Da li slaviti subotu ili nedelju

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Otkrivenje 17 glava govori o ženi kurvi...

BRAVO a kako znaš da je ta žena crkva majstore?



Rev 17:5 I na čelu njenom napisano ime: Tajna, Vavilon veliki, mati kurvama i mrzostima zemaljskim.

Rev 17:18 I žena, koju si video, jeste grad veliki, koji ima carstvo nad carstvima zemaljskim.

Vavilon je kaže Biblija GRAD VELIKI. A gde čitaš CRKVA JE VAVILON?
Na kom pašnjaku to piše?
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Ovo nije tema koja se bavi simbolom žene u Svetome pismu.

Zato nema smisla zatpravati ovu temu sa mnogim stihovima.

Neka neko otvori novu temu i tamo ćemo diskutovati o simbolu žene u celom Svetom pismu.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Kako znam da je simbol žene predstavlja crkvu?

Čitajte knjigu proroka Osije.

Pogledajte kako Bog predstavlja Božji narod koji Njega ostavlja. Upotrebljava simbol kurve!

Hos 2:1 Recite braći svojoj: Narode moj; i sestrama svojim: Pomilovana.
Hos 2:2 Prite se s materom svojom, prite se, jer mi nije žena, niti sam joj ja muž; neka odbaci kurvarstva svoja od lica svog, i preljube svoje od dojaka svojih,
Hos 2:3 Da je ne bih svukao golu i učinio je kakva je bila onaj dan kad se rodila, i da je ne bih postavio da bude kao pustinja i obratio je da bude kao zemlja sasušena, i umorio je žeđu.
Hos 2:4 I neću se smilovati na decu njenu, jer su kopilad.
Hos 2:5 Jer se mati njihova kurva, sramoti se roditeljka njihova; jer govori: Ići ću za milosnicima svojim koji mi daju hleb moj i vodu moju, vunu moju i lan moj, ulje moje i piće moje.
Hos 2:6 Zato evo ja ću joj zagraditi put trnjem i zazidaću zidom da ne nađe staza svojih.
Hos 2:7 I trčaće za svojim milosnicima, ali ih neće stignuti; i tražiće ih, ali ih neće naći; pa će reći: Idem da se vratim k prvom mužu svom, jer mi beše bolje onda nego sada.
Hos 2:8 Jer ona ne zna da sam joj ja davao žito i vino i ulje, i umnožavao joj srebro i zlato, od kog načiniše Vala.
Hos 2:9 Zato ću uzeti natrag žito svoje, kad bude vreme, i vino svoje, kad bude vreme, i uzeću vunu svoju i lan svoj, kojim bi pokrivala golotinju svoju.
Hos 2:10 I otkriću rugobu njenu pred milosnicima njenim, i niko je neće izbaviti iz moje ruke.
Hos 2:11 I ukinuću svaku radost njenu, svetkovine njene, mladine njene i subote njene i sve praznike njene.
Hos 2:12 I potrću čokote njene i smokve, za koje govori: Plata su mi, što mi dadoše milosnici moji; i obratiću ih u šumu da ih jede zverje poljsko.
Hos 2:13 I pohodiću na njoj dane valimske, u koje im je kadila i kitila se obocima i grivnama, i išla za svojim milosnicima, i mene zaboravila, govori Gospod.
Hos 2:14 Ali evo, ja ću je primamiti i odvešću je u pustinju, i govoriću s njom lepo.
Hos 2:15 I daću joj vinograde njene od tog mesta, i dolinu Ahor za vrata nadanju, i onde će pevati kao za mladosti svoje i kao kad je išla iz Misira.
Hos 2:16 I tada ćeš me, govori Gospod, zvati: Mužu moj; a nećeš me više zvati: Vale moj.
Hos 2:17 Jer ću ukloniti iz usta njenih imena Valova; i neće im se više pominjati imena.
Hos 2:18 I tada ću im učiniti zavet sa zverjem poljskim i sa pticama nebeskim i s bubinama zemaljskim; i polomiću luk i mač i rat da ih nestane u zemlji, i učiniću da leže bez straha.
Hos 2:19 I zaručiću te sebi doveka, zaručiću te sebi pravdom i sudom i milošću i milosrđem.
Hos 2:20 I zaručiću te sebi verom, i poznaćeš Gospoda.
Hos 2:21 I tada ću se odazvati, govori Gospod, odazvaću se nebesima, a ona će se odazvati zemlji.
Hos 2:22 A zemlja će se odazvati žitu i vinu i ulju, a to će se odazvati Jezraelu.
Hos 2:23 I posejaću je sebi na zemlji, i smilovaću se na Loruhamu, i reći ću Loamiji: Ti si moj narod, i on će reći: Bože moj!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
A šta ti SLAVIŠ Tvorca ili odmor?
Gde čitaš da je odmor pečat?
Gde apostoli pominju držanje subote paganima?

Što se tiče ŽENE imaš gore TRI primera gde žena nije crkva.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Pogledajte knjigu proroka Jezekilja.

Eze 16:1 Opet mi dođe reč Gospodnja govoreći:
Eze 16:2 Sine čovečji, pokaži Jerusalimu gadove njegove,
Eze 16:3 I reci: Ovako veli Gospod Gospod Jerusalimu: Postanjem i rodom ti si iz zemlje hananske; otac ti beše Amorejac a mati Hetejka.
Eze 16:4 A o rođenju tvom, kad si se rodila, nije ti pupak odrezan i nisi okupana vodom da bi bila čista, niti si solju natrvena ni pelenama povita.
Eze 16:5 Oko te ne požali da ti učini šta od toga i da ti se smiluje: Nego ti bi bačena u polje, jer beše mrska duša tvoja onog dana kad si se rodila.
Eze 16:6 I idući mimo tebe i videvši te gde se valjaš u svojoj krvi, rekoh ti: Da si živa u svojoj krvi! I opet ti rekoh: Da si živa u svojoj krvi!
Eze 16:7 I učinih da rasteš na hiljade kao trava u polju; i ti naraste i posta velika i dođe do najveće lepote; dojke ti napupiše, i dlake te probiše; ali ti beše gola naga.
Eze 16:8 I idući mimo tebe pogledah te, i gle, godine ti behu godine za ljubljenje; i raširih skut svoj na te, i pokrih golotinju tvoju, i zakleh ti se i učinih veru s tobom, govori Gospod Gospod, i ti posta moja.
Eze 16:9 I okupah te vodom, i sprah s tebe krv tvoju, i pomazah te uljem.
Eze 16:10 I obukoh ti vezenu haljinu, i obuh ti crevlje od jazavca, i opasah te tankim platnom i zastreh te svilom.
Eze 16:11 I nakitih te nakitom, i metnuh ti narukvice na ruke i grivnu oko vrata.
Eze 16:12 I grivnu oko čela metnuh ti, i oboce u uši, slavan venac na glavu.
Eze 16:13 I ti beše okićena zlatom i srebrom, i odelo ti beše od tankog platna i od svile i vezeno, jeđaše belo brašno i med i ulje, i beše vrlo lepa, i prispe do carstva.
Eze 16:14 I raziđe se glas o tebi po narodima radi lepote tvoje, jer beše savršena krasotom mojom, koju metnuh na te, govori Gospod Gospod.
Eze 16:15 Ali se ti osloni na lepotu svoju, i prokurva se s glasa svog, te si prosipala kurvarstvo svoje svakome koji prolažaše, i bivala si njegova.
Eze 16:16 I uzevši od haljina svojih načinila si šarene visine, i kurvala si se na njima, kako nikada nije bilo niti će biti.
Eze 16:17 I uzevši krasni nakit svoj od mog zlata i od mog srebra što ti dadoh, načinila si sebi muške likove, i kurvala si se s njima.
Eze 16:18 I uzevši vezene haljine svoje zaodela si ih, i ulje moje i kad moj stavila si pred njih.
Eze 16:19 I hleb moj, koji ti dadoh, belo brašno i ulje i med, čim te hranjah, postavila si pred njih za miris ugodni. Tako je bilo, govori Gospod Gospod.
Eze 16:20 I uzimala si sinove svoje i kćeri svoje koje si rodila, i njih si im prinosila da se spale. Malo li beše kurvarstva tvog,
Eze 16:21 Te si i sinove moje klala i davala si ih da im se provedu kroz oganj?
Eze 16:22 I uza sve gadove svoje i kurvarstva svoja nisi se opominjala dana mladosti svoje kad si bila gola i naga i valjala se u krvi svojoj.
Eze 16:23 I posle sve zloće svoje, (Teško, teško tebi! Govori Gospod Gospod,)
Eze 16:24 Sagradila si sebi kuću kurvarsku, i načinila si sebi visine na svakoj ulici,
Eze 16:25 Na svakoj rasputici načinila si sebi visinu, i nagrdila si svoju lepotu, i razmetala si noge svoje svakome koji prolažaše, i umnožila si kurvarstvo svoje.
Eze 16:26 Kurvala si se sa sinovima misirskim, susedima svojim velikog tela, i umnožila si kurvarstvo svoje da bi me razgnevila.
Eze 16:27 Zato gle, digoh ruku svoju na te i umalih obrok tvoj, i dadoh te na volju nenavidnicima tvojim, kćerima filistejskim, koje beše stid od sramotnog puta tvog.
Eze 16:28 Kurvala si se sa sinovima asirskim, jer se ne mogaše nasititi; kurvala si se s njima, i opet se nisi nasitila.
Eze 16:29 I umnožila si kurvarstvo svoje u zemlji hananskoj sve do haldejske, i ni tako se nisi nasitila.
Eze 16:30 Kako je iznemoglo srce tvoje, govori Gospod Gospod, kad činiš sve što čini najgora kurva,
Eze 16:31 Kad si gradila kurvarsku kuću na svakoj rasputici i činila visinu na svakoj ulici! A ni kao kurva nisi, jer nisi marila za platu;
Eze 16:32 Nego kao žena preljubočinica, koja mesto muža svog prima druge.
Eze 16:33 Svim kurvama daje se plata, a ti si davala platu svim milosnicama svojim i darivala si ih da dolaze k tebi sa svih strana da se kurvaju s tobom.
Eze 16:34 I tako je u tebe naopako prema ženama u tvom kurvarstvu: Jer niko ne ide za tobom da se kurva, i ti daješ platu, a ne daje se tebi plata; to je naopako.
Eze 16:35 Zato, kurvo, čuj reč Gospodnju.
Eze 16:36 Ovako veli Gospod Gospod: Što se otrov tvoj prosu, i što se u kurvanju tvom otkrivala golotinja tvoja tvojim milosnicima i svim gadnim idolima tvojim, i za krv sinova tvojih, koje si im dala,
Eze 16:37 Zato, evo, ja ću skupiti sve milosnike tvoje, s kojima si se milovala, i sve koje si ljubila, i sve na koje si mrzela, skupiću ih sve oko tebe, i otkriću im golotinju tvoju da vide svu golotinju tvoju.
Eze 16:38 I sudiću ti kako se sudi onima koje čine preljubu i onima koje krv prolivaju, i daću te na smrt gnevu i revnosti.
Eze 16:39 I predaću te u njihove ruke, te će razoriti tvoju kuću kurvarsku i raskopati visine tvoje, i svući će haljine s tebe, i uzeće ti krasni nakit i ostaviće te golu nagu.
Eze 16:40 I dovešće na te ljudstvo, te će te zasuti kamenjem, i izbošće te mačevima svojim.
Eze 16:41 I popaliće kuće tvoje ognjem, i izvršiće na tebi sud pred mnogim ženama, i učiniću te ćeš se okaniti kurvanja i nećeš više davati plate.
Eze 16:42 I namiriću gnev svoj nad tobom, i revnost će se moja ukloniti od tebe, i umiriću se, i neću se više gneviti.
Eze 16:43 Zato što se nisi opominjala dana mladosti svoje, nego si me dražila svim tim, zato, evo, i ja ću obratiti put tvoj na tvoju glavu, govori Gospod Gospod, te nećeš činiti grdila niti kakvih gadova svojih.
Eze 16:44 Gle, ko god govori priče, govoriće o tebi priču, i reći će: Kakva mati, takva joj kći.
Eze 16:45 Ti si kći matere svoje, koja se odmetnula od muža svog i dece svoje, i sestra si sestara svojih, koje se odmetnuše od muževa svojih i dece svoje, mati vam je Hetejka a otac Amorejac.
Eze 16:46 A starija ti je sestra Samarija s kćerima svojim, koja ti sedi s leve strane, a mlađa ti je sestra koja ti sedi s desne strane Sodom sa kćerima svojim.
Eze 16:47 A ti ni njihovim putem nisi hodila, niti si činila po njihovim gadovima, kao da ti to beše malo, nego si bila gora od njih na svim putevima svojim.
Eze 16:48 Tako ja živ bio, govori Gospod Gospod, sestra tvoja Sodom i kćeri njene nisu činile kako si činila ti i tvoje kćeri.
Eze 16:49 Evo, ovo beše bezakonje sestre tvoje Sodoma: U ponosu, u izobilju hleba i bezbrižnom miru beše ona i kćeri njene, a ne pomagahu siromahu i ubogom;
Eze 16:50 Nego se ponašahu i činjahu gadove preda mnom, za to ih zatrh kad videh.
Eze 16:51 Samarija nije zgrešila pola koliko ti, jer si počinila gadova svojih više nego one, te si opravdala sestre svoje svim gadovima svojim koje si učinila.
Eze 16:52 I ti dakle, koja si sudila sestrama svojim, nosi sramotu svoju za grehe svoje, kojima si postala grđa od njih; one su pravednije od tebe; i ti se dakle stidi i nosi sramotu, kad si opravdala sestre svoje.
Eze 16:53 Ako dovedeš natrag njihovo roblje, roblje sodomsko i kćeri njene, i roblje samarijsko i kćeri njene, dovešću i tvoje roblje iz ropstva među njima.
Eze 16:54 Da nosiš sramotu svoju i da se stidiš za sve što si činila, i da im budeš uteha.
Eze 16:55 Ako se sestre tvoje, Sodom i kćeri njene povrate kao što su bile, i ako se Samarija i kćeri njene povrate kao što su bile, povratićeš se i ti i kćeri tvoje kao što ste bile.
Eze 16:56 Jer usta tvoja ne pominjaše Sodom, sestru tvoju, u vreme oholosti tvoje,
Eze 16:57 Pre nego se otkri zloća tvoja kao u vreme sramote od kćeri sirskih i od svih što su oko njih, kćeri filistejskih, koje te sramoćahu sa svih strana.
Eze 16:58 Nosi nevaljalstvo svoje i gadove svoje, govori Gospod.
Eze 16:59 Jer ovako veli Gospod Gospod: Učiniću ti kako si ti učinila prezrevši zakletvu i prestupivši zavet.
Eze 16:60 Ali ću se ja opomenuti zaveta svog koji sam učinio s tobom u vreme mladosti tvoje, i utvrdiću ti večan zavet.
Eze 16:61 Tada ćeš se opomenuti puteva svojih i postidećeš se kad primiš sestre svoje starije od sebe i mlađe, koje ću ti dati za kćeri, ali ne po tvom zavetu.
Eze 16:62 I ja ću utvrditi zavet svoj s tobom, i poznaćeš da sam ja Gospod,
Eze 16:63 Da se opomeneš i postidiš i da ne otvoriš više usta od sramote, kad ti oprostim sve što si učinila, govori Gospod Gospod
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Čekajte malo!

Da li priznajete da je simbol žene u Svetom pismu predstavlja Božji narod i/ili otpali Božji narod?
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
A šta ti SLAVIŠ Tvorca ili odmor?

Da li ste Vi videli sve stihove koje se odnose na sedmi dan u Svetom pismu? Ako ste videli onda znate odgovor. A mi smo se potrudili da pružimo stihove u ovoj temi.


Gde čitaš da je odmor pečat?

Pitate kao da ništa do sada nije rečeno!


Gde apostoli pominju držanje subote paganima?

A jesu li spomenuli Božji zakon paganima?

Da li su apostoli govorili o prekršenom Božjem zakonu zbog kojeg je Isus Hrist morao da podnese punu zakonsku kaznu?
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Poslednja stranica Svetoga pisma!

(ove reči su podvučene crvenom bojom u nekim prevodima Biblija i to označava da ih izgovara Isus Hrist)

Rev 22:11 Ko čini nepravdu, neka čini još nepravdu; i ko je pogan, neka se još pogani; i ko je pravedan, neka još čini pravdu; i ko je svet neka se još sveti.
Rev 22:12 I evo ću doći skoro, i plata moja sa mnom, da dam svakome po delima njegovim.
Rev 22:13 Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, Prvi i Poslednji.
Rev 22:14 Blago onome koji tvori zapovesti Njegove, da im bude vlast na drvo života, i da uđu na vrata u grad.
Rev 22:15 A napolju su psi i vračari i kurvari i krvnici i idolopoklonici i svaki koji ljubi i čini laž.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Poslednja stranica Svetoga pisma!

(ove reči su podvučene crvenom bojom u nekim prevodima Biblija i to označava da ih izgovara Isus Hrist)

Rev 22:11 Ko čini nepravdu, neka čini još nepravdu; i ko je pogan, neka se još pogani; i ko je pravedan, neka još čini pravdu; i ko je svet neka se još sveti.
Rev 22:12 I evo ću doći skoro, i plata moja sa mnom, da dam svakome po delima njegovim.
Rev 22:13 Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, Prvi i Poslednji.
Rev 22:14 Blago onome koji tvori zapovesti Njegove, da im bude vlast na drvo života, i da uđu na vrata u grad.
Rev 22:15 A napolju su psi i vračari i kurvari i krvnici i idolopoklonici i svaki koji ljubi i čini laž.

Zato vam i govorimo ne širite lažno učenje , da ne ostanete sa psima i Jelenom
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Lažno učenje govori da ne treba Tvorac da se poštuje sedmoga dana!

Isus nam govori da će napolju biti i idolopoklonici. A to je zapovest koja se nalazi na prvoj ploči dekaloga.

(na prvoj ploči dekaloga se nalaze Božje zapovesti koje se odnose na dužnost čoveka prema svome Tvorcu)

Ljudi koji su izabrali da krše Božji zakon biće izvan grada (Novog Jerusalima) i završiće u jezeru ognjenom.

#1971
[URL='http://serbianforum.org/threads/da-li-slaviti-subotu-ili-nedelju.385689/page-198#post-1936556']#1972
[/URL]
[URL='http://serbianforum.org/threads/da-li-slaviti-subotu-ili-nedelju.385689/page-198#post-1936556'][URL='http://serbianforum.org/threads/da-li-slaviti-subotu-ili-nedelju.385689/page-198#post-1936558']#1973[/URL][/URL]
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top