Da li ljudi stvarno ne vole dobrice?

Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Tema je vezana za dobrocinitelje ljude koji rade kao volonteri...uvek najprljavije poslove..one koje niko drugi nece..ljudi koji daju poklone bez ikakvog razloga....
Izvor su Press novine ne moja slobodna interpretacija...
..podpitanje je osobina sta znaci i kako deluje na vas neko ko je u sustini dobar covek..nije svadjalica..uvek raspolozen i kako takav lik deluje na vas..
Znaci tema se sastoji iz dve vrste dobrica..a vi komentarisite i recite vase misljenje o jednima ..drugima..ili oba tipa dobrica..yes3
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ok je volontirati i raditi razne vrste poslova ako verujes da zaista cinis nesto u korist uze ili sire zajednice.
Davanje poklona bez ikakvog povoda moze da bude pozitivno iznenadjenje ali ne uvek...to moze da bude odbojno jer sigurno nije samo za sebe obelezje karaktera. Jer biti toliko dobar je previse...nije zanimljivo takve osobe ni zezati jer ne umeju da se naljute, po definiciji:dntknw:
Nekada je suvisno i previse lepo zvuci i izgleda cesto biti u prisustvu takve osobe jer logicno nekad se namece potreba nesto uciniti zauzvrat a ja ne volim da ostajem duzan...yes3
Ako neko moze pozitivno da utice, u redu, samo sto nekad izgleda smesno kada postoji potreba za izbacivanjem negativne energije... u prisustvu dobrice yes3
Mada tema je previse idealisticki postavljena moze u mnogo pravaca da ide...ne samo u dva navedena ali ajde, Ceca valjda zna sta je htela da pita yes3
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
472
Ne znam kako je to u Americi po tvrdnji njihovih psihologa, ali kod nas je to u genima i vaspitanju, sa malim oscilacijama
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
NE... sem dobra u krugu porodice i prijatelja....na svakom koraku van tog kruga...mozes videti i ostiti zlo...ima bolji rejting...lakse je biti los...ili ne ciniti nista...biti promatrac...

Mozes osetiti i videti dobro ...ali moras da se potrudis ....da naucis da ga prepoznas....i naj vaznije ...da ga cinis kad kod se ukaze prilika....
 
Natrag
Top