Da li ljudi stvarno ne vole dobrice?

Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Istrazivanje pokazuje da ljudi po pravilu ne vole dobrocinitelje.Zasto njihovo nesebicno ponasanje iritira okolinu?
Zamera im se da ,,podizu lestvicu,,pozeljnog ponasanja koje se ocekuje od svih,smatraju psiholozi.
Niz istrazivanja pokazalo je da ljudi koji volontiraju i obavljaju nezeljene zadatke.ili oni koji dele poklone bez nekog povoda okolini ubrzo postaju mrski.Psiholozi veruju da je ovo posledica krivice koju oseca ostatak drustva zbog pritiska na jednako nesebicno ponasanje.
Profesori sa Drzavnog univerziteta u Vasingtonu sproveli su testove i uvek se pokazalo da bi upravo dobrice ostali prvo izbacili iz grupe.
Sta vi mislite o ovome,da li stvarno ne volimo dobrice ili ih samo ne vole Amerikanci?
Da li mislite da su dobri ljudi dosadni i idu vam na zivce?
Da li volite dobre osobe i imate zelju da budete kao oni?
Da li vas iritira kad je neko uvek dobro raspolozen ili vam ta osoba popravlja raspolozenje?

Izvor:press
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
1.291
kada je neko dobro raspolozen,utice i na ostale...i na njihovo bolje raspolozenje.

e,sad...ako gledamo kako stoje stvari u zivotu,dobrice ne prolaze uvek dobro...
jer ne ucestvuju u nekim ''zakulisanim''radnjama,ne rade iza ledja,ne spletkare.

i ponekad zbog svoje dobrote i iskrenosti budu ''nasankani''...
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Ovde je podjednako veliki problem to što neke osobe jednostavno ili ne umeju ili prosto ne žele ili ne osećaju potrebu da uzvrate dobrim delom ili bar pokažu poštovanje prema osobi koja je njemu/njoj učinila dobro delo

Za one koje ne razumeju šta sam hteo da kažem pojasniću u sledećoj rečewnici

"sad ću da te iskoristim dok mogu a posle ko te je*e" i onda te po pravilu zaboravi i nikad ti se više ne javi. I to bez ikakve griže savesti.

Na žalost takvih ljudi je previše
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Mislim da veseli i zabavni ..uvek raspolozeni ljudi u meni bude jos lepse raspolozenje..
Sire pozitivnu energiju....koja me ispunjava da budem uvek vedra i vesela...
Dobri ljudi nece zameriti neke male greskice koje napravim...nece se naljutiti za neslane sale..
Mislim da dobrih ljudi ipak ima mnogo..mnogo vise nego onih koji to nisu...zbog toga mi je svaki dan lepsi....zivot mnogo laksi...volim bas sa takvima da se druzim..
Zivim u nadi da ipak takve dobrice ljudi vole jer bude ono dobro u njima...:dance2:
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Sto puta budi dobar, jednom nemoj... Osetićeš mržnju, i sve pada u zaborav! Ljudi na dobrotu gledaju kao na slabost, manu, i pokušavaju da je iskoriste...
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Sad sam se setila one narodne " Dobar i lud , braca rodjena"....Obicno su dobri ljudi ti koje ostali u drustvu maltretiraju, jer znaju da mogu , i da ta dobra osoba nece reagovati sta god da joj urade, pa ih namerno izazivaju ocekujuci bilo kakvu losu reakciju, koja bi ih uverila u suprotno.....
Na mene dobri ljudi deluju pozitivno i uvek mi je drago da ih imam u drustvu...Zao mi je samo sto ih nema vise ....
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
1.291
Sto puta budi dobar, jednom nemoj... Osetićeš mržnju, i sve pada u zaborav! Ljudi na dobrotu gledaju kao na slabost, manu, i pokušavaju da je iskoriste...


Na zalost...takvo vreme dodje,da su se ljudi toliko otudjili,udaljili...
i to malo dobrote sto se pojavi-ponekad pocne da smeta....
 
Član
Učlanjen(a)
28.04.2010
Poruka
1.625
Ja mislim da jos uvek ima dobrih ljudi.I ja ih cenim.A to sto su dobri to je lepo. Samo zlobni ljudi hoce da naude dobrima. Ja se lepo osecam u drustvu dobrih ljudi i neka ih bude sve vise. Dobrota vredi vise od bilo kojih para i zlata.
 
Natrag
Top