Da li slaviti subotu ili nedelju

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
hajde sto je Bog u starom zavetu zapovedio da se slavi subota tj,da se ne radi,ali kako ovi kazu da je to nedelja zbog vaskrsenja Isusovog,kad on nije vaskrsnuo u nedelju vec u ponedeljak.
Znaju li oni da racunaju kolko je dana i noci proslo od Isusove smrti?Jel proslo 3 dana i 3 noci i pokazite biblijski.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda biblija laze da je nedelja prvi dan sedmice u koji je Hristos vaskrsao.
Znaci ponedeljak je prvi dan sedmice a nedelja sedmi dan, Subota je sesti.

Jel si na to zeleo da ukazes?
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Spedy umes li ti da citas??????

Ja sam ti vec postavio stih, koji si ti hriscanin ti cekas hrista kog jevreji cekaju do dan danas jer nepriznase pravog kog raspese.

Taj hristos koga ti cekas ce ti biti sudija po zakonu jer ces od zakona i poginuti,citat ti gore stoji jasno citiran iz biblije da se zakonom nece nijedno telo spasiti a to je cilj djavola da se ni jedno telo ne spasi, a ti kako hoces btrate.

Ti jednostavno ne priznas NZ-et kao ni Laodikeja,Mika jer da priznate vi bi vrlo dobro razumeli ovaj citat:Slavni početak našeg života s Bogom. Mi koji smo rođeni Jevreji, a ne grešnici iz neznabožaca, pa doznavši da se čovek neće opravdati delima zakona, nego samo verom Isusa Hrista, i mi verovasmo Hrista Isusa da se opravdamo verom Hristovom, a ne delima zakona: jer se delima zakona nikakvo telo neće opravdati. (Galatima 2,15.16)Ovaj stih je sasvim dovoljan da normalan covek moze odmah da shvati da se zakonom niko nece spasiti!pitanje zasto ljude namerno gurate u pogibiju!?A vi ispranog mozga tesko da ce te shvatiti jer ste se vec odavno prodali azazelu.

Vasa cilj-zadatak je da odvucete vernike u Hrista u smrt, a ne u vecni zivot!!!to je ivec odavno poznato nama pravim hriscanima ovde na forumu,a i na drugim forumima provaljeni ste jer se sluzite istim sistemom.

Pozdrav.

E svaka ti cast Faky!nisam stigao da procitam sve tvojhe postove ali one koje sam procito svaka cast.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
@faky, gerakules: dobro ste im odgovorili, ali ne vrijedi. Meni ti subotari jako liče na farizeje, po svom stavu krutosti i slijepog obdržavanja Zakona, bez Duha. Neka se nitko ne ljuti, to je samo moj dojam.

Pročitajte, braćo ovu dikskusiju o suboti, pa ocijenite sami. Adventist se upinje da dokaže kako su prvi kršćani slavili subotu, ali nije znao da za sugovornika ima katolika koji, osim što poznaje Sveto Pismo je i vrlo duhovan.



Adventist: ISUS PO OBICAJU ODLAZI U HRAM U SUBOTU - `I dođe u Nazaret gdje bješe odrastao, i uđe po običaju svome u dan subotni u zbornicu, i ustade da čita.


Katolik: Isusa su Josip i Marija u Hramu prikazali i po Zakonu ga obrezali. Jesu li tebe tvoji roditelji po Zakonu u Hramu prikazali i obrezali?

Adventist: PAVLE PO OBICAJU SVOME UDJE U HRAM U SUBOTU - `Prošavši pak Amfipolj i Apoloniju dođoše u Solun, gdje bješe zbornica Jevrejska. I Pavle po običaju svome uđe k njima, i tri subote razgovara se s njima iz pisma,
Pokazujući i dokazujući im da je trebalo Hristos da postrada i vaskrse iz mrtvijeh, i da ovaj Isus kojega ja, reče, propovijedam vama, jest Hristos. ( dela apostola 17. 1-3 ).​


Katolik: Ne bi ti oči ispale da si još samo par rečenica pročitao u nastavku teksta, evo ga:

Dj 17,5-10: Židove nato spopade zavist pa pridobiše neke opake uličnjake, potakoše ih i pobuniše grad te nahrupiše u kuću Jasonovu tražeći da se Pavao i Sila izvedu pred narod. .....Time uzbuniše svjetinu i glavare koji su to čuli te oni od Jasona i ostalih uzeše jamčevinu pa ih pustiše. Braća su pak brže-bolje noću odaslala Pavla i Silu u Bereju.

I??? Zar su ovo bili kršćani od kojih je sveti Pavao morao pobjeći pod okriljem noći?

Adventist: PAVLE PROPOVEDA U HRAMU U SUBOTU, NEZNABOSCI MOLE PAVLA DA IM PROPOVEDA I U DRUGU SUBOTU - `A oni otišavši iz Perge dođoše u Antiohiju Pisidijsku, i ušavši u zbornicu u dan subotni sjedoše.
......
A u drugu subotu sabra se gotovo sav grad da čuju riječi Božije. ( dela apostolska 13. 14-44 ).


Katolik: Pravi si adventist, uopće ne vidiš u Svetom Pismu ono što se ne uklapa u naučavanje „duha proroštva“. Evo čitaj, odmah slijedi iza tvoga citata:

Dj 13,45-46: Kad su Židovi ugledali mnoštvo, puni zavisti psujući suprotstavljali su se onomu što je Pavao govorio. Na to im Pavao i Barnaba smjelo rekoše: "Trebalo je da se najprije vama navijesti riječ Božja. Ali kad je odbacujete i sami sebe ne smatrate dostojnima života vječnoga, obraćamo se evo poganima.

I??? Bijaše li ovo Pavlovo okupljanje s kršćanima u subotu? Zar su se kršćani na svojim okupljanjima psovkama Pavlu suprotstavljali?

Adventist: PAVLE RADI SEST DANA A SUBOTOM A ODLAZI U HRAM I PROPOVEDA O HRISTU - Potom se odluči Pavle od Atine i dođe u Korint,........
A prepiraše se u zbornicama svake subote, i nadgovaraše Jevreje i Grke. ( dela apostola 18. 1-4 ).



Katolik: A što kažu Djela apostolska dalje? S obzirom da slabo vidiš pogledajmo zajedno:

Dj 18,5-6: Kad iz Makedonije pristigoše Sila i Timotej, Pavao se potpuno posveti Riječi svjedočeći Židovima da Isus jest Krist. Kako se pak oni stadoše protiviti i huliti, otrese on haljine i reče im: "Krv vaša na glave vaše! Ja sam nedužan. Od sada idem k poganima."

I??? Bijaše li ovo Pavlovo okupljanje s kršćanima u subotu? Zar su se kršćani protivili Pavlovu naviještanju Evanđelja? Zar su kršćani hulili nakon što bi čuli Pavlovo svjedočenje?

Pokušaj ponovo, probaj u Svetom Pismu naći samo jedno mjesto gdje se govori o okupljanju kršćana u subotu i svetkovanju subote. Kao što si vidio, sve ovo što si navodio možeš slobodno mačku o rep, ništa ti ne vrijedi, dapače.



Očito je, zar ne? Adventisti čitaju i tumače Bibliju onako kako im paše, ali to neće priznati ni pod koju cijenu. Naprosto je smiješno kako smatraju da nitko nije razumio Bibliju dok se oni nisu pojavili.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
točno je kako adventisti danas tumače Bibliju kako njima odgovara
ali
treba ljudima napomenuti da u adventističkoj generalnoj konferenciji sjede upravo vaši jezuiti koji doslovce dirigiraju vjeru
dakle adventisti danas više nisu adventisti, nego rimokatolici
koji imaju na svojim crkvama istaknut Božji Zakon i ko fol drže Zakon i subotu
ali su im djela jednaka kao i vaša rimokatolička idolopoklonička
nema razlike između vas jer nijedni ni drugi ne služite ni Bogu ni Kristu ni čovjeku koji je u tami
od vas zajedno korsti nikakve
vi ste oni koji proždiru stado, uništitelji duša ljudskih, oblaci bezvodni

nije vama ni jednim ni drugima stalo do Evanđelja
djela vaša to pokazuju i ostaju pred Bogom i Kristom do sudnjeg dana
obmane su vaše iz dana u dan sve veće
jao jao jao vama ako se na vrijeme ne pokajete, pa promijenite život

govoriš protiv adventista i njihovog samovoljnog tumačenja Biblije
a
kakve su posljedice samovoljnog tumačenja Pisma od strane vaše rimokatoličke crkve??
kroz 1260.g papske prevlasti, izgubilo je život 80 000 000 pravih kršćana

niste razumijeli Sveto Pismo onda a danas ga razumijete još i manje

tko je čovjek koji vidi tuđe greške
a svoj kardinalne zablude ne poznaje-priznaje??

a pitanje za kraj slijedi
KAKO ti uopče možeš znati da li netko krivo ili pravo tumači Bibliju
kada vaša crkva nikada Bibliju i njezin pravi čisti sveti nauk nije poznavala????????
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
točno je kako adventisti danas tumače Bibliju kako njima odgovara
ali
treba ljudima napomenuti da u adventističkoj generalnoj konferenciji sjede upravo vaši jezuiti koji doslovce dirigiraju vjeru
dakle adventisti danas više nisu adventisti, nego rimokatolici
koji imaju na svojim crkvama istaknut Božji Zakon i ko fol drže Zakon i subotu
ali su im djela jednaka kao i vaša rimokatolička idolopoklonička
nema razlike između vas jer nijedni ni drugi ne služite ni Bogu ni Kristu ni čovjeku koji je u tami
od vas zajedno korsti nikakve
vi ste oni koji proždiru stado, uništitelji duša ljudskih, oblaci bezvodni

nije vama ni jednim ni drugima stalo do Evanđelja
djela vaša to pokazuju i ostaju pred Bogom i Kristom do sudnjeg dana
obmane su vaše iz dana u dan sve veće
jao jao jao vama ako se na vrijeme ne pokajete, pa promijenite život

govoriš protiv adventista i njihovog samovoljnog tumačenja Biblije
a
kakve su posljedice samovoljnog tumačenja Pisma od strane vaše rimokatoličke crkve??
kroz 1260.g papske prevlasti, izgubilo je život 80 000 000 pravih kršćana

niste razumijeli Sveto Pismo onda a danas ga razumijete još i manje

tko je čovjek koji vidi tuđe greške
a svoj kardinalne zablude ne poznaje-priznaje??

a pitanje za kraj slijedi
KAKO ti uopče možeš znati da li netko krivo ili pravo tumači Bibliju
kada vaša crkva nikada Bibliju i njezin pravi čisti sveti nauk nije poznavala????????
A ti kako je tumacis? nista manje,vise nego oni i nerazumem ti si sa njima ali si i protiv njih?ne govoris kojoj crkvi pripadas,kako su te krstili,ko i sta ti iz sebe predstavljas?ovde niko nezna!zasto se bojis da kazes kojoj dominaciji pripadas?ja se ne bojim ja pripadam Pravoslavnoj crkvi! i ne bojiom se djavolskih prevaranata,ja ovde i sad priznajem Isusa za Boga,spasitelja mog,jer nema drugog imena pod nebom kroz koje ce se covek spasiti osim Hristovog.Ti i ostali mozete da izmisljate razna imena ali ja se drzim jedinog imena kroz koje ce se covek spasti a to je (JOSUA-HRIST-Jedan jedini BOG)a vi jeretiki mozete da lupate u bubanj kao samani,da prizivate duhove i oni vam se jave narfavno,ali i niste svesno ko su u stvari ti duhovi,za koje mislite da su Bozji.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@gerakules
rekao sam već javno i pred svima da pripadam Kristovoj crkvi
kršćanin sam koji drži vjeru Kristovu
jedino ispravno krštenje je u ime Oca i Sina i Duha Svetog na oprost grijeha,
potpunim uronućem u vodu

nisam sa adventistima, jer oni samo jezikom drže do Boga i Krista
dok je nama kršćanima Isus u srcu i na djelima

svaki je kršćanin poslanik Kristov, jer govori u Njegovo ime,
poziva sve ljude da se pomire s Bogom dok još traje vrijeme milosti

mogu ti ja gero sve objasniti preko skype, nema problema uopće
možda lakše shvatiš
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
@gerakules
rekao sam već javno i pred svima da pripadam Kristovoj crkvi
kršćanin sam koji drži vjeru Kristovu
jedino ispravno krštenje je u ime Oca i Sina i Duha Svetog na oprost grijeha,
potpunim uronućem u vodu

nisam sa adventistima, jer oni samo jezikom drže do Boga i Krista
dok je nama kršćanima Isus u srcu i na djelima

svaki je kršćanin poslanik Kristov, jer govori u Njegovo ime,
poziva sve ljude da se pomire s Bogom dok još traje vrijeme milosti

mogu ti ja gero sve objasniti preko skype, nema problema uopće
možda lakše shvatiš

Pod jedan KOJOJ crkvi pripadas?

Pod dva,kako neko moze da se krsti :U Ime Oca i Sina I Sv Duha a da ne prizna trojstvo?ili se krstis u ime Isusa ili u ime Trojstva.ja licno nevidim razliku jer se sin Pominje u Matveju 28,ali ako pogledamo dalje svi se krste u ime ISUSA?a ti u koga se Krstis Spedy?Matvej 28 ne govori o tri Boga a na protiv o jednom jedinom!tamo pise U ime Oca i Sina i Sv Duha sto znaci jednina a ne trojstvo!slozi se samnom tamo ne pise u Ime oca,U ime Sina,Sv Duha! zar ne? eto to pokusaj da objasnis adventima.
Niko se ne krsti u ime Jehove?gde si ti to video ili procitao u bibliji?nemoj da te prave ludim brate.U novom zavetu se nigde ne pominje ime Jahve,a tim bolje u krstenju,zar JOvan nije rekao zasto ti ides k meni da te krstim?a Isus mu rece tako treba,jer Isus nije imao nuzde da se krsti,jer on sam krsti oghnjem,krvlju, Duhom.kad cers to da shvatis.

Bilo kako bilo ja vas volim i volecu vas,ali moram da svama vodim debate upravo iz razloga sto zelim da poznate Hrista zaista kakav on jeste,on je Savaof-ratnik,on je Bog Silni,on je Bog stvoritelj,Knez Mirni?Otac vecni,Spasitelj,Bog koji je pobedio smrt,koga prprokuju Danilo,Mojsije,David,Isaija,Malahija,Jovan,Jovan Otkr.

Sta jsa vise s tom jeresu da govorim A?

Pozdrav od Gere.

P.S

Malo je Gera Cirke!ali da vidim da neko ima M..A da to prizna ovde ko Gera.Voli vas vas Gera!Gera nikog ne Mrzi ali forum je za Diskuiju,i ima da diskutujem,da kazem moje misli,a ako koga uvredim izvinucu se 1000 puta voli vas Gera sve.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
kako kojoj crkvi
pa rekao sam ti crkvi Kristovoj
kršćanin nemože pripadati nijednoj drugoj crkvi
jer današnje crkve NE poštuju Božji Zakon i ne drže subotu
a to je temelj kršćanske religije
tako je, Krist je naredio da se grešnici krste u ime Oca i Sina i Duha Svetog
tako sam i ja kršten, tako če se krstiti svi ljudi do sudnjeg dana koji žele spasenje
trojstvo naravno da ne priznajem, jer nauk o trojstvu nije kršćanski Biblijski
nego poganski idolopoklonički, tamo su mu korijeni
pročitaj Evanđelje Ivan 8. poglavlje i vidječeš da se nekoliko puta spominje
Veliko Ime JA JESAM - JEHOVA
Isus se nije krstio na oprost grijeha, jer ga nije imao
nego je tim činom pokazao da se u svemu pokorava svom Bogu i Ocu JEHOVI
 
Natrag
Top