Da li je moguce uspostaviti dodir i komunikaciju sa duhovnim svetom

Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Obzirom da ti 'fenomeni' mogu da se repliciraju u laboratoriji, i samo su delo mozga, predlazem ti da posetis lekara za svaki slucaj, da se ne desi da ti te centre nesto nadrazuje, sto ne bi trebalo da bude tamo. Ne salim se.

Citajuci mnoge tvoje, kao i postove tvojih istomisljenika sam stekao sledeci utisak.Kada bi ti imao vlast pozatvarao bi u ludaru sve one koji po tvom (antiteistickom)misljenju nisu normalni. Da ne spominjem koji su to procenti, ali barem bi tri cetvrtine covecanstva zavrsilo po tebi u ludnici.Kuda bi te to odvelo dalje?
Lobotomija?
Sigurno za sebe mislis da si uceniji i inteligentniji od ovih ljudi sa snimka.
Verujem da bi prvo njih zatvorio.

 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je tvoje vidjenje, i ne podleze proveri, jer je apsolutno neistinito.
Kao sto sam vec napomenuo, licna komunikacija dva bica u kojoj se coveku prenose informacije koje do tada nije znao, bilo da je u pitanju kontakt sa Bogom ili okultnim silama ne podlezu naucnoj proveri.

Imam samo jedno pitanje, da li dete svojoj majci koja recimo kaze da ga voli, savetuje da ode kod lekara da provere kakvi nadrzajhi uticu na njen mozak, ili tu ljubav shvata kao licna osecanja koja jedna majka ima prema svom detetu koje je rodila.

To je za mene nacin razmisljanja koji ne mogu licno da shvatim, nacin koji od coveka stvara jedno bezosecajno hladno bice koje sve pojave sagledava kroz epruvetu, a ne kao prirodan odraz ljubavi majke, ili u gobalnom smislu Boga prema covecanstvu.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Citajuci mnoge tvoje, kao i postove tvojih istomisljenika sam stekao sledeci utisak.Kada bi ti imao vlast pozatvarao bi u ludaru sve one koji po tvom (antiteistickom)misljenju nisu normalni. Da ne spominjem koji su to procenti, ali barem bi tri cetvrtine covecanstva zavrsilo po tebi u ludnici.Kuda bi te to odvelo dalje?
Lobotomija?
Sigurno za sebe mislis da si uceniji i inteligentniji od ovih ljudi sa snimka.
Verujem da bi prvo njih zatvorio.

Najveci problem koji vidim su propagatori ovih nebuloza, ne obicnog coveka, vec institucije, poput crkvi i dzamija.
Ne mogu kriviti coveka za neobrazovanost, vec one koji mu nabijaju u grlo mitove, a oduzimaju mu pravo da bude adekvatno obrazovan.
Zaista nemam reci da se u 21. veku ljudima i dalje prodaje prica da je svet nastao pre 6000 godina od magicnog bica koje sedi na nebu i radi hokus pokus. Ljudi ostaju na razmisljanju deteta, zive u masti, bivaju plaseni glupostima, bespotrebno. Jos gore, toliko ogreznu u to, da njihovo kriticko razmisljanje potpuno nestane, te uopste ne preispituju sami ono sto svaki normalan covek radi u svakodnevnoj situaciji. Primer, da ti neko ponudi zvaku na ulici, da li bi je prihvatio? Naravno da ne bi. Zapitao bi se sta kako zasto. Za religiju to ne vazi, ne postoji nikakvo preispitivanje, vec ze zvaka automatski stavlja iz ruke stranca u usta. Sto je najgore, zvaka ni ne postoji.
Naravno, obzirom da pripadas teistickom sektoru, ne ocekujem da razumes moj pogled na svet. Dovoljno je da prebrojis zrtve ratova koje je religija prouzrokovala tokom zabelezene ljudske istorije, mozda ti brojevi kazu nesto vise od onoga sto ja mogu.

Takodje, moj post prema Laodikeji je bio POTPUNO prijateljski, i nikakve ludare u tom postu nisu bile spominjane. Tumori su poznati da mogu da izazovu pritisak na mozak, i da su halucinacije moguce. Ako smatras da ovakav prijateljski savet zasluzuje kritiku, onda i tvoj odgovor zasluzuje kritiku. Ne smatram da si ti izuzetak, nepodlozan kritici.

1. Ne smatram da je zelja za odgovorima na pitanja ko kako i zasto zasluzuje psihoterapiju. To je normalna pojava. Nauka je grana koja je upravo i proistekla iz ljudske radoznalosti da pruzi objasnjenja za stvari koje se desavaju oko nas, i da unapredi ljudski zivot.
2. Nije cudno da ljudi koji ogreznu u religiju, razviju neke od psiholoskih bolesti, poput sizofrenije, ili gubitka kontakta sa realnoscu, a uzrok bude upravo religija.
3. Nije onaj ko veruje u boga lud, ali postaje socijalno neprihvatljivo ponasanje, kada religija uzima toliko maha, da moze da naskodi drugim ljudima (fundamentalizam). Na srecu, Laodikeja nije taj tip, on je opusten vernik, mada me njegova prividjenja brinu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Najveci problem koji vidim su propagatori ovih nebuloza, ne obicnog coveka, vec institucije, poput crkvi i dzamija.
Ne mogu kriviti coveka za neobrazovanost, vec one koji mu nabijaju u grlo mitove, a oduzimaju mu pravo da bude adekvatno obrazovan.
Zaista nemam reci da se u 21. veku ljudima i dalje prodaje prica da je svet nastao pre 6000 godina od magicnog bica koje sedi na nebu i radi hokus pokus. Ljudi ostaju na razmisljanju deteta, zive u masti, bivaju plaseni glupostima, bespotrebno. Jos gore, toliko ogreznu u to, da njihovo kriticko razmisljanje potpuno nestane, te uopste ne preispituju sami ono sto svaki normalan covek radi u svakodnevnoj situaciji. Primer, da ti neko ponudi zvaku na ulici, da li bi je prihvatio? Naravno da ne bi. Zapitao bi se sta kako zasto. Za religiju to ne vazi, ne postoji nikakvo preispitivanje, vec ze zvaka automatski stavlja iz ruke stranca u usta. Sto je najgore, zvaka ni ne postoji.
Naravno, obzirom da pripadas teistickom sektoru, ne ocekujem da razumes moj pogled na svet. Dovoljno je da prebrojis zrtve ratova koje je religija prouzrokovala tokom zabelezene ljudske istorije, mozda ti brojevi kazu nesto vise od onoga sto ja mogu.

Po tebi adekvatno obrazumevanje podrazumeva automatski da covek odbaci Boga?
Evo ti jos par zatucanih ljudi koje bi takodje strpao u ludaru zajedno sa mnom i ostalim svetom:


Cisto sumnjam da se tvoje obrazovanje moze porediti sa njihovim.

Ocigledno je da u tvom obrazovanju postoje velike rupe i da o istoriji znas samo ono sto si pokupio po internetu.
Budi tako dobar,adekvatno se upoznaj sa istorijskim cinjenicama pa onda komentarisi.
Mozda ti istorija kaze vise od onog sto ja mogu.
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je vec uobrazenje, da su Hriscani neobrazovani.
Stvar je upravo suprotna, da su Hriscani mnogo obrazovaniji od nehriscana, a to govorim iz licnog iskustva u kontaktu sa ljudima, jer Hriscani imaju siri pogled interesovanja, nacitaniji su, uljudni, slobodoumni, itd.
Nevernici imaju suvise uzan diapazon sagledavanja.

Sto se tice u vezi tvog prijateljskog saveta, on je proistekao upravo iz tvog uzanog sagledavanja i neobavestenosti, jer sve gledas kroz zatamljene naocari, jednom recju izmanipulisan si da igras na muziku koju ti drugi servira.
Oslobodi se stega koji te pritiskaju, oslobodi svoj um zatvora u kome se nalazis, i istina o svemu ce ti biti dostupna
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Uopste ne trebas da budes doktor fizike, da znas sta su principi logickog razmisljanja.

Inace, taj poziv na autoritet, ne pali, to je opet logicka greska. I ja tebi mogu da pokazem hiljade naucnika, to opet ne dokazuje istinitost necega.

Naravno da u mom obrazovanju postoje rupe. Ali ja te rupe ne popunjavam bogom, vec tezim ka tome da razumem cinjenice koje su mi prezentovane, i da imam dozu kritike i skepticizma prema SVEMU sto citam.

Btw, ti ovaj video coveka koji ne moze recenicu da sklopi, zelis da predstavis kao autoritet? Hahahahahh


to je sve oooood....o cemu ste poceli da govorite, ali od svega pomalo, zato sto ideja religioznosti je nesto sto covek nasledjuje i sto je u teih sedam osmina koliko vec mozga uopste neznamo cemu sluzi postoji jedan ogroman prostor u vasioni koji, koji je zapravo neispunjen i koji jednu kako da kazem jednu emocionalnu inteligenciju, intuitivnu inteligenciju koja upotpunjuje to taj mali dio recimo racionalnosti koji coveka kao vodi kroz zivot

Znaci sta on predstavlja u svetu nauke, da bi se njegove reci uvazavale kao autoritet na temu o kojoj prica?? Nista. Covek je reziser. A ne naucnik. Ne vidim da je ista naucno ikada dotakao, niti ga interesuje. Obicno normalan covek pita naucnika o nauci, doktora o medicini, ako zeli nesto da zna. Ne pita radnika u rudniku o nuklearnij fuziji.

To je vec uobrazenje, da su Hriscani neobrazovani.

Uopste nisam mislio na tebe, da si ti neobrazovan. Cist primer je da tamo gde su zemlje zaostale u razvoju, imas najveci procenat religioznih ljudi. Upravo to potvrdjuje cinjenicu da neobrazovanje i religija idu ruku pod ruku. Najnaprednije naucno i tehnoloski razvijene zemlje imaju najmanji broj vernika, i to nije slucajnost. Da ne pricam o tome da se gomile ljudi izjasnjavaju kao vernici samo da ne bi bili izopsteni iz drustva, kao pogani, bezboznici, itd... Primere takvih pokusaja diskriminacije na verskoj osnovi mozemo svakodnevno videti na ovom forumu. I onda naravno nekakvu hipokraciju da smo mi ti koji su diskriminatori.

Sto se tice u vezi tvog prijateljskog saveta, on je proistekao upravo iz tvog uzanog sagledavanja i neobavestenosti, jer sve gledas kroz zatamljene naocari, jednom recju izmanipulisan si da igras na muziku koju ti drugi servira.
Oslobodi se stega koji te pritiskaju, oslobodi svoj um zatvora u kome se nalazis, i istina o svemu ce ti biti dostupna

Alo bre covece, zet mi je umro od raka na mozgu, isto je imao halucinacije kao ti i pricao sa nevidljivim ljudima. Stvarno si znaci .... jadan u najmanju ruku da kazem.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sa jedne strane da, ali samo ako govorimo o podrucjima gde je zbog okolnosti sistem obrazovanja ogranicen.
Ali sa druge strane, ako pogledamo najvece svetske religije, recimo Hriscanstvo, Judeizam i Islam, sve one imaju vrlo razvijene obrazovne sisteme, i od najranijeg zivotnog doba proucavanje verskih spisa, nauke, jezika, filozofije, itd..
Religija nikako ne donosi neobrazovanost, vec upravo suprotno, i neogranicava se na zemlje zaostale u razvoju, vec na celo covecanstvo.

Evo samo jedne statistike iz Wikipedije o procentu religiozne populacije u najvecim drzavama sveta:

AMERIKA

Oko 80% Amerikanaca se smatra kršćanima različitih denominacija ali iako broj krščana raste, taj rast je manji od rasta broja stanovnika te je to uzrokovalo padom u polulaciji u odnosu na 1990. kada je oko 90% Amerikanaca pripadalo Krščanstvu. Većina krščana, oko 26% je katolika, posebno na sjevroistoku i srednjem zapadu. Različitim protestantskim denominacijama pripada oko 54% Amerikanaca. U južnim državama većina su baptisti (17.2%) i metodisti (7.2%). Oko 1.4% Amerikanaca pripada židovstvu. Ostalih 18% čine ljudi bez religije, muslimani, hinduisti i budisti.
Amerika spada u visoko religiozne zemlje. Oko 44% Amerikanaca prisustvuje misi jednom tjedno. Ipak postoji razlika među saveznim državama. Tako je religioznost izraženija na jugu i srednjem zapadu nego na sjeveroistoku i zapadnoj obali.

NEMACKA

Немачки устав, Grundgesetz, јамчи слободу вере и вероисповијести, те каже да се нико не сме дискриминисати због вере.
Католичанство је била главна религија у Немачкој до 16. века, кад је реформација драстично променила стање. Мартин Лутер се 1517. супроставио католичкој цркви и основао протестантизам. Данас већина протестаната у Немачкој спада у Немачку евангелистичку цркву.
Око 30% становника су протестанти и око 30% католици, 30% оних који се нису изјаснили као верници.
Преосталих 10% становништва чини 3.3 милиона муслимана, 1.2 милиона православаца, милион осталих хришћана, милион чланова заједница с посебним статусом, милион чланова нових религиозних покрета, милион чланова духовних заједница, 150.000 Јевреја, 150.000 будиста и 100.000 хиндуиста.

FRANCUSKA


Француска је по уставу лаичка држава која поштује све религијске заједнице и не разликује их. Становништво се не пописује по вероисповести, али постоје статистичке индикације.
По подацима из 2006. у Француској 51 % становништва припада римокатоличкој цркви, 31 % су атеисти, око 4 % су муслиманске вероисповести, протестаната има 3 %, јевреја 1%. Преосталих 10 % припада другим религијским заједницама или се не изјашњава.
Анкета из 2007. је на питање „Којој религији сте најближи“ дала следеће резултате: 64 % католицизму, 3 % исламу, 2,1 % протестантизму и 0,6 % јудаизму. 27 % анкетираних су се изјаснили као атеисти.

Itd..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Mozda ti ovo pomogne da shvatis, ovo su statistike iz ovog milenijuma, prosle godine:

KgBWeol.png


npJpo0H.png


e0N5EPI.png


Izvor:
Kod:
http://redcresearch.ie/wp-content/uploads/2012/08/RED-C-press-release-Religion-and-Atheism-25-7-12.pdf
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
zaludne su mnoge teme ovde. ateisti su slepi,jer su tako posađeni taka vrsta semenja. kao i crkveno dogmatsko seme. sotona je majstor manipulacije,kad bik samo okusili njegovu snagu brzo bi se našli na zemlji i drhtali od straha da ne promaše nebo. klizili bi niz svaku jednu reč apostola naročito onu o oprostu greha kroz ime Isusa a ne da filozofiraju kako su pametniji od svetoga Duha koji je sve doneo svu istinu i onu iz mateja 28 ,šta je to rečeno tamo,oko krštenja i kako zbnačenje ima to što je rečeno. ovako samo ostaje jedna gorka istina da su milioni vernika izlagani,a Bog zna šta će biti sa njima na kraju. doista sami Bog.
mnogi ne uviđaju da oni koji ih vode,kako piše,oni ih ZAVODE! najveće tamnice pakla i prevara i sedišta zlih duhova su mnoge crkve na tešku žalost.najveće tamnice.....drže svoje roblje tako čvrsto zaključane i oslepljene da je to strašno,do bola strašno prijatelji moji.
kada vas slušam ovde ,hvata me odavna jeza,za vaše duše. da se bar nekad hoćete preispitati,zamisliti,ja to činim često,zaći u Pismo sa molitvom pitati Gospoda,mislim da bi davno bili bar korak bliže istini.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Sve je ovo lijepo, mrsavkiću, ali ostaje vječno pitanje: šta je to istina? Stvar je u tome, što ljudi od iskona, različito odgovaraju na ovo pitanje, i odgovaraće tako različito i ubuduće, po svoj prilici, dok god budu bitisali na ovom svijetu. Uzmimo za primjer ovaj mikro svijet na našem forumu. Koliko nas ovdje ima, ima, maltene, i toliko istina!
 
Natrag
Top