Da li slaviti subotu ili nedelju

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Spedy obrati paznju :(Izaija 42:21)
On je rekao: »Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke.« Dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanjeg slovca ili jedne title
iz zakona dok se sve ne izvrši.« A Isus kaza na krstu (SVRSI SE) i umre!!


Pozdrav od Gere.

Gero, namerno si prekrajao ovaj tekst koji sam ja vec objasnio, i on je upravo najveca potvrda da zakom kao takav - celovit, ostaje do kraja istorije sveta.
Isus u ovom tekstu jasno kaze da nije dosao da pokvari zakon - odnosno da ga ukine, vec da ga ispuni.
Ovaj izraz ISPUNI, znaci da je on licno dosao da ga odrzi i da sprovede svaku zapovest u licni zivot, a to dokazuje njegova izjava koju je izrekao na poslednjoj veceri sa ucenicima pred svoju smrt, da je on odrzao zapovesti Oca svojega:

"Ако заповести моје уздржите остаћете у љубави мојој, као што ја одржах заповести Оца свог и остајем у љубави Његовој" ( Jovan 15. 10 )

Takodje, on kaze da DOKLE NEBO I ZEMLJA STOJE nece nestati ni jedna zapovest ili titla iz zapovesti, sto znaci do kraja istorije sveta, i ako neko u novozavetnom periodu ukine bilo koju zapovest da ce se najmanji nazvati u carstvu nebeskom, a ko izvrsi i nauci da ce se taj veliki nazvati u carstvu nebeskom.

Ovde se ne govori o perodu od vremena kada je Isus izgovorio ove reci pa do njegove smrti kako si ti pretstavio, vec se govori o novozavetnom periodu od Isusove smrti do kraja istorije sveta i Isusovog drugog dolaska u slavi, kada ce se dogoditi da se zemlja uzdrma usled izlivanja sestog zla, period u kome ce mnogi biti pouceni zakonu i potrebi postovanja zapovesti, a drugi te iste zapovesti krsiti i ukidati ih zakonskim aktima.

"I videh kad otvori šesti pečat, i gle, zatrese se zemlja vrlo, i sunce posta crno kao vreća od kostreti, i mesec posta kao krv;
I zvezde nebeske padoše na zemlju kao što smokva odbacuje pupke svoje kad je veliki vetar zaljulja.
I nebo se izmače kao knjiga kad se savije, i svaka gora i ostrvo s mesta svojih pokrenuše se.
I carevi zemaljski, i boljari, i bogati, i vojvode, i silni, i svaki rob, i svaki slobodnjak, sakriše se po pećinama i po kamenjacima gorskim;
I govoriše gorama i kamenju: Padnite na nas, i sakrijte nas od lica Onog što sedi na prestolu, i od gneva Jagnjetovog.
Jer dođe veliki dan gneva Njegovog, i ko može ostati?" ( Otkrivenje 6. 12 - 17 )

Procitaj ponovo ovaj tekst i sagledaj ga u celom kontekstu iznetog.

"Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nijesam došao da pokvarim, nego da ispunim.

Jer vam zaista kažem:
dokle nebo i zemlja stoji,neće nestati ni najmanjega slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne izvrši.
Ako ko pokvari jednu od ovijeh najmanjijeh zapovijesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskome; a
ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskome.
( Jevandjelje po Mateju 5. 17-19 ).


Stose tice teksta u Isaiji 42. 21 ja na taj tekst mogu da kazem samo AMIN!
Isus je upravo svojim dolaskom ucinio zakon VELIKIM i SLAVNIM, da ga uzvisi i pokaze njegovu trajnu vaznost

"Господу беше мио ради правде Његове, учини закон великим и славним" ( Isaija 42. 21 )

U psalmu 40. 7 - 8 za Isusa je proreceno:


"И по томе рекох: ево идем, као што је у књизи писано за мене,
Хоћу чинити вољу твоју, Боже мој,
и закон је твој мени у срцу" ( psalam 40. 7 - 8 )

Isus ne da nije uklonio ili ukinuo zakon, vec je pokazao na njegovu trajnu vaznost, svojim licnim primerom i upucivanjem na drzanje zapovesti kao vecno merilo pravde.


[TABLE]
[TR]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Za Miku i Laodikejca kao i sve ostale
Prorocanstvo o vremenu kolko ce Isus biti u utrobi zemlje nije vezano samo za 3 dana,nego i 3 noci.,u tome je poenta.
Dal je po vasem racunanju proveo bas tri noci i tri dana u grobu???

Jona 2:1
1 Ali Gospod zapovedi, te velika riba proguta Jonu; i Jona bi u trbuhu ribljem tri dana i tri noći.
Matej 12:40
40 Jer kao što je Jona bio u trbuhu kitovom tri dana i tri noći: tako će biti i Sin čovečiji u srcu zemlje tri dana i tri noći.

Evo kolko je Isus bio u grobu
petak 15-18 sati to je samo 3 sata,(jel to 3 sata po danu ili 3 po noci)?
subota 18-18 sati ukupno 24 sata (jedan dan i jedna noc)
nedelja 18-06 sati ukupno 12 sati (jel 12 sati po noci ili po danu?)
ukupno 39 sati,daleko od 72 sata.
Kako god okenes fali jedna noc....,a znamo da je Isus obecao da ce se ispuniti svako slovo iz Biblije,zar ne?
Vidi li neko u ovom izvestaju da je bilo 3 noci???,i ako vidi neka dokaze.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
tko je rekao da nema risa
evo živ je i zdrav
sa istim uvjerenjem, poslom kao i prije kojim želi poljuljati ili srušiti rijeć Božju
ne vidim nikakve promijene, nabolje
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ris, ako sam Isus kaze TRI DANA I TRI NOCI onda je to tako, u kontekstu Jevrejskog racunanja vremena u kome ako se jedan dogadjaj dogodio u polovini dana onda se racuna ceo taj dan.

U suprotnom, ako kazemo da Isus nije bio tri dana i tri noci, onda Isus laze..
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Kolko ja primecujem Isusu je bilo veoma bitno da naglasi 3 dana i 3 noci.Da mu to nije bilo bitno,sigurno ne bi ni naglasio.
Od setog dana (petak) racunati mu samo 3 sata u grobu kao 24 casovni dan???
Cemu to vodi?zasto to radite?Zar on nije sposoban da odrzi svoju rec o 3 dana i 3 noci u grobu?
Dal tim zelite da opravdate svoju nauku,svoje ljudsko misljenje koje nije u skladu sa onim sto je Isus obecao?
Izvini,ali ja ne znam da se u kontekstu jevrejskog racunanja vremena 3 sata racunaju kao jedan dan.

Nadalje ,dal je pasha za jevreje radni ili neradni dan?
Ako je pasha neradni dan,dal smeju nekoga da jure tog dana,da ga hapse,da ga sude i osude i da ga ubiju u taj dan?
A sta biva ako na subotu pada I praznik, prvi dan prijesnih hlebova?koji dan je neradan,subota ili praznik prijesnih hlebova,ili pak oba i kako se taj slucaj naziva?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pogledajte ovaj zanimljivi video.

Bog nije odobrio promenu dana od odmora - Subotu ( izjava Rimokatolickog biskupa )






 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
papa prica kako mu drugi kazu da prica,mada hoce i on sam po svome.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
da je nedjelja čedo papstva, to mi kršćani znamo od onog dana od kada je i uvedena

rimokatolički biskup euzebije sam je izjavio jednom prilikom da su oni prebacili svetkovanje subote na nedjelju
Biblijom nemogu dokazati ni svetkovanje nedjelje, ni trojstvo, ni kult svetaca, ni da je marija spasiteljica, pa ni sve ostale zablude koje su oni unijeli u njihovo takozvano kršćanstvo
dakle rimokatolička crkva se pred ljudima svijeta predstavlja kao kršćanska, a ustvari to nikada nije ni bila

mnogo če još stvari koje su u velikoj tajnosti izaći na vidjelo
polako

zanima me šta če sada reči izabela i ostali rimokatolici

pitanje za našeg kolegu, brata u americi
mika32
buduči da su sada rimokatolici javno priznali jedan od zločina koji su počinili u 4.stoljeću
da li ti misliš da je i ta "firma" propala
??
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Gero, namerno si prekrajao ovaj tekst koji sam ja vec objasnio, i on je upravo najveca potvrda da zakom kao takav - celovit, ostaje do kraja istorije sveta.
Isus u ovom tekstu jasno kaze da nije dosao da pokvari zakon - odnosno da ga ukine, vec da ga ispuni.
Ovaj izraz ISPUNI, znaci da je on licno dosao da ga odrzi i da sprovede svaku zapovest u licni zivot, a to dokazuje njegova izjava koju je izrekao na poslednjoj veceri sa ucenicima pred svoju smrt, da je on odrzao zapovesti Oca svojega:

"Ако заповести моје уздржите остаћете у љубави мојој, као што ја одржах заповести Оца свог и остајем у љубави Његовој" ( Jovan 15. 10 )

Takodje, on kaze da DOKLE NEBO I ZEMLJA STOJE nece nestati ni jedna zapovest ili titla iz zapovesti, sto znaci do kraja istorije sveta, i ako neko u novozavetnom periodu ukine bilo koju zapovest da ce se najmanji nazvati u carstvu nebeskom, a ko izvrsi i nauci da ce se taj veliki nazvati u carstvu nebeskom.

Ovde se ne govori o perodu od vremena kada je Isus izgovorio ove reci pa do njegove smrti kako si ti pretstavio, vec se govori o novozavetnom periodu od Isusove smrti do kraja istorije sveta i Isusovog drugog dolaska u slavi, kada ce se dogoditi da se zemlja uzdrma usled izlivanja sestog zla, period u kome ce mnogi biti pouceni zakonu i potrebi postovanja zapovesti, a drugi te iste zapovesti krsiti i ukidati ih zakonskim aktima.

"I videh kad otvori šesti pečat, i gle, zatrese se zemlja vrlo, i sunce posta crno kao vreća od kostreti, i mesec posta kao krv;
I zvezde nebeske padoše na zemlju kao što smokva odbacuje pupke svoje kad je veliki vetar zaljulja.
I nebo se izmače kao knjiga kad se savije, i svaka gora i ostrvo s mesta svojih pokrenuše se.
I carevi zemaljski, i boljari, i bogati, i vojvode, i silni, i svaki rob, i svaki slobodnjak, sakriše se po pećinama i po kamenjacima gorskim;
I govoriše gorama i kamenju: Padnite na nas, i sakrijte nas od lica Onog što sedi na prestolu, i od gneva Jagnjetovog.
Jer dođe veliki dan gneva Njegovog, i ko može ostati?" ( Otkrivenje 6. 12 - 17 )

Procitaj ponovo ovaj tekst i sagledaj ga u celom kontekstu iznetog.

"Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nijesam došao da pokvarim, nego da ispunim.

Jer vam zaista kažem:
dokle nebo i zemlja stoji,neće nestati ni najmanjega slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne izvrši.
Ako ko pokvari jednu od ovijeh najmanjijeh zapovijesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskome; a
ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskome.
( Jevandjelje po Mateju 5. 17-19 ).


Stose tice teksta u Isaiji 42. 21 ja na taj tekst mogu da kazem samo AMIN!
Isus je upravo svojim dolaskom ucinio zakon VELIKIM i SLAVNIM, da ga uzvisi i pokaze njegovu trajnu vaznost

"Господу беше мио ради правде Његове, учини закон великим и славним" ( Isaija 42. 21 )

U psalmu 40. 7 - 8 za Isusa je proreceno:


"И по томе рекох: ево идем, као што је у књизи писано за мене,
Хоћу чинити вољу твоју, Боже мој,
и закон је твој мени у срцу" ( psalam 40. 7 - 8 )

Isus ne da nije uklonio ili ukinuo zakon, vec je pokazao na njegovu trajnu vaznost, svojim licnim primerom i upucivanjem na drzanje zapovesti kao vecno merilo pravde.


[TABLE]
[TR]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE]




Nista ja nisam prekrojio brate Laodikeja!ti si barem obrazovan da bi mogao da shvatis sta to znaci i najmanju titlu u zakonu!

a zakon se sastoji iz (365) zakona data izraelu!a ti postujes samo 10 zapovedi!od tuda i stih ko pokvari i najmanju titlu bice kriv tj ko sagresi samo u jednom zakonu bice kriva za sve zakone.


Ti ne postujes svih 313 zakona jer si razdelio zakone na tri dela:
civilni, ceremonijalni,moralni zakon!zato ste ti,Spedy,Mika prvi koji krsite i najmanju titlu u zakonu Mojsija brate.
Zakon je jedana celina koji je Mojsije doneo Izrailju od Boga,zato se nesme narusiti ni jedan jer ces biti kriva za sve zakone!i taj zakon je zastareo prilikom donesenja novog zakona tj NZ-et.

Zato je i donesen Novi Zavet i sve su zapovesti sazete u 2!.


Pozdrav od Gere.

P.S

Spremam ti opsirniji dokaz s nepobitnim biblijskim argumentima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ceremonijalni zakon je bio SEN ili TIPOS Hristovog tela, i on je Hristovom smrcu na krstu uklonjen jer je pronasao ispunjenje u njemu.

Deset zapovesti su večne i nepromenjive, i predstavljaju jedan od glavnih uslova spasenja kako u starom tako i u novom zavetu, on nije TIPOS Hristovog tela, već on određuje čovekov odnos prema Bogu i bližnjem i merilo karaktera, priložio sam mnogo puta biblijski kontekst koji ovo potvrđuje, kao i staroga zaveta gde sam Bog svrstava zakone u određene grpe sa određenom namenom i svrhom.
 
Natrag
Top