Da li postoji religija u kojoj postoji istina ?

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Морате сами да нађете Истину... Сами, а не да тражите истину од неких секташа и такође неупућених људи...
Na osnovu cega tvrdis da su drugi sektasi,a da ti recimo nisi clan sekte?I po cemu gradiras sta je sekta?Ovo sam boldovao da bi uvideo konradiktornost i tvoju pristrasnost koja sledi a to je :

Надам се да ћете успети... Крените од православне вере, да се разочарани у другим религијама не би одрекли Истине... Ако је не нађете у православљу нећете је ни наћи...
Dokazi nam da je Isitna onakva kakva je u Isusu Hristu u pravoslavlju,na osnovu cega da ti verujemo?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruka
95
Da si slep ili gluv i nepokretan ne bih se cudio sto me ovo pitas, a ovako ne znam sta da ti kazem... Da li je moguce da nikad nisi imao priliku da cujes, ako ne vidis za bilo koje cudo od brojnih koje se desavaju... Ako nepokretan prohoda pored Svetih mostiju, ako nem progovori, slep progleda,...Navodim samo mali delic cuda koja se ljudima koji veruju u pomoc Boziju desavaju...

Tebi da licno Bog dodje pred tebe ti mu ne bi verovao... Ima evo i na forumu tema cuda u pravoslavlju, neka ti to da neki tracak nade da ces saznati istinu...
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2010
Poruka
1
Smatram da ne postoji put do istine, njoj ne možete prići nijednim putem, nijednom religijom, nijednom sektom. To je moja tačka gledišta, kojoj sam potpuno i bezuslovno dosljedan. Istina, budući neograničena, neuslovljena, nepristupačna nijednim postojećim putem, ne može biti organizovana; niti ijedna organizacija treba biti osnovana da vodi ili prisiljava ljude uz bilo koji poseban put. Ako to shvatite, tada ćete uvidjeti kako je nemoguće organizovati vjeru. Vjera je čisto lična stvar, i ne trebate i ne smijete je organizovati. Ako to učinite, postaje mrtva, kristalizovana. Postaje religija, sekta, vjerovanje koje se izlaže drugima. To je ono što svi širom svijeta pokušavaju da učine. Istinu ne možete spustiti dolje, već pojedinci moraju učiniti napor da je dostignu. Ne možete spustiti planinski vrh u dolinu.
 
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Teško je gotovo nemoguće nekoga ubeđivati u nešto ako on u to ne veruje. I nije svakome dato da vidi i spozna istinu.
 
Učlanjen(a)
19.02.2010
Poruka
30
Pravoslavna Vjera pod strogim pogledom nije Religija. Znaci nije nesto sto spada pod neki "Predmet" kao Bilologija, Geografija itd. Pravoslavlje je Vera u Boga zivoga, svemoguceg i apsolutnog, naseg stvoritelja. Pravoslavlje dakle nije Religija nego Vera u Boga.

Pravoslavlje je jedina Istina. Bilo je za vreme Isusa Hrista dosta Apostola i Svedoka za Vaskresnje Hristovo, bio je jos dosta vremena snjima. Za tu Istinu Apostoli su otisli i u smrt kad su sirili jevandjelje.

Upozoreni smo od laznih Profeta posle Isusa , koji su lazljivci i koji se odricu Sina Bozijega, pise u Svetome pismu da nikakvo drugo jevandjelje ne primamo pa cak i ako nam Andjeo sidje sa Neba i nesto nam drugo kaze, jer cak i Sotona se pretvara u svetlosti jednog andjela. To upozorenje smo dobili stotinu godina pre nego sto se Mohamedu navodno pojavio neki Andjeo i dao mu Kuran. ( isti slucaj i kod Mormona itd. ima dosta takvih slucajeva)

ko se malo interesuje i otvorenim srcem se bavi sa Verom i bude otvoren za Milosti Boziju, doce samo da Pravoslavlja.

Gospode Isuse Hriste, Sine Boziji pomiluj me gresnoga.
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
ko se malo interesuje i otvorenim srcem se bavi sa Verom i bude otvoren za Milosti Boziju, doce samo da Pravoslavlja.

Gresis. Ti si dosao do pravoslavlja ali to ne znaci da ce se svako pronaci u tome cak i otvorenog srca i razuma. I blago si kontradiktoran ali nisam siguran da to mozes da shvatis: ako pravoslavlje nije religija vec je vera u Boga zivoga (sto je dobro ako to stvarno osecas jer to znaci da napredujes), onda neces reci da je pravoslavlje jedini pravi put vec je pravi put vera u Boga zivoga. A pravoslavlje jeste religija. Koristeci tu religiju i dogmu (a pravoslavlje je puno dogmi) ti mozes doci do vere u Boga zivoga i napustiti okvire tih dogmi, te religije. Ali onda to vise nije pravoslavlje, nego vera u Boga zivoga.

Iskoristicu pricu koja se vec pojavljivala na ovim stranama. Kaze: ako zelimo da predjemo reku, mi koristimo neko prevozno sredstvo, recimo splav. Ali kada predjemo reku, mi ostavljamo splav, ne nosimo ga sa sobom. Isto tako, religija jeste sredstvo koje koristimo. Ali ako nas voda ne odnese i predjemo reku, nama ta religija vise ne treba. Posle tog prelaska i ostavljanja religije, mozemo imati veru u Boga zivoga. Sve do tada, verovanje da je pravoslavlje ili bilo koja druga religija jedini put i jedina istina je znak da vas voda nosi levo i desno a da reku ne mozete preci.
 
Učlanjen(a)
19.02.2010
Poruka
30
Извини што немам сада пуно времена, одговорићу ти касније детаљније.Ево шта каже Свети Владика Николај Велимировић :

Треба ли у овом случају да мислимо да је хришћанска религија изнад свих осталих религија у свету?

Хришћанска вера се не би могла ни упоређивати с другим религијама, и, строго говорећи, не би ни требало називати је ,,религијом" у паганском смислу ове речи. Јер, она није једна религија међу другим религијама, она је ВЕРА У ХРИСТА И ХРИСТОВО ОТКРИВЕЊЕ. Она је лично, јединствено и потпуно откривење Бога људима ради њиховог просвећења и спасења. Друго откривење од Бога више неће бити дато, и поред Исуса Христа други Месија не може бити очекиван све до краја света.

и ово још уз то :

Шта онда треба да мислимо о неким савременим покушајима да се хришћанска вера изједначи са свим осталим религијама?


Ти су покушаји погрешни и то је опасан експеримент. јер „Бог се не да ружити" (Гал. 6,7), нити се крв Сина Божјег може изједначити с мастилом књижевника. Иако смо ми као чланови старе Источне цркве снисходљиви према сваком људском бићу, нама је строго забрањено да упоређујемо од Бога нам предану откривену истину са религијама и философијама које су створили људи.

Јел могу да те питам којој вери/религији ти припадаш миндфулнес ?

Поздрав
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Naravno da mozes i naravno, odgovoricu ti. Ali pre nego odgovorim, ako mogu ja tebe da pitam prvo nesto: kome sunce sija danju i kome mesec osvetljava put nocu?
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Извини што немам сада пуно времена, одговорићу ти касније детаљније.Ево шта каже Свети Владика Николај Велимировић :

Треба ли у овом случају да мислимо да је хришћанска религија изнад свих осталих религија у свету?

Хришћанска вера се не би могла ни упоређивати с другим религијама, и, строго говорећи, не би ни требало називати је ,,религијом" у паганском смислу ове речи. Јер, она није једна религија међу другим религијама, она је ВЕРА У ХРИСТА И ХРИСТОВО ОТКРИВЕЊЕ. Она је лично, јединствено и потпуно откривење Бога људима ради њиховог просвећења и спасења. Друго откривење од Бога више неће бити дато, и поред Исуса Христа други Месија не може бити очекиван све до краја света.

и ово још уз то :

Шта онда треба да мислимо о неким савременим покушајима да се хришћанска вера изједначи са свим осталим религијама?


Ти су покушаји погрешни и то је опасан експеримент. јер „Бог се не да ружити" (Гал. 6,7), нити се крв Сина Божјег може изједначити с мастилом књижевника. Иако смо ми као чланови старе Источне цркве снисходљиви према сваком људском бићу, нама је строго забрањено да упоређујемо од Бога нам предану откривену истину са религијама и философијама које су створили људи.

Јел могу да те питам којој вери/религији ти припадаш миндфулнес ?

Поздрав

Izgleda da me neces udostojiti odgovora? Mozda zato sto o tome nije pisao ni jedan hriscanski svetac ;) Ali to je zato sto je retko koji od tih ljudi otisao dalje od poznavanja spisa. Malo ko je i stvarno dosao do Boga. Da jeste, ne bi nikada izgovorio reci koje je izgovorio.
Ne treba mnogo pameti i duhovne snage da uocis koliko neznanja sadrze reci vladike kog si citirao. Samo malo objektivnog i razumnog razmisljanja, nista vise. U suprotnom, sledis totalno slepo reci drugih ljudi, vezan za religiju a ne za Boga.

Moja vera je: moja vera. A religija: otvoren i duboko zainteresovan.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
ISUS je rekao apostolima i jos nekim ljudima koji su ga videli vi steme videli i zato verujete a blago onim ljudima koji me nisu videli a poverovase
oni ce videti carstvo bozje.

Dodato posle 20 Sati 7 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Najpravilnija vera je biblija i samo biblija citajte bibliju i samo njoj verujte ako bibliju citate niko vas nemoze prevariti.

Pokusajte da nadjete grcki i ivritski original i onda cete biti 100% zasticeni od prevare sotonista.

Pozdrav od faky swerige
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top