Da li je isus mesija

Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
JA SAM OD VISIJEH, VI STE OD NIZIJEH,
Ko se uzvisi ponizice se, ko se unizi povisit ce se.
Iako rijeci koje sii naveo imaju opravdanje kada ih Isus kaze hramskim svecenicima.

I od Isusa Hrista, koji je Svedok verni, i PRVENAC IZ MRTVIJEH,
Upravo ti pokazuejm da ljudi u zanosu nisu pouzdani.
Njima je vazno da nesto kazu, da zapanje prisutne ili privuku paznju na sebe, kao i ovaj koga citiras.

Ja ce te podsjetiti, iz mrtvijeh se vratio onaj djecak koga je Bog ozivio nakon molitve Ilijine. To je jos u SZ, davno prije pomena o Isusu.
Ako ne vjerujes u SZ, onda ces vidjeti da je Bog vratio Lazara na Isusovu molbu(Da bi se nejvjernici uvjerili da je Bog Mocan i da Isus nije bog).
Po bibliji prije Isusovog pomena uznesen je Henok, nakon nagovjestaja o Isusu uznesen je Ilija, i po Kur'anu uznesen je Isus, kao posljednji.
Znasenjake ces cuti kako je uznesena Marija, Bendikt, Pavle itd.... Mozda i jesu, ali o tome nema pouzdanih podataka u Bozjim rijecima. Samo u onima sto su pod duhom i duhovnim vodjstvom.
JA SAM ALFA I OMEGA, POCETAK I SVRSETAK, GOVORI GOSPOD, KOJI JESTE, I KOJI BESE, I KOJI CE DOCI, SVEDRZITELJ.
Vrlo dobro! Drzao je i Isusa, psoao ga ljudima za dobro ljudima. Bog Koji Jeste, da! Isus nije Bog! Isus je Mesija i Pomazanik.

A prica Jovanova o tome sta se njemu cinjase i ko je ko u tom cijelom prividjenju moze mu se zaista oprostiti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Svjetlo istine je svuda oko nas, primi ga ko hoce i zivi po toj svjetlosti ako hoce, osim onih koje je Bog opravdano kaznio pa ne cuju i ne vide.

Bog moze spasiti koga hoce, ali ljudima je dao izbor i toliko slobodne volje da se mogu slobodno opredijeliti. Ljudi ne dozvoljavaju slobodui opredjeljivanja, i cesto velike grupa u medjusobnom protisku jer vise slusaju "zov grupe" nego Boga, postaju otpadnici. Pojedinac je duzan da se odupre i okrene samo Bogu ako hoce spas.


U pravu si, Muhammed a.s. nije za sebe nikada rekao da je ista drugo osim ibican covjek, Poslanik i Bozji Rob. Zato je nazvan Duhom istine. Muhammed a.s. je potvrdio da je Isus Mesija i Pomazanik.


Odlicno! To se odnosi na one kojima ce Isus u Onaj dan reci: Odlazite zlotvori, nikada vas nisam pozavao!
Muslimani nista ne cine u Isusovo ime, samo u Bozje Ime.
Da li je Isus ikada pomenuo hriscane? Da li je Isus bio hriscanin (pokusaj se skoncentrisati prije nego odogovoris da ne pogrijesis).


I ja kazem: neka je proklet!
Mozemo li sada nesto zakljuciti iskreno, istinito?
Jvandjelje je samo jedno, i rijec je Bozja. Da? Da.
Odakle cetiri u Bibliji, a vidjesmo da se razlikuju?
Mislis li da je Isusu saputao djavo jer Isus pricao o Starom zavjetu? Jer je ispravljao hramska tumacenja zalutalih?
Nije, naravno! Ko bi se usudio i pomisliti.
Muhammed a.s. nije donio novo Jevandjelje nego Kur'an. I objavio ono sto je Isus najavio da ce objaviti Duh istine, shvacas?


Ja mislim da neke ljudi koji su moguce takodje poslanici Bozji, nepravedno postavljas u taj nivo, a najvecu gresku sto pripsujes Muhammedu a.s. da je zaveden!
Da ponovim: svaka sura(poglavlje) u Kur'anu pocinje sa: U Ime Boga Milostivog Samilosnog!
Ako bi Bog Jedini dozvolio Muhammedu a.s. da prezivi (lazni da se ubije!) i da se u takav tekst ubacuju lazi, onda bi se covjek zaista trebao upitati kakav je to bog, ma zvao ga Isusom samim ili bilo kako drugacije?

Nisi procitao Konfucija, Sokrata, nisi shvatio Budino ucenje, Zaratustru....... zelis li ih procitati pa da komentarisemo?
Ali ih prvo procitaj, inace ces ostati u zabludi.


Moze vaskrsnuti na Sudnjem danu, pa sta? Imam osjecaj da se vise bavis apostolskim pricama nego svojom licnom vjerom u Boga.
Isprazno je to.



Bog ga je uzeo sebi. Nije umro. Nije ni vaskrasao (kako ce kad nije umro?). Muslimani vjeruju bez ikakvih sumnji i tacno znaju Ko je Bog, ko je Isus.


Ja te pozivam, napisi obadva onako kako su napisana u Bibliji, pocinjuci jedno sprijeda, drugo straga (da se uopste mogu uporediti!, da budu paralelna i jednako orijentisana) i vidjces da se razlikuju u 17 koljena! I jos vise imena predaka!
I shvatices da Isus nije iz Davidove loze!

Ko ih je vodio gdje mozda bi najbolje odgovorio car Konstantin da je ziv.


Jevandjelje po Mateju:

Pleme Isusa Hrista, sina Davida Avramovog sina.
1:2 AVRAMA rodi Isaka. A Isak rodi Jakova. A Jakov rodi Judu i braću njegovu.
1:3 A Juda rodi Faresa i Zaru s Tamarom. A Fares rodi Esroma. A Esrom rodi Arama.
1:4 A Aram rodi Aminadava. A Aminadav rodi Naasona. A Naason rodi Salmona.
1:5 A Salmon rodi Vooza s Rahavom. A Vooz rodi Ovida s Rutom. A Ovid rodi Jeseja.
1:6 A Jesej rodi DAVIDA cara. A David car rodi SOLOMUNA s Urijinicom.
1:7 A Solomun rodi Rovoama. A Rovoam rodi Aviju. A Avija rodi Asu.
1:8 A Asa rodi Josafata. A Josafat rodi Jorama. A Joram rodi Oziju.
1:9 A Ozija rodi Joatama. A Joatam rodi Ahaza. A Ahaz rodi Ezekiju.
1:10 A Ezekija rodi Manasiju, a Manasija rodi Amona. A Amon rodi JOSIJU.
1:11 A Josija rodi JEHONIJU i braću njegovu, u seobi vavilonskoj.
1:12 A po seobi vavilonskoj, Jehonija rodi Salatiila. A Salatiilo rodi Zorovavela.
1:13 A Zorovavel rodi Aviuda. A Aviud rodi Elijakima. A Elijakim rodi Azora.
1:14 A Azor rodi Sadoka. A Sadok rodi Ahima. A Ahim rodi Eliuda.
1:15 A Eliud rodi Eleazara, a Eleazar rodi Matana. A Matan rodi Jakova.
1:16 A Jakov rodi JOSIFA, muza Marije, koja rodi ISUSA prozvanog Hrista.
1:17 Svega dakle kolena od Avrama do Davida, kolena četrnaest, a od Davida do seobe vavilonske, kolena četrnaest, a od seobe vavilonske do Hrista, kolena četrnaest.


Jevandjelje po Luci:

3:23 I taj Isus imaše oko trideset godina kad poče; i beše, kao što se mišljaše, sin JOSIFA sina Ilijinog,
3:24 Sina Matatovog, sina Levijevog, sina Melhijinog, sina Jenejevog, sina Josifovog,
3:25 Sina Matatijinog, sina Amosovog, sina Naumovog, sina Eslijinog, sina Nangejevog,
3:26 Sina Maatovog, sina Matatijinog, sina Semejinog, sina Josifovog, sina Judinog,
3:27 Sina Joaninog, sina Risinog, sina Zorovaveljevog, sina Salatiilovog, sina Nirijinog,
3:28 Sina Melhijinog, sina Adijinog, sina Kosamovog, sina Irovog,
3:29 Sina JOSIJINOG, sina Elijezerovog, sina Jorimovog, sina Matatovog, sina Levijevog
3:30 Sina Simeunovog, sina Judinog, sina Josifovog , sina Jonanovog, sina Elijakimovog,
3:31 Sina Melejinog, sina Mainanovog, sina Matatinog, sina Natanovog, sina DAVIDOVOG,
3:32 Sina Jesejevog, sina Ovidovog, sina Voozovog, sina Salmonovog, sina Naasonovog,
3:33 Sina Aminadavovog, sina Aramovog, sina Esromovog, sina Faresovog, sina Judinog,
3:34 Sina Jakovljevog, sina Isakovog, sina AVRAMOVOG, sina Tarinog, sina Nahorovog,
3:35 Sina Seruhovog, sina Ragavovog, sina Falekovog, sina Everovog, sina Salinog,
3:36 Sina Kainanovog, sina Arfaksadovog, sina Simovog, sina Nojevog, sina Lamehovog,
3:37 Sina Matusalovog, sina Enohovog, sina Jaredovog, sina Maleleilovog, sina Kainanovog,
3:38 Sina Enosovog, sina Sitovog, sina ADAMOVOG, SINA BOZJEG.

Iz ovih rodoslova se moze videti da Matej pocinje svoj rodoslov od Avrama, i ide do Davida, i nastavlja sa Davidovim sinom Solomunom, pa do seobe Vavilonske, odnosno Josije i njegovog sina Jehonije, do Josifa muza Marije, odnosno Isusa.

Za razliku od Mateja, Luka pocinje svoj rodoslov obrnutim redosledom, odnosno sa Josifom, muzem Marije Isusove majke, i ide do Davida, ali kao sto mozemo videti, pre Davida pominje Natana, jednog od njegovih sinova, umesto Solomuna ( David je imao devet sinova ), i nastavlja sa seobom Vavilonskom, ali u tom slucaju pominje samo Josiju, i dalje sa Avramom, i zavrsa sa Adamom, praocem ljudskog roda, i sinom Bozjim koji je pocetak svega.

Struktura ovih rodoslova je takva, da Matej spominje da je od Avrama do davida proslo 14 kolena, a od Davida do seobe Vavilonske, odnosno do Josije i njegovog sina Jehonije takodje 14 kolena, i od seobe Vavilonske do Hrista isto tako 14 kolena.

Ako pogledamo Lukin rodoslov, i racunamo od Avrama do Davida, videcemo da je proslo 14 kolena ( identicno Mateju ), a od Davida do seobe Vavilonske takodje 14 kolena.

Takodje, ako pogledamo Lukin rodoslov, mozemo videti da se on zavsava sa Adamom, odnosno sa sinom Bozjim.
Sigurno je, da je Luka hteo ovim rodoslovom da ukaze na Isusovo dvostruko poreklo, odnosno da on ima zemaljsko poreklo, odnosno lozu u Josifu, Davidu, i Avramu, ali da on ima i nebesko poreklo, pominjuci na kraju svog rodoslova Sina Bozjeg, odnosno Isusa samog kao prvog i poslednjeg.

Matej za razliku od Luke u svom rodoslovu ukazuje na zemaljsko poreklo Isusa Hrista, pominjuci u svom rodoslovu Avrama, Davida, Seobu vavilonsku, I Josifa, odnosno Isusa.

Sto se tice ostalog, ti kazes sledece: ``U pravu si, Muhammed a.s. nije za sebe nikada rekao da je ista drugo osim ibican covjek, Poslanik i Bozji Rob. Zato je nazvan Duhom istine. Muhammed a.s. je potvrdio da je Isus Mesija i Pomazanik.

Ovo je Hula na Boga, nazvati nekog coveka Duhom istine.
Bog je po svom obecanju poslao ucenicima Svetog Duha na dan pedesetnice, i Duh Sveti danas ima ulogu naseg utesitelja, i pomocnika, nijedan covek nije dostojan da preuzme ulogu koju ima samo Duh Sveti koji je u jevandjeljima nazvan Duh istine.

``I DUH JE STO SVEDOCI, JER JE DUH ISTINA..

Vec sam ti citirao tekstove iz dela Apostolskih, gde su Apostoli sve cinili u ime Isusovo.

Ako covek ne veruje da je Isus umro za njegove grehe, on je izgubljen ``JER STA CE COVEK DATI U OTKUP ZA DUSU SVOJU...

KO CE VAS OPRAVDATI, HRISOS ISUS KOJI UMRE, I JOS I VASKRSE, I POSREDUJE ZA NAS...

Svi Apostoli su pisali i govorili pod nadahnucem, i vodstvom Svetog Duha, pa i Apostol Pavle kome se sa,m Bog objavio, i pozvao ga u sluzbu Apostola da objavljuje veru u Isusa medju neznaboscima.
Kuran je sasvim nesto razlicito, to nije Bozja objava, jer je u suprotnosti sa jasnim otkrivenjima Bozje reci biblije.
Neka ti Gospod pomogne da to razumes i prihvatis celim srcem, i upoznas Isusa kao svog licnog spasitelja, jer samo kroz Isusa covek moze biti prihvacen od Boga, i uci u njegovo vecno carstvo slave prilikom Isusovog slavnog dolaska..

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Prvobitno napisao harrybonnot:Ja ce te podsjetiti, iz mrtvijeh se vratio onaj djecak koga je Bog ozivio nakon molitve Ilijine. To je jos u SZ, davno prije pomena o Isusu.
Ako ne vjerujes u SZ, onda ces vidjeti da je Bog vratio Lazara na Isusovu molbu(Da bi se nejvjernici uvjerili da je Bog Mocan i da Isus nije bog).
Po bibliji prije Isusovog pomena uznesen je Henok, nakon nagovjestaja o Isusu uznesen je Ilija, i po Kur'anu uznesen je Isus, kao posljednji.

Pa dobro harrybonnot primećuješ li ti neku razliku između Isusa i dečaka koga je oživeo Ilija. Razlika je drastična jer taj dečak je opet mrtav a Isus to jest osoba (duh) koji je bio Isus nije mrtav živ je u svu večnost. A Bog nije Bog mrtvih nego živih taj dečak je još uvek mrtav slažeš li se s tim. Enoh je posebna priča i pitanje je da li je bio baš običan čovek ili neko sličan Melhisedeku. Lazar je bio mrtav i oživeo je pre Isusa iz mrtvih ali opet je mrtav a Isus je živ kao duhovna osoba to je razlika i to drastična. Podseti se ovih reči : Niko se ne uznese na nebo osim onoga koji siđe sa neba i to važi za sve do Isusa pa razmisli da li su to bili baš obični ljudi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
OK Laodikeja, rodoslvolja su razlicita. Nisam znao da postoji i nebesko rodoslovlje:opaaa:
Nartavno da je to sala, kakvo nebesko?

Po meni su obadva rodoslovlja nistavna ne samo sto su razlicita, kada se odnose na Isusa, jer Isus je rodjen bez muskog sjemena Bozjom Voljom, a ne svojom voljom.
Takodje jasan dokaz da se apostoli nisu drzali sasvim Istine, da su intervenisali u onome sto su prenosili kao sto navijaci nekog tima pretjeruju.
Isus ne moze biti Bog, jer Bog se ne radja niti se uvlaci zenama kroz odgovarajuce organe u druge organe i ne radja se iz odredjenih organa kroz odgovarajuce organe, ne moze biti ni Duh Bozji jer je Duh odvajkada do zauvijek, i jer je Duh Sveti(Bozji) Bog, Njegovo Svojstvo.
Isus je sin covjecji, sin Marijin, obecani Mesija koji je ispunio sve sto je Bog stavio pred njega. Bog je Milostiv i zamijenio je Isusovo mucenje i smrt Prividjenjem, sto ljudi nisu mogli nikada primjetiti da Bog nije izvijestio o tom - Bog Svemoguci se odazvao njegovoj molitvi. Svemoguci Bog Se objavio kao Allah.
To je moja vjera, i mogu se zakleti sobom i svim sto imam od zivog i nezivog da je Allah Samo Jedan i da je Kur'an Istina.
Ako smatrate da ste vi u pravu, zakunite se kao i ja.

Samo da napomenem jos jednom: ja nisam religiozan ja govorim samo moju vjeru, ja ne pripadam ni jednoj religiji niti ijednoj ljudskoj frakciji.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Pa dobro harrybonnot primećuješ li ti neku razliku između Isusa i dečaka koga je oživeo Ilija. Razlika je drastična jer taj dečak je opet mrtav a Isus to jest osoba (duh) koji je bio Isus nije mrtav živ je u svu večnost.
Razlika je upravo drasticna!
Ali postoji jos supljih prica, kao sto je: niko se nije iz mrtvih vratio!
Ljudi skolni svadjama ce poceti da objasnjavaju da se nije vratio nego da je vracen, sto je istina, ali znamo na sta mislimo: Bog ga je vratio, to nikome drugom i nije bilo moguce, na molbu Ilijinu!
Takodje je Bog vratio Lazara na molbi Isusovu, da se nevjernici osvjedoce u Moc Onoga Kome pripada Sve. Pa i zivot i smrt.

Isusa je Bog uzeo sebi, Isus nije ni umro da bi mogli pricati o vaskrsnucu. Kao Henok i Ilija.
Podseti se ovih reči : Niko se ne uznese na nebo osim onoga koji siđe sa neba i to važi za sve do Isusa pa razmisli da li su to bili baš obični ljudi.
Bili su Bozji poslanici koji su cvrsto vjerovali i svjedocili vjeru u Jedinoga Boga Kome Sve pripada.

Nekada pomislim kako ljudi izvijaju i izvitoperuju Rijeci poslanicke pravdajuci da je na njima duh i da ih je Isus spasao pa je dovoljno da vjeruju da je Isus bog (odlazite zlotvori! - reci ce Isus - nikada vas nisam poznavao), zar je Bog uzalud slao poslanike, zar su uzalud ti poslanici bili izlozeni ponizavanjima od strane svjetine, zar su uzlaud ponavljali Ko je Bog?
Nekima jeste uzalud, jer su izabrali sami da njima bude uzalud.
Ja sam zahvalan Bogu na Njegovim Uputama i zahvalan sam Mu sto je poslao poslanike medju kojima i Isusa i Muhammeda a.s.

Bog ih najbolje poznaje.

Allah kaze: svakoga poslanika su ponizavali i vrijedjali.

Isus nije izuzetak, Muhammed a.s. nije izuzetak. Vidite i sami.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Prvobitno napisao Harribonnot:Ali postoji jos supljih prica, kao sto je: niko se nije iz mrtvih vratio!

Navedi stih iz biblije gde se kaže da se niko iz mrtvih nije vratio. Koliko mi je poznato ima slučajeva da se ljudi vrate iz mrtvih i dan danas poznato kao klinička smrt.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Navedi stih iz biblije gde se kaže da se niko iz mrtvih nije vratio. Koliko mi je poznato ima slučajeva da se ljudi vrate iz mrtvih i dan danas poznato kao klinička smrt.

Ocito nisi shvatio .... tja.
Napisao sam da je suplja prica ako se Biblija uzme kao prilicito relevantna knjiga da se niko nije vratio iz mrtvih.

U Bibliji je djecaka ozivio Bog na mobu Ilijinu, i Lazar koga je ozivio Bog na molbu Isusovu.

Ivjerovatno su zaista vraceni iz mrtvih, a ne iz klinicke smrti.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Hari
,,Ali ljudi su ljudi, svi su iskupljeni kroz Hrista, pa i kada ubijaju jedni druge?,,

Ako misliš da to nije istina čitaj Luka 4. glavu pa vidi šta Isus govori da li o sebi ili Muhamedu.

Što se tiče jevanđelja već rekoh da je to radosna vest da se otpustaju gresi (čitaj gore u 4. glavi Luke) a da bi se greh oprostio potrebna je žrtva odnosno oduzeti život jer je plata za greh SMRT pa da nebi ti ostao u večnoj smrti Bog dada svoga sina ili ako ti je lakše Bog se javi u telu jer je to telo od Boga začeto.
Može stotinu osoba da piše o jevanđelju i to ne znači da ima 100 jevanđelja već 100 opisa ISTOG JEDNOG jevanđelja a već rekoh da to nije neka knjiga uredbi već milost kroz ugotovljeno telo da imamo život kroz smrt BEZGREŠNOG od Boga začetog i služba mu je Mesije i to SAMO JEDNOM a kad je Marija već rodila Mesiju onda je on to tad učinio iunače Marija nije rodila Mesiju i vera vam je pogrešna kao i hrišćanima ili je Isus ipak bio žrtveno jagnje ili Posebno pomazani a zove se služba MESIJE.

Ako neko NEGIRA da je Isus razapet i umro onda gazi pola starog zaveta...STRAŠNO, a ako kae da Isus nije umro onda Mesija nije stigao i pogrešna vam je vera. Ako kaže da Isus nije umro i vaskrsao onda NEMA JEVANĐELJA!!!
Jer je baš to poruka jevanđelja.
Ako neko uzči da ćemo se svojim dobrim delima spasiti kroz zaslugu onda odbacuje potrebu Mesije i Isus je tu suvišan jer oni i bez Njegove službe i žrtve sebi zaradiše otkup i tako se nosi DRUGO JEVANĐELJE.

Kad bi razumeo smisao žrtvi i kad bi razumeo da NIKO ne može sebe iskupiti jer je Bog rekao da je za greh plata SMRT šta ćeš učiniti da razvališ vrata smrtna kad si prah i smrt te drži u njemu???
NEMA ništa Hari,ništa nemožeš ali zato Bog može i obeća i učini ali javi se neki čika iz manastira Rimskog da pouči Muhameda novoj veri jer Gavra nije imao drugog posla pa učini beliki politički potez jer koga ne možeš silom pokoriti daj mu veru da umesto tebe ratuje a na kraju kad oslabi onda ga dotuci jer je bio naivan....
I kad se otrezni videće da je ratovao za Rimski krst odnosno Tamuzov znak ali biće kasno i sad je već za mnoge što pomreše u svojim gresima bez OTKUPA jer nemaju žrtvu da namire smrt pa sami ostaju iako im je lukavo dato sve na oko dobro i odevanje i klanjanje i jednog Boga samo im izbacio mogućnost večnog života kroz Mesiju i zato kažu JESTE MESIJA ali nije umro....nikad čudnije izjave nisam čuo...kao kad bih rekli da sam ja hirurg a ja skalpel bar onaj hiruški nikad ni u ruke nisam uzeo, pa ako me već zovu hirurgom onda treba da znaju i zašto sam hirurg (Mesija, to primeni na Isusa).

Možeš 10 klanjanja činiti dnevno i sve imanje sirotima podeliti i ljubiti sve ljude opet ideš u smrt i prvu i posle suda drugu jer nemaš čime
platiti cenu SMRTI da bi živeo a samo bezgrešno je čisto i može iz nečista izvaditi čisto a Mesija je čist.

Hari imam za tebe prijatno iznenađenje jer ću potvrditi Pismom da Isus nije potomak Davidov već da je neko MNOGO veći od Davidovih potomaka već se samo RODIO (sin nam se dade) u Davidovoj lozi. Ako bi se (ponavljam )u tvojoj lozi rodio od Boga najavljeni prorok on nije tvoja krv već je tu stigaood Boga jer se kroz neku porodicu morao javiti-roditi.
Zamisli Hari Isus pita šta ljudi misle ko je i oni kažu kao ljudi da je prorok iz Davidovog kolena i SL. a On negira i pita kako onda David NJEGA naziva GOSPODOM da li mu je to potomak ili neko mnogo veći?

Pozdrav Hari i nemoj biti Bogoborac jer Bog i na tebe čeka ba te očisti u krvi Isusovoj kroz veru u Isusa kao jagnje.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Hari još bih te podsetio da DUH tela ni kostiju NEMA kaže ISUS (da li mu veruješ ...veruješ li Isusu ili samo ponekad..?)
Praznik Duhova je jedan od sedam koje je Bog dao Jevrejskom narodu i nijednom drugom (zašto nije Arapima?)i tamo imaš obećanje da će na taj praznik doći obećani Sveti Duh i to je i ISUS rekao učenicima (veruješ li Isusu?)i siđe na njih oganj i govorahu jezicima svih naroda (oko 20) po navodima i činiše ČUDA čijom silom Hari?
Ako je Muhamed duh isatine onda Isus nie govorio istinu jer je rekao da je ON ,,ivot, put i ISTINA,, (veruješ li stvarno Isusu?)
Muhamed nije ni Sveti Duh jer nebi imao telo ni kosti ...da li ih je imao Muhamed?
Ako jeste onda on nije Duh istine već čovek kao i svi smrtnici koji se raspao i čeka na Isusa da mu podari život ako je verovao da je Isus umro i vaskrsao a ako nije onda je to tužan kraj jer ga prevari pričinjenje Gavrino pa kud Gavra neće u život tud zatvori vrata i mnogima.
Da li su ti poznate tajne (znam i tvrdim da nisu) između Ajatolaha i Papa?
Da li znaš ko kopa ispod džamije u Jerusalemu i kojom namerom?
Ko zavađa narode da bi vladao njima?
Ko ima sav novac sveta i vlast nad svim crkvama koje se finansiraju iz tih izvora i u ekumeni su?
Ko će dati uniforme i pozvati u rat sve Muslimane protiv SVETIH?
Ko će iste Muslimane posle varkom kasapiti kad oslabe u sukobu sa braćom po Avraamu?

Pozdrav Hari...da ne pitam više jer je bespotrebno a odgovore nemaš inače bi verovao drugačije.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
OK Laodikeja, rodoslvolja su razlicita. Nisam znao da postoji i nebesko rodoslovlje:opaaa:
Nartavno da je to sala, kakvo nebesko?

Po meni su obadva rodoslovlja nistavna ne samo sto su razlicita, kada se odnose na Isusa, jer Isus je rodjen bez muskog sjemena Bozjom Voljom, a ne svojom voljom.
Takodje jasan dokaz da se apostoli nisu drzali sasvim Istine, da su intervenisali u onome sto su prenosili kao sto navijaci nekog tima pretjeruju.
Isus ne moze biti Bog, jer Bog se ne radja niti se uvlaci zenama kroz odgovarajuce organe u druge organe i ne radja se iz odredjenih organa kroz odgovarajuce organe, ne moze biti ni Duh Bozji jer je Duh odvajkada do zauvijek, i jer je Duh Sveti(Bozji) Bog, Njegovo Svojstvo.
Isus je sin covjecji, sin Marijin, obecani Mesija koji je ispunio sve sto je Bog stavio pred njega. Bog je Milostiv i zamijenio je Isusovo mucenje i smrt Prividjenjem, sto ljudi nisu mogli nikada primjetiti da Bog nije izvijestio o tom - Bog Svemoguci se odazvao njegovoj molitvi. Svemoguci Bog Se objavio kao Allah.
To je moja vjera, i mogu se zakleti sobom i svim sto imam od zivog i nezivog da je Allah Samo Jedan i da je Kur'an Istina.
Ako smatrate da ste vi u pravu, zakunite se kao i ja.

Samo da napomenem jos jednom: ja nisam religiozan ja govorim samo moju vjeru, ja ne pripadam ni jednoj religiji niti ijednoj ljudskoj frakciji.


Kao prvo, nisam pomenuo nebesko rodoslovlje, vec da Matej za razliku od Luke u svom rodoslovu ukazuje na zemaljsko poreklo Isusa Hrista, dok Luka ukazuje na dva, zemaljsko i nebesko poreklo, drugim recima, Isus je covek rodjen od zene, ali je ujedno i Bozansko bice posto se spustio sa neba, i utelovio u telu Marije, biblija to naziva `TAJNOM UTELOVLJENJA, BOG SE JAVI U TELU, OPRAVDA SE U DUHU, POKAZA SE ANDJELIMA. PROPOVEDI SE NEZNABOSCIMA, UZNESE SE U SLAVI...

Kao sto sam vec napomenuo, Apostoli su pisali pod nadahnucem, i to potvrdjuje rec Bozja kada kaze: ``SVE JE PISMO OD BOGA DANO, I KORISNO ZA UCENJE, ZA UKORAVANJE, ZA POUCAVANJE U PRAVDI, DA BUDE SAVRSEN COVEK BOZJI, ZA SVAKO DOBRO DELO PRIPRAVLJEN.
JER PISMO NIKADA NE BI OD COVECJE VOLJE, NEGO NADAHNUTI SVETIM DUHOM GOVORISE SVETI BOZJI LJUDI,

``JER MI VAM NE PISASMO PRICE VESTO SMISLJENE, VEC OTKRIVENJEM SVETOG DUHA..

Zasto bi se neko zakunuo da je u pravu, kada sam Gospod isus napominje, ne kunite se nicim sto je na zemlji ili na nebu, jer ne mozete ni jedne dlake crne ili bele uciniti, dakle neka vasa rec bude DA DA, NE NE, a Sto je vise od ovoga oda zla je.

Osim toga neozbiljno je dokazivati istinu na taj nacin, svako treba da se moli Bogu da mu on Duhom Svojim otkrije da li je nesto istina ili ne.

Isus jeste cinio cuda, i vaskrsavao mrtve, ali nijedan od tih ljudi koje je Isus vaskrsao, nisu nakon svog vaskrsenja pricali sta im se desavalo u vremenu dok su bili u mrtvi, odnosno sta su doziveli na nebu, posto nisu ni otisli na nebo, vec su bili u nesvesnom stanju, telo i unutrasnji organi, kao i um su im bili u stanju raspadanja.

Isus je za Lazara rekao `NAS PRIJATELJ LAZAR ZASPA, NEGO IDEM DA GA PROBUDIM, ONDA UCENICI GOVORAHU, AKO JE ZASPAO USTACE, JER POMISLJAHU DA ISUS GOVORI ZA SPAVANJE SNA, A ISUS GOVORASE ZA SMRT NJEGOVU.

Isus ovde nije rekao da je Lazar otisao na nebo, i da ce da ga on pozove da se vrati sa neba u telo, vec je rekao da Lazar spava smrtnim snom, i da ce ga on probuditi..

Takodje, za devojcicu koja je umrla Isus kaze `NIJE UMRLA NEGO SPAVA, A NEKI SE ONDA PODSMEVAHU ZNAJUCI DA JE UMRLA.

Na jednom mestu Isus kaze `I NIKO SE NE POPE NA NEBO, OSIM ONOGA KOJI SIDJE S NEBA, SIN COVECIJI KOJI JE NA NEBU...

Sto se tice Isusove smrti, pitanje je da li Kur`an stvarno negira Isusovu smrt, ili je to vase licno tumacenje Kur`anskog teksta.
Ako negira, onda se biblija i Kur`an apsolutno razilaze po tom pitanju.
Biblija do u detalje opisuje Isusovo raspece, reci koje je izgovarao na krstu, sam cin njegove sahrane u kojoj su ucestvovali i Jevrejski svestenici, i Rimljani, i na kraju njegovo vaskrsenje.
Ako ne verujes tako jasnim izvestajima Biblije, onda je to tvoj licni problem koji moras resiti sa sobom i sa Bogom.

Verovanje u Isusa kao Mesiju ne uzimajuci u obzir njegovu smrt kao otkup za ljudske grehe je besmisleno, jer sustina njegovog dolaska na ovaj svet je upravo bila da polozi svoj zivot za ljudske grehe.
U starom zavetu on je uz ostale uloge, najavljen i kao Mesija patnik, a starozavetni zrtveni sistem je upravo bio predslika njegove zrtve koju ce prineti na krstu kao nevino Bozje jagnje koje uzima na sebe grehe sveta.

Jovan krstitelj ga je prepoznao kao takvog kada je izgovorio ove citirane reci: `GLE JAGNJE BOZJE KOJE UZE NA SE GREHE SVETA...

Isus sam kaze za sebe: `ISUS IM RECE, UHVATICE SINA COVECIJEGA I OSUDICE GA, I UBICE GA, I TRECI DAN USTACE, A UCENICI NE RAZUMESE OVU REC JER BESE OD NJIH SAKRIVENA.

U drugom slucaju Isus izgovara slicne reci, a Apostol Petar na to kaze: `NE DAO BOG GOSPODE, NECE TO BITI OD TEBE STO GOVORIS.

A Isus mu to upucuje ukor recima: ``IDI OD MENE SOTONO, JER TI MISLIS NA ONO STO JE BOZJE, NEGO NA ONO STO JE LJUDSKO..

Ove Isusove reci se mogu uputiti i danas onima koji negiraju Isusovu smrt, i zrtvu prinesenu za ljudske grehe, a to cine iz neznanja sebi na stetu, i svom vecnom spasenju..
 
Natrag
Top