљи, помреше од помора пред Господом;

38. А Исус, син Навин и Халев, син Јефонијин осташе живи између људи који су ишли да уходе земљу.
39. И Мојсије каза све ове речи свим синовима Израиљевим, и народ плака веома.

40. А сутрадан уставши пођоше наврх горе, и рекоше: Ево нас, идемо на место за које је говорио Господ, јер згрешисмо.
41. Али Мојсије рече: Зашто преступате заповест Господњу? Од тога неће бити ништа.

42. Не идите горе, јер Господ није међу вама; немојте да вас побију непријатељи ваши.
43. Јер је Амалик и Хананеј тамо пред вама, и изгинућете од мача, јер одустависте Господа, па неће ни Господ бити с вама.
44. Али они, ипак, навалише да иду наврх горе; али ковчег завета Господњег и Мојсије не изађоше из логора. 45. Тада сиђе Амалик и Хананеј, који живљаху у оној гори, и разбише их и бацише дори до Орме.

Ако игде нађеш (а не можеш) да је овде реч о суботи (а није), онда ти видиш нешто што нико никада није видео. Или је можда ово само за адвентисте записао Мојсије да само они "читају између редова", а понекад убаце по коју суботу да им помогне у интернет проповедима. Само је сакривено од нас обичних смртника (хришћана), те само адвентисти могу да нам објасне истину како се овде не ради о непослушању и бунту против Бога и Његовог обећања да ће Јевреје одвести где је обећао, разним прељубама, бахатости, него се ради о кршењу суботе. Чак ни апостол Павле није добро схватио, требало је да иде на ваша "предавања" да му појасните да се ту управо о суботи ради:

Јеврејима 3
8. Не будите дрвенастих срца, као кад се прогневисте у дане напасти у пустињи,
9. Где ме искушаше очеви ваши, искушаше ме, и гледаше дела моја четрдесет година.
10. Тога ради расрдих се на тај род, и рекох: Једнако се мету у срцима, али они не познаше путеве моје;
11. Зато се заклех у гневу свом да неће ући у покој мој.
12. Гледајте, браћо, да не буде кад у коме од вас зло срце неверства да одступи од Бога Живога;
13. Него се утешавајте сваки дан, докле се данас говори, да који од вас не одрвени од преваре греховне;
14. Јер постадосмо заједничари Христу, само ако како смо почели у Њему бити до краја тврдо одржимо;

15. Докле се говори: Данас, ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца, као кад се прогневисте.
16. Јер неки чувши прогневише се, али не сви који изиђоше из Мисира с Мојсијем.

17. А на које мрзи четрдесет година? Није ли на оне који сагрешише, који оставише кости у пустињи?
18. А којима се закле да неће ући у покој Његов, него онима који не хтеше да верују?
19. И видимо да не могоше ући за неверство.


Што ћеш вероватно рећи да је неверство несветковање суботе, а не бунт и вика на Бога, одлука да се врате у Мисир итд. Важно је да остали виде, ти ради свој посао...



 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Celo cetvrto poglavlje Jevrejima poslanice govori o ulasku u Subotni pocinak onako kako propisuje cvetvrta zapovest i time o ulasku u Bozji pocinak koji predstavlja ostvarenu eshatologiju, gde vernik kroz zajednicu sa Bogom vec danas ulazi u onaj vecni mir koji ce u svojoj punini biti ostvaren tek prilikom Hristovog drugog dolaska u slavi.
Takodje, ovo poglavlje govori i o krsenju zapovesti o Suboti od strane Jevreja zbog kojega oni nisu mogli uci u obecanu zemlju, to je jasno za svakoga ko cita ovo pglavlje, jer to jasno pise.

Hajde da vidimo sta tekst kaze:

SAVET DA SE UDJE U SUBOTNI POCINAK PO CETVRTOJ ZAPOVESTI PA TIME I U BOZJI POCINAK I VECNO SPASENJE KROZ ZAJEDNICU SA BOGOM:


"Да се бојимо, дакле, да како док је још остављено обећање да се улази у покој Његов, не закасни који од вас"
NAMA JE OBJAVLJENA ZAPOVEST O SUBOTI KAO I JEVREJIMA, ALI NJIMA NIJE POMOGLA JER JE NISU ODRZALI ZBOG NEVERSTVA:


Јер је нама објављено као и онима; али онима не помаже чувена реч, јер не вероваше они који чуше.

MI KOJI VERUJEMO ULAZIMO U SUBOTNI POCINAK PA TIME I U MIR BOZJI PO PRIMERU BOGA KOJI JE POCINUO U SEDMI DAN, ALI JEVREJI NE I AKO JE BOG KROZ ZAPOGVEST O SUBOTI OBECAO BLAGOSLOVE ZA ULAZAK U POCINAK:

Јер ми који веровасмо улазимо у покој, као што рече: Зато се заклех у гневу свом да неће ући у покој мој, ако су дела и била готова од постања света.
Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.


И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.

HRISCANI ULAZE U SUBOTNI POCINAK I BOZJI MIR, A JEVREJI KOJIMA JE NAJPRE DATA ZAPOVEST O SUBOTI NISU USLI ZBOG NEPOSLUSNOSTI:

Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;

ZBOG TOGA STO JEVREJI NISU USLI U SUBOTNI MIR, PA TIME NI U OBECANU ZEMLJU, BOG JE ODREDIO JEDAN DRUGI DAN DANAS, U KOME CE JEVREJI KAO I SVI DRUGI LJUDI, KROZ VERU U HRISTA I ULASKOM U SUBOTNJI POCINAK PO CETVRTOJ ZAPOVESTI, KONACNO UCI U BOZJI MIR PRILIKOM HRISTOVOG DRUGOG DOLASKA:


Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.
Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.

NOVOZAVETNOM NARODU BOZJEM JE OSTAVLJENA POSLUSNOST CETVRTOJ ZAPOVESTI, KAO USLOV ULASKA U BOZJI MIR DANAS, I BOZJE CARSTVO PRILIKOM HRISTOVOG DRUGOG DOLASKA, PO PRIMERU BOGA KOJI JE POCINUO U SEDMI DAN NAKON STVARANJA,

Дакле је остављено још почивање народу Божијем.
Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих.

SAVET DA SE UDJE U TAJ SUBOTNI MIR, NE PO PRIMERU JEVREJA KOJI SU KRSILI ZAPOVEST O SUBOTI:


Да се постарамо, дакле, ући у тај покој, да не упадне ко у ону исту гатку неверства.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


KRSENJE ZAPOVESTI O SUBOTI RAZLOG NEMOGUCNOSTI DA JEVREJI UDJU U OBECANU ZEMLJU I BOZJI MIR:


"Оног дана подигох им руку своју да ћу их одвести из земље мисирске у земљу коју сам пронашао за њих, где тече млеко и мед, која је дика свим земљама.
И рекох им: Одбаците сваки гадове испред својих очију, и немојте се скврнити о гадне богове мисирске, ја сам Господ Бог ваш.

Али се одвргоше од мене, и не хтеше ме послушати, ниједан их не одбаци гадова испред очију својих, и гадних богова мисирских не оставише; зато рекох да ћу излити јарост своју на њих да извршим гнев свој на њима усред земље мисирске.

Али имена свог ради, да се не оскврни пред оним народима међу којима беху, пред којима им се показах, учиних да их изведем из земље мисирске.
И изведох их из земље мисирске, и доведох их у пустињу.

И дадох им уредбе своје, и објавих им законе своје, које ко врши, жив ће бити кроз њих.
И суботе своје дадох им да су знак између мене и њих да би знали да сам ја Господ који их посвећујем.

Aли се одврже од мене дом Израиљев у пустињи; не ходише по мојим уредбама, и законе моје одбацише, које ко врши живи кроз њих, и
суботе моје грдно оскврнише; зато рекох да ћу излити гнев свој на њих у пустињи да их истребим.
Али учиних, имена свог ради, да се не оскврни пред народима пред којима их изведох.
И ја им још подигох руку своју у пустињи да их нећу одвести у земљу коју им дадох, где тече млеко и мед, која је дика свим земљама;
Јер одбацише моје законе и по уредбама мојим не ходише, и суботе моје оскврнише, јер срце њихово иђаше за гадним боговима њиховим.

Али их пожали око моје, те их не истребих, и не затрх их у пустињи.

Него рекох синовима њиховим у пустињи: Не идите по уредбама отаца својих и не држите њихове законе, и не скврните се гадним боговима њиховим.

Ја сам Господ Бог ваш, по мојим уредбама ходите, и моје законе држите и извршујте;
И суботе моје светкујте да су знак између мене и вас, да знате да сам ја Господ Бог ваш.

Али се одвргоше од мене и синови, не ходише по мојим уредбама, и законе моје не држаше да их извршују, које ко врши живи кроз њих; суботе моје оскврнише; зато рекох да ћу излити јарост своју на њих и навршити гнев свој на њима у пустињи.
Али повратих руку своју и учиних имена свог ради да се не оскврни пред народима пред којима их изведох.

И ја им још подигох руку своју у пустињи да ћу их расејати по народима и разасути по земљама.

Јер законе моје не извршаваше и уредбе моје одбацише и суботе моје оскврнише, и очи им гледаху за гадним боговима отаца њихових"
( Jezekilj 20. 6 - 24 )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.12.2010
Poruka
3
"Šest dana radi", kaže Biblija.Hrišćani moraju biti vredni ljudi, hrišćanstvo je religija za one koji vredno rade, Bog ne kaže: "Lenstvuj šest dana, a sedmi dan se odmaraj." Bog je čoveku dao rad. Rad je blagoslov za čoveka, potrebno je da čovek radi. "Šest dana radi", kaže Biblija, "i svršuj sve poslove svoje, a sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu, tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja", i tako dalje. Zatim Biblija kaže: Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima", šta to znači? Svake sedmice postoji ovo posebno vreme kad ja želim da se setim ko sam, da imam Stvoritelja, da je Bog stvorio ovaj svet, jer Biblija kaže: "Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju". Ja nisam biće koje je bačeno u postojanje besmisla. Postoji Stvoritelj, postoji uzrok svega onoga što postoji. Ja imam svoga Oca, ja imam svoga Stvoritelja i uprkos besmislu ovoga sveta, još uvek ja mogu videti da Bog vodi ovaj svet. Zato je subota, ja mislim, vreme iznad svega, kada ćemo čitati literaturu, kada ćemo ići u crkvu, kada ćemo posećivati bolesne, kada ćemo deliti svoju veru sa drugima, jedno izvanredno vreme, vreme koje ćemo posvetiti svojoj porodici na jedan poseban način, vreme kada ćemo uzeti svoju decu za ruku i izvesti ih u polje, u šumu, i reći im: "Evo šta je Bog stvorio", govoriti im o Bogu, kvalitativno različito vreme kada ćemo za trenutak zaboraviti sve ostalo, pokušati bar da zaboravimo. To je vreme i fizičkog odmora, i duhovnog odmora. Ako postoji išta što je vredno za današnjeg umornog čoveka, to je onda zaista ovo vreme. Postoji u jevrejskom jeziku izraz "šabat", što znači "subota", međutim može značiti i "mir, odmor". Sama filologija reči označava dakle ideju mira ili odmora. "Sećaj se dana od odmora"; ja vam moram odmah reći da u originalu, u jevrejskom tekstu piše ovako: "Sećaj se dana subotnog." Zašto je Daničić preveo: "dana odmora"? Zato što postoji i druga reč ‑ "šalom" ‑ "mir, odmor", zato što odmor i subota znače isto, dakle imaju isti koren i mogu označavati jednu te istu kategoriju. Hristos kazao nešto zanimljivo, Matej 24, 20. stih: "Nego se molite Bogu da ne bude bježan vaša u zimu ni u subotu." Ovde je reč o progonstvu hrišćana. Hrišćani su često bili progonjeni u istoriji sveta. Isus kaže da će progonstvo ponovo doći pred kraj, pred Njegov dolazak, i zato kaže: "Molite se Bogu da bežanj vaša", dakle, kada bežite jednostavno, "ne bude u zimu ni u subotu". Zašto u zimu? Jer je hladno. A zašto u subotu? Jer je subota sveto vreme kada bi čovek dakle trebalo da posveti sebe Bogu. Ovde je reč o vremenu posle Hrista, nije reč o samom Hristovom vremenu. Konačno, da li je bitno koji dan svetkujemo?Smatram da je bitno, jer uvek kada čovek skrene sa biblijskih principa, onda je u velikoj opasnosti. Uvek u istoriji hrišćanstva kada su ljudi birali svoj put, ljudski put umesto Božjega puta, stvari nisu išle kako treba. Mogu vam reći da su posledice strahovito velike. Ja bih kazao samo da su ljudi u ime Boga išli u krstaške ratove, ubijali, sve u ime Boga, a to je suprotno biblijskim principima. Zato je dobro da se uvek pridržavamo biblijskih principa, a pored toga, oni koji su zaboravili svetkovanje pravog dana, ne svetkuju ni ovaj drugi dan na način na koji bi trebalo. Da li se slažete tu sa mnom? Dakle, moramo biti pošteni pred Bogom. Uvek kada čovek ostavi po strani ono što je Bog kazao i kada prihvati neke svoje principe, onda je u velikoj opasnosti da bude u domenu ljudskog, što je opasna stvar.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.12.2010
Poruka
3
Evo kako je došlo do svetkovanja nedelje. Ja ne mogu to detaljno opisati, ali u nekoliko reči ću pokušati da objasnim otkud nedelja u hrišćanstvu. Prvo, ideja je svakako došla onoga dana kada je Hristos vaskrsao u nedelju i neki su smatrali, pošto je to najveće biblijsko čudo, da treba svetkovati taj dan. Sve to vreme u početku, hrišćani su svetkovali subotu, ali vaskrsenje Isusa Hrista je učinilo da su neki hrišćani smatrali da bi trebalo svetkovati nedelju i tako dolazi do paralelnog praznovanja. U početku, smatralo se naravno da je subota glavni dan, ali nedelja je dan koga se isto treba sećati. Ono što je zanimljivo jeste da je do potpunog prihvatanja nedelje i odbacivanja subote doćlo u 4. veku. Evo šta se tada događalo. Hrišćanstvo je postalo toliko popularna religija, da su mase ulazile u hrišćansku crkvu. Zašto? Jer je i sam imperator postao hrišćanin. Svi su želeli biti hrišćani odjedanput. Međutim, ono što beleži crkvena istorija jeste da su u tom periodu ušle i najveće zablude u hrišćansku crkvu. Ko su bile te mase koje su dolazile u hrišćansku crkvu? To su uglavnom bili neznabošci, stanovnici rimskoga carstva. Šta su verovali ti neznabošci pre nego što su postali hrišćani? Oni su bili politeisti ili mnogobošci. Koji je bio najveći bog tih politeista, da li se sećate, Bog sunca, Mitra, ili Šamaš, ili Ra ili Re ili kao god hoćete. Oni su bili dakle obožavaoci boga sunca. Da li znate koji je dan bio posvećen bogu suncu? Bila je nedelja. Mi imamo posledice toga i u savremenim modernim jezicima. Na primer, vi znate da se i dan danas na nemačkom recimo nedelja kaže "zontag", to znači "sunčev dan", ili imate na engleskom takođe "sandi", takođe "sunčev dan". Ovi jezici, dakle, nas podsećaju na poreklo ovoga dana.
S druge strane je postojala velika želja u zvaničnom hrišćanstvu da se distancira od Jevreja, oni su razapeli Hrista, tu su bili i drugi politički razlozi, i onda je 7. marta 321. godine car Konstantin, koji je inače rođen u Nišu, verujem da znate, izdao svoj čuveni zakon o svetkovanju nedelje.Evo šta on kaže: "U časni dan sunca (u nedelju) neka se svi gradski službenici, zanatlije i stanovnici gradova odmaraju, samo oni koji se bave zemljoradnjom mogu slobodno obavljati svoje poslove, jer se dešava da drugi koji dan nije tako pogodan za sejanje ili obrađivanje vinograda. Ne smemo dopustiti da zbog neiskorišćavanja pogodnog vremena propadnu dragoceni plodovi koje nam nebo šalje." Ja bih vas u isto vreme podsetio, dakle, da ne dužim, nedelja je bila dan posvećen bogu suncu, i 25. decembar koji slavimo kao dan Božića, to jest ne mi ali katolički svet, je rođendan boga sunca. Dakle mnoge stvari su u periodu posle 4. veka i kasnije ušle u hrišćanstvo iz neznaboštva, koje su suprotne biblijskoj tradiciji. Uprkos toga, dobro je spomenuti da su kroz sve vekove postojali hrišćani koji su svetkovali subotu. Naravno, izbor je na svakome od nas. Ja bih vas podsetio dakle, da Bog jasno kaže da je On blagoslovio sedmi dan i posvetio ga. Ja imam običaj da kažem: pokušajte da svetkujete jednu subotu ispravno, nećete više prestati nikada. Šta to znači? U petak uveče, u petak, pripremite nešto lepše možda za hranu, očistite kuću, pripremite možda i posebno odelo za subotu. Okupite se u petak uveče svi, cela porodica, možda je dobro pevati duhovne pesme, možda je dobro čitati Bibliju, moliti se Bogu. Uvek iznova, to su posebni trenuci, trenuci opuštanja duhovnog i fizičkog, trenuci velikih blagoslova Božjih. I onda u subotu uveče, kada sunce zađe, mi možemo nastaviti sa svakodnevnim poslovima. Zato ako želite da rizikujete, usudite se i počnite, ako vi to želite, da svetkujete dan koji je Isus Hristos svetkovao.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ти као да си у "Зони сумрака", епизода: "Субота коју само ја видим"!


Celo cetvrto poglavlje Jevrejima poslanice govori o ulasku u Subotni pocinak onako kako propisuje cvetvrta zapovest i time o ulasku u Bozji pocinak...

Није, апостол Павле овако каже:

3. Јер ми који веровасмо улазимо у покој, као што рече: Зато се заклех у гневу свом да неће ући у покој мој, ако су дела и била готова од постања света.

Дакле, они који (по)вероваше улазе у покој, а не твоји суботари. Даље за седми дан (суботу) каже:

4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.

Неће јеврејски суботари којима је најпре јављено (дата им је субота) ући у покој, зато Господар суботе одређује ДРУГИ ДАН - ДАНАС. Веома лако, једино ако се човеку не привиђају суботе, па онда има техничких проблема...


6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;
7. Опет одреди један дан, данас,

А зашто?

8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.
9. Дакле је остављено још почивање народу Божијем.
10. Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих.

Верујеш >> улазиш у покој (мир Божији) - 3. стих >> почиваш (одмараш душу своју и обнављаш се) - 10. стих.


Веома једноставно, не треба човеку твоја (адвентистичка) заврзлама за овако крајње разумљиве ствари. А највећи проблем је што ви ОДМАРАТЕ ТЕЛО једном недељно, а хришћани се одмарају и обнављају свакодневно (вечно) изнутра:

16. Зато нам се не досађује; но ако се наш спољашњи човек и распада, али се унутрашњи обнавља сваки дан. (2.Коринћанима 4)

Зато је вама све то страно, јер ви само на тело мислите, зато и имате "здравствене реформе", "реформе одевања" и ко зна какве све доктрине које брину о спољашњем човеку - о његовом телу, док је основа хришћанства и ове посланице управо брига и обнова унутрашњег човека - душе. И то вам је стран појам јер вама је душа - тело (наводно склоп). Зато душа вама "спава", а нема одласка Господу или у Хадес. Све се коцкице поклапају, сада ми је веома јасније како функционише ваш ум.

MI KOJI VERUJEMO ULAZIMO U SUBOTNI POCINAK - Лаодикеја

3. Јер ми који веровасмо улазимо у покој, - апостол Павле


(С)покој или мир Божији (тишина, спокојство) није исто што и починак (одмор, обнова), а поготову нема суботе (сем ако си у "Зони сумрака").


HRISCANI ULAZE U SUBOTNI POCINAK I BOZJI MIR, A JEVREJI KOJIMA JE NAJPRE DATA ZAPOVEST O SUBOTI NISU USLI ZBOG NEPOSLUSNOSTI:

Тако је! Само што не улазе у једнодневни суботни починак, већ ВЕЧНИ ПОЧИНАК (одмор и обнову у Господу). Хришћани не одмарају и обнављају унутрашњег човека једном недељно као ви суботари - фарисеји, већ свакодневно (2.Коринћанима 4).

И то је веома лако: ако се суботом улази у покој (по вама), онда су сви фарисеји суботари који су хтели да убију Господа јер "квари" суботу оправдани јер су држали суботу. Браво! Они су ушли у покој, а сви хришћани за ових 2000 година нису. Величанствено резоновање!

_______________________________________________________________


Што се тиче Језекиља 20. главе, то је твоје (адвентистичко) стандардно манипулисање. Уопште се не ради о оној ситуацији када су Јевреји викали на Господа и хтели да се врате у Мисир (4.Мојсијева 14), већ се говори о годинама након прогонства у пустињу. Доказ?

13. Али се одврже од мене дом Израиљев у пустињи; не ходише по мојим уредбама, и законе моје одбацише, које ко врши живи кроз њих, и суботе моје грдно оскврнише; зато рекох да ћу излити гнев свој на њих у пустињи да их истребим.

Нико не спори да су Јевреји морали да држе суботу, али овде се ради о НЕПОУЗДАЊУ И НЕВЕРИ (нису имали поуздања - вере да ће их Господ одвести где је обећао). То је пре прогонства у пустињу. Узалуд изврћеш и убацујеш нешто што је свима јасно, а није поента у Јеврејима 3. и 4.

7. Зато, као што говори Дух Свети: Данас ако глас Његов чујете,
8. Не будите дрвенастих срца, као кад се прогневисте у дане напасти у пустињи,
9. Где ме искушаше очеви ваши, искушаше ме, и гледаше дела моја четрдесет година.
10. Тога ради расрдих се на тај род, и рекох: Једнако се мету у срцима, али они не познаше путеве моје;
11. Зато се заклех у гневу свом да неће ући у покој мој.
12. Гледајте, браћо, да не буде кад у коме од вас зло срце неверства да одступи од Бога Живога;
13. Него се утешавајте сваки дан, докле се данас говори, да који од вас не одрвени од преваре греховне;

Апостол каже да се ДАНАС ГОВОРИ. Значи да се утешавамо сваки дан, а сваки дан је - ДАНАС - док се говори (проповеда) јеванђеље. То се не примећује? Е, то је тај други дан о коме Господ говори, није субота у питању, није један седмични дан, већ сваки дан докле се може ући у покој (мир Божији) - док се још увек говори.


14. Јер постадосмо заједничари Христу, само ако како смо почели у Њему бити до краја тврдо одржимо;
15. Докле се говори: Данас, ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца, као кад се прогневисте.
16. Јер неки чувши прогневише се, али не сви који изиђоше из Мисира с Мојсијем.
17. А на које мрзи четрдесет година? Није ли на оне који сагрешише, који оставише кости у пустињи?
18. А којима се закле да неће ући у покој Његов, него онима који не хтеше да верују?
19. И видимо да не могоше ући за неверство.

Не хтеше да верују Господу! Невероватно је како је лако, а злоупотребом Старог завета је много компликованије (за ум фарисеја, наравно).



 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Није Син, а није ни Дух Свети НЕЗАВИСАН У ОДНОСУ НА БОГА, већ су Отац и Син и Дух Свети једносуштни (једна суштина), зато свети Јован апостол и каже да су ЈЕДНО. Муслимани и Јевреји не могу појмити ту истину. Они само Оца признају, а видим да и они који су накнадно прихватили науку о Три Сведока немају потпуно разумевање јединства (1.Јованова 5:7).

А Логос (Мудрост Божија, Реч Живота и Почетак створења Божијег - Алфа) и Свети Дух из Оца исходе, зато се и каже да је Син Светлост од Светлости - иста суштина, Отац у Сину... И никако не може Син (као и Свети Дух) бити независан од Бога, јер Бог је недељив и ово су веома јасни показатељи да вам дају "змијски отров" за науку у тим вашим "црквама" које следе којекакве пророке и лажиучитеље.


Јован, глава 14
7. Кад бисте мене знали онда бисте знали и Оца мог; и одселе познајете Га, и видесте Га.
8. Рече Му Филип: Господе! Покажи нам Оца и биће нам доста.
9. Исус му рече: Толико сам време с вама и ниси ме познао, Филипе? Који виде мене, виде Оца; па како ти говориш: Покажи нам Оца?
10. Зар не верујеш да сам ја у Оцу и Отац у мени? Речи које вам ја говорим не говорим од себе; него Отац који стоји у мени Он твори дела.
11. Верујте мени да сам ја у Оцу и Отац у мени; ако ли мени не верујете, верујте ми по тим делима.
12. Заиста, заиста вам кажем: који верује мене, дела која ја творим и он ће творити, и већа ће од ових творити; јер ја идем к Оцу свом;
13. И шта год заиштете у Оца у име моје, оно ћу вам учинити, да се прослави Отац у Сину.
14. И ако шта заиштете у име моје, ја ћу учинити.
15. Ако имате љубав к мени, заповести моје држите.
16. И ја ћу умолити Оца, и даће вам другог утешитеља да буде с вама вавек:
17. Духа истине, ког свет не може примити, јер Га не види нити Га познаје; а ви Га познајете, јер у вама стоји, и у вама ће бити.


1. Коринћанима, глава 2
12. А ми не примисмо духа овог света, него Духа који је из Бога, да знамо шта нам је даровано од Бога;
13. Које и говоримо не речима што је научила човечија премудрост, него шта учи Дух Свети; и духовне ствари духовно радимо.
14. А телесни човек не разуме шта је од Духа Божијег; јер му се чини лудост и не може да разуме, јер треба духовно да се разгледа.
15. Духовни пак све разгледа, а њега самог нико не разгледа.
16. Јер ко позна ум Господњи да Га поучи? А ми ум Христов имамо.

Тако и они који се спашавају "преко стомака и суботом (законом Мојсијевим - фарисеји)" не могу схватити ЈЕДИНСТВО СВЕТЕ ТРОЈИЦЕ (ТРИ СВЕДОКА) и говоре да су независне личности, те тако деле једног и недељивог Бога на три независна "бога". Ако нешто исходи (излази) из нечега, онда је то што изиђе по суштини исто са оним из чега је изишло.

26. А утешитељ, Дух Свети, ког ће Отац послати у име моје, Он ће вас научити свему и напоменуће вам све што вам рекох. (Јован 14)

1. Јованова, глава 5
4. Јер сваки који је рођен од Бога побеђује свет; и вера је наша ова победа која победи свет.
5. Ко је који свет побеђује осим оног који верује да је Исус Син Божји?
6. Ово је Исус Христос што дође водом и крвљу и Духом, не само водом него водом и крвљу; и Дух је који сведочи, јер је Дух истина,

7. Јер је троје што сведочи на небу: Отац, Реч, и Свети Дух; и ово је троје једно.

8. И троје је што сведочи на земљи: дух, и вода, и крв; и троје је заједно.


>>> Ако је три различита, онда је - заједно, ако је три једносуштна, онда је - једно! <<<



Лична својства ипостаси Свете тројице

Лично својство Оца јесте нерођеност. „Под нерођеним подразумева се оно што је без порекла.“ (Свети Григорије Ниски). Отац је начело јединства у Светој тројици, извор (тројичних односа) из којег ипостаси добијају свој одређени карактер. Он је, као прва ипостас у Светој тројици, по Свом личном својству беспочетан, безузрочан, нестворен, нерођен, несаздан, Он је Бог сам од себе, док Син и Свети дух произлазе беспочетно и вечно од Оцајединство Свете тројице одржава монархија Оца.


Лично својство Сина
јесте рађање, тј. Син је друга ипостас која произлази од Оца као рођени. Син се рађа вечно од вечног Оца, током једног процеса који припада категорији суштине (о овоме говорим !). Син није производ Очеве воље, већ је Син по својој суштини, као једини од јединога, као Бог истинити од Бога истинитог, па на тај начин има све особине вечности (сам појам о вечном Оцу садржи у себи појам о вечном Сину, и обратно).


Лично својство Светог духа
јесте Његово исхођење од Оца, што је открио сам Господ Исус Христос, као једну од највећих Светих тајни (Јован 15,26). Али, Свети Дух бива послан у свет и од Оца и од Сина (Јован 14,26), а његово послање је божанска енергија у којој учествују све три ипостаси Свете тројице. Свети Дух почива на Сину, учествује и продужава Његово дело Спасења, а учење о Светом Духу, које се чува у Цркви, нашло је свој догматски израз у осмом члану Симбола вере.

26. А кад дође утешитељ, кога ћу вам послати од Оца, Дух истине, који од Оца излази, Он ће сведочити за мене. (Јован 15)


Никејско-цариградски симбол вере гласи:

Верујем у једнога Бога Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.
И у једнога Господа Исуса Христа, Сина Божијег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова; Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог; рођеног, а не створеног, једносуштног Оцу, кроз Кога је све постало;
Који је ради нас људи и ради нашег спасења сишао с небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве, и постао човек;И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и био погребен;И Који је васкрсао у трећи дан, по Писму;И Који се вазнео на небеса и седи са десне стране Оца;И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, Његовом царству неће бити краја.И у Духа Светога, Господа, Животворнога, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.
У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.Исповедам једно Крштење за опроштење грехова.Чекам васкрсење мртвих.И живот будућега века.Амин.



Слушаћемо Бога и оно што нам је дао у Новом завету, а то није почивање суботом јер се тако не улази у (с)покој (мир Божији), већ се вером у Господа Исуса Христа улази у покој, а тада се и почива (одмара и обнавља свакодневно у Господу Исусу):

Јеврејима 4.
3. Јер ми који веровасмо улазимо у покој, као што рече: Зато се заклех у гневу свом да неће ући у покој мој, ако су дела и била готова од постања света.
4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој. (суботари не могу ући у покој због неверства, прочитати Јеврејима 3. главу)
6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;

7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца. 8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.

Јер да је Господ Исус одвео суботаре у покој (мир Божији), Он као Господар суботе не би говорио за ДРУГИ ДАН (ДАНАС) - дан када поверујемо у Њега.

9. Дакле је остављено још почивање народу Божијем.
10. Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих.
11. Да се постарамо, дакле, ући у тај покој, да не упадне ко у ону исту гатку неверства.


Верујеш >> улазиш у (с)покој (мир Божији) >> ПОЧИВАШ (одмараш и обнављаш се свакодневно - вечно)>>испуњаваш 4. заповест ВЕРОМ

16. Зато нам се не досађује; но ако се наш спољашњи човек и распада, али се унутрашњи обнавља сваки дан. (2.Коринћанима 4)


10. И обуците новог, које се обнавља за познање по обличју Оног који га је саздао:
11. Где нема Грка ни Јеврејина, обрезања ни необрезања, дивљака ни Скита, роба ни слободњака, него све и у свему Христос.
12. Обуците се дакле као избрани Божији, свети и љубазни, у срдачну милост, доброту, понизност, кротост, и трпљење, - (хришћанска дела, не дела закона, јер је ово испуњење закона)

13. Сносећи један другог, и опраштајући један другом ако има ко тужбу на кога: као што је и Христос вама опростио тако и ви.
14. А сврх свега тога обуците се у љубав, која је свеза савршенства.
15. И мир Божји да влада у срцима вашим, на који сте и позвани у једном телу, и захвални будите. (Колошанима 3)

Да (с)покој влада у срцима нашим због наше вере у Господа и Спаситеља нашег. То је за фарисеје непозната материја, зато слични њима хтедоше да убију Господа јер "квари" суботу, не схватајући појам увођења суботе и уласка у мир Божији (покој), али не делима закона, већ вером и признањем Сина Божијег.

Легализам старозаветни је један од великих јереси за које сведочи сам апостол пишући о "јеретичарима фарисејским који беху веровали", и они су се држали ставки закона не схватајући шта се деси са заповестима и словима закона.

8. И не будите никоме ништа дужни осим да љубите један другог;јер који љуби другог закон испуни.
9. Јер ово: Не чини прељубе, не убиј, не укради, не сведочи лажно, не зажели, и ако има још каква друга заповест, у овој се речи извршује, то јест: Љуби ближњег свог као самог себе.
10. Љубав не чини зла ближњему; дакле је љубав извршење закона. (Римљанима 13)

Ово је и малој деци јасно, значи да било која ставка закона (а ту се налази и субота), испуњава се у једној речи (љубави према Богу и ближњима). Ако ови модерни фарисеји кажу да се ове наведене ставке односе на однос међу људима (већ знам шта ће писати), онда ће се прве четири заповести које се односе на однос Бога и човека преточити у једну - ПРВУ коју нам Господ даде:

37. А Исус рече му: Љуби Господа Бога свог свим срцем својим, и свом душом својом, и свом мисли својом.
38. Ово је прва и највећа заповест.
39. А друга је као и ова: Љуби ближњег свог као самог себе.
40. О овима двема заповестима виси сав закон и пророци. (Матеј 22)

Мени је јако жао што неки не виде, а горе по њих је ако виде, али због плате своје не желе да виде. Шире јеретичка учења - понављају бесконачно много пута исте речи као програмирани.



Веома ме жалости када видим да неко покупи све велике јереси које су дошле из западних секти (адвентисти, сведоци, мормони...), а ти си, брате мили, покупио од свакога оно најгоре. Зато и не можеш да појмиш како је Отац већи од Сина који дође као Човек Исус, јер Себе унизи толико да узе обличје слуге (смртнога човека).

4. Ја Тебе прославих на земљи; посао сврших који си ми дао да радим. 5. И сад прослави Ти мене, Оче, у Тебе самог славом коју имадох у Тебе пре него свет постаде. (Јован 17)


Бог није човек, па да има сина који је независан од оца свога, а то је колико видим заједнички камен спотицања свим ЖРТВАМА секташких учења које су кренуле пре неких 150. година, а чини ми се да тада нечисти духови (оне жабе које излазе) почеше много моћније да заводе цео свет са доктринама погибли. Како безбожне науке, тако и јеретичке много моћније кренуше у напад на Господа и Истину.

Бог је глава Христу, као што је Христ глава Цркви. Што не значи да Христ остаје вечно унижен, већ након мисије Спасења када је прославио Оца, Отац прославља Њега у Себе самога. Уместо да чекаш да ти Господ појасни, тј. да ти у срце стигне откривење Духом Светим, ти самога Духа Светога унижаваш, а тај се грех не прашта. Само Он може човеку појаснити и открити. Зато је крајње неопходно да престанеш да нашег Бога посматраш као паганског бога који има децу која трчкарају по Небесима, да је Син анђео (Михаило) који поста човек (управо то говоре оне секте), већ су деца Божија деца по Духу кога ти непрестано унижаваш, а унижаваш и Сина који нам је Спас. Сам унижаваш своје спасење? Чак ти не видиш шта чиниш, на жалост...


Postovanje stari prijatelju Adriane,
U pravu si da su Otac, Sin i Sveti Duh jednosusni, ali svaki od njih deluju i nezavezno.
Isus umire na krstu, to ne znaci da je i Bog Otac umro, jer Hristos kaze "u tvoje ruke predajem duh svoj"..
Isus obecava da ce poslati Svetoga duha na mesto sebe koji ce uciti, savetovati i upucivatiu vernike.
Vidis da svaki od njih moze da deluje nezavizno, ali sva njihova delovanja su harmonicna. Jednomislejnici su.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ево још једног "појачања". Опет субота! Ви сте заиста неуморна и добро организована легија суботара, свака вам част!

8. И не будите никоме ништа дужни осим да љубите један другог;јер који љуби другог закон испуни.
9. Јер ово: Не чини прељубе, не убиј, не укради, не сведочи лажно, не зажели, и ако има још каква друга заповест, у овој се речи извршује, то јест: Љуби ближњег свог као самог себе.
10. Љубав не чини зла ближњему; дакле је љубав извршење закона. (Римљанима 13)

Ово важи за цео хришћански свет, али за модерне фарисеје не важи. Они не желе да виде то. Ту мора да је неко мењао Библију, или ми не разумемо баш најбоље шта је апостол, а и сам Господ рекао. Можда ни апостол Павле није најбоље разумео иако је био један од најшколованијих и најученијих фарисеја. Само му фали ваша суботња школа да спозна ову истину коју ви заговарате, па да буде савршен.

37. А Исус рече му: Љуби Господа Бога свог свим срцем својим, и свом душом својом, и свом мисли својом.
38. Ово је прва и највећа заповест.
39. А друга је као и ова: Љуби ближњег свог као самог себе.
40. О овима двема заповестима виси сав закон и пророци. (Матеј 22)

Лепо је нас Господ упозорио на вас, само што ја давно нисам ни имао представу колико су речи Господа битне, јер када јерес уђе под кожу веома је тешко извући, а поготову ако је ум затворен и легија организована:


6. А Исус рече им: Чувајте се квасца фарисејског и садукејског.
7. А они мишљаху у себи говорећи: То је што нисмо хлеба узели.
8. А Исус разумевши рече им: Шта мислите у себи, маловерни, што хлеба нисте узели?
9. Зар још не разумете нити памтите пет хлебова на пет хиљада, и колико котарица накуписте?
10. Ни седам хлебова на четири хиљаде, и колико котарица накуписте?
11. Како не разумете да вам не рекох за хлебове да се чувате квасца фарисејског и садукејског?
12. Тада разумеше да не рече квасца хлебног да се чувају, него науке фарисејске и садукејске.


Чак нам и апостол Лука остави записано како су сами апостоли имали проблема са јересима фарисејским који вероваху исто, али држаху и даље фарисејску науку (каква је и ваша - потпуно иста):


Дела 15.
5. Онда усташе неки од јереси фарисејске који беху веровали, и говораху да их ваља обрезати, и заповедити да држе закон Мојсијев. 6. А апостоли и старешине сабраше се да извиде ову реч.
7. И по многом већању уста Петар и рече: Људи браћо! Ви знате да Бог од првих дана изабра између нас да из мојих уста чују незнабошци реч јеванђеља и да верују. (!!!)

8. И Бог, који познаје срца, посведочи им и даде им Духа Светог као и нама.
9. И не постави никакве разлике међу нама и њима, очистивши вером срца њихова.

Ово је за вас суботаре непојмљиво, просто не продире до ума, на жалост!


10. Сад дакле шта кушате Бога и хоћете да метнете ученицима јарам на врат, ког ни очеви наши ни ми могосмо понети?

Ви, дакле, кушате Бога са суботарењем. А ми остали хришћани се спашавамо по речима нашег апостола?



11. Него верујемо да ћемо се спасти благодаћу Господа Исуса Христа као и они.

Јевреји се исто као и ми незнабошци пређашњи спашавају благодаћу, а не суботом.


12. Онда умуче све мноштво, и слушаху Варнаву и Павла који приповедаху колике знаке и чудеса учини Бог у незнабошцима преко њих.
13. А кад они умукоше, одговори Јаков говорећи: Људи браћо! Послушајте мене.
14. Симон каза како Бог најпре походи и прими из незнабожаца народ к имену свом.
15. И с овим се ударају речи пророка, као што је написано:
16. Потом ћу се вратити, и сазидаћу дом Давидов, који је пао, и његове развалине поправићу, и подигнућу га,
17. Да потраже Господа остали људи и сви народи у којима се име моје спомену, говори Господ који твори све ово.
18. Богу су позната од постања света сва дела Његова;

19. Зато ја велим да се не дира у незнабошце који се обраћају к Богу;

20. Него да им се заповеди да се чувају од прилога идолских и од курварства и од удављеног и од крви, и што њима није мило другима да не чине.


Postovanje stari prijatelju Adriane,
U pravu si da su Otac, Sin i Sveti Duh jednosusni, ali svaki od njih deluju i nezavezno.
Isus umire na krstu, to ne znaci da je i Bog Otac umro, jer Hristos kaze "u tvoje ruke predajem duh svoj"..
Isus obecava da ce poslati Svetoga duha na mesto sebe koji ce uciti, savetovati i upucivatiu vernike.
Vidis da svaki od njih moze da deluje nezavizno, ali sva njihova delovanja su harmonicna. Jednomislejnici su.

Sve najbolje

Нико не делује независно, није ни чудо што сам прочитао од Лаодикеје да свако има "независно духовно тело". Те ствари се не уче у суботњим школама, већ сам Господ може да појасни човеку. Ако Син "делује", Он свакако не делује независно, што је и сам говорио фарисејима који су попут вас мислили да знају сво знање Божије и да су најпаметнији и да им је Бог лично дао истину. У својој надмености и ароганцији нису ни увиђали колико су огрезли у јерес (фарисејску).


19. А Исус одговарајући рече им: Заиста, заиста вам кажем: Син не може ништа чинити сам од себе него шта види да Отац чини; јер шта Он чини оно и Син чини онако;
30. Ја не могу ништа чинити сам од себе; како чујем онако судим, и суд је мој праведан; јер не тражим воље своје него вољу Оца који ме је послао. (Јован 5)
28. А Исус им рече: Кад подигнете Сина човечијег, онда ћете дознати да сам ја, и да ништа сам од себе не чиним; него како ме научи Отац мој онако говорим. (Јован 8)



Ако је нешто ЈЕДНО, онда саставни елементи не могу бити независни. Рецимо, ако свако елемент делује независно и својевољно у нашем телу, како бисмо се ми онда кретали? Не бисмо могли! Е, тако је Бог глава Христу, али никако Отац и Син и Дух Свети нису независни - чине једно БИЋЕ - Бога.

Ја сам раније покушао са својим сићушним умом да опишем Бога као Величанствену Реку. Река има свој Извор Воде и Живота (Отац) из кога излазе Вода (Дух Свети Божији) и Живот (Логос - Син).

- Да ли је Извор Река (Бог)? Да ли је Живот Река (Бог)? Да ли је Вода Река (Бог)?

- Да ли су Извор и Живот и Вода ЈЕДНА НЕРАЗДВОЈИВА ЦЕЛИНА?

- Да ли су Отац и Син (Реч) и Дух Свети ЈЕДАН БОГ?


Можеш ли и даље рећи да је вода независна од свога извора? Можеш ли и даље тврдити да су Реч и Дух Свети независни? Овде се не ради о независним елементима, већ о два елемента која исходе (излазе) из једног који је нама познат под појмом - Отац. И како може Син бити независан? Никако! Како Дух Свети Божији може бити независан од самога Бога? Видите ли какву сте науку пригрлили?

Све то ни фарисејима није било јасно, а неки беху поверовали у Господа Исуса Христа, али никако не могаше да спознају свете тајне, него се држаше опипљивог Мојсијевог закона. То је њима било нешто што је изнад свега и за њихов затворен ум прихватљиво.


Једно Свето Биће које знамо као Елохим се не може делити јер је Бог један и недељив. Зато апостол Јован не каже да су Отац и Син и Дух Свети заједно (као независни елементи), већ једно, као три узрочно-последично везана елемента која сачињавају једну целину нама познату као Бог.

7. Јер је троје што сведочи на небу: Отац, Реч, и Свети Дух; и ово је троје једно.


8. И троје је што сведочи на земљи: дух, и вода, и крв; и троје је заједно.


 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adriane, reč Božja lako razotkriva manipilacije onih koji ih čine poput tebe.

Tekstovi u 4 poglavlju Jevrejima poslanice i Jezekilju 20 poglavlju su jasni, i u kontekstu govore o kršenju Božjih zapovesti i Subote i neverstva prema Bogu iz čega je i proistekla njihova pobuna protiv Boga, koje je sve zajedno dovelo da oni tada nisu mogli ući u obećanu zemlju i Božji mir koji takav ulazak u zemlju gde teče med i mleko donosi.

Jevrejima poslanica je amanet dat Hrišćanima, da ne budu neverni kao Jevreji staroga zaveta, već da po primeru Boga koji je počinuo u sedmi dan nakon stvaranja, počinu u sedmi dan Subotu, kako bi mogli ući u počinak Božji koji se poštovanjem zapovesti i subote i zajednicom sa Bogom i dobija.

Jevrejima poslanicu je apostol Pavle uputio Jevrejima, i da je on u 4 poglavlju govorio protiv Subote, to bi izazvalo nacionalni skandal, ali u celom novom zavetu mi vidimo da ni apostol Pavle ni bilo ko od drugih apostola, nikada nije dolazio u sukob sa Jevrejima oko pitanja Subote.

Svuda gde je stajao na Sudu pred sudijama i carevima on je odgovarao da nije prekršio zakon Božji, niti su Jevreji mogli da ga osude da je kršio bilo koju zapovest dekaloga.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top