Da li slaviti subotu ili nedelju

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dakle, svjedočiš sam. Samo ne znam protiv koga, ili za koga. Za sebe ili za proročicu?

I, za koga on to svjedoči?

Ps, Ellen je možda i govorila o Kristu kao Bogu (nebrojeno smo i ti i ja, puta pokazali da je subotarsko "trojstvo" skup triju odvojenih i različitih bića( , ali je njezino, tačnije "njezino" učenje (shabat, veganstvo, Orion, i slične debilnosti) govorilo da za nju i njene sledbenike, verovali oni u Krista kao Boga (tačnije kao "Boga" - sledeći njezine objave) Krist Bog nije.

Jer da jeste, ne bi subotarili....
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Ja zaista ne znam ko to nije pri sebi pa ovako jednostavnu istinu ne razume. Kako te uopšte može izbaciti od greha ono što nema veze sa pitanjem pravednosti? Pitanje prirode Hristove nije pitanje pravednosti. Da li jeste ili nije Bog, to razumevanje, taj stav sam po sebi ne spasava.

Jovane..

Spasava te "zajednica sa Hristom"! A ta zajednica je "po veri u Hrista Isusa Boga" nasega! Ne po veri da je ISUS MIKI MAUS!

Ako verujes da je ISUS MIKI MAUS, onda ti Svetog Duha i nemas u sebi (i nemas posvecen zivot), jer Duh Sveti ti daje "posvecen zivot" i svedoci da je ISUS BOG!

Dakle, bez pravilne vere ne mozes ni imati PRAVEDU HRISTOVU, TJ. BEZ SVETOGA DUHA U SEBI, ODNOSNO HRISTA KOJI U TEBI OBITAVA!

Ovo je veoma prosta teologija! Sta ti tu nije jasno?

Tvrdio si gore da je VERA U ISUSA MIKI MAUSA PODJEDNAKO DOBRA KAO I VERA U HRISTA BOGA! I DA DONOSI ISTE PLODOVE!

To je nonsens!
To ne moze biti!

To je kao da si rekao da su muslimani ili hindusi takodje Hriscani jer i oni ga slave i priznaju za "dobrog coveka"!

Medjutim Hristos nema nista sa onima koji veruju daje on MIKI MAUS - ili da je OBICAN COVEK! Jer on u njima NE ZIVI!

PREMA TOME, SVA NJIHOVA PRAVDA I SPOLJASNJA POBOZNOST, JE UZALUDNA, JER TO NIJE ZIVA DUHOVNOST! A TI AKO NE VERUJES U ISUSA PRAVILNO I NE OBOZAVAS BOGA "KOJI JESTE" - TI SI ZAMISLIO NEKOG SVOG BOGA - MIKI MAUSA!

TO TE NECE SPASITI! JER NECE TI DONETI PRAVDU HRISTOVU, I NECE TI OMOGUCITI "NOVORODJENJE"!

Treba da budeš pravedan pred Bogom. Mire, ovo je prosto da prostije ne može biti. Zašto toliko zabune ni oko čega?

Jovane, "rod je Duhovni - ljubav, radost, mir, trpljenje, dobrota, milost, vera, krostost, uzdrzanje.. " - TO SU RODOVI DUHA KOJE ON DONOSI U SRCA NASA VEROM! AKO TI VERUJES DA JE ISUS NEKI MIKI MAUS - RECI MI KO TE JE ONDA NAVEO DA VERUJES U MIKI MAUSA?

TO SVAKAKO NIJE UCINIO DUH SVETI, JER ON TE UCI DA VERUJES U ISUSA HRISTA BOGA! A NE U MIKI MAUSA!

DAKLE, NA SVE OVO TE NAVODI "ZAO DUH"!

Svaki oblik poboznosti koji ISUSA UNIZAVA I MIKI MAUSOM PRAVI - TAJ NIJE OD BOGA! I TAKVOG COVEKA VARA DJAVO!

ON NIJE DETE BOZJE! I TAJ COVEK NE MOZE BITI NANOVO RODJEN! JER RUZI SINA BOJEGA!

BEZ SVETOGA DUHA, NEMA PRAVEDNOSTI, NEMA SPASENJA I POSVECENOG ZIVOTA! A ON JE TQJ KOJI NAM UKAZUJE NA HRISTA!

Ja ne razumem ovakvu filozofiju zaista, ti se odrices svetog Duha u planu spasenja, kao da on nema nikakvog udela u tvom zivotu i da nije ni potreban! Kao da pravdu mozes postici u bez Svetog Duha koji u tebi vice - "Ava Oce".

Ovo je najgora jeres!

Ti tvrdis da nije ni bitno sta mi verujemo o Hristu.. Mi mozemo verovati da je Isus bio ozenjen, da je imao zenu Mariju Magdalenu, da je bio neki madjionicar, ili se mozemo odricemo njegove telesne prirode, bilo da verujemo da je on obican covek telom ili da nije, sasvim je svejedno, jer ako smo "pravedni" po tebi - bicemo spaseni..

Pa kako mozes imati pravdu ako verujes da je ISUS MIKI MAUS, AKO GA UNIZAVAS? HOCE LI TI ON DATI SILU I PRAVDU ILI TE NANOVO TE RODITI?

Ovo je nonsens!

Kako ti dakle, mozes biti pravedan u svojoj sili? Sveti Duh je potreban za spasenje, a nemas ga u sebi ako ovakve stvari ucis!

Ti tvrdis da ce te svejedno spasiti Bog verom u ISUSA MIKI MAUSA - "ako si dobar"! Ali Duh Sveti ne uci svoje sluge da veruju da je ISUS MIKI MAUS!

TEBI JE DAKLE OVO JAVIO LAZLJIVI DUH! I UBEDJUJE TE KAKO JE NEBITNO STA VERUJES O ISUSU, KAKO JE VERA U ISUSA COVEKA PODJEDNAKO DOBRA KAO I VERA U ISUSA BOGA! NAVODI TE DA UNIZAVAS HRISTA, I ONDA TI TVRDIS DA "ISUS U TEBI ZIVI"?

NE ZIVI JOVANE ISUS U TEBI, AKO GA OVAKO UNIZAVAS, MOZE ZIVETI SAMO DUH SOTONE!

Dakle, zajednica coveka sa Bogom proizlazi kroz Duha Svetog, a pravdenost i novorodjenje je posledica toga! Ti pravdu ne mozes postici bez Duha Svetoga, a ovom teologijom si odbacio Svetog Duha koji svedoci da je ISUS HRISTOS BOG!

Ok, dobro je da razumeš to. Samo Hristova pravda nas spasava. Ništa drugo.

Aman covece! Kako te moze spasiti tvoja vlastita "pravda" bez Svetoga Duha koji u tebi zivi?

Hristova pravda se dobija SVETIM DUHOM, koji svedoci za Hrista precizno ko je on i sta je za nas ucinio!

Bez Duha Svetoga zato - nema spasenja!

Nece ti Duh Sveti govoriti kako je ISUS MIKI MAUS - DA JE ON OBICAN COVEK, DA JE BIO OZENJEN MARIJOM MAGDALENOM, DA JE BIO OBICAN PROROK, NECE SE ODRICATI NJEGOVE PRAVE PRIRODE I TELESNOSTI, NECE SE ODRICATI NJEGOVOG BOZANSTVA! JER SVE TO RADI ANTIHRIST!

ZNACI, AKO TI GOVORIS DA JE ON "OBICAN COVEK" ILI DA JE "ANDJEO" - IMAS DUHA SOTONE!

Po tebi se i muslimani spasavaju jer su "dobri'! Hindusi su takodje Hriscani", on je za njih "veliki ucitelj", trude se da ga oponasaju.. Bas lepo..

Pa mogu oni obiti i 100 puta bolji od nas Hriscana, ali to ih nece spasiti, jer ta vera je spoljasnja pobpznost, bez novorodjenja koje daje Duh Sveti i bez znanja ko je HRISTOS ZAISTA (DA JE BOG), nista im to ne vredi!

Kljucno za shvakog Hriscana je da ima veru u HRISTA ZIVOG BOGA, jer bez toga, spoljasnja poboznost nista ne vredi!

Ovo sto ti pises je zalosno stanje, opsednutog coveka..
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Samo zajednica sa Hristom koja rezultira promenjenim životom.

Ništa preko toga. Priča o Božanstvu ili ne Božanstvu je Teološka priča a ne suštinski spasonosna jer to samo po sebi ne menja život.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Samo zajednica sa Hristom koja rezultira promenjenim životom.

NE MOZES TI IMATI ZAJEDNICU SA HRISTOM BEZ SVETOGA DUHA! A SVETI DUH TI SVEDOCI DA JE ON BOG!

AKO DAKLE PORICES DA JE ON BOG, TI SVETOG DUHA I NEMAS. IMAS DUH SOTONE (ANTIHRISTA). A TADA NI NE MOZES ZIVETI PROMENJENIM ZIVOTOM!

OVO JE OSNOVA TEOLOGIJE!

TI JOVANE PRICAS NEBULOZE!


Priča o Božanstvu ili ne Božanstvu je Teološka priča a ne suštinski spasonosna jer to samo po sebi ne menja život.

AKO TI SVETI DUH NE SVEDOCI DA JE HRISTOS BOG, TI SVETOG DUHA I NEMAS!

ON UZROKUJE PROMENU U TEBI, TAKO DA MOZES ZIVETI PRAVEDNIM ZIVOTOM! BEZ TOGA NEMA PROMENJENOG ZIVOTA, NEMA NICEGA I TI MOZES SAMO DA SE PRETVARAS! TO I JESTE SLUCAJ SA SVIMA ONIMA KOJI GA PORICU!

KRAJ PRICE!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
NE MOZES TI IMATI ZAJEDNICU SA HRISTOM BEZ SVETOGA DUHA! A SVETI DUH TI SVEDOCI DA JE ON BOG!

AKO DAKLE PORICES DA JE ON BOG, TI SVETOG DUHA I NEMAS. IMAS DUH SOTONE (ANTIHRISTA). A TADA NI NE MOZES ZIVETI PROMENJENIM ZIVOTOM!

OVO JE OSNOVA TEOLOGIJE!

TI JOVANE PRICAS NEBULOZE!



AKO TI SVETI DUH NE SVEDOCI DA JE HRISTOS BOG, TI SVETOG DUHA I NEMAS!

ON UZROKUJE PROMENU U TEBI, TAKO D 8A MOZES ZIVETI PRAVEDNIM ZIVOTOM! BEZ TOGA NEMA PROMENJENOG ZIVOTA, NEMA NICEGA I TI MOZES SAMO DA SE PRETVARAS! TO I JESTE SLUCAJ SA SVIMA ONIMA KOJI GA PORICU!

KRAJ PRICE!
Sveti Duh se ne odaziva na dogmu već na nameru da ga prihvatiš u svom životu. Kada Duh vidi nameru, a ne praznu priču o prirodama. Možeš imati ispravnu teologija u svemu ali bez tvoje namere Duh neće doći.

Zato svi vreme pričam da insistiranje na dogmatskim detaljima nema ulogu u ovom kontekstu.

Ps. Šta misliš po kom kriterijum će biti spaseni milioni koji nisu čuli za Hrista? Ili misliš da bi jedan musliman ili Jevrejin ili Hindus neće biti spasen?

Stvar je u nepoznavanju kako Bog spasava čoveka. Čini mi se da jako teško razumete ove stvari.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Pa zašto si ti onda "zajašio na dogmu" kako je Isus samo čovjek.

A zašto da ne. :). Dogma ne spasava..sama po sebi.

Dogma ti je s jedne strane nebitna, a s druge strane dogmatski zastupaš pozicije da je Ellen White Božja proročica i da je Isus samo čovjek.

Pa...ne znam šta je poneta ovog povezivanja stvari?

Dakle, nisi ti antidogmatik,

Jesam li igde rekao da sam agnostik? Ne, nisam.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
A zašto da ne. :). Dogma ne spasava..sama po sebi.

A tko je rekao da spašava dogma? Isus je rekao da spašava vjerovanje kako je Isus Bog - vjerovanje da je Isus "Ja jesam".

Pa...ne znam šta je poneta ovog povezivanja stvari?

Poanta je pokazati da si licemjer. Drugima omalovažavaš njihove dogme, a ti svojim dogmama robuješ. Rob si svoje dogme, na primjer, kako je notorna alkoholičarka Ellen White bila "Božja proročica". I ne samo notorna alkoholičarka, nego i notorna bogohulnica koja je deset godina vjerovala i lagala ljudima kako je Isus 22.10.1844. prestao posredovati za grešnike i spašavati ih.

Jesam li igde rekao da sam agnostik? Ne, nisam.

A gdje sam ja spominjao agnostike? Govori sam o "antidogmatiku". :)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
A tko je rekao da spašava dogma?

Ti. To si pokazao kroz insistiranje da znanje o Isusovoj prirodi spasava.

Poanta je pokazati da si licemjer.

To da je Elen Božija proročica a da je Isus Čovek...to pokazuje da sam ja licemer. Nešto si baš pobrkao. :)

Rob si svoje dogme, na primjer, kako je notorna alkoholičarka Ellen White bila "Božja proročica".

Haha..ti si baš uporan u dezinformacijama. Pa to smo videli odavno da nema govora o njenom alkoholizmu.
 
Natrag
Top