Da li je moguce uspostaviti dodir i komunikaciju sa duhovnim svetom

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da li postoji duhovna realnost ili svet nevidljiv za ljudsko oko u odnosu na ovaj fizicki koji mozemo opipati i videti fizickim ocima, i da li je sa njim moguce stupiti u direktni kontaktk, odnosno ostvariti komunikaciju sa bicima koji u tom svetu zive?

Ateisticka filozofija uci da nikakav duhovni svet ne postoji osim ovog fizickog koji nas okruzuje, i da prema tome ne postoji nikakva mogucnost da se ostvari bilo kakva komunikacija izmedju nas i bilo kog drugog sveta ili bica koji u njemu zive.
Sva iskustva ove vrste, odnosno dodira sa duhovnim svetom, ateisticka filozofija svrstava u okvire licne covekove subjektivnosti i samoobmane, ili cak ludila, proglasavajuci ih posledicom covekovih psihickih poremecaja.

Problem ateizma je upravo taj sto je to filozofija teoretisanja, bez priznanja licnog iskustva kao vrlo bitnog u otkrivanju istine o nama samima i svetu koji nas okruzuje, sto se moze formulisati u izreci "Koliko para toliko i muzike" sto znaci, koliko je covekov um u mogucnosti da stvori nove moguce teorije i da ih dokaze, toliko je istina istinitija, sve ostalo je stvar buducnosti u kojoj ce se um razviti do te mere da stvori nove progresivnije teorije i da pokusa da ih dokaze.

Iskustvo je sasvim nesto drugo, gde covek iskustveno deozivljava otkrivenje istine ako je trazi od izvora te istine, a to je Bog koji zna i otkriva nam licno sve stvari o sebi i nama, i svetu koji nas okruzuje.
U licnom iskustvu nije potrebno teoretisanje, jer coveku se ovde i sada otkrivaju stvari onakve kakve one jesu.

Sto se tice same prirode ovih iskustava, biblija kao pisano Bozje otkrivenje, govori da osim ovog vidljivog sveta postoji i duhiovni svet nevidljiv za ljudsko oko, a sa kojim je moguce doci u direktni kontakt i komunikaciju sa bicima koji u tom svetu obitavaju.

U celoj duhovnoj realnosti postoje dve vrste bica ili duhovnih sila, a to su - Bog tvorac svega vidljivog i nevidljivog, kao i Bozji andjeli koje je Bog stvorio a svrstani su po odredjenoj hijerarhiji, i postoje pali andjeli ili demoni koji su se u jednom istorijskom trenutku pobunili protiv Bozje vladavine, i zbaceni su sa neba na ovu zemlju gde su nastavili pobunu protiv Boga i njegovog carstva ovde na ovoj zemlji medju ljudima.

Takodje, postoje dva nacina putem kojih covek moze sa ovim bicima stupiti u kontakt, sa Bogom putem vere, i sa demonima putem spiritizma.

Danas postoji parapsihologija kao granicno podrucje nauke, koja podrazumeva pseudoznanost koja istražuje parapsihološke pojave koje se ne mogu protumačiti poznatim psihološkim i fizičkim zakonima, ali njihovo postojanje je realnost i za samu nauku koja nema racionalno objasnjenje sta ih izaziva.
To je područje izvan medicinsko-psihološke stvarnosti koje nije znanstveno provjerljivo, a pripada mu: hiromantija, proricanje, okultizam i spiritizam kao grana okultizma, telepatija, vidovitost, bioenergija, telekineza, levitacija, automatsko pisanje, poltergeist, nlo, ukazanja, i slično.

Ako pogledamo svedocanstva ljudi koji se bave izucavanjem parapsihologije, ili laika koji su imali iskustva sa parapsiholoskim fenomenima, sva ova iskustva podrazumevaju dodir sa odredjenom silom koja deluje van vidljivog spektra, iz takozvane duhovne sfere.

Ovi fenomeni postoje, kao i iskustva ljudi koji su licno doziveli dodir sa onostranim, i takvih svedocanstava je nebrojeno mnogo.

Neka od ovih iskustava koja sam licno doziveo u pocetku mog traganja za istinom, mogu nedvosmisleno posvedociti da postoji duhovni svet sa kojim se moze stupiti u kontakt, bilo da se radi o iskustvima vezanim za kontakt sa okultnim silama ili demonima putem spiritistickih metoda, ili Bogom putem vere.

Ova licna iskustva datiraju od 1989 godine a pratila su moj susret sa neidentifikovanim letecim objektima koji sam doziveo 1989 godine, a koji sam opisao i na ovom forumu pod licnom temom `ISTINA O SUSRETIMA SA VANZEMALJCIMA, gde sam opisao sam susret, kao i poreklo ovih pojava.

Dalje, iskustva koja sam doziveo u kasnijim periodima, a vezana su za kontakt sa duhovima, odnosno demonskim bicima, koja sam ostvarivao na razlicite nacine, u pocetku vrlo jednostavnim metodama, knjiga koja visi o koncu i kljucu, casom i ispisanim slovima na tabli, pa do sve slozenijih, kao sto su elektonsko pisanje, putem vizuelizacije i izmenjenih stanja svesti, ili licnih fizickih kontakata, i direktnom komunikacijom sa demonskim bicima.

Nemam obicaj da primenjujem ovaj vid dokazivanja, ali u skladu sa naslovom teme, opisao bih samo jedan od takvih licnih kontakata koji sam ostvario sa jednim palim andjelom, kao i sadrzaj nase diskusije koju smo vodili u tom trenutku, imajuci u vidu ogranicenost znanja o duhovnim stvarima koje sam ja u tom trenutku posedovao.

Inace kontakt je zapoceo tako sto je sila koja mi se pokazala izvela neke natprirodne manifestacije, na sta je moja prva reakcija bilo pitanje "Ko si ti" a odgovor je glasio "djavo"
Tada je usledilo niz pitanjasa moje i odgovora sa njegove strane koje cu opisati:

PITANJE: ako si djavo koje su bile tvoje pobude da odes od Boga, i zasto si to ucinio?
ODGOVOR: isteran sam macem jer sam zeleo da postanem Bog

PITANJE: da li bi se pokajao i vratio na Bozju stranu?
ODGOVOR: za mene nema pokajanja, ja sam vecno proklet.

PITANJE: dobro, kada bi imao tu mogucnost da li bi se vratio na Bozju stranu?
ODGOVOR: da, poznajes Jovan 3. 16.

PITANJE: da li si ponekad ogorcen na svog gospodara Sotonu sto je tebe licno i druge andjele povukao sa neba u otvorenu pobunu protiv Boga?
ODGOVOR: da.

PITANJE: zasto varate covecanstvo lazima i prevarama?
ODGOVOR: laz je ponekad korisna

PITANJE: sta bih po tebi ja trebao da uradim u pogledu svog duhovnog stanja?
ODGOVOR: pokaj se...ljudi se kaju a onda opet grese.

PITANJE: sta je tvoj zadatak na zemlji?
ODGOVOR: da te cuvam.

PITANJE: od koga?
ODGOVOR: od Boga.

PITANJE: gde je Luciferovo prebivaliste na zemlji?
ODGOVOR: bolje da ti ne kazem.

PITANJE: sta mislis o ljubavi?
ODGOVOR: ljubav je seks.

PITANJE: sta mislis o Agape Bozjoj ljubavi?
ODGOVOR: Agape je Bozja ljubav, a ja je nemam.

PITANJE: da li ponekad upucujes molitve Bogu?
ODGOVOR: da Sotoni, on super drug, lepo se osecam u njegovom drudstvu i imam velike privilegije kod njega.

PITANJE: u kom smislu?
ODGOVOR: poklanja mi posebnu paznju, jer si ti odabran.

PITANJE: da li se molis Bogu koji te je stvoruio?
ODGOVOR: ne, Bog je nemilostiv prema nama palim Andjelima

PITANJE: da li je milostiv prema ljudima?
ODGOVOR: da, milost je namenjena ljudima

PITANJE: sta je po tebi smisao zivota?
ODGOVOR: smisao zivota je u seksu

PITANJE: da li znas sta je smisao mog zivota?
ODGOVOR: stojis na sirokom putu, a pogled ti je uperen na usku stazu, tvoja je odluka...

PAUZA...

ODGOVOR: Dragane...predaj se meni u sluzbu, kada ja osnujem svoje carstvo na zemlji dobices sve sto pozelis...

Posle ovog kontakta bio sam ophrven nekom vrstom sete, odnosno iskreno mi je bilo zao ovog Bica koje je na trenutak mozda potaknuto savescu bilo iskreno i otvoreno prema jednom obicnom coveku, i u komunikaciji sa njim izrazilo realnost onakvu kakva ona jeste, da se ustvari nalazi izmedju dva sveta, svesno svoje izgubljenosti, a opet puno oholosti i teznje da sto vise ljudi upropasti i odvede od Boga, kao sto je i on sam. Na neki nacin saosecao sam sa njim...
Jedan Duhovni pisac kaze da ce sam Bog kroz citavu vecnost zaliti za svojim izgubljenim sinom, odnosno Luciferom koji se odmetnuo od njega i postao sotona demon njegov neprijatelj..

U sledecem prizivanju koje je usledilo odmah nakon ovog, osetio sam kao veliko duvanje vetra i velike hladnoce koja je ispunila prostoriju u kojoj sam se nalazio, a na moje pitanje "Ko si ti" reci koje su mi upucene su bile sledece "Lucifer, sada cu da ti se ukazem na zidu..brisi"

Ovakve i slicne kontakte sa duhovnim svetom putem spiritizma ne treba ni u kom slucaju ostvarivati, jer je to vrlo opasno, i pogubno deluje na ceo mentalni psihofizicki sklop covekove licnosti.

Neka od iskustava koja sam kasnije dozivljavao u trenutcima mog upoznavanja sa istinom, su takodje neverovatna, gde mi se Bog licno otkrivao, govorio mi, isceljivao od bolesti, i ispunjavao duhom ljubavi, radosti i mira.

Sve ovo opisano govori meni licno, ali i ljudima koji znaju da prepoznaju prirodu ovih iskustava ili su ih licno doziveli, da postoji duhovna realnost koja je isto tako realna kao i vidljivi svet, i da je sa tim svetom moguce doci u dodir i licnu zajednicu u odnosu Bog - covek.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
dragi moj kolega
vezu s višim duhovnim svijetom, s Bogom i Kristom je moguče upostaviti
ali je uvjet jedan veliki
a to je da se poštuje Božji Zakon 10.zapovijedi
ne samo na rijećima, nego i rijećima i djelom
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
I ti zelis da te ljudi smatraju normalnim, dok u potaji pricas sa djavolima?
Nisam siguran da li da te ismevam, ili da placem nad sudbinom odraslog coveka, koji dozivljava ovakve psihoze i epizode. Mislim da cu ipak da sednem i stavim prst na celo, da li ovako nesto uopste treba ismevati, ne deluje mi ljudski.

Opet, na drugoj strani, nisam siguran da li nas sve redom *a*ebavas i trolujes.
Pre bih ti poverovao i naseo za vanzemaljce i NLO, nego za djavole.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve sto sam napisao je istinito.

Na jednom drugom forumu gde sam takodje opisao ova iskustva, u diskusiji sa jednim covekom koji je slicna iskustva i sam doziveo, on je prokomentariso da su ova iskustva koja sam opisao istinita, i da su se mnogi ljudi okrenuli fizickom aspektu zivota, da ne shvataju da iza ove vidljive zavese deluju sile nepojmljive ljudskom razumu.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
I ti zelis da te ljudi smatraju normalnim, dok u potaji pricas sa djavolima?
Nisam siguran da li da te ismevam, ili da placem nad sudbinom odraslog coveka, koji dozivljava ovakve psihoze i epizode. Mislim da cu ipak da sednem i stavim prst na celo, da li ovako nesto uopste treba ismevati, ne deluje mi ljudski.

Opet, na drugoj strani, nisam siguran da li nas sve redom *a*ebavas i trolujes.
Pre bih ti poverovao i naseo za vanzemaljce i NLO, nego za djavole.

Ja se lomim da li mu zaista treba pomoc, sa druge strane mozda sam malo naivan pa ne vidim nesto sto mudriji i iskusniji od mene vide bolje odnosno da je sve jeftina manipulacija.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Licna komunikacija dva bica u kojoj se coveku prenose informacije koje do tada nije znao, ne podlezu naucnoj proveri, jer kao dokaz da su dva coveka razgovarala na ulici kao razumna bica ne treba primeniti naucni eksperiment, to su stvari koje se jednostavno dese i predstavljaju cinjenicnu realnos.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Dva coveka kada pricaqju na ulici ok, ali kada neko prica sam sa sobom, ili kada cuje glasove treba da se dijagnostikuje pa da mu se pomogne. Ili nesto nije u redu sa takvom osobom ili laze.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tvoji stavovi su posledica nepoznavanja parapsihologije i parapsiholoskih fenomena, koji su realnost savremenog sveta.
Sve sto se desava u tom domenu je proizvod natprirodnih sila koje postoje i deluju u covekovom bliskom okruzenju ili kroz njega i u njemu.

Ovo nije podsticaj da time pocnes da se bavis, jer covek ne mora da upozna zlo da bi potom upoznao dobro.
Svi parapsiholoski fenomeni imaju jedan cilj, da coveka odvedu u mracni svet okultizma i naprirodnih sila koje kroz njega deluju a koje pogubno uticu na coveka.

Svako duhovno iskustvo ima svoju svrhu u svojstvu dobra ili zla koje covek moze primiti, u zavisnosti da li se dozivljava sa Bogom kroz veru ili sa okultnim silama putem spiritizma.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Obzirom da ti 'fenomeni' mogu da se repliciraju u laboratoriji, i samo su delo mozga, predlazem ti da posetis lekara za svaki slucaj, da se ne desi da ti te centre nesto nadrazuje, sto ne bi trebalo da bude tamo. Ne salim se.
 
Natrag
Top