Da li slaviti subotu ili nedelju

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ti. To si pokazao kroz insistiranje da znanje o Isusovoj prirodi spasava.

To je Isus rekao, a ne ja.

To da je Elen Božija proročica a da je Isus Čovek...to pokazuje da sam ja licemer. Nešto si baš pobrkao. :)

Naravno, licemjer si jer drugima spočitavaš da se oslanjaju na dogme, a vi subotari vjerujete u dogmu o 'Božjoj proročici EGW', koja je bilča notorna alkoholičarka i notorna bogohulnica.

P.S. Ti izgleda pojma nemaš što i tko je licemjer.

Haha..ti si baš uporan u dezinformacijama. Pa to smo videli odavno da nema govora o njenom alkoholizmu.

Od čega se odvikavala? Od kisika, ako nije od alkohola?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
To je Isus rekao, a ne ja.

Znači ti veruješ da je Isus govorio da dogma spasava. A ti sam tvrdiš da to ne veruješ. Baš mi nije jasno...

Naravno, licemjer si jer drugima spočitavaš da se oslanjaju na dogme, a vi subotari vjerujete u dogmu o 'Božjoj proročici EGW', koja je bilča notorna alkoholičarka i notorna bogohulnica.

Ja rekao da ako veruješ da je Elen proročica da se spasavaš? Ne, to je tvoja dogma. Ne moja.

Od čega se odvikavala?

Već smo sve citirali. Govorila je o sirćetnom piću (nealkoholnom) i to smo videli da postoji i dan danas u SAD-u. Ono "srdačni" što si pominjao jeste i sirćetno piće. A šta ćeš..nisi Amer pa ne razumeš tu kulturu.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ja vjerujem, za razliku od tebe, svakoj Isusovoj riječi.

Isus tako nešto nikada ne bi rekao. Ne beše kritikovao fariseje baš zbog sličnih stavova kao tvoj. Za isticanje forme koja ne spasava a sam ističući suštinu. Sad da li to vidiš to je sada druga stvar.

Mada evo sam si rekao da ne veruješ da sama dogma spasava. Zar nisi to rekao sam?

A tko je rekao da spašava dogma?

Sada kada ti tvrdiš da se neko spasava zbog toga što veruje da je Isus Bog, to je zapravo isticanje spasenja kroz ispravnu dogmu o Hristovoj prirodi. To je ono što pokušavam da ti saopštim a ti nikako da razumeš ovu prostu stvar. Nema spasenja kroz ispravno verovanje o Hristovoj prirodi. Samo kroz promenu života.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ne beše kritikovao fariseje baš zbog sličnih stavova kao tvoj. Za isticanje forme koja ne spasava

Isus nije forma, Isus je Bog koji spašava - SPASITELj. Znam da ti se gadi Novi zavjet, ali upravo je Novi zavjet prepun mjestima koja govore o Isusu Spasitelju, naravno i Bogu.

To je ono što pokušavam da ti saopštim a ti nikako da razumeš ovu prostu stvar.

A zašto bih ja vjerovao tebi kome je Isus najobičniji čovjek i po boštvu jednak sotoni!? Pa nisam luđak, čovječe.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ja vjerujem, za razliku od tebe, svakoj Isusovoj riječi.

Isus tako nešto nikada ne bi rekao. Ne beše kritikovao fariseje baš zbog sličnih stavova kao tvoj. Za isticanje forme koja ne spasava a sam ističući suštinu. Sad da li to vidiš to je sada druga stvar.

Mada evo sam si rekao da ne veruješ da sama dogma spasava. Zar nisi to rekao sam?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Sveti Duh se ne odaziva na dogmu već na nameru da ga prihvatiš u svom životu. Kada Duh vidi nameru, a ne praznu priču o prirodama. Možeš imati ispravnu teologija u svemu ali bez tvoje namere Duh neće doći.

Duh Sveti se ne prima dogmom vec verom! A ako ga primis, onda ti Duh daje dogmu - "NAPOMENUCE VAM SVE STO VAM REKOH!"

Dakle, ili je tebi Duh Sveti javio da je HRISTOS MIKI MAUS ili ti je to javio djavo!


Gde si ti Jovane ucio ovakvu nakaradnu teologiju? Ovo je satanina skola!

Ne moze Sveti Duh uciti nekog da je Isus Bog a drugog da nije! Ne moze iz istog izvora teci i slatko i gorko!

Zato svi vreme pričam da insistiranje na dogmatskim detaljima nema ulogu u ovom kontekstu.

Ima veze sa dogmom, zato sto onaj koji je primio Duha Svetoga, njemu Duh svedoci da je Isus Bog! To uci apostol Jovan, to Isus kaze, da ce pouciti svoje ucenike kroz Svetog Duha!

Dakle, bez Duha Svetoga nema Hriscanskog zivota!

A ako imas Duha Svetog, ne mozes reci "on nije Bog" jer tada imas sotonskog duha koji ti sapuce! I ne mozes ziveti posvecenim zivotom niti ces primiti Hristovu pravdu, jer on Duhom zivi kroz tebe!

Ps. Šta misliš po kom kriterijum će biti spaseni milioni koji nisu čuli za Hrista? Ili misliš da bi jedan musliman ili Jevrejin ili Hindus neće biti spasen?

Na to sam odgovorio! Ako neko nije Hrista znao, tj. nije imao prilike da ga upozna ili je Bog zakljucio da ne treba da ga zna, bice spasen kroz savest. Ali to zavisi od prilika i Bozje milosti.. A takvi su u manjini! (jako ih je malo..)

I oni svakako ne zive Hriscanskim zivotom, jer nisu njegovi! Zive svetovno! A spasice se kao kroz vatru!

S druge strane, svaki onaj koji je "pozvan" i upoznao je Hrista, pa se odmetnuo, rizikuje da izgubi vecni zivot , jer njegova odgovornost je tim veca, sto je pozvan, kao sto je slucaj sa tobom koji ovde izmisljas filozofiras i zavodis druge! Zato ces mnogo vecu osudu primiti posto znas (znao si) , pozvace te da polozis racun za ono sta si ovde lazno pisao..

Stvar je u nepoznavanju kako Bog spasava čoveka. Čini mi se da jako teško razumete ove stvari.

Ne, nego ti ne poznajes Boga!

On svakako odmerava ljudska srca (muslimane, jevreje, ateiste) i da li su postupali po savesti.. Ali mi ovde razmatramo sta je u okvirima Hriscanstva potrebno za spasenje a to svakako nisu nekakva "licna dela", vec Hristoliki zivot koji daje Duh Sveti, tj. ispovedanje Hrista Boga!

Kome je mnogo dano, mnogo ce se od njega traziti, kome je malo dano, malo ce se od njega traziti.. A tebi je mnogo dato, pa si to odbacio! Dakle ti imas mnogo vecu odgovornost i znanje od muslimana i od jevreja!

Jedino ako ces reci da nisi Hriscanin?

Pa ako nisi, priznaj, Bog ce ti oprostiti, ali nemoj da se pretvaras kako si Hriscanin dok zavodis druge i ucis protiv njega (protv Hristovog Bozanstva), stvarajuci sekte i podele..

Ucitelji ce biti mnogo stroze sudjeni!

Pa zašto si ti onda "zajašio na dogmu" kako je Isus samo čovjek

On je cak tvrdio (ako se ne varam) da je ta dogma "spasonosna" najvaznija za spasenje, a sada prica kako nije! I nas je osudjivao kako smo sotone zato sto verujemo u Hrista Bogocoveka!

To da je Elen Božija proročica a da je Isus Čovek...to pokazuje da sam ja licemer. Nešto si baš pobrkao. :)

Odbacio si ti i Elen White i svoju crkvu!
Ona ti svakako nije prorok, posto si sve porekao sto je ona pisala o Hristu Bogocoveku i njegovoj prirodi, o obozenju (ona koristi drugi termin). Porekao si i dekalog i vaznost prve zapovesti..

Porekao si i novorodjenje i opravdanje verom, dakle sve moguce dogme Hriscanstva ovde!

Tvoja je dogma je anti-advetnistcka i antihriscanska!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Tvrdiš dakle da je ono što piše u Novom zavjetu laž? Ok, Novi zavjet ti je laž, a alkoholičarka i bogohulnica EGW ti je 'božja vijesnica'.

Isus to nikada nije rekao. On je rekao ono što piše a ne ono što ti interpretiraš. A ono što piše jeste da veruju u Njega a ne u Njegovu prirodu. To poznavanje prirode ne spasava već Hristos kao bezgrešan koji nam može dati svoju pravdu.

Duh Sveti se ne prima dogmom vec verom!

Vera, da. Ne dogma o prirodi Hristovoj. Već upravo verom.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Na to sam odgovorio! Ako neko nije Hrista znao, tj. nije imao prilike da ga upozna ili je Bog zakljucio da ne treba da ga zna, bice spasen kroz savest.

Tako je. Dakle, unutrašnje odluke za Hrista kod hrišćana a ne ispravno poznavanje dogme o prirodi Hristovoj.

I oni svakako ne zive Hriscanskim zivotom, jer nisu njegovi! Zive svetovno! A spasice se kao kroz vatru!

Kakvu crnu vatru. Malo će ih oganj misliš opržiti i spašće se-malo mučenja u paklu. Opet Mire, negiraš Hrista a umesto Hrista stavljaš vatru. Nisi razumeo tekst na koji misliš i koji parafraziraš. Nema spasavanja kroz vatru jer da je tako onda Hristos ne bi posredovao. On posreduje za svakoga pa i za one koji ne znaju za Njega. Ne zavisi spasenje od toga da li si čuo za Hrista formalno. Svako je Hrostov ko dopusti kroz savest da radi Duh Sveti na njega. Tako se spasavaju oni koji za Njega nisu čuli. Tako se spasavamo i mi koji smo čuli za Njega. Ne zato što znamo za Njega već prema savesti što nam ukazuje da treba. A Mire, treba da se menjamo.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top