Da li slaviti subotu ili nedelju

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
A ako imas Duha Svetog, ne mozes reci "on nije Bog" jer tada imas sotonskog duha koji ti sapuce!

Samo za to nemaš potvrdu Pisma. Čak ni napismeno. Tako nešto nigde ne stoji..da neko nema Duha Svetoga ako ne priznaje da je Hristos Bog. Kako možete naučavati nešto što nigde ne stoji čak ni formalni izrečeno?

Mire, ovo radikalno moraš promeniti u mišljenju jer itekakao to može umrtviti tvoj odnos sa Bogom. Ti ćeš misliti da je dovoljno ispovedati veru a ne menjati život. To nije tako.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Isus to nikada nije rekao. On je rekao ono što piše a ne ono što ti interpretiraš.

Isus je rekao točno ono što piše, a Isus nije lažov kakvim ga ti predstavljaš. Dakle, kada Isus kaže - "Uistinu, ako ne povjerujete da Ja jesam, umrijet ćete u grijesima svojim." (Iv 8,14) - On nam ovim otkriva da je On isti onaj koji se objavio Mojsiju u plamtećem grmu riječima - Izl 3,14: "Ja sam koji jesam", reče Bog Mojsiju.

Upravo ovako argumentiraju svoje vjerovanje, da je Isus Bog, i braća ti subotari, pa sam te zbog toga pitao čime njih opovrgavaš? Jesu li i oni onda "sinagoga sotonina" jer su povjerovali u laž koju je, kako ti tvrdiš, sam sotona unio u Crkvu na Nicejskom saboru 325. godine? ;) I što je još najinteresantnije, i ova tvoja 'braća subotari', za koje je "Ja jesam", koji se obraća Mojsiju, i Isus koji kaže "Ja jesam" jedan jedini i isti Bog. Što sad? Tko je u pravu, ti ili ova tvoja braća subotari?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Isus je rekao točno ono što piše, a Isus nije lažov kakvim ga ti predstavljaš. Dakle, kada Isus kaže - "Uistinu, ako ne povjerujete da Ja jesam, umrijet ćete u grijesima svojim." (Iv 8,14) - On nam ovim otkriva da je On isti onaj koji se objavio Mojsiju u plamtećem grmu riječima - Izl 3,14: "Ja sam koji jesam", reče Bog Mojsiju.

Upravo ovako argumentiraju svoje vjerovanje, da je Isus Bog, i braća ti subotari, pa sam te zbog toga pitao čime njih opovrgavaš? Jesu li i oni onda "sinagoga sotonina" jer su povjerovali u laž koju je, kako ti tvrdiš, sam sotona unio u Crkvu na Nicejskom saboru 325. godine? ;) I što je još najinteresantnije, i ova tvoja 'braća subotari', za koje je "Ja jesam", koji se obraća Mojsiju, i Isus koji kaže "Ja jesam" jedan jedini i isti Bog. Što sad? Tko je u pravu, ti ili ova tvoja braća subotari?
To pitanje ne odlučuje o spasenju. Tako da i jedni i drugi neće biti uzgubljeni zbog ovih doktinarnih razlika. Niti je ko zbog toga "sinagoga sotonina".

Tako da ne znam čemu toliko insistiranje na ovom pitanju koje nije presudno za spasenje.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
To pitanje ne odlučuje o spasenju.

Isus kaže da odlučuje: "Uistinu, ako ne povjerujete da Ja jesam, umrijet ćete u grijesima svojim."

Tako da i jedni i drugi neće biti uzgubljeni zbog ovih doktinarnih razlika. Niti je ko zbog toga "sinagoga sotonina".

Ako je Isus pravi Bog, dakle, ako je Isus isti onaj koji se objavio Mojsiju kao "Ja jesam", onda oni koji tvrde da je Isus samo čovjek, jesu "sinagoga sotonina".
Ako si ti pak u pravu, ako je Isus samo čovjek, onda smo svi mi, koji čovjeka Isusa smatramo Bogom i klanjamo mu se, "sinagoga sotonina"

Tako da ne znam čemu toliko insistiranje na ovom pitanju koje nije presudno za spasenje.

Kako za spasenje nije presudno je li naš Spasitelj Bog ili nije!?!? Moj Spasitelj Isus Krist je Bog. A tvoj, je li tvoj Spasitelj Bog?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Idemo u krug. Isus ovde ne govori o sebi kao Bogu niti da je to uslov spasenja niti opraštanju greha. Govori o tome da verujemo da On jeste naš Spasitelj.

Saznanje da je Isus Bog ne oduzima grehe. Već promenjen život.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Isus ovde ne govori o sebi kao Bogu

Govori upravo o sebi kao Bogu. Isus nije rekao - ako ne povjerujete da je "Jahve Ja jesam", ili - ako ne povjerujete da je "Petar Ja jesam" - umrijet će te u grijesima svojim, nego kaže - Ako ne povjerujete da Ja jesam, ......

niti da je to uslov spasenja niti opraštanju greha. Govori o tome da verujemo da On jeste naš Spasitelj.

A je li Isus tvoj Spasitelj? I je li tvoj Spasitelj Bog? Ili je tvoj Spasitelj čovjek? Odgovori na ova tri pitanja, na koja bi odgovor morao imati svaki kršćanin.

Saznanje da je Isus Bog ne oduzima grehe. Već promenjen život.

Isus kaže da oduzima. Samo luđak bi odabrao vjerovati tebi a ne Isusu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Koliko ima onih koji veruju u dogmu da je Isus Bog pa ne žive pravedno?

Nema pravednih, u smislu bezgrešnih ljudi. Jesi li ti bezgrešan? Ako nisi, poklopi se ušima i ne postavljaj više ovakva imbecilna pitanja.

Dakle, ako je Isus isti onaj koji se objavio Mojsiju kao "Ja jesam", onda oni koji tvrde da je Isus samo čovjek, jesu "sinagoga sotonina".
Ako si ti pak u pravu, ako je Isus samo čovjek, onda smo svi mi, koji čovjeka Isusa smatramo Bogom i klanjamo mu se, "sinagoga sotonina". A braća ti subotari, pa čak i "proročica alkoholičarka" Ellen White, tvrde da je Isus Bog, baš onaj koji se iz plamtećeg grma objavi Mojsiju, ovako: Izl 3,14: "Ja sam koji jesam".
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ne bezgrešnih, nego da se vidi da su očiti grešnici. Koliko ih ima? Pa te pitam, je li im to što veruju u Božanstvo Hrista pomoglo da vode primeran hrišćanski život?

Ne spamaj diskusiju. Lijepo sam te pitao, zašto ne odgovoriš? Evo još jednom. Ako je Isus isti onaj koji se objavio Mojsiju kao "Ja jesam", onda oni koji tvrde da je Isus samo čovjek, jesu "sinagoga sotonina". Ako si ti pak u pravu, ako je Isus samo čovjek, onda smo svi mi, koji čovjeka Isusa smatramo Bogom i klanjamo mu se, "sinagoga sotonina". A braća ti subotari, pa čak i "proročica alkoholičarka" Ellen White, tvrde da je Isus Bog, baš onaj koji se iz plamtećeg grma objavi Mojsiju, ovako: Izl 3,14: "Ja sam koji jesam". Čak ni proročica nije na tvojoj strani. Što imaš na ovo reći.
 
Natrag
Top