Da li slaviti subotu ili nedelju

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
ljudi moji kako vi čitajuči Bibliju još uvijek ne shvačate istinu
pa šta vam piše u Svetom Pismu
jesu li trebali skinuti tijelo prije subote jer velika bijaše ona subota
jesu
pa kada je onda umro, u utorak ili srijedu??
koliko ja čitam i razumijem Evanđelje ako se tijelo skida prije subote onda je to PETAK
dan prije petka je bio na večeri posljednoj, nakon toga je uhičen i predan u ruke glavara svečeničkih
ma hajde se dajte probudite već jednom

neznam tko vam naupuni uši o nekakvom duplom šabatu
svašta
subota je dan odmora a to što je bila Pasha padala na taj dan to nije nikakva dupla subota
to ne postoji
kada čete to shvatiti

ljudi moji, braćo, sestre pa NE POSTOJI NIJEDAN JEDINI RAZLOG da bi se na bilo koi način promijenilo Bogoštovlje sa subote na nedjelju
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Sta kazu dela apostolska 15?

21

μωυσης γαρ εκ γενεων αρχαιων κατα πολιν τους κηρυσσοντας αυτον εχει εν ταις συναγωγαις κατα παν σαββατον αναγινωσκομενος

Јер Мојсије има од старијех времена у свијем градовима који га проповиједају, и по зборницама чита се сваке суботе.

Дела:13:15

22
τοτε εδοξεν τοις αποστολοις και τοις πρεσβυτεροις συν ολη τη εκκλησια εκλεξαμενους ανδρας εξ αυτων πεμψαι εις αντιοχειαν συν παυλω και βαρναβα ιουδαν τον επικαλουμενον βαρσαββαν και σιλαν ανδρας ηγουμενους εν τοις αδελφοις

Тада нађоше за добро апостоли и старјешине са свом црквом да изберу између себе двојицу и да пошљу у Антиохију с Павлом и Варнавом, Јуду који се зваше Варсава, и Силу, људе знамените међу браћом.

Дела:1:23Дела:15:6Дела:15:27

23
γραψαντες δια χειρος αυτων ταδε οι αποστολοι και οι πρεσβυτεροι και οι αδελφοι τοις κατα την αντιοχειαν και συριαν και κιλικιαν αδελφοις τοις εξ εθνων χαιρειν

И написаше рукама својима ово: Апостоли и старјешине и браћа поздрављају браћу која су по Антиохији и Сирији и Киликији што су од незнабожаца.

Дела:15:6

24
επειδη ηκουσαμεν οτι τινες εξ ημων εξελθοντες εταραξαν υμας λογοις ανασκευαζοντες τας ψυχας υμων λεγοντες περιτεμνεσθαι και τηρειν τον νομον οις ου διεστειλαμεθα

Будући да ми чусмо да неки од нас изишавши сметоше вас ријечима, и раслабише душе ваше говорећи вам да се обрезујете и да држите закон, којима ми не заповједисмо;

Јер.:23:16Гал.:2:4Титу:1:101 Јов.:2:19

25
εδοξεν ημιν γενομενοις ομοθυμαδον εκλεξαμενους ανδρας πεμψαι προς υμας συν τοις αγαπητοις ημων βαρναβα και παυλω

Зато нађосмо за добро ми једнодушно сабрани избране људе послати вама с љубазнијем нашијем Варнавом и Павлом,



26
ανθρωποις παραδεδωκοσιν τας ψυχας αυτων υπερ του ονοματος του κυριου ημων ιησου χριστου

С људима који су предали душе своје за име Господа нашега Исуса Христа.

Суд.:5:18Дела:13:501 Кор.:15:302 Кор.:11:232 Кор.:11:26Филиб.:2:29

27
απεσταλκαμεν ουν ιουδαν και σιλαν και αυτους δια λογου απαγγελλοντας τα αυτα

Посласмо дакле Јуду и Силу, који ће то и ријечима казати.



28
εδοξεν γαρ τω αγιω πνευματι και ημιν μηδεν πλεον επιτιθεσθαι υμιν βαρος πλην των επαναγκες τουτων

Јер нађе за добро свети Дух и ми да никаквијех тегоба више не мећемо на вас осим овијех потребнијех:

Јован:16:13Дела:16:41 Кор.:7:251 Кор.:7:40


29

απεχεσθαι ειδωλοθυτων και αιματος και πνικτου και πορνειας εξ ων διατηρουντες εαυτους ευ πραξετε ερρωσθε

Да се чувате од прилога идолскијех и од крви и од удављенога и од курварства, и што нећете да се чини вама не чините другима; од чега ако се чувате, добро ћете чинити. Будите здрави.

Jasno i glasno neznabosci vas uce da se treba obrezati i drzati subotu! a iz teksta se vidi cega mi Hriscani treba da se pridrzavamo.

Pozdrav od Gere.

Gero brate zar nevidis kako te Spedy u poslednjem postu pravi budalom?Spedy procitaj sta ti je Gero postavio iz BIBLIJE mozes i sam da proveris.

I ne budali se vise!

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
ljudi moji kako vi čitajuči Bibliju još uvijek ne shvačate istinu
pa šta vam piše u Svetom Pismu
jesu li trebali skinuti tijelo prije subote jer velika bijaše ona subota
jesu
pa kada je onda umro, u utorak ili srijedu??
koliko ja čitam i razumijem Evanđelje ako se tijelo skida prije subote onda je to PETAK
dan prije petka je bio na večeri posljednoj, nakon toga je uhičen i predan u ruke glavara svečeničkih
ma hajde se dajte probudite već jednom

neznam tko vam naupuni uši o nekakvom duplom šabatu
svašta
subota je dan odmora a to što je bila Pasha padala na taj dan to nije nikakva dupla subota
to ne postoji
kada čete to shvatiti

ljudi moji, braćo, sestre pa NE POSTOJI NIJEDAN JEDINI RAZLOG da bi se na bilo koi način promijenilo Bogoštovlje sa subote na nedjelju

Ti ne priznas Hrista za Boga A nekog jehovu,zato ti nedelja dan vaskrsenja Gospodnjeg i mrska kao i svim sektasima I ANTIHRISTIMA KO GOD NE PRIZNA DA JE BOG DOSAO U TELU ANTIHRIST JE!!!!PISE U BIBLIJI.

POZDRAV.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
ljudi moji pa ima li ovdje nešto nejasno
pa svi ste vi pri zdravoj pameti, netreba nam nikakva specijalna mudrost za razumijeti što nam Spasitelj govori

rijeći Isusa Krista upućene Mariji iz Magdale:
“Uzlazim k Ocu svojemu i Ocu vašemu, Bogu svojemu i Bogu vašemu
Evanđelje Ivan 20:17
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
pa naravno da nema subote!jer mi nismo jevreji i nama subotu Gospod nije dao a jevrejima (5 mojs 5,jezikelj 20)zato apostoli i kazu:24
Будући да ми чусмо да неки од нас изишавши сметоше вас ријечима, и раслабише душе ваше говорећи вам да се обрезујете и да држите закон, којима ми не заповједисмо; (ne samo o obrezivanju ide rec a i o zakonu!!!!)


С људима који су предали душе своје за име Господа нашега Исуса Христа.

Јер нађе за добро свети Дух и ми да никаквијех тегоба више не мећемо на вас осим овијех потребнијех:


Да се чувате од прилога идолскијех и од крви и од удављенога и од курварства, и што нећете да се чини вама не чините другима; од чега ако се чувате, добро ћете чинити. Будите здрави.


I sad mi reci sta ja da diskutujem dalje posle ovakvih stihova?

Pozdrav od Gere.

PA NI NEMAMO STA DA DISKUTUJEMO, BOZJA REC JE JASNA. BOZJA ZAPOVEST JE JASNA SVIMA NAMA.
SADA JE SMAO PITANJE HOCEMO LI SLUSATI BOGA ILI LJUDE?
APOSTOLI NIKOME NISU SAVETOVALI DA OSTANE U BEZAKONJU, NEGO DA RODE ROD DOSTOJAN POKAJANJU.


ZAPAMTI, DA JE BOZJI ZKAON MERILO BOZJE PRAVEDNOSTI I ON VECNO TRAJE.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
KAO STO VIDIS, SUBOTA SE I NE SPOMINJE. zATO PAZI NE DODAJ ONO STO U BIBLIJI NIJE NAPISANO.

Sve najbolje



Brate, Mrasavkicu, to je tvoje proizvoljno timacenje Biblije, koje je pogresno.
Pre svega, vrati se u Malu Aziju pa vidi oko cega je bio problem?
Drugo, zbog cerga su braca poslala Pavla i Varanaju u Jerusalim?
Subota nije ni tamo spomenuta, nego jela prtineta idolaima, obnrezanje, i odvajanje Jevreja od nezanbozaca. To je jaram koji su Jevreji hteli da nametni nezaboscima. A nigde se ne smominje da su im nametali subotu koja je nepotrebna. To u mojojm Bibliji ne pise.



Sve najbolje
gera ti je jasno citirao da sespominje zakon. a u tome idolstvo. to je deo zakona zar ne a unutar je išla i subota.rečje samo da li je spomenut i zakon dekalog u prvom saboru ili ne? jasno je da jeste. takođe je jasnod a ne jedenje sa krvi i čuvanje od kurvarrstva govori da je sav zakon smatran jednakim a ne pocepanim jer kuvarstvo i idolstvo je dekalog a ne jedenje sa krvi takođe iz zakona,samo što to sastavlja sav zakon,a ne deli ga kao u vašem tumačenju na dekalog,ceramonijalni i građanski,pa ispada da je Isus ukinuo samo ceremonijalni itd.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
ljudi moji pa ima li ovdje nešto nejasno
pa svi ste vi pri zdravoj pameti, netreba nam nikakva specijalna mudrost za razumijeti što nam Spasitelj govori

rijeći Isusa Krista upućene Mariji iz Magdale:
“Uzlazim k Ocu svojemu i Ocu vašemu, Bogu svojemu i Bogu vašemu
Evanđelje Ivan 20:17

Kad se opredelis ko je tvoj spasitelj onda se javi,ili je to Jehova ili Hrist,koliko vidim ti demonstriras Jehovu ali ipak uzimas Hrista za spasitelja.A to je i normalno jer pises tu gluposti a znas da nema drugog imena osim Hristovog kroz koje se covek moze spasiti osim Hristovog.lazes ljude pises o Jehovi a na kraju govoris sto ce Isus suditi svertu a ne Jehova.Dakle ko je jaci Jedhova ili Isus??????ko Ce suditi svetu Isus ili Jehova????



Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Kad se opredelis ko je tvoj spasitelj onda se javi,ili je to Jehova ili Hrist,koliko vidim ti demonstriras Jehovu ali ipak uzimas Hrista za spasitelja.A to je i normalno jer pises tu gluposti a znas da nema drugog imena osim Hristovog kroz koje se covek moze spasiti osim Hristovog.lazes ljude pises o Jehovi a na kraju govoris sto ce Isus suditi svertu a ne Jehova.Dakle ko je jaci Jedhova ili Isus??????ko Ce suditi svetu Isus ili Jehova????



Pozdrav od Gere.
život je samo u Hristu Božji život.sinovi Božji dolaze samo po Hristu.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
gera ti je jasno citirao da sespominje zakon. a u tome idolstvo. to je deo zakona zar ne a unutar je išla i subota.rečje samo da li je spomenut i zakon dekalog u prvom saboru ili ne? jasno je da jeste. takođe je jasnod a ne jedenje sa krvi i čuvanje od kurvarrstva govori da je sav zakon smatran jednakim a ne pocepanim jer kuvarstvo i idolstvo je dekalog a ne jedenje sa krvi takođe iz zakona,samo što to sastavlja sav zakon,a ne deli ga kao u vašem tumačenju na dekalog,ceramonijalni i građanski,pa ispada da je Isus ukinuo samo ceremonijalni itd.

APSOLUTNO JE TAKO!

HRISTOS NIJE UKINUO NIJEDNU OD BOZJIH ZAPOVESTI, JER DA JESTE SUPROTSTAVCIO BI SE BOGU OCU I NJEGOVOJ VOLJI.

DEKALOG JE USTAV BOZJEG CASSTAVA I TEMELJ BOZJE PRAVEDNOSTI, ON CE ZAUVEK VAZITI.
NIKAD BOG NECE DOZVOLITYI IDOLOPOKLONSTVU, ZLOUPOTREBI NJEGOVOG IMENA NI KRSENJE SUBOTE.
NIKADA BOG NECE ODOBRITI, PRELJUBU, LAZ, UBIJSTVO, KRADJU I LAZMA SVEDOCENJA. TO SU NACELA PRAVDE KOJA SU VECNA.

NIJEDNO OD OVOGA JERUSALIMSKI SABOR NBIJE PONISTIO.

DA JE POSTOJALA MOGUCNOST MENJANJA BOZJEG ZAKONA, HRISTOS NE BI UMRO DA BI OTKUPIO COVEKA, NEGO BI SMAO PROMENIO ZAKON I SVE BI BIULO UREDU, ALI PROMENA BIOZJEG ZAKONA JE NEMOGUCA.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Kad se opredelis ko je tvoj spasitelj onda se javi,ili je to Jehova ili Hrist,koliko vidim ti demonstriras Jehovu ali ipak uzimas Hrista za spasitelja.A to je i normalno jer pises tu gluposti a znas da nema drugog imena osim Hristovog kroz koje se covek moze spasiti osim Hristovog.lazes ljude pises o Jehovi a na kraju govoris sto ce Isus suditi svertu a ne Jehova.Dakle ko je jaci Jedhova ili Isus??????ko Ce suditi svetu Isus ili Jehova????
Pozdrav od Gere.
pozdrav kolega
dobro kažeš da je samo jedan spasitelj, samo jedno ime Isus
također dobro zboriš kada pišeš da če Krist suditi svijet, jer sve Njemu Otac preda u ruke
a tko je veči to sam Isus NEDVOSMISLENO govori
” jer je Otac moj veći od mene“
Evanđelje Ivan 14:28

kako to ne razumiješ

 
Natrag
Top