Da li slaviti subotu ili nedelju

Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
za starstuff i speedija
Matej 28:1
После сабата, у свануће првог дана у недељи,
Taj sabat 15 nisan je bio poseban u mnogo cemu.
Dan pre njega ,petak,je bila
Pasha 14.nisan,najveci Izraelski praznik .Zabranjeno je bilo kakvo sudjenje na taj dan,a tog istog dana je i uhvacen i ubijen Isus Hrist.,i to na neradni dan koji je svetiji od bilo koje subote.
Nadalje sledi praznik beskvasnih hlebova koji traje 7 dana,3.Moj23:5-7
[SUP]5[/SUP] Četrnaestog dana prvog meseca uveče, pasha je Gospodnja.
[SUP]6[/SUP] A petnaestog dana istog meseca praznik je presnih hlebova Gospodu; sedam dana jedite hlebove presne.
[SUP]7[/SUP] Prvi dan neka vam bude sabor sveti, nikakav posao ropski ne radite.
Eto vec ovde se vidi da je ta subota 15.nisana bio i veliki Izraelski praznik koji je neradan dan takodje.
3.Moj25:10
[SUP]10[/SUP] I posvetite godinu pedesetu, i proglasite slobodu u zemlji svima koji žive u njoj; to neka vam je oprosna godina, i tada se vratite svaki na svoju baštinu, i svaki u rod svoj vratite se.
Dakle Isus je ubijen na najveci jevrejski praznik Pashu,koja je za jevrejske staresine bila radna jer su hvatali i sudili i ubili Isusa,pa potom subota koja se podudarala sa 15 nisanom takodje velikim jevrejskim praznikom koji je takodje bio neradni dan,tako da je to bio taj "dupli sabat" ili dupli praznik.
Ima indicija i da je to bila 50 jubilarna,sveta,,oprosna godina,u kojoj je ubijen Isus Hrist,tako da je prevodilac i mogao da napise po mome razumevanju:
"Posle sabatnog praznika,prvi radni dan u nedelji",tako da je to bio PONEDELJAK!.
Jedino Isusovim vaskrsnucem u ponedeljak ujutru se ispunjava prorocanstvo iz Jone,kao i Isusovo potvrdjivanje da ce biti u grobu tri dana i tri noci.

Ma ja se slazem sa tobom da je prica o Isusovom raspecu i ozivljavanju vrlo sumnjiva.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Zdravo Starstuff
nemam nameru da negiram Isusovo vaskrsnuce ,vec da izrazim sumnju da je vaskrsnuo bas u nedelju.
Moje licno misljenje,koje ne mora da bude tacno,Po prorocanstvu,radi se o ponedeljku.,jer tek u ponedeljak ujutru se navrsavaju tri dana i tri noci od Isusove smrti.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Postovanje Rise,

Covece pa dopkle ces nagadjati i iznositi svoje misljenje koje se suproti Bibliji.

I deca znaju da je Isus uhvacen u noci pre petka i da Mu je sudjenu u petak ujutru rano.
Sasvim je jasno napisano da je Hristos osudjeni i razapet na krstu u petak.
Pise i to da je u subotu ostao na miru u grobu, po zakonu.
Jasno je nap[isano d aje vakrsao u prvi dan posle subote.

Jasno kaze da je vaskrsao u prvi dan koji dolazi posle subote.
Zasto bi neko sada manipulisao Boblijom da dokaze da Biblija nije istinita?

Isus jeste rekao da ce po prorocanstvu, kao Jona u ribi, provesti tri dan u zemlji.
Medjutim, Hristos nije rekao da ce to biti tacno 72 sata, nego je rekao da ce se to desiti u ta tri dana
i tako i jeste bilo. Uhvacen je i osudjen u petask. U petak je razapet na krstu, umro i sahranjen, u subotu je ostao u grobu i TRECI DAN JE VASKRSAO.

"A po veceru subotnom na osvitak PRVOGA DANA nedelje." Matej 28,1. Svako zna d aje prvi radni dan nedelja.

Drzi se Bozje reci i Bog ce te blagosloviti, a ako budes i dalje lutao za ljudskim prepostavkama, prapast te nece mimoici, jer znas sta je istina i dragovoljno srljas u propost.

Sve najbvolje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Vidis kakop sam sebi protiv recis! NECE SE KLANJATI DRUGIM BOGOVIMA NITI IDOLIMA, a vi adventi?klanjate se trojici fizickih bogova sam Laodikeja tako pise.sve vreme govorite o Bogu u jednini a potom ga svrstavate u tri fizicka tela,posebna tela Laodikeja je to licno napisao.

Uvek sam znao da ste u klasi jevreja a sad mogu da potvrdim da ste u klasi fariseja.

Pozdrav od Gere.


Gero brate, pa zar se ti u ovome slazes sa Spedyom i Jehvinim svedocima?

Zar se i ti boris protiv Trojstva. Pa zar nisi malopre dokazivao da je Hristos BOG, a sta je sada?

Gero, Gero, dokle ces lutati po mraku neznanja?

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
He bre, ovi teisti ne umeju ni do tri da broje, uzas.
Reko je da ce tri dana provesti u zemlji, i onda je nekim cudom, tada nedelja trajala drugacije, isli su dani subota, subota2, nedelja. Definitivno dokazuje da je biblija nepogresiva, te njeno tmacenje ne moze nikako biti neispravno.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Gero brate, pa zar se ti u ovome slazes sa Spedyom i Jehvinim svedocima?

Zar se i ti boris protiv Trojstva. Pa zar nisi malopre dokazivao da je Hristos BOG, a sta je sada?

Gero, Gero, dokle ces lutati po mraku neznanja?

Sve najbolje
Miko ako si pametan ovo ti je dovoljno:Ово је камен који ви зидари одбацисте, а постаде глава од угла: и нема ни у једноме другом спасенија;
Псал.:18:22 Иса.:28:16 Мат.:21:42

12


και ουκ εστιν εν αλλω ουδενι η σωτηρια ουτε γαρ ονομα εστιν ετερον »υπο τον ουρανον¼ το δεδομενον εν ανθρωποις εν ω δει σωθηναι ημας


Јер нема другога имена под небом данога људима којијем би се ми могли спасти. (Dali si svestan Miko da nema drugog imena kroz koje ces se spasti??uzaluid se mucis na prasno dokazujuci trojstvo u tri fizicka oblika kao tvoj kolega Laodikeja)bole mu napisi da pazi sta pise!!!

Pozdrav od Gere.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tacno Gero, napisao sam da postoje tri fizicki nezavisne licnosti, koja imaju dve ruke, dve noge, jednu glavu, kao recimo ja ti i Mika, s time sto su tri nezavisne licnosti HOMOUSIOS - iste supstance ili tvari, neraspadljive i nepromenjive spoljasnjim uslovima.

Bog nije jedno bice koje je uzimalo razlicite oblike po potrebi, s time da je u jednom trenutku Bog Otac, u drugom Isus Hristos, a u trecem Sveti Duh.
Postoje tri licnosti, Bog Otac je jedna, Gospod Isus druga i Sveti Duh treca.
Ja sam ti dao biblijske tekstove koji to nedvosmisleno dokazuju, prouci ih sa molitvom i odbaci ljudske filozofije.

Pozdrav u Gospodu Isusu
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Tacno Gero, napisao sam da postoje tri fizicki nezavisne licnosti, koja imaju dve ruke, dve noge, jednu glavu, kao recimo ja ti i Mika, s time sto su tri nezavisne licnosti HOMOUSIOS - iste supstance ili tvari, neraspadljive i nepromenjive spoljasnjim uslovima.

Bog nije jedno bice koje je uzimalo razlicite oblike po potrebi, s time da je u jednom trenutku Bog Otac, u drugom Isus Hristos, a u trecem Sveti Duh.
Postoje tri licnosti, Bog Otac je jedna, Gospod Isus druga i Sveti Duh treca.
Ja sam ti dao biblijske tekstove koji to nedvosmisleno dokazuju, prouci ih sa molitvom i odbaci ljudske filozofije.

Pozdrav u Gospodu Isusu
gera ti je jasno rekao,slava Bogu da je dato jedno ime spašenja Isus pod nebom.kojim se mi možemo spasiti.jedini temelčj koji je VEĆ DAT,I DRUGOGA NIKO ,NIKP,NIKO NE MOŽE POSTAVITI (MENJATI)!AKO bi se ovde laodikeja ti mogao snaći,onda ti kada bi ovoprimio razumeo bi i suštinu Boga bar koliko se on otkri nama ,a ostalo će mo znati kad budemo k njemu,ko bude pobednik.
to je što ti ne možeš razumeti priču o sejaču i semenu niti o drvetu dobra i drvetu zla već to zoveš bajkom! upravo to je dokaz kaka vrsta sio drveta. onaj ko je dobro drvo usadio lakoprepozna Reč. kakva je ovde sad tvoja priča,kakav je tvoj odgovor geri,on ti citira za spašenje šza je Bog rekao,a ti pričaš kaod a sediš uz Boga kakav je Bog. kaod a ne znaš da pišeda to niko od nas znati ne može dok ne budemo videli ga KAKAV U SUŠTINI ON JEST.
Isus ne kaže da je druga ličnost u trojstvu,on jasno za sebe tvrdi da je PRVI I POSLEDNJI? čak ako ćeš otome,kako bi ti sad ovde obrazložio tzeološkom pameću ovo što Isus za sebe tvrdi. ti kažeš da je Otac prvi sveti Duh poslednji u trojstvu a i po delujućoj sili jer je duh sveti doista došao na pedesetnicu. sada Isus kaže tvrdi da je Prvi i Poslednji.računajuć po tvojoj teologiji on jasno kaže za sebe da je prvi -*Otac i poslednji sveti Duh. ako ćeš ti reći da je i otac prvi i poslednji onda koliko imamoprvih i poslednjih? onda sveti Duih gde on dolazi,on ne kažed a je prvi i poslednji ali ti ćeš i to uvesti da sepodrazumeva.onda imamo tri prva i poslednja. sad malo razmisli. reći prvi znači to i biti. onda po tebi prvi prvog od prvog,tako bi smo mogli stavljati tumačenje trojstva. takav broj ne postoji u razumu ljudskom.osim da se ti ogradiš da je to Božji specijalni broj. dokle bi onda Bog doveo jadne bake koje su jedva sklopile svoj potpis a kamo li imali teologiju u svojoj veri pre 2000 godina. ili ribare apostole? pa Bog je zato i rekao da se objavljuje prostima. verom.
ako nešto ne piše onda tu stavljamo tačku. ali ti se ne baviš gerinim citatima kojima ne treba tumač već ti ideš u ekstrem da nama pokažeš Boga kakav jest a on kaže d a mi to za sad ne možemo čak znati. ono što pak je dao za spas mi odbacujemo čak ni ne konstatujemo kao da je čovek izneo cenovnik iz restorana ĐŽ kategorije! a ne centar spašenja. ne radili se ovde o roblju koje stoji zarobljeno pod duhovima laži i prevare o nekim fikcijama o tri boga ,i sličnim stvarima.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
gera ti je jasno rekao,slava Bogu da je dato jedno ime spašenja Isus pod nebom.kojim se mi možemo spasiti.jedini temelčj koji je VEĆ DAT,I DRUGOGA NIKO ,NIKP,NIKO NE MOŽE POSTAVITI (MENJATI)!AKO bi se ovde laodikeja ti mogao snaći,onda ti kada bi ovoprimio razumeo bi i suštinu Boga bar koliko se on otkri nama ,a ostalo će mo znati kad budemo k njemu,ko bude pobednik.
to je što ti ne možeš razumeti priču o sejaču i semenu niti o drvetu dobra i drvetu zla već to zoveš bajkom! upravo to je dokaz kaka vrsta sio drveta. onaj ko je dobro drvo usadio lakoprepozna Reč. kakva je ovde sad tvoja priča,kakav je tvoj odgovor geri,on ti citira za spašenje šza je Bog rekao,a ti pričaš kaod a sediš uz Boga kakav je Bog. kaod a ne znaš da pišeda to niko od nas znati ne može dok ne budemo videli ga KAKAV U SUŠTINI ON JEST.
Isus ne kaže da je druga ličnost u trojstvu,on jasno za sebe tvrdi da je PRVI I POSLEDNJI? čak ako ćeš otome,kako bi ti sad ovde obrazložio tzeološkom pameću ovo što Isus za sebe tvrdi. ti kažeš da je Otac prvi sveti Duh poslednji u trojstvu a i po delujućoj sili jer je duh sveti doista došao na pedesetnicu. sada Isus kaže tvrdi da je Prvi i Poslednji.računajuć po tvojoj teologiji on jasno kaže za sebe da je prvi -*Otac i poslednji sveti Duh. ako ćeš ti reći da je i otac prvi i poslednji onda koliko imamoprvih i poslednjih? onda sveti Duih gde on dolazi,on ne kažed a je prvi i poslednji ali ti ćeš i to uvesti da sepodrazumeva.onda imamo tri prva i poslednja. sad malo razmisli. reći prvi znači to i biti. onda po tebi prvi prvog od prvog,tako bi smo mogli stavljati tumačenje trojstva. takav broj ne postoji u razumu ljudskom.osim da se ti ogradiš da je to Božji specijalni broj. dokle bi onda Bog doveo jadne bake koje su jedva sklopile svoj potpis a kamo li imali teologiju u svojoj veri pre 2000 godina. ili ribare apostole? pa Bog je zato i rekao da se objavljuje prostima. verom.
ako nešto ne piše onda tu stavljamo tačku. ali ti se ne baviš gerinim citatima kojima ne treba tumač već ti ideš u ekstrem da nama pokažeš Boga kakav jest a on kaže d a mi to za sad ne možemo čak znati. ono što pak je dao za spas mi odbacujemo čak ni ne konstatujemo kao da je čovek izneo cenovnik iz restorana ĐŽ kategorije! a ne centar spašenja. ne radili se ovde o roblju koje stoji zarobljeno pod duhovima laži i prevare o nekim fikcijama o tri boga ,i sličnim stvarima.
Vidis mrskavc njima nije stalo do biblijske dogme a do svoje sopstvene koje su sami izmislili da bi zavrbovali stom je moguce vise glupih ovaca!!zato nemaju stida ni srama dolaze ti na kucni prag daju nti brosure itd.Zele da Isusa Hrista unize A biblija govori da nema drugog imena pod nebom osim Hristovog:12


και ουκ εστιν εν αλλω ουδενι η σωτηρια ουτε γαρ ονομα εστιν ετερον »υπο τον ουρανον¼ το δεδομενον εν ανθρωποις εν ω δει σωθηναι ημας


Јер нема другога имена под небом данога људима којијем би се ми могли спасти.

Neznam zasto motaju Jehovu,tri fizicke licnosti????Bog je Duh!!i u duhu mu se treba moliti,A u kakvom obliku se javlja to je jedino njemu izvesno.

Pozdrav od Gere.

 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Vidis mrskavc njima nije stalo do biblijske dogme a do svoje sopstvene koje su sami izmislili da bi zavrbovali stom je moguce vise glupih ovaca!!zato nemaju stida ni srama dolaze ti na kucni prag daju nti brosure itd.Zele da Isusa Hrista unize A biblija govori da nema drugog imena pod nebom osim Hristovog:12


και ουκ εστιν εν αλλω ουδενι η σωτηρια ουτε γαρ ονομα εστιν ετερον »υπο τον ουρανον¼ το δεδομενον εν ανθρωποις εν ω δει σωθηναι ημας


Јер нема другога имена под небом данога људима којијем би се ми могли спасти.

Neznam zasto motaju Jehovu,tri fizicke licnosti????Bog je Duh!!i u duhu mu se treba moliti,A u kakvom obliku se javlja to je jedino njemu izvesno.

Pozdrav od Gere.

sad vidim da si usta svemogućega postao! ne ispuštaj večni život ni za sav svet i sva blaga nejgova. oni moraju da stoje u tome jer su seme crkve. dok ne bi seme Reči palo u njih oniostaju jedan mrtvi hibrid crkve ,bilo koje.
 
Natrag
Top