Da li slaviti subotu ili nedelju

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251

Ako pronadju kovceg to ce biti delo ljudi antihrista,

Brate Gero, ti obicno das dobar komentar, ali ovoga puta si totalno podbacio.
Zast bi otkrice kovcega zaveta bilo delo antihrista? To nema nikakvog smisla.
Antihrist bi najsrecniji bio da se nikad ne pronadje.


jer ako ponovo okace jaram na vrat ljudi onda Hrist uzalud umre,a to im je i cilj da Gospoda Isusa hrista izbace iz istorije,biblije,iz glave,srcqa ljudi,zato sto djavoli znaju da je to jedino ime kroz koje ce s ljudi spasti

Gero, da li time hoces da kazes da je Bog YHWH davanjem zaskona staviuo jaram na vrat ljudima, a ne potrebu da znaju sta je prvo a sta nije? Hoce sli Boga okriviti za to? Pavle kaze da je zakon pravedan dobar i svet, ali covek nije.

,jer da nije tako onda bi i u NZ- tu pisaloDa se covek moze spasiti samo kroz deset zapovedi i nema drugog spasenja osim zakona!

Potpuno si se izgubio. Zakon ni u Starom zavetu nikaoga nije mogao spasti, pa zasto bi trerbalo u Novom da pise ono sto nije?
Svrha zakona nije da spase nikoga, negto da coveka upozna sa Bozjom voljom i pokaze mu ono sto je pravedno, a to je upravo i Hristos ucinio, Zapamti Gero, milost ili blagodat Bozja nije ponistila Bozju pravednost nego je uzdigla.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572

Ako pronadju kovceg to ce biti delo ljudi antihrista,

Brate Gero, ti obicno das dobar komentar, ali ovoga puta si totalno podbacio.
Zast bi otkrice kovcega zaveta bilo delo antihrista? To nema nikakvog smisla.
Antihrist bi najsrecniji bio da se nikad ne pronadje.


jer ako ponovo okace jaram na vrat ljudi onda Hrist uzalud umre,a to im je i cilj da Gospoda Isusa hrista izbace iz istorije,biblije,iz glave,srcqa ljudi,zato sto djavoli znaju da je to jedino ime kroz koje ce s ljudi spasti

Gero, da li time hoces da kazes da je Bog YHWH davanjem zaskona staviuo jaram na vrat ljudima, a ne potrebu da znaju sta je prvo a sta nije? Hoce sli Boga okriviti za to? Pavle kaze da je zakon pravedan dobar i svet, ali covek nije.

,jer da nije tako onda bi i u NZ- tu pisaloDa se covek moze spasiti samo kroz deset zapovedi i nema drugog spasenja osim zakona!

Potpuno si se izgubio. Zakon ni u Starom zavetu nikaoga nije mogao spasti, pa zasto bi trerbalo u Novom da pise ono sto nije?
Svrha zakona nije da spase nikoga, negto da coveka upozna sa Bozjom voljom i pokaze mu ono sto je pravedno, a to je upravo i Hristos ucinio, Zapamti Gero, milost ili blagodat Bozja nije ponistila Bozju pravednost nego je uzdigla.

Nije se gero izgubio!nego ti nisi razumeo1zasto bi se kovceg pojavio ako je Isus doneo blagodat svetu svojom krvlju?Jer svako ko poveruje u ime Moje vec je oprosten.Zakon je dobar to je tacno ali ni jedno telo se nece spasiti zakonom dali ti je to jasno?Gero nevidikao ni ja razlog da Onda Bog ponovo metne Kovceg u svet,dali znas sta to znaci?to znaci da ce ceo svet poginuti od ruke Bozje,zato ga je Bog i sklonio,jer raspece Hristovo nebi imalo silu ako bi se covek vratio ctovanju zakona.
Zato Gero i kaze da je samo jednoj licnosti stalo do pogibije coveka sotoni zato on zeli da se kovceg vrati u svet!da se nebi spasilo ni jedno telo Raspecem Hristovim! odnosno blagodacu jer ako imamo zakon sta ce nam Hristova zrtva?

Kovceg ce se vratiti na zemlju mozda?ali neznam zasto bi kad je bog jasno napisao ove stihove: Jevreima 7



15 I još je više poznato da će po redu Melhisedekovom drugi sveštenik postati,


16 Koji nije postao po zakonu telesne zapovesti nego po sili života večnog.


17 Jer svedoči: Ti si sveštenik vavek po redu Melhisedekovom.
Ps. 110:4, Jev. 5:6, Jev. 5:10


18 Tako se ukida pređašnja zapovest, što bi slaba i zaludna.
3 Moj. 7:36, Rim. 8:3


19 Jer zakon nije ništa savršio; a postavi bolju nadu, kroz koju se približujemo k Bogu.

15 I reče im: Idite po svemu svetu i propovedite jevanđelje svakom stvorenju.
Jn. 15:16, Kol. 1:23

16 Koji uzveruje i pokrsti se, spašće se; a ko ne veruje osudiće se.


17 A znaci onima koji veruju biće ovi: imenom mojim izgoniće đavole; govoriće novim jezicima;


18 Uzimaće zmije u ruke, ako i smrtno šta popiju, neće im nauditi; na bolesnike metaće ruke, i ozdravljaće.


19 A Gospod, pošto im izgovori, uze se na nebo, i sede Bogu s desne strane.


20 A oni izađoše i propovedaše svuda, i Gospod ih potpomaga, i reč potvrđiva znacima koji su se potom pokazivali. Amin.

Oslobođen optužbe
Slavni početak našeg života s Bogom. Mi koji smo rođeni Jevreji, a ne grešnici iz neznabožaca, pa doznavši da se čovek neće opravdati delima zakona, nego samo verom Isusa Hrista, i mi verovasmo Hrista Isusa da se opravdamo verom Hristovom, a ne delima zakona: jer se delima zakona nikakvo telo neće opravdati. (Galatima 2,15.16)(A ovde ne samo da se slazem nego i tvrdim to!!)

Vera i nada
Vera pokazuje u budućnost. »Pravednik od vere živeće« (Galatima 3,11; Rimljanima 1,17). »Ako umresmo s Hristom, verujemo da ćemo i živeti s Njim« (Rimljanima 6,8). Dok je, u jednom smislu, spasenje danas realnost za vernike (1. Korinćanima 1,18; 2. Korinćanima 2,15), ljudi i žene vere žive za budućnost, nadajući se konačnom ispunjenju obećanog. Idući primerom Avrama, koji je verovao, nadajući se »kad se nije bilo ničemu nadati«, i oni žive u iščekivanju, čekaju strpljivo (Rimljanima 4,18; 8,25). Taj divni element nade rečito je izražen u Jevrejima 11,1: »Vera je pak tvrdo čekanje onoga čemu se nadamo, i dokazivanje onoga što ne vidimo« [Vera, to je kad smo sigurni u ono čemu se nadamo i uvereni u ono što ne vidimo].

»Preko kojega primismo blagodat i apostolstvo, da pokorimo sve neznabošce veri imena Njegova [... da ljude iz neznaboštva dozovemo u poslušnost koja je od vere] (Rimljanima 1,5).(A ne od Zakona)

Pa nevidim ni ja kao ni Gero razlog za pojavljenje kovcega!barem za sada!a posle susda u novi jerusalem to je drugo.Covek ce biti na mnogo savrseniji i lakse ce mu biti da ispuni zakon,dali si svestan zasto je Isus uopste raspet?pa upravo zato jer nijedno telo ne moze ipuniti zakon osim J Hristovo.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
potreba da se pronađe Kovčeg Zavjetni je danas veća nego ikada
nama kršćanim je živi dokaz da smo u pravu i da je Isus pred vratima
da ostanemo tako utvrđeni u vjeri
a cijelom svijetu koji je još u tami to će biti posljednje svjetlo upučeno s Neba
jer
mi kršćani nemožemo cijeli svijet obavijestiti, uputiti u istinu
zato če Bog biti pomoćnik koji če tim svečanim i velikim događajem probuditi ljude koji još uvijek spavaju nesvjesno u grijehu
cijeli svijet če biti osvjedočen o postojanju Boga, svi če imati prilike vidjeti Veliki i Sveti Božji Zakon
tada če ljudi donijeti konačnu odluku, prihvatiti ili odbaciti Božji Zakon
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
potreba da se pronađe Kovčeg Zavjetni je danas veća nego ikada
nama kršćanim je živi dokaz da smo u pravu i da je Isus pred vratima
da ostanemo tako utvrđeni u vjeri
a cijelom svijetu koji je još u tami to će biti posljednje svjetlo upučeno s Neba
jer
mi kršćani nemožemo cijeli svijet obavijestiti, uputiti u istinu
zato če Bog biti pomoćnik koji če tim svečanim i velikim događajem probuditi ljude koji još uvijek spavaju nesvjesno u grijehu
cijeli svijet če biti osvjedočen o postojanju Boga, svi če imati prilike vidjeti Veliki i Sveti Božji Zakon
tada če ljudi donijeti konačnu odluku, prihvatiti ili odbaciti Božji Zakon

Ajde bre spedy nemoj da se vrtis ko ringispil,stalno menjas svoja uverenja u kakvom mi to grehu spavamo?kad je Isus Hrist otkupio sav svet od greha svojom krvlju! ili ti ne priznas Isusovu zrtvu?

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Spedy umes li ti da citas??????

Ja sam ti vec postavio stih, koji si ti hriscanin ti cekas hrista kog jevreji cekaju do dan danas jer nepriznase pravog kog raspese.

Taj hristos koga ti cekas ce ti biti sudija po zakonu jer ces od zakona i poginuti,citat ti gore stoji jasno citiran iz biblije da se zakonom nece nijedno telo spasiti a to je cilj djavola da se ni jedno telo ne spasi, a ti kako hoces btrate.

Ti jednostavno ne priznas NZ-et kao ni Laodikeja,Mika jer da priznate vi bi vrlo dobro razumeli ovaj citat:Slavni početak našeg života s Bogom. Mi koji smo rođeni Jevreji, a ne grešnici iz neznabožaca, pa doznavši da se čovek neće opravdati delima zakona, nego samo verom Isusa Hrista, i mi verovasmo Hrista Isusa da se opravdamo verom Hristovom, a ne delima zakona: jer se delima zakona nikakvo telo neće opravdati. (Galatima 2,15.16)Ovaj stih je sasvim dovoljan da normalan covek moze odmah da shvati da se zakonom niko nece spasiti!pitanje zasto ljude namerno gurate u pogibiju!?A vi ispranog mozga tesko da ce te shvatiti jer ste se vec odavno prodali azazelu.

Vasa cilj-zadatak je da odvucete vernike u Hrista u smrt, a ne u vecni zivot!!!to je ivec odavno poznato nama pravim hriscanima ovde na forumu,a i na drugim forumima provaljeni ste jer se sluzite istim sistemom.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@gero
svi koji NE poštuju Božji Zakon spavaju u grijehu
iako je mnoge velika svjetlost istine obasjala
nisu je prepoznali
jer
više vole laži-da im se škaklju uši
nego istinu

@faky
nemamo mi nikakav zadatak odvalčiti ljude,
nego im ponuditi Istinu koja oslobađa od rosptva grijeha

mi, kršćani priznajemo i Stari i Novi zavjet

Mnogi koji tvrde da vjeruju u Evanđelje i koji ga propovijedaju čine sličnu pogrešku. Oni odbacuju starozavjetne spise o kojima je Krist rekao: “Vi istražujete Pisma u kojima mislite da ima život vječni. I upravo ona svjedoče za me.”
Evanđelje Ivan 5:39
Odbacujući Stari, zapravo odbacuju Novi, jer su oba dijelovi nerazdvojive cjeline. Nitko ne može pravilno prikazati Božji Zakon bez Evanđelja, ili Evanđelje bez Zakona. Zakon je utjelovljeno Evanđelje, a Evanđelje je objašnjenje Zakona. Zakon je korijen, a Evanđelje je mirisni cvijet i plod koji on zatim donosi.
Stari zavjet rasvjetljava Novi, a Novi objašnjava Stari. Svaki od njih je objava Božje slave u Isusu Kristu. Oba objavljuju istine koje će ozbiljnom tražiocu neprestano otkrivati nove dubine značenja.
Istina u Kristu i preko Krista je nemjerljiva. Istraživač Pisma, gledajući u njegove dubine, kao da gleda u izvor koji se stalno produbljuje i širi. U ovom životu mi nećemo stići sagledati tajnu Božje ljubavi. To če biti moguče otkupljenim i spašenim dušama u vječnosti.
izvor: e.g.w.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
@gero
svi koji NE poštuju Božji Zakon spavaju u grijehu
iako je mnoge velika svjetlost istine obasjala
nisu je prepoznali
jer
više vole laži-da im se škaklju uši
nego istinu

@faky
nemamo mi nikakav zadatak odvalčiti ljude,
nego im ponuditi Istinu koja oslobađa od rosptva grijeha

mi, kršćani priznajemo i Stari i Novi zavjet

Mnogi koji tvrde da vjeruju u Evanđelje i koji ga propovijedaju čine sličnu pogrešku. Oni odbacuju starozavjetne spise o kojima je Krist rekao: “Vi istražujete Pisma u kojima mislite da ima život vječni. I upravo ona svjedoče za me.”
Evanđelje Ivan 5:39
Odbacujući Stari, zapravo odbacuju Novi, jer su oba dijelovi nerazdvojive cjeline. Nitko ne može pravilno prikazati Božji Zakon bez Evanđelja, ili Evanđelje bez Zakona. Zakon je utjelovljeno Evanđelje, a Evanđelje je objašnjenje Zakona. Zakon je korijen, a Evanđelje je mirisni cvijet i plod koji on zatim donosi.
Stari zavjet rasvjetljava Novi, a Novi objašnjava Stari. Svaki od njih je objava Božje slave u Isusu Kristu. Oba objavljuju istine koje će ozbiljnom tražiocu neprestano otkrivati nove dubine značenja.
Istina u Kristu i preko Krista je nemjerljiva. Istraživač Pisma, gledajući u njegove dubine, kao da gleda u izvor koji se stalno produbljuje i širi. U ovom životu mi nećemo stići sagledati tajnu Božje ljubavi. To če biti moguče otkupljenim i spašenim dušama u vječnosti.
izvor: e.g.w.

Ja nista ne propovedam a citiram stihove koje je Sv Duh nadahnuo apostolima!dok si ti taj koji propovedas bez citiranih argumenata.

Ajde bre Spedy nisi ti nikakav Hriscanin niti ces biti ti si obican farisej,sadukej namerno ignorises gornji stih jer ti je mrzak Hrist,zato ti je mioo masonski jehova,iako znas da nema drugog imena pod nebom,na nebu,pod vodom,pod zemljom dato ljudima osim Hristovog.

Gini sta cu ti ja ako hoces,zakonom se neces sigurno opravdati jer to nisu mogli ni pali andeli koji su daleko mocniji,savrseniji od nas ljudi.

Ti da postujes NZ-et ti bi se svelikim postovanje odnosio prema citiranim stihovima iz NZ-ta a ti ih prosto ignorises i mutis ih ko da pravis krempitu.
Koju ti to istinu iznosis?da okacimo jaram oko vrata kao ti?da neprimimo blagodat Hristovu,da neverujemo u Hristovu zrtvu krvi koju je polozio za nas radi oprostenja greha?Ha,ha,ha,ha ti si bre tacno krejzi brate citaj bre malo dela apostolska,poslanice pavlove ili ti citas samo petoknjizje Mojsija-Toru kao jevreji,muslimani?

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Nije se gero izgubio!nego ti nisi razumeo1zasto bi se kovceg pojavio ako je Isus doneo blagodat svetu svojom krvlju?Jer svako ko poveruje u ime Moje vec je oprosten.Zakon je dobar to je tacno ali ni jedno telo se nece spasiti zakonom dali ti je to jasno?Gero nevidikao ni ja razlog da Onda Bog ponovo metne Kovceg u svet,dali znas sta to znaci?to znaci da ce ceo svet poginuti od ruke Bozje,zato ga je Bog i sklonio,jer raspece Hristovo nebi imalo silu ako bi se covek vratio ctovanju zakona.

Faky, Toli8ko puta sam ovde p0onovio, da adventisti ne veruju da se spasavaju zakonom, niti veruju da se iko tim putem moze otkupityi od greha. Da li ti je ovo jasno? Zakon nikad nikoga nije mogaop da spase, ali je oduvek mogao da ga osudi.
Bog Stvoritelj nikada nije namenio ulogu zakona d abude spasitelj niti na mesto Spasitelja, nego Bog ga je napisao kao pravilo Njegove volje i merilo Bozje pravde. Faky, zar zbilja mozes d apoverujes da ce se savrseni Bog odreci svoje pravde i st6vorenim bicima dati blagodat bez pravde. Fajy to ne postoji. Vidis d aje uloga zakona jedna, a uloga blagodati ili milosti je druga ali one idu zajedno, ruku pod ruku a ne suprotstavljaju se, jer i jedna i druga izviro od savrsenog Boga Stvoritelja.

------------------
Zato Gero i kaze da je samo jednoj licnosti stalo do pogibije coveka sotoni zato on zeli da se kovceg vrati u svet!da se nebi spasilo ni jedno telo Raspecem Hristovim! odnosno blagodacu jer ako imamo zakon sta ce nam Hristova zrtva?

Naprotiv Faky, sotonin cilj je od samoga pocetka bio, a takav je i danas i ostace zauvek, da unisti Bozjiu autoritet, izlozi ruglu Njegov karakter i obori Bozji zakon koji je merilo Bozje pravde.

Pa nije valjda d ai ti verujes d aje Bog pogrtesio sto je ljudima dao svoj Zakon.
---------------------
Kovceg ce se vratiti na zemlju mozda?ali neznam zasto bi kad je bog jasno napisao ove stihove: Jevreima 7



15 I još je više poznato da će po redu Melhisedekovom drugi sveštenik postati,


16 Koji nije postao po zakonu telesne zapovesti nego po sili života večnog.


17 Jer svedoči: Ti si sveštenik vavek po redu Melhisedekovom.
Ps. 110:4, Jev. 5:6, Jev. 5:10


18 Tako se ukida pređašnja zapovest, što bi slaba i zaludna.
3 Moj. 7:36, Rim. 8:3


19 Jer zakon nije ništa savršio; a postavi bolju nadu, kroz koju se približujemo k Bogu.

Faky brate, dobar tekst si odrabrao, on zaista mnogo nam kaze. Koju prvu informaciju imamo?
Daje nam se ko je u Novom zabetu nas prvosvetenika. Sada mi reci kome zakonu su pripadali prvosvestenici Starog zaveta
i cemu su oni sluzili? Vidis da je tu rec o obrednom zakonu. Svestenici su prinaslai zrtve i po tom zakonu su imali veliku duznost i odgovoirnost, ali kada je Hristos dosao taj zakon o zrtvama i svestenstvu u Hrtistu nasao je svoje ispunjenje.
Tako nasa nada nije u zakonu obrednom ni moralnom, nego u Hrisrtu i Njegovoj zrtvi.
Medjutim, Hristos nije ukunuo merilo Bozje pravde, jer bi time dosao u sukom sa svojim Ocem, a to ne postoji niti bi smelo da postoji.
------------------
15 I reče im: Idite po svemu svetu i propovedite jevanđelje svakom stvorenju.
Jn. 15:16, Kol. 1:23

16 Koji uzveruje i pokrsti se, spašće se; a ko ne veruje osudiće se.


17 A znaci onima koji veruju biće ovi: imenom mojim izgoniće đavole; govoriće novim jezicima;


18 Uzimaće zmije u ruke, ako i smrtno šta popiju, neće im nauditi; na bolesnike metaće ruke, i ozdravljaće.


19 A Gospod, pošto im izgovori, uze se na nebo, i sede Bogu s desne strane.


20 A oni izađoše i propovedaše svuda, i Gospod ih potpomaga, i reč potvrđiva znacima koji su se potom pokazivali. Amin.

Oslobođen optužbe
Slavni početak našeg života s Bogom. Mi koji smo rođeni Jevreji, a ne grešnici iz neznabožaca, pa doznavši da se čovek neće opravdati delima zakona, nego samo verom Isusa Hrista, i mi verovasmo Hrista Isusa da se opravdamo verom Hristovom, a ne delima zakona: jer se delima zakona nikakvo telo neće opravdati. (Galatima 2,15.16)(A ovde ne samo da se slazem nego i tvrdim to!!)


Faky, mi adventisti svaku rec iz ovoga teksta koji si naveo verujemo, priznajemo i trudimo se da je sprovedemo u zivot. Ponavljam: Spasavamo se smao Bozjom miloscu, a ne zakonom, jer zakon nije spasitelj. Zako je savrseni Bog dao kao merilo Njegove pravde, i svaki onaj koji je zaista primio Hrista za svoga Spasitelja i blagodat Bozju koja spasava, nastojace da zivi po savrsenim merilima Bozje pravde koja je propisao Bog a ne covek. Oni koji ne zive po tim pravilima, jos nsu primili Hrista niti su prihvatili blagodat koja spasava.

------------------
»Preko kojega primismo blagodat i apostolstvo, da pokorimo sve neznabošce veri imena Njegova [... da ljude iz neznaboštva dozovemo u poslušnost koja je od vere] (Rimljanima 1,5).(A ne od Zakona)

Apsolutno je tako, da ljude
dovedemo u poslusnost, ali poslusnost u cemu, kojim pravilima da budu poslusni? Poslusni kome i kako?
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Nije se gero izgubio!nego ti nisi razumeo1zasto bi se kovceg pojavio ako je Isus doneo blagodat svetu svojom krvlju?Jer svako ko poveruje u ime Moje vec je oprosten.Zakon je dobar to je tacno ali ni jedno telo se nece spasiti zakonom dali ti je to jasno?Gero nevidikao ni ja razlog da Onda Bog ponovo metne Kovceg u svet,dali znas sta to znaci?to znaci da ce ceo svet poginuti od ruke Bozje,zato ga je Bog i sklonio,jer raspece Hristovo nebi imalo silu ako bi se covek vratio ctovanju zakona.

Faky, Toli8ko puta sam ovde p0onovio, da adventisti ne veruju da se spasavaju zakonom, niti veruju da se iko tim putem moze otkupityi od greha. Da li ti je ovo jasno? Zakon nikad nikoga nije mogaop da spase, ali je oduvek mogao da ga osudi.
Bog Stvoritelj nikada nije namenio ulogu zakona d abude spasitelj niti na mesto Spasitelja, nego Bog ga je napisao kao pravilo Njegove volje i merilo Bozje pravde. Faky, zar zbilja mozes d apoverujes da ce se savrseni Bog odreci svoje pravde i st6vorenim bicima dati blagodat bez pravde. Fajy to ne postoji. Vidis d aje uloga zakona jedna, a uloga blagodati ili milosti je druga ali one idu zajedno, ruku pod ruku a ne suprotstavljaju se, jer i jedna i druga izviro od savrsenog Boga Stvoritelja.

------------------
Zato Gero i kaze da je samo jednoj licnosti stalo do pogibije coveka sotoni zato on zeli da se kovceg vrati u svet!da se nebi spasilo ni jedno telo Raspecem Hristovim! odnosno blagodacu jer ako imamo zakon sta ce nam Hristova zrtva?

Naprotiv Faky, sotonin cilj je od samoga pocetka bio, a takav je i danas i ostace zauvek, da unisti Bozjiu autoritet, izlozi ruglu Njegov karakter i obori Bozji zakon koji je merilo Bozje pravde.

Pa nije valjda d ai ti verujes d aje Bog pogrtesio sto je ljudima dao svoj Zakon.
---------------------
Kovceg ce se vratiti na zemlju mozda?ali neznam zasto bi kad je bog jasno napisao ove stihove: Jevreima 7



15 I još je više poznato da će po redu Melhisedekovom drugi sveštenik postati,


16 Koji nije postao po zakonu telesne zapovesti nego po sili života večnog.


17 Jer svedoči: Ti si sveštenik vavek po redu Melhisedekovom.
Ps. 110:4, Jev. 5:6, Jev. 5:10


18 Tako se ukida pređašnja zapovest, što bi slaba i zaludna.
3 Moj. 7:36, Rim. 8:3


19 Jer zakon nije ništa savršio; a postavi bolju nadu, kroz koju se približujemo k Bogu.

Faky brate, dobar tekst si odrabrao, on zaista mnogo nam kaze. Koju prvu informaciju imamo?
Daje nam se ko je u Novom zabetu nas prvosvetenika. Sada mi reci kome zakonu su pripadali prvosvestenici Starog zaveta
i cemu su oni sluzili? Vidis da je tu rec o obrednom zakonu. Svestenici su prinaslai zrtve i po tom zakonu su imali veliku duznost i odgovoirnost, ali kada je Hristos dosao taj zakon o zrtvama i svestenstvu u Hrtistu nasao je svoje ispunjenje.
Tako nasa nada nije u zakonu obrednom ni moralnom, nego u Hrisrtu i Njegovoj zrtvi.
Medjutim, Hristos nije ukunuo merilo Bozje pravde, jer bi time dosao u sukom sa svojim Ocem, a to ne postoji niti bi smelo da postoji.
------------------
15 I reče im: Idite po svemu svetu i propovedite jevanđelje svakom stvorenju.
Jn. 15:16, Kol. 1:23

16 Koji uzveruje i pokrsti se, spašće se; a ko ne veruje osudiće se.


17 A znaci onima koji veruju biće ovi: imenom mojim izgoniće đavole; govoriće novim jezicima;


18 Uzimaće zmije u ruke, ako i smrtno šta popiju, neće im nauditi; na bolesnike metaće ruke, i ozdravljaće.


19 A Gospod, pošto im izgovori, uze se na nebo, i sede Bogu s desne strane.


20 A oni izađoše i propovedaše svuda, i Gospod ih potpomaga, i reč potvrđiva znacima koji su se potom pokazivali. Amin.

Oslobođen optužbe
Slavni početak našeg života s Bogom. Mi koji smo rođeni Jevreji, a ne grešnici iz neznabožaca, pa doznavši da se čovek neće opravdati delima zakona, nego samo verom Isusa Hrista, i mi verovasmo Hrista Isusa da se opravdamo verom Hristovom, a ne delima zakona: jer se delima zakona nikakvo telo neće opravdati. (Galatima 2,15.16)(A ovde ne samo da se slazem nego i tvrdim to!!)


Faky, mi adventisti svaku rec iz ovoga teksta koji si naveo verujemo, priznajemo i trudimo se da je sprovedemo u zivot. Ponavljam: Spasavamo se smao Bozjom miloscu, a ne zakonom, jer zakon nije spasitelj. Zako je savrseni Bog dao kao merilo Njegove pravde, i svaki onaj koji je zaista primio Hrista za svoga Spasitelja i blagodat Bozju koja spasava, nastojace da zivi po savrsenim merilima Bozje pravde koja je propisao Bog a ne covek. Oni koji ne zive po tim pravilima, jos nsu primili Hrista niti su prihvatili blagodat koja spasava.

------------------
»Preko kojega primismo blagodat i apostolstvo, da pokorimo sve neznabošce veri imena Njegova [... da ljude iz neznaboštva dozovemo u poslušnost koja je od vere] (Rimljanima 1,5).(A ne od Zakona)

Apsolutno je tako, da ljude
dovedemo u poslusnost, ali poslusnost u cemu, kojim pravilima da budu poslusni? Poslusni kome i kako?
Pa ako je tako zasto onda namecete subotu,hriscanima kad ni jedan apostol to nije radio?naprotiv apostoli nas oslobadjaju od zakona! a to znaci i subote!ali i dalje tvrdim da ko hoce Moze,ima pravo da je postuje subotu pa i ceo dekalog ali mora da zna uslove postovanja zakona,subote jer bez tih uslova djaba mu zakon.

Bog je rekao da donosi novi zavet!mnogo bolji nego stari,i da ce zakon biti zapisan u srcu svakog coveka a ne na plocama koje Spedy jadnik ceka da se pojave.Taj bolji zakon je doneo Hrist:Ljubi Boga svoga kao samoga sebe,svim svojim umom,dusom,srcem,bicem to je 1 najveca zapovest u jevandjelju!a druga je ne manje vazna:ljubi bliznjeg svog kao samoga sebe o ovomim dvoma zakonia visi sav zakon tako rece Hrist.e sad ko cita bibliju naravno da ce se drzati moralnog zakona ja takodje ucim svoju decu moralnom zakonu decu,ali da ce se spasiti samo kroz ove dve zapovedi ako budu pravilno shvatili sta je Isus hteo da kaze s njima.A u slucaju da zgrese Isus je zastupnik kod Oca za njih,nas,jer zato i umre.

Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ove dve zapovesti upucuju na ljubav kao princip ispunjenja svake zapovesti, a ne predstavljaju zamenu za zapovesti.
Onaj ko ima ljubavi prema Bogu nece prekrsiti ni jednu zapovest moralnog zakona koja odredjuje odnos prema Bogu - pa ni Subotu koja je deo Bozjeg zakona, i sa druge strane ko ima ljubavi prema bliznjem, nece prekrsiti ni jednu zapovest koja odredjuje odnos prema bliznjem.

Dobro je receno, novim zavetom Bog je upisao deset zapovesti u ljudsko srce, i covek u tom stanju duha tako prirodno ispunjava svaku zapovest onako kako ga Duh vodi promenom koju je u njemu ucinio.

Ukinuti bilo koju zapovest, znacilo bi iz srca izbrisati ceo zakon i postati bezakonik, jer celovitost zakona je jasno definisana u novom zavetu, sto znaci da Bog novim zavetom u srce upisuje svih deset zapovesti, da nije tako onda bi ispalo da biblija laze, jer ona kaze da je Bog u srce upisao Bozji zakon, a ne samo neke od zapovesti.\

"Ово је завет који ћу начинити с њима после оних дана, говори Господ: Даћу законе своје у срца њихова, и у мислима њиховим написаћу их" ( Jevrejima poslanica 10. 16 )


"Jer koji sav zakon (deset zapovesti)odrzi a sagrijesi u jednome, kriv je za sve.Jer onaj koji je rekao: ne cini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne ucinis preljube a ubijes, postao si prestupnik zakona" ( poslanica Jakovu 2. 10- 12 )

 
Poslednja izmena:
Natrag
Top