Da li slaviti subotu ili nedelju

Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Ove dve zapovesti upucuju na ljubav kao princip ispunjenja svake zapovesti, a ne predstavljaju zamenu za zapovesti.
Onaj ko ima ljubavi prema Bogu nece prekrsiti ni jednu zapovest moralnog zakona koja odredjuje odnos prema Bogu - pa ni Subotu koja je deo Bozjeg zakona, i sa druge strane ko ima ljubavi prema bliznjem, nece prekrsiti ni jednu zapovest koja odredjuje odnos prema bliznjem.

Dobro je receno, novim zavetom Bog je upisao deset zapovesti u ljudsko srce, i covek u tom stanju duha tako prirodno ispunjava svaku zapovest onako kako ga Duh vodi promenom koju je u njemu ucinio.

Ukinuti bilo koju zapovest, znacilo bi iz srca izbrisati ceo zakon i postati bezakonik, jer celovitost zakona je jasno definisana u novom zavetu, sto znaci da Bog novim zavetom u srce upisuje svih deset zapovesti, da nije tako onda bi ispalo da biblija laze, jer ona kaze da je Bog u srce upisao Bozji zakon, a ne samo neke od zapovesti.\

"Ово је завет који ћу начинити с њима после оних дана, говори Господ: Даћу законе своје у срца њихова, и у мислима њиховим написаћу их" ( Jevrejima poslanica 10. 16 )


"Jer koji sav zakon (deset zapovesti)odrzi a sagrijesi u jednome, kriv je za sve.Jer onaj koji je rekao: ne cini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne ucinis preljube a ubijes, postao si prestupnik zakona" ( poslanica Jakovu 2. 10- 12 )


E sad ti menmi reci posteno,ko je s apostolima zakljucio NZ-et?naravno Isus jer kaza danas vam novi zavet dajem!! i dve najvece zapovedi koje su usta gospodnja izgovorila licno na zemlji.

Zasto si stavio 10 zapovedi u zagradi? u citatu ne pise dail su to 10 zapovedi ili 2 koje je Isus dao u NZ-tu?

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pise koje zapovesti:

KO SAGRESI BILO KOJU OD DESET ZAPOVESTI KRIV JE ZA SVE:

"Jer koji sav zakon (deset zapovesti)odrzi a sagrijesi u jednome, kriv je za sve.
Jer onaj koji je rekao: ne cini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne ucinis preljube a ubijes,postao si prestupnik zakona" ( poslanica Jakovu 2. 10- 12 )

ISUS UPUCUJE BOGATOG MLADICA DA DRZI DESET ZAPOVESTI:

"I zapita ga jedan knez govoreći: učitelju blagi! šta da učinim da naslijedim život vječni?
A Isus reče mu: što me zoveš blagijem? niko nije blag osim jednoga Boga.
Zapovijesti znaš: ne čini preljube; ne ubij; ne ukradi; ne svjedoči lažno; poštuj oca i mater svoju.
A on reče: sve sam ovo sačuvao od mladosti svoje.
A kad to ču Isus reče mu: još ti jedno nedostaje: prodaj sve što imaš i razdaj siromasima; i imaćeš blago na nebu; i hajde za mnom.
A kad on ču to postade žalostan, jer bješe vrlo bogat.
A kad ga vidje Isus gdje postade žalostan, reče: kako je teško ući u carstvo Božije onima koji imaju bogatstvo!
Lakše je kamili proći kroz iglene uši negoli bogatome ući u carstvo Božije.
A oni koji slušahu rekoše: ko se dakle može spasti?
A on reče: što je u ljudi nemoguće u Boga je moguće" ( Jevandjelje po Mateju 19. 16-26 )
.

ISUS NIJE DOSAO DA UKINE STAROZAVETNI ZAKON DESET ZAPOVESTI - SVAKA ZAPOVEST ZAKONA OSTAJE DO KRAJA SVETA:

Ne mislite da sam ja došao da pokvarim
zakon ili proroke: nijesam došao da pokvarim, nego da ispunim.
Jer vam zaista kažem:
dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanjega slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne
izvrši.

Ako ko pokvari jednu od ovijeh najmanjijeh zapovijesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskome; a
ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskome.
( Jevandjelje po Mateju 5. 17-19 ).

SOLOMUN UPUCUJE NA DRZANJE ZAPOVESTI KAO MERILO PO KOME CE BOG SUDITI LJUDIMA:

"Glavno je svemu što si čuo: Boga se boj, i
zapovesti Njegove drži, jer to je sve čoveku.
Jer će svako delo Bog izneti na sud i svaku tajnu, bila dobra ili zla' ( knjiga propovednika 12. 13 - 14 )
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Pise koje zapovesti:

KO SAGRESI BILO KOJU OD DESET ZAPOVESTI KRIV JE ZA SVE:

"Jer koji sav zakon (deset zapovesti)odrzi a sagrijesi u jednome, kriv je za sve.
Jer onaj koji je rekao: ne cini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne ucinis preljube a ubijes,postao si prestupnik zakona" ( poslanica Jakovu 2. 10- 12 )

ISUS UPUCUJE BOGATOG MLADICA DA DRZI DESET ZAPOVESTI:

"I zapita ga jedan knez govoreći: učitelju blagi! šta da učinim da naslijedim život vječni?
A Isus reče mu: što me zoveš blagijem? niko nije blag osim jednoga Boga.
Zapovijesti znaš: ne čini preljube; ne ubij; ne ukradi; ne svjedoči lažno; poštuj oca i mater svoju.
A on reče: sve sam ovo sačuvao od mladosti svoje.
A kad to ču Isus reče mu: još ti jedno nedostaje: prodaj sve što imaš i razdaj siromasima; i imaćeš blago na nebu; i hajde za mnom.
A kad on ču to postade žalostan, jer bješe vrlo bogat.
A kad ga vidje Isus gdje postade žalostan, reče: kako je teško ući u carstvo Božije onima koji imaju bogatstvo!
Lakše je kamili proći kroz iglene uši negoli bogatome ući u carstvo Božije.
A oni koji slušahu rekoše: ko se dakle može spasti?
A on reče: što je u ljudi nemoguće u Boga je moguće" ( Jevandjelje po Mateju 19. 16-26 )
.

ISUS NIJE DOSAO DA UKINE STAROZAVETNI ZAKON DESET ZAPOVESTI - SVAKA ZAPOVEST ZAKONA OSTAJE DO KRAJA SVETA:

Ne mislite da sam ja došao da pokvarim
zakon ili proroke: nijesam došao da pokvarim, nego da ispunim.
Jer vam zaista kažem:
dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanjega slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne
izvrši.

Ako ko pokvari jednu od ovijeh najmanjijeh zapovijesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskome; a
ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskome.
( Jevandjelje po Mateju 5. 17-19 ).

SOLOMUN UPUCUJE NA DRZANJE ZAPOVESTI KAO MERILO PO KOME CE BOG SUDITI LJUDIMA:

"Glavno je svemu što si čuo: Boga se boj, i
zapovesti Njegove drži, jer to je sve čoveku.
Jer će svako delo Bog izneti na sud i svaku tajnu, bila dobra ili zla' ( knjiga propovednika 12. 13 - 14 )

Opet ti meni stari zavet!

Evo ti istina zasto je dat zakon:24 Jer zakone moje ne izvršavaše i uredbe moje odbaciše i subote moje oskvrniše, i oči im gledahu za gadnim bogovima otaca njihovih.(Odnosi se samo na jevreje)


Jezikelj 20
25 Zato im i ja dadoh( uredbe ne dobre i zakone kroz koje neće živeti).(Odnosi se samo na jevreje)A vi sebi okaciste jaram oko vrata osudu kroz zakon!dali sad shvatate da se zakonom nisu ni jevreji spasli a necete ni vi.

Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prijatelju, ja sam ti citirao tekstove iz Jevandjelja, i na kraju reci Solomuna koji je nadahnut Bozjm Duhom video da ce deset zapovesti biti merilo na Bozje sudu.

KO SAGRESI BILO KOJU OD DESET ZAPOVESTI KRIV JE ZA SVE:
( poslanica Jakovu 2. 10- 12 )

ISUS UPUCUJE BOGATOG MLADICA DA DRZI DESET ZAPOVESTI:
( Jevandjelje po Mateju 19. 16-26 ).

ISUS NIJE DOSAO DA UKINE STAROZAVETNI ZAKON DESET ZAPOVESTI - SVAKA ZAPOVEST ZAKONA OSTAJE DO KRAJA SVETA:
( Jevandjelje po Mateju 5. 17-19 ).

Ti si se okrenuo i protiv samoga Boga i Hrista jer ne verujes onome sto oni govore.

To ste vi sami izmislili da je zakon dat samo Jevrejima.

Evo sta kaze sam Bog po tom pitanju;

Овако вели Господ: пазите на суд, и творите правду, јер ће скоро доћи спасење моје, и правда ће се моја објавити.
Благо човјеку који тако чини, и сину човјечијему који се држи тога чувајући суботу да је не оскврни, чувајући руку своју да не учини зла.
И нека не говори
туђин који пристане уз Господа: Господ ме је одлучио од свога народа; и нека не говори ушкопљеник: гле, ја сам сухо дрво.
Јер овако вели Господ
за ушкопљенике:који држе суботе моје и избирају што је мени угодно, и држе завјет мој,
Њима ћу дати у дому свом и међу зидовима својим мјесто и име боље него синова и кћери, име вјечно даћу свакоме од њих, које се неће затрти.
А
туђине који пристану уз Господа да му служе и да љубе име Господње, да му буду слуге, који год држе суботу да је не оскврне и држе завјет мој,
Њих ћу довести на свету гору своју и развеселићу их у дому својем молитвеном; жртве њихове паљенице и друге жртве биће угодне на олтару мом,
јер ће се дом мој звати дом молитве свијем народима" ( Isaija 56. 1 - 7 )

Tekst ovde jasno kaze da je Jerusalimski hram nacinjen kao dom molitve svim narodima, i da je Subota data svim ljudima, i Jevrejima i TUDJINIMA - OSTALIM NARODIMA.

Ti ovo mozes prihvatiti ili odbaciti, to je tvoja slobodna volja, ali ovo su biblijske cinjenice.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Opet ti meni stari zavet!

Evo ti istina zasto je dat zakon:24 Jer zakone moje ne izvršavaše i uredbe moje odbaciše i subote moje oskvrniše, i oči im gledahu za gadnim bogovima otaca njihovih.(Odnosi se na sve ljude na zemlji)

Isdtina je da Jevreji nisu odrzali Bozje zapovesti nego su ih prestupali zato ih je Bog odfbacio kao nevernike.
Faky, zelis li i ti da s euvrstas u te bezakonike? Ako zelis samo nastavi i ceka te ista sudmina kao i njih.
-------------------


Jezikelj 20
25 Zato im i ja dadoh( uredbe ne dobre i zakone kroz koje neće živeti).(Odnosi se samo na jevreje)A vi sebi okaciste jaram oko vrata osudu kroz zakon!dali sad shvatate da se zakonom nisu ni jevreji spasli a necete ni vi.

Faky, mi ni ne verujemo da se mozemo zakonom spasti, to mozda ti verujes. Mi znamo da se spasavamo verom i blagodacu Gospoda Isusa Hrista i to nam je dovoljno.

Ali za tvoje obavestenje nije na odmet da procitas i ovo:

"I dadoh im uredbe svoje i
objavih im zakone svoje KOJE KO VRSI ZIV CE BITI KROZ NJIH.
I subote svoje dadoh im da su znak izmedju mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ihy posvecujem.
Ali se o
dvrze od mene dom Izrailjev, NE HODISE PO MOJIM UREDBAMA I ZAKONE MOJE ODBACISE,
KOJE KO VRSI ZIVI KROIZ NJIH, I SUBOTE MOJE GRDNO OSKVRNUSE, zato rekoh da cu izliti gnev svoj na njih..."
Pa i pored otpada Bog ih poziva: "I subote moje svetkujte da su znak izmedju mene i vas, da znate
da sam ja Gospod Bog vas." Jezeklij 20,11-20.

Faky kad citas Bibliju, nije na domet da procitas ceo kontekst pre ngo sto das pogresno tumacenje istoga.

Da li se i ti pridruzujes ovim bezakonicima koji su prezreli Boga i odbacili Njegov zakon?
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Pise koje zapovesti:

KO SAGRESI BILO KOJU OD DESET ZAPOVESTI KRIV JE ZA SVE:

"Jer koji sav zakon (deset zapovesti)odrzi a sagrijesi u jednome, kriv je za sve.
Jer onaj koji je rekao: ne cini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne ucinis preljube a ubijes,postao si prestupnik zakona" ( poslanica Jakovu 2. 10- 12 )

ISUS UPUCUJE BOGATOG MLADICA DA DRZI DESET ZAPOVESTI:

"I zapita ga jedan knez govoreći: učitelju blagi! šta da učinim da naslijedim život vječni?
A Isus reče mu: što me zoveš blagijem? niko nije blag osim jednoga Boga.
Zapovijesti znaš: ne čini preljube; ne ubij; ne ukradi; ne svjedoči lažno; poštuj oca i mater svoju.
A on reče: sve sam ovo sačuvao od mladosti svoje.
A kad to ču Isus reče mu: još ti jedno nedostaje: prodaj sve što imaš i razdaj siromasima; i imaćeš blago na nebu; i hajde za mnom.
A kad on ču to postade žalostan, jer bješe vrlo bogat.
A kad ga vidje Isus gdje postade žalostan, reče: kako je teško ući u carstvo Božije onima koji imaju bogatstvo!
Lakše je kamili proći kroz iglene uši negoli bogatome ući u carstvo Božije.
A oni koji slušahu rekoše: ko se dakle može spasti?
A on reče: što je u ljudi nemoguće u Boga je moguće" ( Jevandjelje po Mateju 19. 16-26 )
.

ISUS NIJE DOSAO DA UKINE STAROZAVETNI ZAKON DESET ZAPOVESTI - SVAKA ZAPOVEST ZAKONA OSTAJE DO KRAJA SVETA:

Ne mislite da sam ja došao da pokvarim
zakon ili proroke: nijesam došao da pokvarim, nego da ispunim.
Jer vam zaista kažem:
dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanjega slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne
izvrši.

Ako ko pokvari jednu od ovijeh najmanjijeh zapovijesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskome; a
ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskome.
( Jevandjelje po Mateju 5. 17-19 ).

SOLOMUN UPUCUJE NA DRZANJE ZAPOVESTI KAO MERILO PO KOME CE BOG SUDITI LJUDIMA:

"Glavno je svemu što si čuo: Boga se boj, i
zapovesti Njegove drži, jer to je sve čoveku.
Jer će svako delo Bog izneti na sud i svaku tajnu, bila dobra ili zla' ( knjiga propovednika 12. 13 - 14 )

"Jer koji sav zakon (deset zapovesti)odrzi a sagrijesi u jednome, kriv je za sve.
Jer onaj koji je rekao: ne cini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne ucinis preljube a ubijes,postao si prestupnik zakona" ( poslanica Jakovu 2. 10- 12 )

Pa ti krsis prvu zapoved lepo ti momci kazu,govoris drugom ne kradi a sam krades tako govori jedan citat,nemislim ja da ti krades.

Isus je ukinuo zakon svojom smrcu na krstu,i postavio svet u blagodat,on je jasno to demonstrirao s razbojnikom jer razbojnik nije imao vremena da se pokaje i da postuje zakon.Isus mu je oprostio grehe miloscu svojom,blagodacu.
Dalje isus nije isceljavao zakonike a samo gresnike jer su bili pod blagodati Bozjej a pravednike nije isceljivao koliko ja znam.

Pozdrav od Gere.

 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Gero, pročitaj moj post na temi:[h=3]Može li zakon spasiti ?čemu je dat zakon?[/h]
Tu su ojašnjeni izrazi OPRAVDANJE VEROM i SPASENJE MILOŠĆU.

Post: #145
icon1.png
22-07-2013 21:17
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@gerakules
pozdrav gero
odvoji vremena i prouči štivo koje sam ti pripremio

U istinama svoje Riječi Bog je otkrio ljudima samoga sebe, i svima onima koji ih prime, one su štit protiv sotoninih prijevara. Zanemarivanjem ovih istina otvaraju se vrata zlu koje se danas tako proširilo u vjerskom svijetu. Priroda i važnost Božjeg zakona gube se u velikoj mjeri iz vida. Krivo shvaćanje o karakteru, trajanju i obavezama Božjeg zakona dovelo je do zabluda u pogledu obraćenja i posvećenja, a to je i uzrok niskog stanja pobožnosti u crkvama. Ovdje se nalazi tajna zašto u probuđenjima našega vremena nedostaje Duha i Božje sile.
U raznim vjerskim zajednicama ima ljudi koji se odlikuju pobožnošću. Oni priznaju ovu činjenicu i žale je. Profesor Edvards Park veli slijedeće o općim vjerskim prilikama Amerike: »Jedan od izvora opasnosti je nemarnost da se sa propovjedaonice ističe Božji zakon. U ranijim danima bila je propovjedaonica odjek glasa savjesti… Naši najbolji propovjednici dali su svojim propovjedima divno dostojanstvo time što su slijedili Spasiteljev primjer i isticali Zakon, njegove zapovijedi i prijetnje. Često su ponavljali dva velika načela: da je Zakon odraz božanskog savršenstva i da čovjek koji ne ljubi Zakon ne ljubi ni Evanđelje, jer je Zakon, kao i Evanđelje, ogledalo koje odsjajuje istinski Božji karakter. Ova opasnost vodi drugoj, a to je da se potcjenjuje zlo grijeha, njegova rasprostranjenost i njegova kazna. Kao što je zakon pravedan, tako je neposlušnost nepravedna…
Slična ovim već spomenutim opasnostima je i opasnost potcjenjivanja Božje pravednosti. Moderni propovjednik naginje da božansku pravednost odvoji od božanske dobrote i da njegovu dobrotu više svede na osjećanje nego da je uzdigne do načela. Nova teološka prizma rastavlja ono što je Gospod sastavio.
Da li je božanski zakon nešto dobro ili zlo? On je nešto dobro. Onda je i pravednost dobra, jer je ona naklonost volje da izvrši zakon. Iz navike potcjenjivanja božanske pravde i zakona, rasprostranjenosti i neminovnosti kažnjavanja ljudske neposlušnosti, iako se pada u naviku potcjenjivanja milosti koja je donijela pomirenje za grijeh.« Na ovaj način Evanđelje u srcima ljudi gubi svoju vrijednost i važnost, i oni su uskoro spremni da odbace i samu Bibliju.
Mnogi vjerski učitelji tvrde da je Krist svojom smrću ukinuo Zakon i da su sada ljudi oslobođeni od njegovih obaveza. Ima i takvih koji ga prikazuju kao težak jaram, i nasuprot robovanju Zakonu, ističu neograničenu slobodu koju mogu da uživaju pod Evanđeljem.
Proroci i apostoli gledali su sasvim drukčije na sveti Božji zakon. David je rekao: »Hodit ću slobodno jer tražim zapovijedi tvoje.«
(Psalam 119:45)
Apostol Jakov, koji je pisao poslije Kristove smrti, ukazivao je na deset zapovijedi kao na
»carski zakon«, »savršen zakon slobode.«
(Jakovljeva poslanica 2:8). A pisac Otkrivenja, više od pola stoljeća poslije Kristovog raspeća, izgovorio je blagoslov nad onima
»koji tvore zapovijedi njegove, da im bude vlast na drvo život, i da uđu na vrata u grad.«
(Otkrivenje 22:14)
Tvrdnja da je Krist svojom smrću ukinuo zakon svoga oca je bez ikakvog temelja. Da se zakon mogao promijeniti ili ukinuti, onda Krist ne bi morao umrijeti da spasi čovjeka od kazne radi grijeha. Kristova smrt, umjesto da je Zakon ukinula, dokazala je da je on nepromjenljiv. Božji Sin je došao da »učini zakon velikim i slavnim«.
(Izaija 42:21)
On je rekao: »Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke.« Dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanjeg slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne izvrši.«
(Evanđelje Matej 5:17-18)
A o sebi samome veli: »Hoću činiti tvoju volju, Bože moj, i zakon je tvoj meni u srcu.«
(Psalam 40:8)
Božji zakon je nepromjenljiv već po svojoj prirodi. On je otkrivenje volje i karaktera svoga Tvorca. Bog je ljubav, i njegov je Zakon ljubav. Njegova dva velika načela su ljubav prema Bogu i ljubav prema čovjeku. »Dakle je ljubav izvršenje zakona.«
(Poslanica Rimljanima 13:10)
Bog je pravda i istina; to je osobina i njegovog zakona. Psalmista kaže: »Zakon je tvoj istina«, »jer su sve zapovijedi tvoje pravedne.«
(Psalam 119:142)
Apostol Pavao izjavljuje: »Tako je dakle zakon svet, i zapovijed sveta i pravedna i dobra.«
(Poslanica Rimljanima 7:12)
Ovakav zakon, koji je izraz Duha i Božje volje, mora da je isto tako vječan kao i njegov Tvorac.
Obraćenje i posvećenje znači pomirenje sa Bogom, koje se zbiva na taj način što čovjek dolazi u suglasnost sa načelima Božjeg zakona. U početku je čovjek bio stvoren po Božjem obličju. On je bio u potpunom skladu sa prirodom i Božjim zakonom, a načela pravde bila su upisana u njegovom srcu.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Spedy obrati paznju :(Izaija 42:21)
On je rekao: »Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke.« Dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanjeg slovca ili jedne title
iz zakona dok se sve ne izvrši.« A Isus kaza na krstu (SVRSI SE) i umre!!


Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
nema tog anđela
nema ni čovjeka
nema te vješto i lukavo montiranje izjave da sruši Božji zakon
"Jer, kao što će nova nebesa i zemlja nova, koju ću stvoriti, trajati preda mnom" - rijeć je Jehovina - "tako će vam ime i potomstvo trajati. Od mlađaka do mlađaka, od subote do subote, dolazit će svi ljudi da se poklone pred licem mojim" - govori Jehova.
Izaija 66:22-23

svršeno je tada bilo suđenje sotoni
koji je tvrdio da se Božji Zakon nemože držati
Isus je u najgorim uvjetima života ispunio 10.zapovijedi
 
Natrag
Top