Da li ljudi stvarno ne vole dobrice?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Zavisi kako ljudi dozivljavaju dobrotu. Neko je dobar jer najvise iz razloga jer zel ida takav utisak o sebi osatvi na okolinu, nek ose plasi zle srece pa cini dobra dela da bi bio korak napred... razni su razlozi i motivi dobrote...
Mislim da ih ljudi generalno malo vise izbegavaju jer zbog svega opisanog iz prethodnih poruka dobrota nije osobina kojoj se treba "siriti" u danasnjem svetu...vise je povezana sa naivnoscu i nepotrebnih viskom emocija...zavisi opet na kraju kako ce ko sve to prepozna i proceni
 
Član
Učlanjen(a)
09.08.2010
Poruka
2.132
Po meni prvo treba razgraniciti zna znaci biti dobrica...:dntknw:

Ako kad to kazete mislite na nekog ko je uvek i prema svima dobar, bez obzira kako mu drugi ljudi uzvracali na dobrotu, onda on nije dobrica nego je budala... i ne, ne volim takve ljude...


A, generalno mi je malo glupa ta podela na dobre i lose ljude, jer to je toliko relativan pojam da je o tome suludo i pricati...

Ja zastupam teoriju da svako od nas ima ima svoju svetlu i tamnu, dobru i losu stranu, a samo je pitanje karaktera, kucnog vaspitanja i okruzenja koja od njih ce da prevagne...
 
Učlanjen(a)
15.07.2010
Poruka
1.146
images
 
Član
Učlanjen(a)
23.10.2009
Poruka
1.832
Slazem se sa Vladom i mislim da ne postoji apsolutno dobar a ni apsolutno los covek.Cak i onaj ''dobar'' nece reagovati isto prema svakoj osobi u svakoj situaciji i svakom raspolozenju,sto je i normalno.
Mozda bi ponekad bilo dovoljno kad bi se svaki covek trudio da drugim ljudima ne odmaze,ako vec nece da pomogne...
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Živimo u takvom društvu gde su dobri i pošteni ljudi prave pi*kice.
Ne verujem da će se to menjati još dug period.

Neverovatno je koliko ima zavistnih ljudi na tudje dobro delo ili uspeh.
Zato smo na dnu, i biće tako dok svi ti koji su zavistni ne budu počeli da se ugledaju na ljude kojim svojim ponašanjem i delima pokušavaju da naprave nešto dobro.

U našem narodu je previše negativne energije i svi ljudi koji odskaču pozitivnošću "bodu" oči.
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
1.291
Slazem se sa Vladom i mislim da ne postoji apsolutno dobar a ni apsolutno los covek.Cak i onaj ''dobar'' nece reagovati isto prema svakoj osobi u svakoj situaciji i svakom raspolozenju,sto je i normalno.
Mozda bi ponekad bilo dovoljno kad bi se svaki covek trudio da drugim ljudima ne odmaze,ako vec nece da pomogne...


ima istine u tome sto kazes....
Znamo da kazemo ''da komsiji crkne krava...''
kada bi bili bar malo tolerantniji prvo prema sebi,a onda i prema drugima - verujem da bi ovaj svet bio lepsi.

ili bar kao u onoj reklami sto se vrtela pre par godina...
bas na ovu temu...
Pa je bilo na kraju ''Da je komsiji krava i ziva i zdrava...''

Ali bojim se da nas do toga ceka malo duzi put...
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Janko ono što si ti rekao, ja sam rekao u postu pre tebe samo u malo drugačijem obliku. Poenta je da se svi slažemo oko jedne stvari
 
Natrag
Top