Da li slaviti subotu ili nedelju

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Gde je Vaša ljubav prema braći hrišćanima?

Mi smo uvek imali i imamo ljubav prema braći Hrišćanima ali nisusvi Hrišćani koji se tako predstvljaju jer postoje i LAŽNA BRAĆA koja nose drugo jevanđelje i vuku narod pod zakon Mojsijev da se obrezuju,daju desetke,pečate subotnjim danom,kamenuju preljubnike i sl.


Kakva je to ljubav kada ratujete protiv Božje dece koja drže Božje zapovesti?

To pitaj Paju zašto je decu koja drže zakon oslovio NERAZUMNIMA i IZGUBLJENIMA.
Reci mi ko ti je sakrio igračke kad kukumačeš? Reci čiki da mu uši izvučem nevaljalcu koji dira tuđe igračke,ili želiš da ti čika kupi druge?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Govorih mu velike stvari u zakonu, ali mu se čine kao nešto tuđe. Osija
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve si Taramana pomesao.

Apostol Pavle govori DA OCEVI NISU MOGLI ODRZATI obredni zakon i obrezanje, jer on u tom kontekstu ovih reci i govori o obrezanju, i kaze "ZASTO ZELITE NAVUCI NA OVE JARAM KOJI NI OCEVI NE MOGASE ODRZATI"

Ako po tebi apostoli nisu odrzali deset zapovesti, vec su KRALI, CINILI PRELJUBE, NEPOSTOVALI RODITELJE, LAGALI, KLANJALI SE DRUGIM BOGOVIMA..itd.., onda su oni bili najgori gresnici i licemeri koji nisu bili predani Bogu.

Jel to tvrdis Taramana?

Na osnovu ovoga sto ti tvrdis, "da u novom zavetu mi treba da krsimo zapovesti" DA KRADEMO, CINIMO PRELJUBE, NEPOSTUJEMO RODITELJE, LAZEMO, KLANJAMO SE DRUGIM BOGOVIMA.. sam odgovori na pitanje koje si postavio "KOJI ZAKON JE UPISAN U SRCE?" i koji je zakon upisan u srce apostola, a ja sam na to vec odgovorio, a tvoja laz da nisam - neka bude tebi na sramotu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa nije njima skoro nijedan upisan u srce i ako su ikada držali subotu držali su usiljeno bez ljubavi prema Bogu.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Nereče ti koji je to zakon tebi a koji Paji upisan u srce?
Ako je to SAV ZAKON ti napiši,ako je to samo deo zakona ti napiši.
Napiši kad ti je urezan taj zakon.

Trile genije,eno Galaćani iz mržnje prema Bogu se obrezaše jer poverovaše i videći da su spašeni zamrzeše spasenje i Boga ili taj deo zakona izvršiše iz ljubavi prema Bogu?
Zašto Paja poslušne zakonikeJelenaše izGalatije naziva NERAZUMNIM i IZGUBLJENIM?
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Već ti je pokazano da ŽENA nije crkva i sam si to potvrdioi evo te opet sa grane ponavljaš ŽENA JE CRKVA....ŽENA JE CRKVA....ŽENA JE CRKVA.

Žena u Svetome pismu predstavlja simbol crkve. I u Starom i u Novom zavetu.

Ako to ne znate predlažem da otvorimo novu temu da bismo utvrdili da li je to istina ili ne.

A ako znate istinu a pravite da ne znate istinu jer želite da dokažete suprotno, onda je to zlonamernost.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Žena u Svetome pismu predstavlja simbol crkve. I u Starom i u Novom zavetu.

Ako to ne znate predlažem da otvorimo novu temu da bismo utvrdili da li je to istina ili ne.

A ako znate istinu a pravite da ne znate istinu jer želite da dokažete suprotno, onda je to zlonamernost.

Papagaju,počni zapisivati jer si teško posvađan sa memorijom.

Evo ponovo za ptičji rod:

17:18 I žena, koju si video, jeste grad veliki, koji ima carstvo nad carstvima zemaljskim.

21:2 I ja Jovan videh grad sveti, Jerusalim nov, gde silazi od Boga s neba, pripravljen kao nevesta ukrašena mužu svom.

31:32 Ne kao onaj zavet, koji učinih s ocima njihovim, kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske, jer onaj zavet moj oni pokvariše, a ja im bijah muž, govori Gospod.

Biblija kažeda si bolesni lažov.
Žena= GRAD
Žena=Nebeski Jerusalim
Žena= Nacija Izrael
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Ako je Božji narod predstavljen simbolom žene onda je sve jasno.

Samo zlonamernost neće da prizna istinu. To ja ne mogu da promenim.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Otkrivenje 17 glava govori o ženi kurvi...

(jasno nam je to Sotonin instrument na zemlji)

Rev 17:1 I dođe jedan od sedam anđela koji imahu sedam čaša, i govori sa mnom govoreći mi: Hodi da ti pokažem sud kurve velike, koja sedi na vodama mnogima.
Rev 17:2 S kojom se kurvaše carevi zemaljski, i koji žive na zemlji opiše se vinom kurvarstva njena.
Rev 17:3 I uvede me duh u pusto mesto; i videh ženu gde sedi na zveri crvenoj koja beše puna imena hulnih i imaše sedam glava i deset rogova.
Rev 17:4 I žena beše obučena u porfiru i skerlet i nakićena zlatom i kamenjem dragim i biserom, i imaše čašu u ruci svojoj punu mrzosti i poganštine kurvarstva svog;
Rev 17:5 I na čelu njenom napisano ime: Tajna, Vavilon veliki, mati kurvama i mrzostima zemaljskim.
Rev 17:6 I videh ženu pijanu od krvi svetih i od krvi svedoka Isusovih; i začudih se čudom velikim kad je videh.
Rev 17:7 I reče mi anđeo: Što se čudiš? Ja ću ti kazati tajnu ove žene, i zveri što je nosi i ima sedam glava i deset rogova.
Rev 17:8 Zver koju si video beše i nije, i izići će iz bezdana i otići će u propast; i udiviće se koji žive na zemlji, kojima imena napisana nisu u knjigu života od postanja sveta, kad vide zver koja beše, i nije, i doći će opet.
Rev 17:9 Ovde je um, koji ima mudrost. Sedam glava, to su sedam gora na kojima žena sedi.
Rev 17:10 I jesu sedam careva. Pet je njih palo, i jedan jeste, a drugi još nije došao; a kad dođe za malo će ostati.
Rev 17:11 I zver koja beše i nije, i ona je osmi, i jeste od sedmorice i u propast ide.
Rev 17:12 I deset rogova, koje si video, to su deset careva, koji carstva još ne primiše, nego će oblast kao carevi na jedno vreme primiti sa zveri.
Rev 17:13 Ovi jednu volju imaju, i silu i oblast svoju daće zveri.
Rev 17:14 Ovi će se pobiti s Jagnjetom i Jagnje će ih pobediti, jer je Gospodar nad gospodarima i Car nad carevima; i koji su s Njim, jesu pozvani i izabrani i verni.
Rev 17:15 I reče mi: Vode, što si video, gde sedi kurva, ono su ljudi i narodi, i plemena i jezici.
Rev 17:16 I deset rogova, što si video na zveri, oni će omrznuti na kurvu, i opustošiće je i ogoluzniti, i meso njeno poješće i sažeći će je ognjem.
Rev 17:17 Jer je Bog dao u srca njihova da učine volju Njegovu, i da učine volju jednu, i da dadu carstvo svoje zveri, dok se svrše reči Božije.
Rev 17:18 I žena, koju si video, jeste grad veliki, koji ima carstvo nad carstvima zemaljskim.

Nije teško razumeti.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Ljudi koji će imati stan u Nebeskom Jerusalimu jesu spaseni ljudi iz svih vremena.

Rev 7:9 Po tom videh, i gle, narod mnogi, kog ne može niko izbrojati, od svakog jezika i kolena i naroda i plemena, stajaše pred prestolom i pred Jagnjetom, obučen u haljine bele, i palme u rukama njihovim.
Rev 7:10 I povikaše glasom velikim govoreći: Spasenje Bogu našem, koji sedi na prestolu, i Jagnjetu.

To je Nevesta Hristova!

Oni će živeti zauvek sa svojim Tvorcem i Spasiteljem Isusom Hristom.
 
Natrag
Top