Da li slaviti subotu ili nedelju

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Očito je da dogma o Božanstvu Hrista ne menja nečiji način života. To je jasno.

A ono što vodi u život jeste način života.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Očito je da dogma o Božanstvu Hrista ne menja nečiji način života. To je jasno.

A ono što vodi u život jeste način života.

A zašto si proročici Jeleni okrenuo leđa? Ona kaže da je Isus Bog, baš onaj isti koji se Mojsiju objavio iz plamtećeg grma? Okrenuo si leđa Isusu, niječući mu da je Bog, a sada si još okrenuo leđa i "pijanoj proročici'. Kako ćeš sada dalje živjeti kad si okrenuo leđa proročici EGW? Bez Boga subotari mogu živjeti, ali ne mogu bez Ellen White. I što si ti uopće sada, nisi više EGWist?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
I da jeste, opet vidimo da samo to verovanje nikoga ne čini pravednikom samo po sebi.

Potrebna ti je promena života kao i Nikodimu. Valja nam se nanovo roditi
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
A zašto si proročici Jeleni okrenuo leđa? Ona kaže da je Isus Bog, baš onaj isti koji se Mojsiju objavio iz plamtećeg grma?

I da jeste, opet vidimo da samo to verovanje nikoga ne čini pravednikom samo po sebi.

Potrebna ti je promena života kao i Nikodimu. Valja nam se nanovo roditi

Kako sad odjednom "i da jeste", a do jučer si se ponašao kao da si zamjenio Miroljuba Petrovića na mjestu "generalnog zastupnika EGW za Balkan i Transilvaniju", i k'o kakav junac ovdje tvrdio kako si ti jedini koji znaš i razumiješ što je EGW vjerovala i pisala. E vidiš, osim što si se pokazao kao "nadobudni junac", još jednom si se pokazao kao notorni neznalica, čak notorni neznalica po pitanjima učenja i pisanja 'proročice' Ellen White koja je tvoj idol i subjekt tvoje idolatrije. Evo, najprije ću te kratko podsjetiti na našu diskusiju o ovome prije par dana:

Ako Isus nije pravi Bog, kako ćeš potkrijepiti i opravdati učenje Adventista sedmog dana, kako se Mojsiju na brdu Horeb riječima - "Ja sam koji jesam" - obratio sam Krist???

Ok, kada smo utvrdili da preko Elen Vajt ne dolazimo do dogme o Hristovoj Božanskoj prirodi, a pre svega preko Biblije, da li ja imam šta da kod drugih opravdavam?
A sada ću ti pokazati kakav si ti notorni neznalica o svojoj 'proročici alkoholičarki'. Upravo je suprotno od ovoga što gore tvrdiš. :bfghb: Baš ti je proročica napisala i ustvrdila ovo od čega se ti ograđuješ "k'o kurva od nepoštenja". Evo ti pa čitaj :):

Hristos je bio taj koji je iz grma na brdu Horiv progovorio Mojsiju govoreći: »JA SAM ONAJ KOJI JESTE… tako ćeš kazati sinovima Izrailjevim: koji JEST, on me posla k vama.« (2. Mojsijeva 3,14) (Ellen White, Čežnja vjekova)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Kako sad odjednom "i da jeste", a do jučer si se ponašao kao da si zamjenio Miroljuba Petrovića na mjestu "generalnog zastupnika EGW za Balkan i Transilvaniju", i k'o kakav junac ovdje tvrdio kako si ti jedini koji znaš i razumiješ što je EGW vjerovala i pisala. E vidiš, osim što si se pokazao kao "nadobudni junac", još jednom si se pokazao kao notorni neznalica, čak notorni neznalica po pitanjima učenja i pisanja 'proročice' Ellen White koja je tvoj idol i subjekt tvoje idolatrije. Evo, najprije ću te kratko podsjetiti na našu diskusiju o ovome prije par dana:




A sada ću ti pokazati kakav si ti notorni neznalica o svojoj 'proročici alkoholičarki'. Upravo je suprotno od ovoga što gore tvrdiš. :bfghb: Baš ti je proročica napisala i ustvrdila ovo od čega se ti ograđuješ "k'o kurva od nepoštenja". Evo ti pa čitaj :):

Hristos je bio taj koji je iz grma na brdu Horiv progovorio Mojsiju govoreći: »JA SAM ONAJ KOJI JESTE… tako ćeš kazati sinovima Izrailjevim: koji JEST, on me posla k vama.« (2. Mojsijeva 3,14) (Ellen White, Čežnja vjekova)

Samo da ne odlazimo od suštine a to je da nam treba nanovo rođenje jer nikoga neće spasiti teologija o prirodi Hristovoj.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Samo da ne odlazimo od suštine a to je da nam treba nanovo rođenje jer nikoga neće spasiti teologija o prirodi Hristovoj.

Tako je, treba nam nanovorođenje, koje bez vjere u Boga i Spasitelja Isusa Krista nije moguće.

P.S. A što sada kažeš za 'proročicu Jelenu'. Ako su heretičari oni koji vjeruju da je Isus Bog, onda ti je i proročica heretičarka. Sada mi je potpuno jasno kako nisi uopće znao da ti je 'proročica' Jelena bila alkoholičarka, jer kako bi to mogao znati kad pojma nisi imao što je ona o Isusu i Bogu pisala.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Tako je, treba nam nanovorođenje, koje bez vjere u Boga i Spasitelja Isusa Krista nije moguće.
Ne bez vere u "Boga" Hrista(već vera u Hrista). Hristos ne znači Bog. Hristos je Spasitelj od greha.

Da bi bio Spasitelj od greha, mora biti bezgrešan a ne Bog. Zato se spasavamo Hristom i kada priznamo(ne da je Hristos Bog) da sami nemamo svoje pravde već potrebujemo pravdu bezgrešnog tada počinjemo da se menjamo a to vodi u spasenje.

Nikakva teologija o Božanstvu to ne vodi(mnogi tu teologiju imaju pa su najveći kriminalci...i nisu obraćeni, što je jasno da to ne menja) već predanje Hristu. Promena života.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Ne bez vere u "Boga" Hrista(već vera u Hrista). Hristos ne znači Bog. Hristos je Spasitelj od greha.

Eno ti čak i proročica kaže da je Isus Bog.

Nikakva teologija o Božanstvu to ne vodi

Isus kaže suprotno od tebe. Kome vjerovati? Da sam idiot, možda bi me uspio nagovoriti da ne vjerujem Isusu nego tebi. Uostalom, eno ti braća subotari pa njih poučavaj kako Isus nije Bog i kako vam je 'proročica' i osnivačica sekte Ellen White bila "teška heretičarka" i pisala kako je Jahve koji se objavio Mojsiju iz plamtećeg grma bio zapravo Isus Krist. :)

(mnogi tu teologiju imaju pa su najveći kriminalci...i nisu obraćeni, što je jasno da to ne menja) već predanje Hristu. Promena života.

Već sam ti na ovu glupost sugerirao da se poklopiš ušima i šutiš, osim ako ti nisi bezgrašan kao Bog.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Već sam ti na ovu glupost sugerirao da se poklopiš ušima i šutiš, osim ako ti nisi bezgrašan kao Bog.

Interesantan je on (Jovan) poznavalac (tačnije "poznavalac") Svetog Pisma, kada sebe bezgrešnim i pravednim prikazuje, a ne vidi ovo:

"A ovo je navještaj koji smo čuli od njega
i navješćujemo vama:
Bog je svjetlost
i tame u njemu nema nikakve!
6 Reknemo li da imamo zajedništvo s njim,
a u tami hodimo,
lažemo i ne činimo istine.

7 Ako u svjetlosti hodimo,
kao što je on u svjetlosti,
imamo zajedništvo jedni s drugima
i krv Isusa, Sina njegova,
čisti nas od svakoga grijeha.
8 Reknemo li da grijeha nemamo,
sami sebe varamo
i istine nema u nama.

9 Ako priznamo grijehe svoje,
vjeran je on i pravedan:
otpustit će nam grijehe
i očistiti nas od svake nepravde.
10 Reknemo li da nismo zgriješili,
pravimo ga lašcem
i riječi njegove nema u nama."
Prva Ivanova poslanica 1, 6-10


Naravno, Jovan i njemu slični, imaju totalno drugačiji pogled na i shvatanje greha i grešnosti......
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Interesantan je on (Jovan) poznavalac (tačnije "poznavalac") Svetog Pisma, kada sebe bezgrešnim i pravednim prikazuje, a ne vidi ovo:

10 Reknemo li da nismo zgriješili,
pravimo ga lašcem
i riječi njegove nema u nama."
Prva Ivanova poslanica 1, 6-10


Naravno, Jovan i njemu slični, imaju totalno drugačiji pogled na i shvatanje greha i grešnosti......

Jovan je do sada tvrdio da Isus nije Bog, a eno ga od danas tvrdi da ni onaj koji se Mojsiju objavio sa "Ja jesam" nije Bog.

Hristos je bio taj koji je iz grma na brdu Horiv progovorio Mojsiju govoreći: »JA SAM ONAJ KOJI JESTE… tako ćeš kazati sinovima Izrailjevim: koji JEST, on me posla k vama.« (2. Mojsijeva 3,14) (Ellen White, Čežnja vjekova)

A Krist nije Bog, k'o sumanut mantra Jovan.
 
Natrag
Top