Da li slaviti subotu ili nedelju

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ja napisao Taramana, ali ponavljač ostaje uvek to što jeste..

Ceo odgovor:

http://serbianforum.org/threads/da-li-slaviti-subotu-ili-nedelju.385689/page-213#post-1949925

Kad spoznaš "šta znači držati zakon u Duhu Svetome koji upisuje zakon u ljudsko srce imisli" ( što je biblijski princip koji svesno previđaš ), tada će ti istina biti jasna.
Ovako telesno mudrovanje - neće ti doneti veliku korist.

A koji zakon je ispisan u Pavlovo srce onaj što ga UBI i nazvao ga SLUŽBOM SMRTI ili da prinosi jagnje...?
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Neka svi ljudi pročitaju Božju reč i neka zaključe sami.

Svako ima prava da sam izabere šta će da veruje. Vi ste izabrali i to je Vaše pravo koje Vam Bog nikada neće oduzeti. I ja sam izabrao.

I mnogi drugi su izabrali da služe svome Tvorcu i da ga poštuju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A koji zakon je ispisan u Pavlovo srce onaj što ga UBI i nazvao ga SLUŽBOM SMRTI ili da prinosi jagnje...?

Postoji samo jedan zakon o kome Bog govori u starom i novom zavetu kao onome koji će biti upisan u ljudsko srce.

Nije Pavla ubio zakon - već greh koji je zakon osudio, i u tom smislu - zakon donosi osudu onome ko ga krši, i apostol Pavle govori o tom svom pređašnjem stanju u grehu, gde je zakon zbog greha koji je Pavle činio - proizveo osudu koja ga vodi u smrt.

Onoga ko izvršava zapovesti u stanju posvećenja - gde je zakon upisan u srce i misli, takvog čoveka zakon ne osuđuje, i on nije pod prokletstvom smrti.

Dakle, cela suština Pavlovog govora je u tome, da on govori o dva stanja čovekovog duha.

1. STANJE ČOVEKA U GREHU - U KOME ZAKON DONOSI OSUDI KOJA GA VODI U SMRT

2. STANJE U POSVEĆENJU GDE JE ZAKON UPISAN U MISLI I SRCE - KOJA DONOSI BLAGOSLOV I ŽIVOT VEČNI
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Postoji samo jedan zakon o kome Bog govori u starom i novom zavetu kao onome koji će biti upisan u ljudsko srce.

A TO JE?

Nije Pavla ubio zakon - već greh koji je zakon osudio, i u tom smislu - zakon donosi osudu onome ko ga krši, i apostol Pavle govori o tom svom pređašnjem stanju u grehu, gde je zakon zbog greha koji je Pavle činio - proizveo osudu koja ga vodi u smrt.

Da li si ti održao ono što apostoli nisu mogli?

Onoga ko izvršava zapovesti u stanju posvećenja - gde je zakon upisan u srce i misli, takvog čoveka zakon ne osuđuje, i on nije pod prokletstvom smrti.

Paja reče SAV ZAKON moraš održati shvataš?
A sav zakon nije samo onaj na kamenu i to trebaš znati.
A pošto držiš NEŠTO iz celog zkona DUŽAN SI SAVZAKON ODRŽATI isto kao i Galaćani jer gde piše o kamenovanju piše i o obrezanju i desetku kužiš li ti nešto od svega toga?

Dakle, cela suština Pavlovog govora je u tome, da on govori o dva stanja čovekovog duha.

1. STANJE ČOVEKA U GREHU - U KOME ZAKON DONOSI OSUDI KOJA GA VODI U SMRT

2. STANJE U POSVEĆENJU GDE JE ZAKON UPISAN U MISLI I SRCE - KOJA DONOSI BLAGOSLOV I ŽIVOT VEČNI

KOJI ZAKON JE UPISAN U SRCE ponovo nisi odgovorio...đe zapelo?
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Iznova i iznova se napada jedna Božja zapovest! Zašto?

Zato što su ljudi prihvatili Sotoninu laž da ne mogu da drže Božji zakon. Kako je to moguće ako apostol jasno govori...

1Jn 5:3 Jer je ovo ljubav Božija da zapovesti Njegove držimo; i zapovesti Njegove nisu teške.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Gde je Vaša ljubav prema braći hrišćanima?

1Jn 5:2 Po tom znamo da ljubimo decu Božiju kad Boga ljubimo i Njegove zapovesti držimo.
1Jn 5:3 Jer je ovo ljubav Božija da zapovesti Njegove držimo; i zapovesti Njegove nisu teške.

Kakva je to ljubav kada ratujete protiv Božje dece koja drže Božje zapovesti?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Evo ko ratuje protiv verne Božje dece...

Rev 12:17 Aždaja se razgnevi na ženu pa ode i povede rat protiv ostalih njenih potomaka - onih koji se drže Božijih zapovesti i imaju Isusovo svedočanstvo

Aždaja = Sotona

Žena = Crkva
Rat = Sotona vodi rat protiv vernih ljudi na svim nivoima. Svako ko je doživeo obraćenje osetio je sotonsku mržnju na svojoj koži. Ovaj sotonski rat nikada nije prestao da se vodi protiv vernih ljudi, samo se menjaju akteri, faze, metode... ali i dalje je rat realan i sveobuhvatan!
Ostalih njenih potomaka = Preostali hrišćani koji su preživeli 1260 godina papske dominacije

drže Božijih zapovesti = Hrišćani koji drže SVE Božje zapovesti (uključujući od celog sveta, pa čak i od hrišćanskog sveta, svesno zanemeranu IV Božju zapovest)
imaju Isusovo svedočanstvo = imaju Duh proroštva

Rev 19:10 Padoh ničice pred njegove noge da mu se poklonim, a on mi reče: "Nemoj. I ja sam sluga kao i ti i tvoja braća koja imaju Isusovo svedočanstvo. Bogu se pokloni. Jer, Isusovo svedočanstvo je duh proroštva." (prevod: savremeni srpski prevod)

#38

#39
#40





 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Postoji samo jedan zakon o kome Bog govori u starom i novom zavetu kao onome koji će biti upisan u ljudsko srce.

Nije Pavla ubio zakon - već greh koji je zakon osudio, i u tom smislu - zakon donosi osudu onome ko ga krši, i apostol Pavle govori o tom svom pređašnjem stanju u grehu, gde je zakon zbog greha koji je Pavle činio - proizveo osudu koja ga vodi u smrt.

Onoga ko izvršava zapovesti u stanju posvećenja - gde je zakon upisan u srce i misli, takvog čoveka zakon ne osuđuje, i on nije pod prokletstvom smrti.

Dakle, cela suština Pavlovog govora je u tome, da on govori o dva stanja čovekovog duha.

Ne mogu da shvate jer sve tjelesno shvataju, neće da se odreknu grijeha a ušli bi u nebo.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Aždaja = Sotona
Žena = Crkva

Đes ti sudac,šta ima?
Tvoj eterični mozak ne smeš izlagati suncu inače ćeš i dalje papagajski ponavljati laži sve dok ne padneš sa grane.
Već ti je pokazano da ŽENA nije crkva i sam si to potvrdioi evo te opet sa grane ponavljaš ŽENA JE CRKVA....ŽENA JE CRKVA....ŽENA JE CRKVA.

A sad mi reci jer vidim da si posebno nadaren razumom koji to zakon je u srca upisan i koje su to zapovesti lake za držati?
 
Natrag
Top