Da li ljudi stvarno ne vole dobrice?

Član
Učlanjen(a)
28.04.2010
Poruka
1.625
I ja sam shvatila da nije dobro ako si dobrica. Ima zlobnih i zavidnih ljudi koji vredjaju i misle da su o.k. ako su vas uvredili. I opet ce dobrica na sve to usutit, a ostali ce se smejati ne dobricin racun!
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Tema odlazi na krivu stranu. U uvodu teme se spominju DOBROČINITELJI, a po meni to nije isto kao DOBRICE. Tu se Ceca malo krivo izrazila u uvodu.
Ja to kontam ovako:
dobročinitelj - osoba koja drugom čini dobro pomažući financijski, brigom, volontiranjem,........(vezano uz djela osobe)
dobrica - osoba koja se na nas nikad ne naljuti, ne trača, veseo, ne spletkari, nije zloban,.......(vezano uz opis osobe)

Molim da me se ispravi ako nisam u pravu.
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
I tu imas podele kod dodbrocinitelja.

Dobrocinitelji (nabedjeni bogatasi) doniranjem novca se oslobadjaju poreza.......tako da idu u zonu dobrocinitelja iz koristoljublja.

Dobrocinitelji , volonteri koji to rade iskreno iz srca bez neke povratne usluge se svrastavaju u dobrice.

Mada duhovnih dobrica je malo i ljudi ih ne vole jer se razlikuju od njih (strah od nepoznatog i ljubomora). Na zivot i brige gledaju drugim ocima i drugacije se ponasaju.

Najgore je sto su ljudi zli, pakosni,ljubomorni, posesivni i osvetoljubivi. Kud plovi ovaj brod.
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
I dobrice nekad mogu da flipnu...sve kad im se skuplja tokom života jedan dan samo flipnu
user3148_1167257175.jpg

ned-flanders.jpg

ned-flanders.gif


Obično su od tada osuđivani od strane drugih ljudi...A ovi drugi mogu da budu zli ceo život i odjednom nešto da se prodobre,e njih će na sva usta da hvale....Čudni su autoputevi gospodnji.
 
Član
Učlanjen(a)
31.10.2009
Poruka
3.068
Ma mislim da su najcesce dobri ljudi ustvari zli ko sto zonki rece
 
Natrag
Top