Da li slaviti subotu ili nedelju

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Adriane, reč Božja lako razotkriva manipilacije onih koji ih čine poput tebe.

То нека просуде други, нас двојица смо пристрасни и верујемо да смо у праву, свако за себе. Ко овде манипулише и изврће, види нешто што не постоји и убацује када му одговара у одређене реченице, тврди да је Библија на неким деловима фалсификована и да је убачено нешто погрешно, видеше људи у протеклим месецима док смо водили жустре дебате (а и сада).

Опет спомињеш Декалог? Мислим да је више него очигледно шта апостол наш мудри говори, а шта Господ премудри такође каже:

8. И не будите никоме ништа дужни осим да љубите један другог;јер који љуби другог закон испуни.
9. Јер ово: Не чини прељубе, не убиј, не укради, не сведочи лажно, не зажели, и ако има још каква друга заповест, у овој се речи извршује, то јест: Љуби ближњег свог као самог себе.
10. Љубав не чини зла ближњему; дакле је љубав извршење закона. (Римљанима 13)


37. А Исус рече му: Љуби Господа Бога свог свим срцем својим, и свом душом својом, и свом мисли својом. (1)
38. Ово је прва и највећа заповест.
39. А друга је као и ова: Љуби ближњег свог као самог себе. (2)
40. О овима двема заповестима виси сав закон и пророци. (Матеј 22)
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ево још једног "појачања". Опет субота! Ви сте заиста неуморна и добро организована легија суботара, свака вам част!

8. И не будите никоме ништа дужни осим да љубите један другог;јер који љуби другог закон испуни.
9. Јер ово: Не чини прељубе, не убиј, не укради, не сведочи лажно, не зажели, и ако има још каква друга заповест, у овој се речи извршује, то јест: Љуби ближњег свог као самог себе.
10. Љубав не чини зла ближњему; дакле је љубав извршење закона. (Римљанима 13)

Ово важи за цео хришћански свет, али за модерне фарисеје не важи. Они не желе да виде то. Ту мора да је неко мењао Библију, или ми не разумемо баш најбоље шта је апостол, а и сам Господ рекао. Можда ни апостол Павле није најбоље разумео иако је био један од најшколованијих и најученијих фарисеја. Само му фали ваша суботња школа да спозна ову истину коју ви заговарате, па да буде савршен.

37. А Исус рече му: Љуби Господа Бога свог свим срцем својим, и свом душом својом, и свом мисли својом.
38. Ово је прва и највећа заповест.
39. А друга је као и ова: Љуби ближњег свог као самог себе.
40. О овима двема заповестима виси сав закон и пророци. (Матеј 22)

Лепо је нас Господ упозорио на вас, само што ја давно нисам ни имао представу колико су речи Господа битне, јер када јерес уђе под кожу веома је тешко извући, а поготову ако је ум затворен и легија организована:


6. А Исус рече им: Чувајте се квасца фарисејског и садукејског.
7. А они мишљаху у себи говорећи: То је што нисмо хлеба узели.
8. А Исус разумевши рече им: Шта мислите у себи, маловерни, што хлеба нисте узели?
9. Зар још не разумете нити памтите пет хлебова на пет хиљада, и колико котарица накуписте?
10. Ни седам хлебова на четири хиљаде, и колико котарица накуписте?
11. Како не разумете да вам не рекох за хлебове да се чувате квасца фарисејског и садукејског?
12. Тада разумеше да не рече квасца хлебног да се чувају, него науке фарисејске и садукејске.


Чак нам и апостол Лука остави записано како су сами апостоли имали проблема са јересима фарисејским који вероваху исто, али држаху и даље фарисејску науку (каква је и ваша - потпуно иста):


Дела 15.
5. Онда усташе неки од јереси фарисејске који беху веровали, и говораху да их ваља обрезати, и заповедити да држе закон Мојсијев. 6. А апостоли и старешине сабраше се да извиде ову реч.
7. И по многом већању уста Петар и рече: Људи браћо! Ви знате да Бог од првих дана изабра између нас да из мојих уста чују незнабошци реч јеванђеља и да верују. (!!!)

8. И Бог, који познаје срца, посведочи им и даде им Духа Светог као и нама.
9. И не постави никакве разлике међу нама и њима, очистивши вером срца њихова.

Ово је за вас суботаре непојмљиво, просто не продире до ума, на жалост!


10. Сад дакле шта кушате Бога и хоћете да метнете ученицима јарам на врат, ког ни очеви наши ни ми могосмо понети?

Ви, дакле, кушате Бога са суботарењем. А ми остали хришћани се спашавамо по речима нашег апостола?



11. Него верујемо да ћемо се спасти благодаћу Господа Исуса Христа као и они.

Јевреји се исто као и ми незнабошци пређашњи спашавају благодаћу, а не суботом.


12. Онда умуче све мноштво, и слушаху Варнаву и Павла који приповедаху колике знаке и чудеса учини Бог у незнабошцима преко њих.
13. А кад они умукоше, одговори Јаков говорећи: Људи браћо! Послушајте мене.
14. Симон каза како Бог најпре походи и прими из незнабожаца народ к имену свом.
15. И с овим се ударају речи пророка, као што је написано:
16. Потом ћу се вратити, и сазидаћу дом Давидов, који је пао, и његове развалине поправићу, и подигнућу га,
17. Да потраже Господа остали људи и сви народи у којима се име моје спомену, говори Господ који твори све ово.
18. Богу су позната од постања света сва дела Његова;

19. Зато ја велим да се не дира у незнабошце који се обраћају к Богу;

20. Него да им се заповеди да се чувају од прилога идолских и од курварства и од удављеног и од крви, и што њима није мило другима да не чине.




Нико не делује независно, није ни чудо што сам прочитао од Лаодикеје да свако има "независно духовно тело". Те ствари се не уче у суботњим школама, већ сам Господ може да појасни човеку. Ако Син "делује", Он свакако не делује независно, што је и сам говорио фарисејима који су попут вас мислили да знају сво знање Божије и да су најпаметнији и да им је Бог лично дао истину. У својој надмености и ароганцији нису ни увиђали колико су огрезли у јерес (фарисејску).


19. А Исус одговарајући рече им: Заиста, заиста вам кажем: Син не може ништа чинити сам од себе него шта види да Отац чини; јер шта Он чини оно и Син чини онако;
30. Ја не могу ништа чинити сам од себе; како чујем онако судим, и суд је мој праведан; јер не тражим воље своје него вољу Оца који ме је послао. (Јован 5)
28. А Исус им рече: Кад подигнете Сина човечијег, онда ћете дознати да сам ја, и да ништа сам од себе не чиним; него како ме научи Отац мој онако говорим. (Јован 8)



Ако је нешто ЈЕДНО, онда саставни елементи не могу бити независни. Рецимо, ако свако елемент делује независно и својевољно у нашем телу, како бисмо се ми онда кретали? Не бисмо могли! Е, тако је Бог глава Христу, али никако Отац и Син и Дух Свети нису независни - чине једно БИЋЕ - Бога.

Ја сам раније покушао са својим сићушним умом да опишем Бога као Величанствену Реку. Река има свој Извор Воде и Живота (Отац) из кога излазе Вода (Дух Свети Божији) и Живот (Логос - Син).

- Да ли је Извор Река (Бог)? Да ли је Живот Река (Бог)? Да ли је Вода Река (Бог)?

- Да ли су Извор и Живот и Вода ЈЕДНА НЕРАЗДВОЈИВА ЦЕЛИНА?

- Да ли су Отац и Син (Реч) и Дух Свети ЈЕДАН БОГ?


Можеш ли и даље рећи да је вода независна од свога извора? Можеш ли и даље тврдити да су Реч и Дух Свети независни? Овде се не ради о независним елементима, већ о два елемента која исходе (излазе) из једног који је нама познат под појмом - Отац. И како може Син бити независан? Никако! Како Дух Свети Божији може бити независан од самога Бога? Видите ли какву сте науку пригрлили?

Све то ни фарисејима није било јасно, а неки беху поверовали у Господа Исуса Христа, али никако не могаше да спознају свете тајне, него се држаше опипљивог Мојсијевог закона. То је њима било нешто што је изнад свега и за њихов затворен ум прихватљиво.


Једно Свето Биће које знамо као Елохим се не може делити јер је Бог један и недељив. Зато апостол Јован не каже да су Отац и Син и Дух Свети заједно (као независни елементи), већ једно, као три узрочно-последично везана елемента која сачињавају једну целину нама познату као Бог.

7. Јер је троје што сведочи на небу: Отац, Реч, и Свети Дух; и ово је троје једно.



8. И троје је што сведочи на земљи: дух, и вода, и крв; и троје је заједно.



Kao prvo jako sam srecan tvome povratku na forum,drugo Sarrdy bi mogo takodje da se vrati!!!pustili smo ih malo da saraju po forumu! nadam se da su shvatili neki ljudi ovde sta skrabaju sektanti? dobro doso nazad brate Adriane.


Pozdxrav od Gere.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
То нека просуде други, нас двојица смо пристрасни и верујемо да смо у праву, свако за себе. Ко овде манипулише и изврће, види нешто што не постоји и убацује када му одговара у одређене реченице, тврди да је Библија на неким деловима фалсификована и да је убачено нешто погрешно, видеше људи у протеклим месецима док смо водили жустре дебате (а и сада).

Опет спомињеш Декалог? Мислим да је више него очигледно шта апостол наш мудри говори, а шта Господ премудри такође каже:

8. И не будите никоме ништа дужни осим да љубите један другог;јер који љуби другог закон испуни.
9. Јер ово: Не чини прељубе, не убиј, не укради, не сведочи лажно, не зажели, и ако има још каква друга заповест, у овој се речи извршује, то јест: Љуби ближњег свог као самог себе.
10. Љубав не чини зла ближњему; дакле је љубав извршење закона. (Римљанима 13)


37. А Исус рече му: Љуби Господа Бога свог свим срцем својим, и свом душом својом, и свом мисли својом. (1)
38. Ово је прва и највећа заповест.
39. А друга је као и ова: Љуби ближњег свог као самог себе. (2)
40. О овима двема заповестима виси сав закон и пророци. (Матеј 22)

Tacno, ljubav je svrha zakona.
Ako je ljubav Bozja u srcu, tada ce covek ispuniti svaku zapovest, pa i zapovest o Suboti, to je sustina ovih tekstova.
Ljubiti Boga, znaci ispuniti svaku zapovest koja propisuje odnos prema Bogu, a to su prve cetiri zapovesti dekaloga.
Ljubiti bliznje, znaci ispuniti ostalih sest koje se odnose na odnose prema bliznjima.

To je tako jasno i nedvosmisleno.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Tacno, ljubav je svrha zakona.
Ako je ljubav Bozja u srcu, tada ce covek ispuniti svaku zapovest, pa i zapovest o Suboti, to je sustina ovih tekstova.
Ljubiti Boga, znaci ispuniti svaku zapovest koja propisuje odnos prema Bogu, a to su prve cetiri zapovesti dekaloga.
Ljubiti bliznje, znaci ispuniti ostalih sest koje se odnose na odnose prema bliznjima.

To je tako jasno i nedvosmisleno.
Da pogotovo kad procitas jos neke citate iz biblijei shvatis koliko ste vi adventi u ofsajdu.

Pozdrav Od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Пре свега, велики поздрав, Геро!

Речи самог Господа су ме "вратиле" да сведочим за Њега и Истину, па макар и на форуму, као што чиним и у животу хришћанским делима. Уопште не подцењујем снагу форума. Бар је овај форум раније био много озбиљнији када су се водиле дебате, није било провокатора толико и псовача, вулгарних ругача. Јер ако нам је већ Господ дао нешто да разумемо и други нас питају за појашњавање речи Божије, грех је наш ако прећуткујемо и не сведочимо свету.

47. А онај слуга који зна вољу господара свог, и није се приправио, нити учинио по вољи његовој, биће врло бијен;
48. А који не зна па заслужи бој, биће мало бијен. Коме је год много дано много ће се искати од њега; а коме предаше највише највише ће искати од њега. (Лука 12)


17. Јер који зна добро чинити и не чини, грех му је. (Саборна Јаковљева 4)

Ја верујем да ми је Господ даровао много, чак више него што заслужујем; а схватајући нешто грех ми је ако не поделим са онима који траже одговоре. Не тврдим да сам свезнајући или да баш све потпуно разумем, али оно што ми је дато бар могу да пренесем...без икакве плате сем у радости да сам достојан да уопште могу да сведочим и да учествујем у јеванђељу. Такође је и јако битно указати на јерес чија је сврха управо одаљавање од Истине, јер Истина није субјективна ствар (чак и за неке групације истомишљеника), већ нешто што је непромењиво и стално, без обзира што се некоме не свиђа или је другачије научен. Јер и Пилат упита Господа:

38. Рече Му Пилат: Шта је истина?

А сам Господ му рече пре тога:

37. Онда Му рече Пилат: Дакле си ти цар? Исус одговори: Ти говориш да сам ја цар. Ја сам за то рођен, и зато дођох на свет да сведочим истину. И сваки који је од истине слуша глас мој.(Јован 18)

Веома ми је драго да сам добродошао међу хришћански свет, макар ми неки и замерали што им говорим да су у јереси. Када смо код тога:


Tacno, ljubav je svrha zakona.
Ako je ljubav Bozja u srcu, tada ce covek ispuniti svaku zapovest, pa i zapovest o Suboti, to je sustina ovih tekstova.
Ljubiti Boga, znaci ispuniti svaku zapovest koja propisuje odnos prema Bogu, a to su prve cetiri zapovesti dekaloga.
Ljubiti bliznje, znaci ispuniti ostalih sest koje se odnose na odnose prema bliznjima.

To je tako jasno i nedvosmisleno.


Не! Љубав није сврха закона, већ је закон плод љубави. Већ у другој реченици самога себе демантујеш јер љубав је узрок извршавања закона, а не сврха. То си сам написао одмах у следећој реченици.

>> Фарисеји су извршавали сав закон, а јесу ли они били испуњени љубављу и вером?
Видиш ли уопште да су то два супротна гледишта: фарисејско и Христово? <<



Ако човек љуби Бога свим срцем као што и стоји у Првој Христовој заповести, он онда и прихвата Сина Његовог и верује у Њега, јер управо нас Он уводи у покој (мир Божији) да почивамо као Бог, у Њему самом, обнављајући се свакодневно, а не само суботом седмичном. Јер Шабат није само једном недељно, већ може трајати читаву годину (сваке седме године је била та "шабатна година"), а већ сам нашао у Старом завету да је трајала седамдесет и две године непрекидно када све почину на тај период, како Господ уреди.

Овај Шабат који ми вером држимо је ДРУГИ ДАН (ДАНАС) и траје док се говори јеванђеље, а то је непрестано - свакодневно.


7. Зато, као што говори Дух Свети: Данас ако глас Његов чујете,
8. Не будите дрвенастих срца, као кад се прогневисте у дане напасти у пустињи,
.............
13. Него се утешавајте сваки дан, докле се данас говори, да који од вас не одрвени од преваре греховне; (Јеврејима 3)

Данас није само тај дан када је апостол записао те речи, већ се односи на временски период проповедања јеванђеља. Ми смо сваки дан у миру Божијем и почивамо (одмарамо и обнављамо се) непрестано:


16. Зато нам се не досађује; но ако се наш спољашњи човек и распада, али се унутрашњи обнавља сваки дан. (2.Коринћанима 4)


Као што рекох, ви мислите телесно - зато и поступате по телу (фарисејски) - спољни човек. Зато и једете вегетаријанску храну и бринете да будете уредно и прописно обучени. Све око тела и спољашњег човека вам се базира. Одмарате тело једном седмично, док се у Духу обнавља непрестано и свакодневно онај унутрашњи човек, рођен од Духа.

Тај нови човек, дакле, својом вером у Господа Исуса Христа улази у мир Божији и благодаћу се обнавља (почива изнутра).


БЛАГОДАТ (грч: χάρις); дар Светог Духа, дар учешћа у светости, неизрециви преображај од Бога; чудесни синергизам верника са новим животом у Исусу Христу, животом који оснажује Дух Свети по Његовој мери, животом који нам даје могућност да у заједници са Господом Исусом Христом достигнемо пуноћу живота, обожење, а самим тим и сотириолошки чин - чин спасења - крајњи циљ нашег живота.


Благодат је енергија (грч: ενέργεια - дејство, радња, моћ) или лично божанско дејство. Српски израз благодат значи; дато добро, даровано добро које је од Бога; то је енергија о којој су Свети Оци на Шестом васељенском сабору (Цариград, 681) водили расправу и дали јој велику важност. Дух Свети је извор и давалац нестворених обожујућих енергија, одмеравајући благодат сваком по његовом труду (1 Кор 3,8). Манифестација труда је у вери, љубави, посту, милосрђу, молитви, трпљењу и свим осталим врлинама које човеков живот сигурно воде увиру у Царство небеско. Без неопходне благодати човек не може усвојити ниједну од јеванђелских врлина, па зато благодат представља суштинску карактеристику Православља и позив на веру и моћ троипостасног Бога.


Божија благодат се пројављује у Цркви и кроз Свете Тајне. Па тако, Света Тајна Покајања је благодат која сведочи ο самосвести човека; Света Тајна Крштења је његово друго рођење, преображај после пада у грех, јединствено достојанство и неопходност човека без кога свет нема смисла. Света Тајна Миропомазања која се врши у садејству са Крштењем уводи целог човека у благодат обожења човек постаје носилац Духа Светог, а "Печат дара Духа Светог" преображава његова природна осећања у натприродну димензију, утискује у њега духовна осећања, и човек прима благодат. Такав човек, верник, који са својом слободном вољом и чврстом одлуком, а посредством Духа Светог, прима божанска дејства и просветљења, прима Божију благодат.


http://www.
pravoslavlje.net

И тако све у круг можемо довека...можда неко од нас двојице схвати да није имао спознање истине.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"jer je ovo ljubav bozja, da zapovesti njegove drzimo, i zapovesti njegove nisu teske" amin!
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
О, Господе! Па зар опет морам да убацујем као ти које су заповести у питању?

1. Јованова, глава 2
3. И по том разумемо да Га познасмо, ако заповести Његове држимо. 4. Који говори: Познајем Га, а заповести Његове не држи, лажа је, и у њему истине нема;
5. А који држи реч Његову, у њему је заиста љубав Божија савршена; по том познајемо да смо у Њему.
6. Који говори да у Њему стоји, и тај треба тако да ходи као што је Он ходио.
7. Љубазни! Не пишем вам нове заповести, него заповест стару коју имасте испочетка. Заповест стара јесте реч коју чусте испочетка.

1. Јованова, глава 3
9. Који је год рођен од Бога не чини греха, јер Његово семе стоји у њему, и не може грешити, јер је рођен од Бога.
10. По томе се познају деца Божија и деца ђавоља: који год не твори правде, није од Бога, и који не љуби брата свог.
11. Јер је ово заповест, коју чусте испочетка, да љубимо један другог.

1. Јованова, глава 4
18. У љубави нема страха, него савршена љубав изгони страх напоље; јер страх има муку. А ко се боји није савршен у љубави.
19. Да имамо ми љубав к Њему, јер Он најпре показа љубав к нама.
20. Ако ко рече: Ја љубим Бога, а мрзи на брата свог, лажа је; јер који не љуби брата свог, кога види, како може љубити Бога, кога не види?
21. И ову заповест имамо од Њега: Који љуби Бога да љуби и брата свог.
2. Јованова, глава 1
3. Да буде с вама благодат, милост, мир од Бога Оца и од Господа Исуса Христа, Сина Очевог, у истини и у љубави. 4. Обрадовах се врло што нађох неке од твоје деце који ходе у истини, као што примисмо заповест од Оца.
5. И сад молим те, госпођо, не као да ти нову заповест пишем, него коју имамо испочетка, да имамо љубав међу собом.
6. И ова је љубав да живимо по заповестима Његовим. Ова је заповест, као што чусте испочетка, да у њој живите.

Јован 13
33. Дечице! Још сам мало с вама; тражићете ме, и као што рекох Јудејцима: Куда ја идем ви не можете доћи, и вама говорим сад.
34. Нову вам заповест дајем да љубите један другог, као што ја вас љубих, да се и ви љубите међу собом.
35. По томе ће сви познати да сте моји ученици, ако будете имали љубав међу собом.

Јован 14
15. Ако имате љубав к мени, заповести моје држите.
21. Ко има заповести моје и држи их, он је онај што има љубав к мени; а који има љубав к мени имаће к њему љубав Отац мој; и ја ћу имати љубав к њему, и јавићу му се сам.

Јован 15
10. Ако заповести моје уздржите остаћете у љубави мојој, као што ја одржах заповести Оца свог и остајем у љубави Његовој.
11. Ово вам казах, да радост моја у вама остане и радост ваша се испуни.
12. Ово је заповест моја да имате љубав међу собом, као што ја имадох љубав к вама.

8. И не будите никоме ништа дужни осим да љубите један другог;јер који љуби другог закон испуни.
9. Јер ово: Не чини прељубе, не убиј, не укради, не сведочи лажно, не зажели, и ако има још каква друга заповест, у овој се речи извршује, то јест: Љуби ближњег свог као самог себе.
10. Љубав не чини зла ближњему; дакле је љубав извршење закона. (Римљанима 13)

Нигде суботе нема, можемо бесконачно тражити и тражити...сигуран сам да се ти питаш да би свуда стајало на крају реченица: "...и држати седмичну суботу, обавезно! Без ње нема спасења.".

Да је субота иоле битна, па сваки би апостол бар по реченицу исписао, а сам Господ изричито нагласио да је то обавезно светковати недељно. А суботари Га хтедоше убити јер "квари" суботу...исто би било да адвентисте ставе уместо ондашњих фарисеја, потпуно исто саблажњавање како Христ крши Божију заповест о СУБОТИ!
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
То нека просуде други, нас двојица смо пристрасни и верујемо да смо у праву, свако за себе. Ко овде манипулише и изврће, види нешто што не постоји и убацује када му одговара у одређене реченице, тврди да је Библија на неким деловима фалсификована и да је убачено нешто погрешно, видеше људи у протеклим месецима док смо водили жустре дебате (а и сада).

Опет спомињеш Декалог? Мислим да је више него очигледно шта апостол наш мудри говори, а шта Господ премудри такође каже:

8. И не будите никоме ништа дужни осим да љубите један другог;јер који љуби другог закон испуни.
9. Јер ово: Не чини прељубе, не убиј, не укради, не сведочи лажно, не зажели, и ако има још каква друга заповест, у овој се речи извршује, то јест: Љуби ближњег свог као самог себе.
10. Љубав не чини зла ближњему; дакле је љубав извршење закона. (Римљанима 13)

Adriane brate, ja se podpuno slazem sa ovim biblijskim tekstom. Diobro si napisao. "Ljubav je izvrsenje zakona".
A sada kazi nama svima, da li je ljubav prestup zakona, tj prestupali BHozji sakon ljubavi ili ga ispunjava, izvrsuje, sprovodi u delo?

ONAJ KOJI IMA LJUBAV PREMA BOGU I BLIZNJEMU NASTOJACE DA ZIVI U SKLADU SA BOZJOM VOLJOPMK KOJA JE IZRAZENA U DEKALOGU.
TO ZNACI IZRAZ "LJUBAV JE IZVRSENJE ZAKONA".
-------------

37. А Исус рече му: Љуби Господа Бога свог свим срцем својим, и свом душом својом, и свом мисли својом. (1)
38. Ово је прва и највећа заповест.
39. А друга је као и ова: Љуби ближњег свог као самог себе. (2)
40. О овима двема заповестима виси сав закон и пророци. (Матеј 22)

ADRIANE, OVO SI ZAISTA LEPO PREPISAO. ONAJ KO IMA LJUBAV PREMA BOGU I BLIZNJEMU, NECE HULITI NA BOGA, NECE SE KLANJATI DRUGIM BOGOVIMA NITI IDOLIMA, POSTOVACE RODITELJE, NECE UBITI, UKRASTI, LAGATI NITI POZELETI TUDJE I PRAZNOVACE ONAJ DAN KOJI JE BOG ODREDIO, A NE LJUDI, TO NACI "LJUBAV JE IZVRSENJE ZAKONA".

KAD JE ISUS REKAO "O TE DVE ZAPOVESTI VISI SAV ZAKON I PROROCI", TIME JE NAGLASIO DA SU TU UKLJUCENJE SVE ZAPOVESTI DEKALOGA.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Аdriane, ovo si zaista lepo prepisao. Onaj ko ima ljubav prema Bogu i bliznjemu, nece huliti na Boga, nece se klanjati drugim bogovima niti idolima, postovace roditelje, nece ubiti, ukrasti, lagati niti pozeleti tudje i praznovace onaj dan koji je bog odredio, a ne ljudi, to naci "ljubav je izvrsenje zakona".

Kad je Isus rekao "o te dve zapovesti visi sav zakon i proroci", time je naglasio da su tu ukljucenje sve zapovesti Dekaloga.

sve najbolje

Свакако, апсолутно се слажем! Само неће празновати недељну суботу, већ вечну суботу (шабат) и празноваће је сваки дан, сваки сат, сваки минут, сваки секунд, сваки трен у срцу своме. јер зна да се унутрашњи човек одмара и обнавља сваки дан, јер га Господ уведе у мир Божији због вере.

Kad je Isus rekao "o te dve zapovesti visi sav zakon i proroci", time je naglasio da su tu ukljucenje sve zapovesti Dekaloga.

Него шта, и све се оне извршују у једној речи: љуби Бога и ближње.


>> Фарисеји су извршавали сав закон, а јесу ли они били испуњени љубављу и вером?
Видиш ли уопште да су то два супротна гледишта: фарисејско и Христово? <<







Ми који волимо Бога и људе већ извршавамо сав закон, сама љубав је извршење закона! Већ сам ти одговорио на другој теми за суботу, а ионако вам је свака тема "посољена" суботарењем. Увек исто копирате и вртите, па ћу и ја копирати и мало изменити мој пост. Мислим да сам заиста успешно (надам се) успео да дотакнем суштину другог дана (данас), тј. вечног шабата коме недељни шабат беше сен.

Божија воља је изражена у Христу и Његовој науци, а сам Господ је "кварио" суботу. Он је "кварио" суботу јер је знао да уводи вернике у покој и починак у које није могао да уведе суботаре. Зато и говори о другом дану коме је недељна субота била сен.

Фарисеји су сви светковали суботу, били су још загриженији од вас јер су убијали људе који не светкују, а хтеше и самог Господа да убију због ње. Да ли они уђоше у покој и починак? Никако,
узалуд им светковање суботе. Веома лако за схватити.


27. Старајте се не за јело које пролази, него за јело које остаје за вечни живот, које ће вам дати Син човечији, јер овог потврди Отац Бог.
28. А они му рекоше: Шта ћемо чинити да радимо дела Божија?
29. Одговори Исус и рече им: Ово је дело Божије да верујете оног кога Он посла. (јован 6)


Нико се не супротставља Божијој заповести, већ је извршује вером у Господа, љубављу према Богу и ближњима. Благодаћу Божијом унутрашњи човек се обнавља, активном силом Божијом.


Не може неко од нас самога себе са одмори, оснажи, обнови, подигне почивајући суботом, већ нас сам Бог обнавља сваки дан због вере наше.
То није фикција, већ реално дејство на унутрашњег човека.К ао што рекох, ви покушавате да обновите спољашњег распадајућег човека суботарећи, а нисте ни свесни да вас Господ свакодневно обнавља изнутра (ако сте верни).

То ће знати свако ко осећа активно свакодневно дејство благодати и ко има мир Божији, а то се види тако што човек више нема "1000 гласова у глави", брдо злих мисли и искушења, растрзаност у срцу итд., већ има потпуни (с)покој - спокојство. То субота не може учинити човеку, нити каква философија, медитација која је жива супротност животу (демонологија - тежња ка нирвани/ ништавилу/ смрти), већ Бог лично. То више није у нашем домену него у Божијем. Ми нисмо способни за тако нешто, узалуд нам понављају сотонску реченицу сваки дан: веруј у себе!


Треба веровати у Господа,
и онда долази мир и спокојство, онда почиње обнова и одмор унутрашњег човека - новорођеног. Нема више гатке неверства!


Благодат је енергија (грч: ενέργεια - дејство, радња, моћ) или лично божанско дејство.

Поздрав
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@mika32
pozdrav kolega
gore si napisao: ONAJ KO IMA LJUBAV PREMA BOGU I BLIZNJEMU, NECE HULITI NA BOGA, NECE SE KLANJATI DRUGIM BOGOVIMA NITI IDOLIMA, POSTOVACE RODITELJE, NECE UBITI, UKRASTI, LAGATI NITI POZELETI TUDJE I PRAZNOVACE ONAJ DAN KOJI JE BOG ODREDIO, A NE LJUDI, TO NACI "LJUBAV JE IZVRSENJE ZAKONA".

k
ako ti ljubiš Boga Oca Jehovu kada se klanjaš trojstvu?
gdje adventisti pokazuju da vrše Božji Zakon kada se klanjaju pred idolopokloničkim rimskim augurom?

istina je da je adventizam danas smokva koja ima samo lišče, bez ploda
koja ko fol revnuje za Otačke običaje

ispitaj još jednom temelje kršćanske vjere pa se zapitaj,
GDJE se Isus klanjao trojedinom, gdje su Apostoli to činili

lišče bez ploda su samo riječi, bez ikakve duhovne snage,
riječi koje nikoga neče uputiti na Put Istinu i Život

da vi zaista svetkujete subotu kako treba,
bili bi posvećeni 100% i nebi se klanjali ni pontifeksu ni trojedinom
činili bi djela Kristova, a vjerujem da bi zadatak svoj već obavili,
što znači da bi Spasitelj već došao

ali kako da dođe, kada ste povjereni talent sakrili u zemlju?

svaka čast dventistima koji još uvijek NEPOKOLEBLJIVO I čvrsto u načelima stoje
 
Natrag
Top