Da li slaviti subotu ili nedelju

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U redu, još mi niste dali odgovor na postavljene biblijske tekstove koji govore o tome da se Isus obraća Ocu i govori o njemu kao nezavisnoj ličnosti, ili seda pored njega sa desne strane na presto, itd.

ISUS NAKON VAZNESENJA SEDA NA PRESTO S DESNE STRANE BOGA OCA:

"рече им: ( Isus ) идите по свему свијету и проповједите јеванђеље свакоме створењу.
Који узвјерује и покрсти се, спашће се; а ко не вјерује осудиће се.
A знаци онима који вјерују биће ови: именом мојијем изгониће ђаволе; говориће новијем језицима;

Узимаће змије у руке, ако и смртно што попију, неће им наудити; на болеснике метаће руке, и оздрављаће.
А Господ пошто им изговори узе се на небо, и сједе Богу с десне стране.

А они изиђоше и проповједаше свуда, и Господ их потпомага, и ријеч потврђива знацима који су се потом показивали. Амин" ( jevandjelje po Marku 16. 15 - 20 )

ISUS DOLAZI DO BOGA OCA I STADE PRED NJIM:

"Видјех у утварама ноћнијем, и гле, као син човјечји иђаше са облацима небеским, и дође до старца и стаде пред њим.
И даде му се власт и слава и царство да му служе сви народи и племена и језици; власт је његова власт вјечна, која неће проћи, и царство се његово неће расути" ( kjnjiga proproka Danila 7. 13 - 14 )

BOG OTAC SE OBRACA BOGU SINU:


"Рече Господ Господу мојему: сједи мени с десне стране,док положим непријатеље твоје за подножје ногама твојима.
Скиптар силе даје ти Господ са Сиона: владај сред непријатеља својих.

У дан рата твојега народ је твој готов у светој красоти. Као роса зори из утробе, така је у тебе младост твоја.
Господ се заклео, и неће се покајати: ти си свештеник довијека по реду Мелхиседекову" ( psalam 110. 1 )

ISUS SE MOLI BOGU OCU I UPUCUJE NA NJEGA KAO NA NEZAVISNU LICNOST SA KOJOM JE ON ISUS JEDNO:

"Ово говори Исус, па подиже очи своје на небо и рече: оче! дође час, прослави сина својега, да и син твој прослави тебе;

Као што си му дао власт над свакијем тијелом да свему што си му дао да живот вјечни.
А ово је живот вјечни да познају тебе јединога истинога Бога, и кога си послао Исуса Христа.
Ја тебе прославих на земљи; посао сврших који си ми дао да радим.

И сад прослави ти мене, оче, у тебе самога славом коју имадох у тебе прије него свијет постаде.
Ја јавих име твоје људима које си ми дао од свијета; твоји бијаху па си их мени дао, и твоју ријеч одржаше.
Сад разумјеше да је све што си ми дао од тебе.

Јер ријечи које си дао мени дадох им; и они примише, и познадоше истинито да од тебе изиђох, и вјероваше да си ме ти послао.
Ја се за њих молим: не молим се за (сав) свијет, него за оне које си ми дао, јер су твоји.
И моје све је твоје, и твоје моје; и ја се прославих у њима.
И више нијесам на свијету, а они су на свијету, а ја идем к теби. Оче свети! сачувај их у име своје, оне које си ми дао, да буду једно као и ми.
Док бијах с њима на свијету, ја их чувах у име твоје; оне које си ми дао сачувах, и нико од њих не погибе осим сина погибли, да се збуде писмо.
А сад к теби идем, и ово говорим на свијету, да имају радост моју испуњену у себи.

Ја им дадох ријеч твоју; и свијет омрзну на њих, јер нијесу од свијета, као и ја што нијесам од свијета.
Не молим те да их узмеш са свијета, него да их сачуваш ода зла.
Од свијета нијесу, као ни ја што нијесам од свијета.

Освети их истином својом: ријеч је твоја истина.
Као што си ти мене послао у свијет, и ја њих послах у свијет.
Ја посвећујем себе за њих, да и они буду освећени истином.
Не молим се пак само за њих, него и за оне који ме узвјерују њихове ријечи ради;
Да сви једно буду, као ти, оче, што си у мени и ја у теби; да и они у нама једно буду, да и свијет вјерује да си ме ти послао.
И славу коју си ми дао ја дадох њима, да буду једно као ми што смо једно.

Ја у њима и ти у мени: да буду сасвијем уједно, и да позна свијет да си ме ти послао и да си имао љубав к њима као и к мени што си љубав имао.
Оче! хоћу да и они које си ми дао буду са мном гдје сам ја; да виде славу моју коју си ми дао, јер си имао љубав к мени прије постања свијета.
Оче праведни! свијет тебе не позна, а ја те познах, и ови познаше да си ме ти послао.

И показах им име твоје, и показаћу: да љубав којом си мене љубио у њима буде, и ја у њима" ( Jovan 17 glava )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
U redu, još mi niste dali odgovor na postavljene biblijske tekstove koji govore o tome da se Isus obraća Ocu i govori o njemu kao nezavisnoj ličnosti, ili seda pored njega sa desne strane na presto, itd.

ISUS NAKON VAZNESENJA SEDA NA PRESTO S DESNE STRANE BOGA OCA:

"рече им: ( Isus ) идите по свему свијету и проповједите јеванђеље свакоме створењу.
Који узвјерује и покрсти се, спашће се; а ко не вјерује осудиће се.
A знаци онима који вјерују биће ови: именом мојијем изгониће ђаволе; говориће новијем језицима;

Узимаће змије у руке, ако и смртно што попију, неће им наудити; на болеснике метаће руке, и оздрављаће.
А Господ пошто им изговори узе се на небо, и сједе Богу с десне стране.

А они изиђоше и проповједаше свуда, и Господ их потпомага, и ријеч потврђива знацима који су се потом показивали. Амин" ( jevandjelje po Marku 16. 15 - 20 )

ISUS DOLAZI DO BOGA OCA I STADE PRED NJIM:

"Видјех у утварама ноћнијем, и гле, као син човјечји иђаше са облацима небеским, и дође до старца и стаде пред њим.
И даде му се власт и слава и царство да му служе сви народи и племена и језици; власт је његова власт вјечна, која неће проћи, и царство се његово неће расути" ( kjnjiga proproka Danila 7. 13 - 14 )

BOG OTAC SE OBRACA BOGU SINU:


"Рече Господ Господу мојему: сједи мени с десне стране,док положим непријатеље твоје за подножје ногама твојима.
Скиптар силе даје ти Господ са Сиона: владај сред непријатеља својих.

У дан рата твојега народ је твој готов у светој красоти. Као роса зори из утробе, така је у тебе младост твоја.
Господ се заклео, и неће се покајати: ти си свештеник довијека по реду Мелхиседекову" ( psalam 110. 1 )

ISUS SE MOLI BOGU OCU I UPUCUJE NA NJEGA KAO NA NEZAVISNU LICNOST SA KOJOM JE ON ISUS JEDNO:

"Ово говори Исус, па подиже очи своје на небо и рече: оче! дође час, прослави сина својега, да и син твој прослави тебе;

Као што си му дао власт над свакијем тијелом да свему што си му дао да живот вјечни.
А ово је живот вјечни да познају тебе јединога истинога Бога, и кога си послао Исуса Христа.
Ја тебе прославих на земљи; посао сврших који си ми дао да радим.

И сад прослави ти мене, оче, у тебе самога славом коју имадох у тебе прије него свијет постаде.
Ја јавих име твоје људима које си ми дао од свијета; твоји бијаху па си их мени дао, и твоју ријеч одржаше.
Сад разумјеше да је све што си ми дао од тебе.

Јер ријечи које си дао мени дадох им; и они примише, и познадоше истинито да од тебе изиђох, и вјероваше да си ме ти послао.
Ја се за њих молим: не молим се за (сав) свијет, него за оне које си ми дао, јер су твоји.
И моје све је твоје, и твоје моје; и ја се прославих у њима.
И више нијесам на свијету, а они су на свијету, а ја идем к теби. Оче свети! сачувај их у име своје, оне које си ми дао, да буду једно као и ми.
Док бијах с њима на свијету, ја их чувах у име твоје; оне које си ми дао сачувах, и нико од њих не погибе осим сина погибли, да се збуде писмо.
А сад к теби идем, и ово говорим на свијету, да имају радост моју испуњену у себи.

Ја им дадох ријеч твоју; и свијет омрзну на њих, јер нијесу од свијета, као и ја што нијесам од свијета.
Не молим те да их узмеш са свијета, него да их сачуваш ода зла.
Од свијета нијесу, као ни ја што нијесам од свијета.

Освети их истином својом: ријеч је твоја истина.
Као што си ти мене послао у свијет, и ја њих послах у свијет.
Ја посвећујем себе за њих, да и они буду освећени истином.
Не молим се пак само за њих, него и за оне који ме узвјерују њихове ријечи ради;
Да сви једно буду, као ти, оче, што си у мени и ја у теби; да и они у нама једно буду, да и свијет вјерује да си ме ти послао.
И славу коју си ми дао ја дадох њима, да буду једно као ми што смо једно.

Ја у њима и ти у мени: да буду сасвијем уједно, и да позна свијет да си ме ти послао и да си имао љубав к њима као и к мени што си љубав имао.
Оче! хоћу да и они које си ми дао буду са мном гдје сам ја; да виде славу моју коју си ми дао, јер си имао љубав к мени прије постања свијета.
Оче праведни! свијет тебе не позна, а ја те познах, и ови познаше да си ме ти послао.

И показах им име твоје, и показаћу: да љубав којом си мене љубио у њима буде, и ја у њима" ( Jovan 17 glava )
sve vreme ovde se laodikeja ti i slični bavite onimšto će vam se reći ako budete u nebu pred živim Bogom. ali vi se ne bavite onim što je dato za taj put i sigurnost na tom putu. vi ne uzimate ulaznicu za putovanje a sve vreme pričate o gospodaru kojemu kanite putovati. i čak šta više pričate o onome što za spašenje nije prvorazredno,a odbacujete jedino ime spašenja Isus kojim bi s e vi mogli spasiti.
u tome i jeste tajna sotonske zamke počev od edema,on je sve to lepo ispričao,i onda zameo evi um. Bog je Bog jednostavnosti. na svaki citat da je za spašenje dato ime spašenja jedino Isus, da je to jedini kamen od ugla kojega proročki se opominje,zidari teolozi tumači će opdbacivati i da će to ime biti stena sablazni,stena na kojoj upravo je sazidana neuništiva njegova Hristova crkva ,i sve vreme vi odbacujete i nećete da prepišete kako je svaki jedan krštenik kod apostola bio kršten,u ime Isusa Hrista za oprost greha. jer bez oprosta greha nema neba. i sad vi kad bi doista imali ponuđeno i izvrćili to,kad bi imali to otkriveno,vi bi ste se lako dogovorilis a mudrošću ili filozofijom ljudskom oko odgovora na sve citate koje si ti i slilčni ovde danima već postavljali i postavljate.
čemu bakćanje oko dubina Božje osobenosti a ne uzimate ono što vam se daje večni život. koga vi onda zastupate,crkvu ili Reč? ako zastupate reč onda klonite se pitanja već izvršite naredbu apostolskog krštenja za oprost greha i iskajte krštenje svetim Duhom,pa spavajte mirno. onda će te vi biti jedno i jedna crkva Hristova a ne jedni su ovde katolici,drugi js treći adventisti i nigde kraja prepucavanju oko stvarti koje su van opsega spašenja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je upravo moj stav, da se ne treba suvise baviti pitanjima koja ne razumemo u potpunosti, jer postoje stvari u bibliji koje nisu uslov spasenja, ali koje je ipak dobro da znamo.
Neke stvari ce mo saznati tek u vecnosti.

Ovo biblijsko ucenje o tri nezavisne licnosti je ipak jasno i nedvosmisleno.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
a čime to dokazuješ laodikeja?? (tu idolopokloničku nauku o trojstvu)
Biblija svima jasno govori:
"Ja i Otac jedno smo"
Evanđelje Ivan 10:30

..savjetujem ti da kupiš od mene u vatri zlato žeženo, zatim POMAST za oći da bi vidio..
Spasitelj savjetuje, blago onim koji če poslušati
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
To je upravo moj stav, da se ne treba suvise baviti pitanjima koja ne razumemo u potpunosti, jer postoje stvari u bibliji koje nisu uslov spasenja, ali koje je ipak dobro da znamo.
Neke stvari ce mo saznati tek u vecnosti.

Ovo biblijsko ucenje o tri nezavisne licnosti je ipak jasno i nedvosmisleno.
ti to potvrdiš,ali i dalje ideš nekim putem fiokcije. nigde ne piše,može sepakovati filozofskid a ima ne tri već sto osoba u jednom bogu i sad opet pričaš staru priču,a nigde jedne reči pokušaja da se razjasni tako jasni zahtevi Božji i opomene Božje.
kad je ovde ikoodgovorio što to prroočkoslovo opominjeVI ZIDARI ODBACIŠTE KAMEN OD UGLA )I DAJE JASNI NASLOV ŠTO JE TO) KOJI JE ISUS HRISTOS! I DAĆE TO IME BITI STENA SABLAZNI.
I DALJE NEMA NI POMENA KRŠTENJA APOSTOLSKOG U VAŠEM NAUKU U IME ISUSA HRISTA I AKO JASNO NEPOMERIVO STOJI BEZ ŠANSE ZA TUMAČENJEM,JER JE TO SVETI DUH VEĆ TUMAČIO U DELIMA PREKO APOSTOLA,,DAKLE NIGDE NEMA SUŠTINE KAKO SE ODBACUJE JEDINO IME DATO ZA SPAŠENJE ISUS.
zamisli sebe da stojiš u apostolskoj crkvi i ti teraš svoje oćeš da se krstiš u trojstvo,ko bi te od apostola ikad krstio? niko i nikad. morao bi tražiti nikejce saa konstantinom da to obave. pakako onda da središ stvar sa efescima poslanicom,gde jasno stoji,jedna vera JEDNO KRŠTENJE jedan Bog.
ali tvoj jedini odgovor je pričam ti priču koja nema veze sa Biblijskom stvarnošću osim sa velikom množinom tebi sličnih pobornika,kao da će Bog se povinopvati odjednom velikoj množini. ja takog Bog ane poznajem.on je osam spasiolod vode,nije se hteo pomeriti sa reči,dvoje je ušlo u zemlju obećanja,nije se dao i hteo pomeriti. sad će ova množina trojičara nagnati Boga na kraju da promeni sebe Reč!
malo se saberi. očemu pričaš ovde. Pismo sve vreme pričao jednom Bogu i jednom krštenju ti o nekoj filozofskoj tezi nakpalapuj stihove i tumačeć dubinu Božjeg bića kaod a si Bogu u krilima!
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Prva zapovest:1 Zapovest!! Ја сам Господ Бог твој; немој имати других богова осим мене. A Isus kaze ili pavle da nema drugog imena kroz koje se covek moze spasiti??????? a vi sad razmisljajte

Pozdrav od Gere.

 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Prva zapovest:1 Zapovest!! Ја сам Господ Бог твој; немој имати других богова осим мене. A Isus kaze ili pavle da nema drugog imena kroz koje se covek moze spasiti??????? a vi sad razmisljajte

Pozdrav od Gere.

amen! na mnogima je da se bave ovim jasnim stavom Gospodnjim za nebo. a ne da se prazna slama mlati.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dokazi su vam upravo prilozeni u komentaru broj #121
icon1.png
05-06-2013 11:53
, na koje niste odgovorili, jer nemate odgovor, jer su oni jasni i nedvosmisleni.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Dokazi su vam upravo prilozeni u komentaru broj #121
icon1.png
05-06-2013 11:53
, na koje niste odgovorili, jer nemate odgovor, jer su oni jasni i nedvosmisleni.
jasno je kada uzmeš matematiku i složiš 1+ 1 jednako je 2.sve navedeno je kao sabirci u matematici,a rešenje je jasno dato,da se svaki od vas krsti za oproštenje svojih greha u ime Isusa Hrista, i nema drugog imena datog pod nebom kojimbis emi mogli sapsiti osim imena Isusa Hrista..ako sve tvoje navedeno ne leže na dato rešenje sabiraka onda tvoja matematika pokazuje znak netačno,ma kakomti kao čovek mogao biti za sebe u pravu.
došlo je vreme laodikeja da ovde govorilo o datim rešenjima za spašenje,za oprost greha jer je to nebo! je li se tvoji sabirci uklapaju u ovo? ne uklapaju,jer se jedino uklapaju u kontra od rešenja u jevanđeljima i delima tj. uklapaju se u nikejski sabirak a to je smešno i razgledati!
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Prva zapovest:1 Zapovest!! Ја сам Господ Бог твој; немој имати других богова осим мене. A Isus kaze ili pavle da nema drugog imena kroz koje se covek moze spasiti??????? a vi sad razmisljajte

Pozdrav od Gere.

Pa jasno je da je Bog jedan a ime mu je Isus Hrist,JHVH,Logos,Teos,Sin,Sv Duh itd.Isus je to jasno objasnio Filipu,Tomi kade kaze poverovao si zato sto me vide!!blago onima sto veruju a nisu me videli.A filipu rece toliko si vremena samnom i jos me nisi poznao!?Zasto mu je to rekao Isus? da bi zatim rekao ko vide mene vide i Oca!!! jer JA i ON smo jedno _ tj jednina,pa mu kaze pa zasto me onda pitas gde je OTAC?


Pozdrav.
 
Natrag
Top