Da li je isus mesija

Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Da li si zasita pogkedao rodoslovlja napisana paralelno jedno kraj drugoga? Nisi, inace ne bi to pricao. Vidio bi da su nistavna.
Isus je covek rodjen od zene, ali je ujedno i Bozansko bice posto se spustio sa neba
Isus je ljudsko bice zacweto samo iz jajne celije njegove majke Marije po Bozjoj Volji.
Svi smo od Boga, Bozjoj Volji, Njemu pripdamo i Njemu se vracamo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Kao sto sam vec napomenuo, Apostoli su pisali pod nadahnucem, i to potvrdjuje rec Bozja kada kaze: ``SVE JE PISMO OD BOGA DANO, I KORISNO ZA UCENJE, ZA UKORAVANJE.....
To Isus rekao? Nije. U tom svemu pismu ima stvari koje medjusobno nisu jednake i neke koje nisu logicne.
Zasto bi se neko zakunuo da je u pravu, kada sam Gospod isus napominje, ne kunite se nicim sto je na zemlji ili na nebu, jer ne mozete ni jedne dlake crne ili bele uciniti, dakle neka vasa rec bude DA DA, NE NE, a Sto je vise od ovoga oda zla je.
U peravu je Isus. Jer covjek nije siguran, bolje da se ne kune.

Isus jeste cinio cuda, i vaskrsavao mrtve, ali nijedan od tih ljudi koje je Isus vaskrsao, nisu nakon svog vaskrsenja pricali sta im se desavalo u vremenu dok su bili u mrtvi, odnosno sta su doziveli na nebu, posto nisu ni otisli na nebo, vec su bili u nesvesnom stanju, telo i unutrasnji organi, kao i um su im bili u stanju raspadanja.
To i Kur'an kaze: Na sudnjem danu mislices da tek sto si zaspao pa se probudio. nema vremena izmedju.
Kad Isus zamoli Boga, Bog mu podari. Pa i cudo.
Sto se tice Isusove smrti, pitanje je da li Kur`an stvarno negira Isusovu smrt, ili je to vase licno tumacenje Kur`anskog teksta.
Ako negira, onda se biblija i Kur`an apsolutno razilaze po tom pitanju.
KLur'an negira Isusovu smrt, kaze: NI razapet ni ubijen, njima se pricinilo.
Ali to ne nista ne mijenja sto s emeni pricinilo sto se tice njegove Misije, samo dobijam sliku Boga Pravdnoga.
Pri tome ja nemam nista protiv sto je dosao da umre za tudje grijehe, ali sam veoma oprezan, jer ja cu morati odgovarati za moje, kao i svako drugi. Isus s tim nista nece imati. ne rece li: odlazite zlikovci!? A kazes umro za grijehe? Vidis, ne stima tu nista.

Uzeo bi grijehe kao najbolji koga najlosiji hioce da ubiju, tako je uzeo grijehe olosa. Ali oni ce svakako ispastati, bez obzira umro ili ne umro.

Vidis apostol Petar kazuje ono sto bi on volio, a ne ono sto bi trebalo biti, zato mu se Isus tako obraca: zar je tvoja rijec veca od Bozije?
Svako onaj ko velica bilo ciju rijec nad Bozijom je zalutao, i moze mu se tako reci.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To Isus rekao? Nije. U tom svemu pismu ima stvari koje medjusobno nisu jednake i neke koje nisu logicne.

U peravu je Isus. Jer covjek nije siguran, bolje da se ne kune.


To i Kur'an kaze: Na sudnjem danu mislices da tek sto si zaspao pa se probudio. nema vremena izmedju.
Kad Isus zamoli Boga, Bog mu podari. Pa i cudo.

KLur'an negira Isusovu smrt, kaze: NI razapet ni ubijen, njima se pricinilo.
Ali to ne nista ne mijenja sto s emeni pricinilo sto se tice njegove Misije, samo dobijam sliku Boga Pravdnoga.
Pri tome ja nemam nista protiv sto je dosao da umre za tudje grijehe, ali sam veoma oprezan, jer ja cu morati odgovarati za moje, kao i svako drugi. Isus s tim nista nece imati. ne rece li: odlazite zlikovci!? A kazes umro za grijehe? Vidis, ne stima tu nista.

Uzeo bi grijehe kao najbolji koga najlosiji hioce da ubiju, tako je uzeo grijehe olosa. Ali oni ce svakako ispastati, bez obzira umro ili ne umro.

Vidis apostol Petar kazuje ono sto bi on volio, a ne ono sto bi trebalo biti, zato mu se Isus tako obraca: zar je tvoja rijec veca od Bozije?
Svako onaj ko velica bilo ciju rijec nad Bozijom je zalutao, i moze mu se tako reci.


Uporedio sam oba rodoslova, i dao sam ti odgovor.
Postoje razlike o kojima ti govoris, a ja sam jednu od tih razlika naveo, da naprimer Luka od Davida nastavlja svoj rodoslov sa Davidovim sinom Natanom ( imao je 9 sinova ).
Za razliku od toga, Matej od Davida nastavlja rodoslov od Davidovog sina Solomuna.

Smatram da tu nema nikakve greske, vec da jedan od ove dvojice Apostola, zeleci da ukaze na Isusovo dvostruko poreklo, zemaljsko i nebesko, u jednom trenutku nastavlja sa Marijinom lozom, posto Isus u sustini i nema bioloskog oca, vec je rodjen samo od zene bez posretstva ljudskog semena..

To je istina sto kazes.
Covek koji je zaspao u Gospodu, odnosno umro, za njega od casa smrti do vaskrsenja ne postoji nikakav period vremena, za njega je on trenutak, jer on nije svestan nicega sto se desava, i kada se probudi u vaskrsenju, za njega ce izgledati kao da je prosa tren.

Isus je prineo sebe za sve ljude, ali tim cinom niko nije apsolutno spasen, kao sto neki veruju.
Isus je time samo otvorio vrata, odnosno dao mogucnost, da svako ko svojevoljno svojom slobodnom voljom prihvati njegovu zrtvu za svoje licne grehe, pokaje se i ostavi gresan nacin zivota, i pocne da zivi jedan novi zivot bez greha, moze biti spasen.

Znaci, nas udeo u spasenju je, da svojom slobodnom voljom donesemo odluku da u potpunosti prihvatimo Isusovu zrtvu kao zamenu za nase grehe, tada nam on uracunava zasluge svoje prolivene krvi, i mi pred Bogom bivamo proglaseni pravednima, ne svojim zaslugama, vec zaslugama Hristovog pravednog zivota, i mi bivamo opravdani pred Bogom kao da nikada nismo gresili, nasi gresi se automatski brisu, i nama se daje Dar Svetoga Duha, koji nam pomaze da od tog trenutka zivimo jednim novim zivotom, i u potpunosti uskladimo svoj zivot sa nacelima Bozje pravde zapisane u Bozjem zakonu.

Bez Hrista i prihvatanja njegove zrtve, mi ostajemo van domasaja Bozje milosti, i ne mozemo uci u carstvo nebesko, jer je Isus put kojim je to jedino moguce.


Rekao si sledece: `ja cu morati odgovarati za moje grehe, kao i svako drugi. Isus s tim nista nece imati.
Svako ce imati, jer ce on biti tu na dan suda, kao nas Advokat i ujedno sudija, ako smo prihvatili njega i njegovu zrtvu na krstu i ziveli po nacelima njgove pravde, on ce nas primiti i opravdati, ako smo je odbacili, i ziveli u grehu, on ce nas odbaciti, i izgovoriti reci `IDITE OD MENE KOJI CINITE BEZAKONJE, JERNIKAD VAS NISAM UPOZNAO..

Rec bezakonje ( HADIKIJA ANOMIJA ), u Jevrejskoj terminologiji oznacava greh krsenja 10 Bozjih zapocesti.

Ti kazes sledece: ``Vidis apostol Petar kazuje ono sto bi on volio, a ne ono sto bi trebalo biti, zato mu se Isus tako obraca: zar je tvoja rijec veca od Bozije?
Svako onaj ko velica bilo ciju rijec nad Bozijom je zalutao, i moze mu se tako reci.

Naravno, Petar ovde iskazuje ono sto on zeli, ne poznavajuci jos uvek sustinu Isusovog dolaska, i Misije koju je isus trebalo da obavi na zemlji, a to je da umre na krstu za ljudske grehe kako bi ga spasio od vlasti djavola i vecne propasti.
Zato ga isus ukorava, znajuci da je upravo Sotona Djavo taj koji ne zeli da ikakva zrtva sa Isusove strane bude prinesena, je je dobro znao da ce u tom slucaju njegovo Demonsko carstvo doziveti krah, a coveku omogucen povratak Bogu, i vecno spasenje kroz veru u Isusovu zrtvu.

Nelogicno je priznavati i verovati u Isusove reci, a reci Isusovih Apostola odbacivati kao lazne.
Ovde su u pitanju vrlo ozbiljne stvari, jer zadiru u samu Hriscansku doktrinu, iz koje se mogu izvuci ili ispravni, ili pogresni zakljucci.
Oni nikako ne bi ljude vodili u zabludu, i govorili nesto po svom nahodjenju, bez da to nije potvrdjeno pecatom Bozjeg Duha koji je bio u njima.

Vec sam napomenuo, da su Apostoli govorili i pisali pod nadahnucem Svetoga Duha, i da ne postoje nikakve kontadikcije u njihovim izjavama, samo se rec Bozja mora proucavati na pravilan nacin, a to se nikada ne cini bez molitve, da Sveti Duh rasvetli i da pravilno razumevanje Biblijskog teksta.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Uporedio sam oba rodoslova, i dao sam ti odgovor.
Evo cu ih ovdje dati ako bude htjelo ici paraleno, da vidis ti i ostali, da mozete provjeriti u vasim Biblijama:

Luka 3:23

Bog
1. Adam
2. Set
3. Enos
4. Kainan (Kenan - SZ)
5. Malalel (Mahalel - SZ)
6. Jared (Jered - SZ)
7. Henok
8. Matuzalan (Metusalah)
9. Lamek
10. Noa
11. Sem
12. Arfaksad (Arpaksad - SZ)
13. Kainam (Selah - SZ)
14. Sal (Eber - SZ)
15. Eber (Peleg - SZ)
16. Falek (Reu - SZ)
17. Ragau (Sereg - SZ)
18. Nahor (Terah - SZ)
19. Tarin (Abram - SZ)
20. Abraham (Ismail, Izak - SZ ...)
21. Izak
22. Jakov
23. Juda (Ruben - SZ, Postanak 49:3)
24. Fares (Peres - SZ itd)
25. Esrom
26. Arnije
27. Admin
28. Aminadab
29. Naason
30. Sal
31. Booz
32. Obed
33. Jesej
34. David
35. Natan
36. Matatin
37. Meni
38. Melej
39. Elijakim
40. Jonam
41. Josip
42. Juda
43. Simenon
44. Levi
45. Matat
46. Jorim
47. Eliezer
48. Isus
49. Her
50. Elmadam
51. Kozam
52. Adi
53. Melikje
54. Nerije
55. Salatiel
56. Zorobabel
57. Reza
58. Joanan
59. Jodin
60. Josek
61. Semej
62. Matatije
63. Maat
64. Nagaj
65. Heslije
66. Nahum
67. Amos
68. Matatije
69. Josip
70. Janej
71. Melkije
72. Levi
73. Matat
74. Heli
75. Josip (muz Marije)
76. Isus


A Matej Matej 1:1-16) pocinje od Abrahama (uzecu redni broj koji odgovara Lukinom spisu, zbog lakseg poredjenja):

20. Abraham
21. Izak
22. Jakov
23. Juda
24. Fares
25. Esrom
26. Aram
27. Aminadab
28. Naason
29. Salmon
30. Booz
31. Obed
32. Jesej
33. David
34. Salomon
35. Roboam
36. Arnije
37. Asa
38. Jozafat
39. Joram
40. Ozija
41. Joatam
42. Ahaz
43. Ezekije
44. Manasije
45. Amon
46. Jozija
47. Jehonije
48. Salatiel
49. Zorobabel
50. Abijud
51. Elijakim
52. Azor
53. Sadok
54. Ahim
55. Elijud
54. Eleazar
55. Matan
56. Jakov
57. Josip (muz Marije koja rodi Iusa koji se zove Krist)


Steta je sto mi nije format dopsutio da budu naisana uporedo, ali mislim da je i ovako veoma jasno.

Dakle, ja tvrdim da se rodoslovlja razlikuju mdjusobno, da predstavljaju u stvari Josipova, a ne Isusova rodoslovlja, da su po pitanju valjanosti u odnosu na Josipa kontradiktorna (jedno do njih je lazno), da su sto se tice Isusa obadva sasvim netacna i nistavna (rodila ga je majka bez da je muskarac iz bilo kog plemena spustio sjeme u nju! - kako ce onda pripadati bilo kojoj familiji?)

Mislim da su obadva apostola u zelji da dokazu da je Isus Davidov potomak naveli ljude na grijeh.
Zar nije Isus govorio o Duhu istine koji ce ih obavijestiti?

u jednom trenutku nastavlja sa Marijinom lozom,
??? Zaista nema smisla, pogledaj jos jednom.

Znaci, nas udeo u spasenju je, da svojom slobodnom voljom donesemo odluku da u potpunosti prihvatimo Isusovu zrtvu kao zamenu za nase grehe,
To se odnosi samo na Izraelce (zidove) kojima je Bog poslao Isusa, a mi ga prihvatamo sasvim svjesno i svjesni da cemo odgovarati za nase grijehe pojedinacno, iako je Isus ponio skupne grijehe covjecanstva ako zelis tako. To sa stanovista pojedinca nema mnogo znacaja, jer ce Isus reci nekima u Onaj cas: odlazite zlotvori!
Zasto ako su toliko cvrsto vjerovali u njega da su ga progasili cak Bogom ili dijelom?

Ne drzis li opasnim zavodjenjem kada ljude ubjedjujes da nece odgovarati za ono sto cine?
Bez Hrista i prihvatanja njegove zrtve, mi ostajemo van domasaja Bozje milosti, i ne mozemo uci u carstvo nebesko, jer je Isus put kojim je to jedino moguce.
Mozda ti jesi svetac, ali ja sam obican covjek. Ja zaista prihvatam Isusa kao Bozjeg posnaika bez ikakve sumnje, i nastojim se pridrzavati onoga sto je porucio nama, obicnim ljudima: da cinimo dobro i da ne cinimo zlo ukoliko zelimo vjecno spasenje.
Mozda je svecima dozovljeno da lazu u korist religije? Ne znam ko bi im to dozvolio?
S druge strane zasto ti ne povjerujes u Kur'an kada o njemu govori i SZ i Isus sâm? Sta je tebi zaista zaorno u njuemu, kada vidis da je cijel velicanje Jednoga Boga i Uputa kako da ne zalutas do Vjecnog Spasa? Sta te zaista sprijecava: porodica, kultura, religija, obrazovanje, drustvo...?

Svako ce imati, jer ce on biti tu na dan suda, kao nas Advokat i ujedno sudija, ako smo prihvatili njega i njegovu zrtvu na krstu i ziveli po nacelima njgove pravde, on ce nas primiti i opravdati, ako smo je odbacili, i ziveli u grehu, on ce nas odbaciti, i izgovoriti reci `IDITE OD MENE KOJI CINITE BEZAKONJE, JERNIKAD VAS NISAM UPOZNAO
Eto kazes da ako svojom vojom prihvatis da je Isus uzeo sve grijehe, a sada opovrgavas da ce ipak suditi.
To je jedna od kontradikcija koje mnoge stoje u Bibliji, i da nema Kur'ana ja bih bio zaista jako zbunjen. Cemu da vjerujem: da su svi ljudi spaseni ili da ce im se suditi po djelima?
zar je tvoja rijec veca od Bozije?
Svako onaj ko velica bilo ciju rijec nad Bozijom je zalutao, i moze mu se tako reci.
Kako mu onda mozes vjerovati kada ukida SZ koji Isus potvrdjava?
Kako mu onda mnozes vjerovati da je dozovoljeno jesti svinju kad je Isus nije jeo? 8zasto zamjeras onima koji je ne jedu?)
Zasto onda negiras obrezanje kada je Isus bio obrezan? (zasto smatras da su obrezani ljudi samo grijesnici?) itd.

Nelogicno je priznavati i verovati u Isusove reci, a reci Isusovih Apostola odbacivati kao lazne.
Slazem se. Ali kada nadjes da se rijeci apostola razlikuju od rijeci Isusovih, ja ih bez pardona proglasim preuvelicavanjem ili lazima, zaviosno o cemu govore.
Na primjer: Isus nije osnivac nikakve crkve!

Ovde su u pitanju vrlo ozbiljne stvari, jer zadiru u samu Hriscansku doktrinu, iz koje se mogu izvuci ili ispravni, ili pogresni zakljucci.
Gle! tebe zanima hriscanksa doktrina a ne Bog i Isus?
Vec sam napomenuo, da su Apostoli govorili i pisali pod nadahnucem Svetoga Duha,
Ne bih nazvao duha svetim ako ne zna napisati ispravno Josipovo rodoslvlje, a jos manje jer tvrdi da je to Isusovo, iako je zacela djevica, a ne udata zena ili prostituka.

Za cuvanje biblijskog teksta sluzi Kur'an, da te podjestim. Kur'an bdije nad predhodnim objavama - Kur'an.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Evo cu ih ovdje dati ako bude htjelo ici paraleno, da vidis ti i ostali, da mozete provjeriti u vasim Biblijama:

Luka 3:23

Bog
1. Adam
2. Set
3. Enos
4. Kainan (Kenan - SZ)
5. Malalel (Mahalel - SZ)
6. Jared (Jered - SZ)
7. Henok
8. Matuzalan (Metusalah)
9. Lamek
10. Noa
11. Sem
12. Arfaksad (Arpaksad - SZ)
13. Kainam (Selah - SZ)
14. Sal (Eber - SZ)
15. Eber (Peleg - SZ)
16. Falek (Reu - SZ)
17. Ragau (Sereg - SZ)
18. Nahor (Terah - SZ)
19. Tarin (Abram - SZ)
20. Abraham (Ismail, Izak - SZ ...)
21. Izak
22. Jakov
23. Juda (Ruben - SZ, Postanak 49:3)
24. Fares (Peres - SZ itd)
25. Esrom
26. Arnije
27. Admin
28. Aminadab
29. Naason
30. Sal
31. Booz
32. Obed
33. Jesej
34. David
35. Natan
36. Matatin
37. Meni
38. Melej
39. Elijakim
40. Jonam
41. Josip
42. Juda
43. Simenon
44. Levi
45. Matat
46. Jorim
47. Eliezer
48. Isus
49. Her
50. Elmadam
51. Kozam
52. Adi
53. Melikje
54. Nerije
55. Salatiel
56. Zorobabel
57. Reza
58. Joanan
59. Jodin
60. Josek
61. Semej
62. Matatije
63. Maat
64. Nagaj
65. Heslije
66. Nahum
67. Amos
68. Matatije
69. Josip
70. Janej
71. Melkije
72. Levi
73. Matat
74. Heli
75. Josip (muz Marije)
76. Isus


A Matej Matej 1:1-16) pocinje od Abrahama (uzecu redni broj koji odgovara Lukinom spisu, zbog lakseg poredjenja):

20. Abraham
21. Izak
22. Jakov
23. Juda
24. Fares
25. Esrom
26. Aram
27. Aminadab
28. Naason
29. Salmon
30. Booz
31. Obed
32. Jesej
33. David
34. Salomon
35. Roboam
36. Arnije
37. Asa
38. Jozafat
39. Joram
40. Ozija
41. Joatam
42. Ahaz
43. Ezekije
44. Manasije
45. Amon
46. Jozija
47. Jehonije
48. Salatiel
49. Zorobabel
50. Abijud
51. Elijakim
52. Azor
53. Sadok
54. Ahim
55. Elijud
54. Eleazar
55. Matan
56. Jakov
57. Josip (muz Marije koja rodi Iusa koji se zove Krist)


Steta je sto mi nije format dopsutio da budu naisana uporedo, ali mislim da je i ovako veoma jasno.

Dakle, ja tvrdim da se rodoslovlja razlikuju mdjusobno, da predstavljaju u stvari Josipova, a ne Isusova rodoslovlja, da su po pitanju valjanosti u odnosu na Josipa kontradiktorna (jedno do njih je lazno), da su sto se tice Isusa obadva sasvim netacna i nistavna (rodila ga je majka bez da je muskarac iz bilo kog plemena spustio sjeme u nju! - kako ce onda pripadati bilo kojoj familiji?)

Mislim da su obadva apostola u zelji da dokazu da je Isus Davidov potomak naveli ljude na grijeh.
Zar nije Isus govorio o Duhu istine koji ce ih obavijestiti?

??? Zaista nema smisla, pogledaj jos jednom.


To se odnosi samo na Izraelce (zidove) kojima je Bog poslao Isusa, a mi ga prihvatamo sasvim svjesno i svjesni da cemo odgovarati za nase grijehe pojedinacno, iako je Isus ponio skupne grijehe covjecanstva ako zelis tako. To sa stanovista pojedinca nema mnogo znacaja, jer ce Isus reci nekima u Onaj cas: odlazite zlotvori!
Zasto ako su toliko cvrsto vjerovali u njega da su ga progasili cak Bogom ili dijelom?

Ne drzis li opasnim zavodjenjem kada ljude ubjedjujes da nece odgovarati za ono sto cine?

Mozda ti jesi svetac, ali ja sam obican covjek. Ja zaista prihvatam Isusa kao Bozjeg posnaika bez ikakve sumnje, i nastojim se pridrzavati onoga sto je porucio nama, obicnim ljudima: da cinimo dobro i da ne cinimo zlo ukoliko zelimo vjecno spasenje.
Mozda je svecima dozovljeno da lazu u korist religije? Ne znam ko bi im to dozvolio?
S druge strane zasto ti ne povjerujes u Kur'an kada o njemu govori i SZ i Isus sâm? Sta je tebi zaista zaorno u njuemu, kada vidis da je cijel velicanje Jednoga Boga i Uputa kako da ne zalutas do Vjecnog Spasa? Sta te zaista sprijecava: porodica, kultura, religija, obrazovanje, drustvo...?


Eto kazes da ako svojom vojom prihvatis da je Isus uzeo sve grijehe, a sada opovrgavas da ce ipak suditi.
To je jedna od kontradikcija koje mnoge stoje u Bibliji, i da nema Kur'ana ja bih bio zaista jako zbunjen. Cemu da vjerujem: da su svi ljudi spaseni ili da ce im se suditi po djelima?

Kako mu onda mozes vjerovati kada ukida SZ koji Isus potvrdjava?
Kako mu onda mnozes vjerovati da je dozovoljeno jesti svinju kad je Isus nije jeo? 8zasto zamjeras onima koji je ne jedu?)
Zasto onda negiras obrezanje kada je Isus bio obrezan? (zasto smatras da su obrezani ljudi samo grijesnici?) itd.


Slazem se. Ali kada nadjes da se rijeci apostola razlikuju od rijeci Isusovih, ja ih bez pardona proglasim preuvelicavanjem ili lazima, zaviosno o cemu govore.
Na primjer: Isus nije osnivac nikakve crkve!


Gle! tebe zanima hriscanksa doktrina a ne Bog i Isus?

Ne bih nazvao duha svetim ako ne zna napisati ispravno Josipovo rodoslvlje, a jos manje jer tvrdi da je to Isusovo, iako je zacela djevica, a ne udata zena ili prostituka.

Za cuvanje biblijskog teksta sluzi Kur'an, da te podjestim. Kur'an bdije nad predhodnim objavama - Kur'an.


Vec sam odgovorio sto se tice rodoslova, ali bih dodao jos nesto, kao sto sam naveo u svom prethodnom odgovoru, Luka od Davida nastavlja svoj rodoslov sa Davidovim sinom Natanom ( imao je 9 sinova ).
Za razliku od toga, Matej od Davida nastavlja rodoslov od Davidovog sina Solomuna.
Sigurno se to ponavlja i u nastavku, odnosno da se spominju razliciti potomci, ili sinovi, odnosno da jedan Apostol pominje jednog, a drugi Apostol drugog potomka, slicno kao i sa Natanom i Solomunom.

Osim toga, u Jevrejskoj tradiciji je bio slucaj, da se detetu daju vise imena.
Naprimer u Jevandjeljima se spominju neka dupla imena, pa se tako spominje Jovan koji se zvase Marko, Tadija koji pretstavlja jednog od dvanaestorice Apostola, itd.
Tako da je moguce, da jedan Apostol koristi razlicito ime za jednog te istog coveka, za razliku od drugog koji koristi drugo.
Tu se u svakom slucaju ne radi o nikakvoj namernoj gresci pisca pisca..

Isus je poslat svima nama, i njegova zrtva je prinesena za sve ljude do kraja istorije sveta, od njenog prihvatanja ili odbacivanja zavisi nas zivot i smrt.

Pogresio si, Isus ce reci: ``ODLAZITE ZLOTVORI...JER VAS NIKADA NISAM UPOZNAO..

On se ovde upravo obraca onima koji su govorili da cine u njegovo ime, ali ga nikada nisu stvarno upoznali, i nisu prihvatili Hrista u svoj zivot, i dopustili da ih on svojom zrtvom opravda, i ocisti od greha..
Dela sama po sebi nemaju neku spasonosnu funkciju ako nisu prozeta verom u Isusa, i njegovu zrtvu koju je prineo za nas.
Samo takva dela mogu biti priznata pred Bogom, koja proizilaze iz ove i takve vere.


Nisi dobro razumeo sta sam rekao, Isus je prineo sebe za sve ljude, ali tim cinom niko nije apsolutno spasen, kao sto neki veruju.
Isus je time samo otvorio vrata, odnosno dao mogucnost, da svako ko svojevoljno svojom slobodnom voljom prihvati njegovu zrtvu za svoje licne grehe, pokaje se i ostavi gresan nacin zivota, i pocne da zivi jedan novi zivot bez greha, moze biti spasen.

Isus jeste nas dvokat i sudija, a nas ce opravdati ili osuditi nase prihvatanje ili odbacivanje isusa kao spasitelja, i njegove zrtve, i sama dela koja proizilaze iz ovakve vere ili neverovanja.

Mi ce mo pred Boga stati sa Hristom u srcu, ili bez njega, sto ce nas opredeliti za carstvo nebesko, ili da budemo izgubljeni za vecnost..

Svinjetina jeste necista, i ja u to verujem..

Obrezanje je vidljivo obelezje starog saveza koji je Bog ucinio sa Avramom, i kasnije sa Izrailjskim narodom.
Svojim dolaskom, Isus je ukinuo ovaj savez, i stvorio nov savez sa celim svetom, ciji znak nije obrezanje tela nozem, vec obrezanje srca Duhom Svetim.

Apostol Pavle napominje ``Obrezanje je nista i neobrezanje je nista, nego drzanje Bozjih zapovesti.

Isus licno nije formalno osnovao ni jednu crkvu, vec je okupio oko sebe ucenike koji su to kasnije ucinili po Isusovoj zapovesti da propovedaju Jevandjelje celom svetu.

Ja ne odvajam veru u Boga i hrista od doktrine, jer doktrina je vrlo vazna da bi znali u sta verujemo, i razlikovali istinu od zablude.

Kuran ima mnogo kontradiktornosti u odnosu na bibliju, pa prema tome, ne moze se nazvati bozjom objavom..
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Vec sam odgovorio sto se tice rodoslova, ali bih dodao jos nesto, kao sto sam naveo u svom prethodnom odgovoru, Luka od Davida nastavlja svoj rodoslov sa Davidovim sinom Natanom ( imao je 9 sinova ).
Za razliku od toga, Matej od Davida nastavlja rodoslov od Davidovog sina Solomuna.
Sigurno se to ponavlja i u nastavku, odnosno da se spominju razliciti potomci, ili sinovi, odnosno da jedan Apostol pominje jednog, a drugi Apostol drugog potomka, slicno kao i sa Natanom i Solomunom.
U tome ti püokazjem da su pogresni!
Obadva zavrsavaju Josipm a ne Marijom, imas oci pa pogledaj.
Razalostilo bi me ukoliko bi pokusao da meni ili nekima drugim zamazes oci da bi spasao laz u koju si vjerovao.
Obadva su Josipova rodoslovlja!
I kao sto vidis nisu medjusobno jednaka (jedno ili obadva su lazna!). Isusova svako nisu, on ne potice ni iz jedne familije. I rodoslovlja su dokaz tome!

Tu se u svakom slucaju ne radi o nikakvoj namernoj gresci pisca pisca..
Pisci svakako grijese, hotilicno ili ne. Ali kada pisac tvrdi da ga vodi nepogresivi duh, onda je slagao ili duh nije nepogresivi, nego drugaciji.
Grcki pisci su prizivali muze, to je kod krscana zamjenjeno duhom.
Pogresio si, Isus ce reci: ``ODLAZITE ZLOTVORI...JER VAS NIKADA NISAM UPOZNAO..
Nisam pogrijesio nego ti.
Hoce li tebi tako reci? Meni? Tvome kolegi? Svima koga nije ocima vidio?

Nisi shvatio ponetu, dolazice mu oni koji su od njega nacinili bozanstvo (prorokovanje, izgonjenje zlih duhova, cinjenje cuda - nije malo! ali sve u njegovo a ne Bozje Ime), a on ce ih otjerati jer ih on nikada tomu nije ucio!
Nisi dobro razumeo sta sam rekao, Isus je prineo sebe za sve ljude, ali tim cinom niko nije apsolutno spasen, kao sto neki veruju.
Isus je time samo otvorio vrata, odnosno dao mogucnost, da svako ko svojevoljno svojom slobodnom voljom prihvati njegovu zrtvu za svoje licne grehe, pokaje se i ostavi gresan nacin zivota, i pocne da zivi jedan novi zivot bez greha, moze biti spasen.
Ovo sto si napisao moze imati smisla i ne dira vjeru u Boga. Mogao bih se sloziti s tim. Jer Isus je svojom voljom ispunio sasvim Bozji Plan. Inace bi negirao SZ. Rodjenje Isusovo i sâm Isus zato predstavljaju Bozju Rijec, Bozje Cudo. Steta sto su ljudi nevjerni.

Isus jeste nas dvokat i sudija, a nas ce opravdati ili osuditi nase prihvatanje ili odbacivanje isusa kao spasitelja, i njegove zrtve, i sama dela koja proizilaze iz ovakve vere ili neverovanja.
Ne rece li Isus: sudice vam Mojsije, a ne ja? To znaci da ko nije ispunio Deset zapovijedi kako moze pricati o ljubavi prema bliznjemu?
Kako neko ko nije prihvatio Isusa moze razumjeti Muhammeda a.s.?

Svinjetina jeste necista, i ja u to verujem..
Osim svinjetine psotoje i druge neciste stvari za jelo. Neko je slagao da nije vazno sta ulazi u usta, nego sta izlazi.
Vazno je i jedno i drugo.
Kur'an dopusta svinjetinu i inace zabranjenu hranu ukoliko je glad, tek da se glad utoli.
I preprucuje: jedite lijepa jela kojima vas Bog opskrbljuje.

Obrezanje je vidljivo obelezje starog saveza koji je Bog ucinio sa Avramom, i kasnije sa Izrailjskim narodom.
Svojim dolaskom, Isus je ukinuo ovaj savez, i stvorio nov savez sa celim svetom, ciji znak nije obrezanje tela nozem, vec obrezanje srca Duhom Svetim.
Kur'an jednako kaze: ako ti nije obrezano srce cemu ti obrezanje na tijelu?
U Kur'anu nema slova o obrezanju, muslimani se obrezuju po Bozjem zavjetu s Abrahamom - ima u Bibliji.
U Kur'anu nema slova o tome kako se klanja, ali u Bibliji ima. Klanjanje Bogu je prenesno kroz vise stoljeca odnosno miljenijuma.

Isus licno nije formalno osnovao ni jednu crkvu, vec je okupio oko sebe ucenike koji su to kasnije ucinili po Isusovoj zapovesti da propovedaju Jevandjelje celom svetu.
Hvala!
Tako je, i to treba savko da zna.
Apostoli koji su napisali netacna rodoslovlja, koji su izmislili da onaj ko ne daje milodare za apostole umire, ko ne zove popa na osvestenje itd. Danas svaki pop ili posuzitelj u crkvi misli da je apostol i da ima pravo da on tumaci Pismo, niko drugi.
Tako postoje hodze koji su umsili da su oni Muhammedovi drugovi i nasljednici!

Muahmmed a.s. je rekao: neka bude medju vama hodza onaj koji je najbolji! Naravno, ne za platu. Jednostavno - ko je od prisutnih najbolji covjek predvodi molitvu. Sve OK.

Ja ne odvajam veru u Boga i hrista od doktrine, jer doktrina je vrlo vazna da bi znali u sta verujemo, i razlikovali istinu od zablude.
Ukoliko se doktrina moze podkripeiti Bozjim Rijecima iz Njegovih Knjiga, nego kako bi?
Kuran ima mnogo kontradiktornosti u odnosu na bibliju, pa prema tome, ne moze se nazvati bozjom objavom..
Biblija ima kontradikcije u sebi, i logicno je da ima kontradikcije prema Kur'anu.
U samom Kur'anu nema kontradikcija. Ako mozes, pronadji i pokazi.

Ali evo kako se lako prihvata Kur'an:
U Bibliji piise: Bog je za sest dana stvorio nebesa i zemlju i sve na njoj.
To jednostavno nije tacno, nauka je pokazala da je starost Stvaranja do pojave covjeka milijarde godina.

Ali, Kur'an kaze:
Allah je za sest vremenskih perioda stvorio Nebesa i zemlju!
Neoborivo! ako s ene moze dokazati, ne mopze se ni osporiti!
Kolik su periodi, da li su medjusobno jednaki ili razliciti, ne kazuje.

Zato sam nakon mnogobrojnih proucavanja starih i novih filozofa, judaizma i krsacanstva, ako i Kur'ana, nasao da je Kur'an istina. I zakleo sam se.

Moram priznati da nisam proucavao istroijat kalifata, Muhammedovog a.s. zivota, religija nastalih iz islama, njihove politike i navika, cak ni mnogo hadisa (izreke od kojih mnogo tacnih ali ima i onih netacno prenesnenih ili koje nije uopste izgvorio).
Ovdje bi neki muslimani proglasili da nisam pravi musliman. OK, svako ima svoje misljenje, sve je u redu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U tome ti püokazjem da su pogresni!
Obadva zavrsavaju Josipm a ne Marijom, imas oci pa pogledaj.
Razalostilo bi me ukoliko bi pokusao da meni ili nekima drugim zamazes oci da bi spasao laz u koju si vjerovao.
Obadva su Josipova rodoslovlja!
I kao sto vidis nisu medjusobno jednaka (jedno ili obadva su lazna!). Isusova svako nisu, on ne potice ni iz jedne familije. I rodoslovlja su dokaz tome!


Pisci svakako grijese, hotilicno ili ne. Ali kada pisac tvrdi da ga vodi nepogresivi duh, onda je slagao ili duh nije nepogresivi, nego drugaciji.
Grcki pisci su prizivali muze, to je kod krscana zamjenjeno duhom.

Nisam pogrijesio nego ti.
Hoce li tebi tako reci? Meni? Tvome kolegi? Svima koga nije ocima vidio?

Nisi shvatio ponetu, dolazice mu oni koji su od njega nacinili bozanstvo (prorokovanje, izgonjenje zlih duhova, cinjenje cuda - nije malo! ali sve u njegovo a ne Bozje Ime), a on ce ih otjerati jer ih on nikada tomu nije ucio!

Ovo sto si napisao moze imati smisla i ne dira vjeru u Boga. Mogao bih se sloziti s tim. Jer Isus je svojom voljom ispunio sasvim Bozji Plan. Inace bi negirao SZ. Rodjenje Isusovo i sâm Isus zato predstavljaju Bozju Rijec, Bozje Cudo. Steta sto su ljudi nevjerni.


Ne rece li Isus: sudice vam Mojsije, a ne ja? To znaci da ko nije ispunio Deset zapovijedi kako moze pricati o ljubavi prema bliznjemu?
Kako neko ko nije prihvatio Isusa moze razumjeti Muhammeda a.s.?


Osim svinjetine psotoje i druge neciste stvari za jelo. Neko je slagao da nije vazno sta ulazi u usta, nego sta izlazi.
Vazno je i jedno i drugo.
Kur'an dopusta svinjetinu i inace zabranjenu hranu ukoliko je glad, tek da se glad utoli.
I preprucuje: jedite lijepa jela kojima vas Bog opskrbljuje.


Kur'an jednako kaze: ako ti nije obrezano srce cemu ti obrezanje na tijelu?
U Kur'anu nema slova o obrezanju, muslimani se obrezuju po Bozjem zavjetu s Abrahamom - ima u Bibliji.
U Kur'anu nema slova o tome kako se klanja, ali u Bibliji ima. Klanjanje Bogu je prenesno kroz vise stoljeca odnosno miljenijuma.


Hvala!
Tako je, i to treba savko da zna.
Apostoli koji su napisali netacna rodoslovlja, koji su izmislili da onaj ko ne daje milodare za apostole umire, ko ne zove popa na osvestenje itd. Danas svaki pop ili posuzitelj u crkvi misli da je apostol i da ima pravo da on tumaci Pismo, niko drugi.
Tako postoje hodze koji su umsili da su oni Muhammedovi drugovi i nasljednici!

Muahmmed a.s. je rekao: neka bude medju vama hodza onaj koji je najbolji! Naravno, ne za platu. Jednostavno - ko je od prisutnih najbolji covjek predvodi molitvu. Sve OK.


Ukoliko se doktrina moze podkripeiti Bozjim Rijecima iz Njegovih Knjiga, nego kako bi?

Biblija ima kontradikcije u sebi, i logicno je da ima kontradikcije prema Kur'anu.
U samom Kur'anu nema kontradikcija. Ako mozes, pronadji i pokazi.

Ali evo kako se lako prihvata Kur'an:
U Bibliji piise: Bog je za sest dana stvorio nebesa i zemlju i sve na njoj.
To jednostavno nije tacno, nauka je pokazala da je starost Stvaranja do pojave covjeka milijarde godina.

Ali, Kur'an kaze:
Allah je za sest vremenskih perioda stvorio Nebesa i zemlju!
Neoborivo! ako s ene moze dokazati, ne mopze se ni osporiti!
Kolik su periodi, da li su medjusobno jednaki ili razliciti, ne kazuje.

Zato sam nakon mnogobrojnih proucavanja starih i novih filozofa, judaizma i krsacanstva, ako i Kur'ana, nasao da je Kur'an istina. I zakleo sam se.

Moram priznati da nisam proucavao istroijat kalifata, Muhammedovog a.s. zivota, religija nastalih iz islama, njihove politike i navika, cak ni mnogo hadisa (izreke od kojih mnogo tacnih ali ima i onih netacno prenesnenih ili koje nije uopste izgvorio).
Ovdje bi neki muslimani proglasili da nisam pravi musliman. OK, svako ima svoje misljenje, sve je u redu.


Da , obadva pocinju sa Josifom, jer to je bilo po Jevrejskoj tradiciji, da se spominju samo muski potomci, ali verovatno u jednom trenutku jedan od Apostola nastavlja sa Marijinom lozom..
U svakom slucaju, meni to nije od presudne vaznosti da donesem sud o tome ko je Gospod Isus Hristos, kada postoje mnogi drugi tekstovi koji govore o tome, da je on Bog koji je dosao sa neba, i utelovio se u telu Marije, bez ucesca zemaljskog semena, i svojom smrcu na krstu postao nas spasitelj i zastupnik u nebeskoj svetinji nad svetinjama.

Naravno, sudice se na osnovu toga da li smo prihvatili Hrista za svog spasitelja i njegovu zrtvu kao otkup za svoje grehe, i na osnovu dela, odnosmno da li smo bili poslusni njegovim zapovestima.

Rekao sam da hrist sam nije formalno osnovao crkvu, ali je okupio oko sebe krug ucenika koji su to uradili u njegovo ime, propovedajuci radosnu vest o spasenju verom u Hrista, i tu prvu zajednicu vernih su nazvali Hriscanima.
Svuda u novom mozes naci izraz crkva, i u Delima Apostolskim, i u poslanicama, i u Otkrivenju, kao organizovano telo vernih ljudi.

To je upravo jedna od kontradikcija u odnosu na bibliju, jer svet nije stvoren za sest vremenskih perioda, vec kako biblijski tekst i navodi, za sest doslovnih dana.

U ovom tekstu u 1 knjizi Mojsijevoj koji govori o stvaranju, koristi se jedan izraz `JOM, kada kaze `I BI VECE I BI JUTRO DAN PRVI..

Ovaj izraz `JOM, kada ispred ili iza njega stoji broj, uvek oznacava vreme od 24 casa, sto je jedan od dokaza da su dani u stvaranju ustvari doslovni dani od 24 casa.

Po tom modelu, je Bog i odredio sedmicni ciklus koji je sadrzan u cetvrtoj Bozjoj zapovesti koja kaze `SEST DANA RADI I SVRSI SVE SVOJE POSLOVE, A SEDMI DAN JE SUBOTA, ODMOR POSVECEN GOSPODU BOGU TVOJEMU, TADA NEMOJ RADITI NI JEDNOGA POSLA, NI TI, NI SIN TVOJ, NI KCI TVOJA....itd, JER JE ZA SEST DANA STVORIO GOSPOD NEBO, ZEMLJU, MORE, I IZVORE VODENE, A SEDMI DAN POCINU I ODMORI SE.
ZATO JE BLAGOSLOVIO GOSPOD DAN OD ODMORA, I POSVETIO GA. ( 2 knjiga Mojsijeva 20 poglavlje ).

Ima i drugih slicnih kontradikcija u odnosu na biblijski tekst.

Sto se tice Isusovih reci `IDITE OD MENE.. vec sam dao objasnjenje, i ostajem pri tome...
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Da , obadva pocinju sa Josifom, jer to je bilo po Jevrejskoj tradiciji, da se spominju samo muski potomci, ali verovatno u jednom trenutku jedan od Apostola nastavlja sa Marijinom lozom..
Nije to samo zidovska tradicija, geni se prenose samo po muskarcu.
To znaci da otac koji kcer i sina, njegov gen produzava sin, dok s kcerkom nestaje. Ona rodi musko dijete se genom djetetovog oca.

Vjerovatno je apostol skrenuo na marijinu liniju nema smisla. Uopstalom Marija je Edomka, i nema veze s Davidovom lozom.

Naravno, sudice se na osnovu toga da li smo prihvatili Hrista za svog spasitelja i njegovu zrtvu kao otkup za svoje grehe, i na osnovu dela, odnosmno da li smo bili poslusni njegovim zapovestima.
Ovo nisu Isusove rijeci!
Svuda u novom mozes naci izraz crkva, i u Delima Apostolskim, i u poslanicama, i u Otkrivenju, kao organizovano telo vernih ljudi.
Naravno, napisali su sta im odogovara. I proglasili to svetinjom. Nista cudno.

To je upravo jedna od kontradikcija u odnosu na bibliju, jer svet nije stvoren za sest vremenskih perioda, vec kako biblijski tekst i navodi, za sest doslovnih dana.
To je uopravo neto sto je nauka pobila! Po nalazima kostiju, pa starosti objekata, po bezbroj cvrstih dokaza.
Znas li da je Vatikan priznao da nije u pitanju 6 dana? S kakvim pravom oni priznaju ili ne priznaju ako kazu da je Biblija po Duhu?
Negiraju Duha?
Ne, nego negiraju da je Biblija nastala od Boga direktno! Kao sto i nije, ima mnogo dokaza.

A druge strane nisam naisao da je Bibilja po pitanju 6 dana kontradiktorna u sebi, ali je nauka pobija.
Kontradiktorna je u sebi po tome koga ili sta se smatra da je Bog prvo stvorio, po razlicitim rodoslovljima za koje se obadva kaze da su Isusova pa je to kontradiktorno na kvadrat i td.

Sto se tice Isusovih reci `IDITE OD MENE.. vec sam dao objasnjenje, i ostajem pri tome...
OK, ja sam shvatio da si tako odlucio.
Ali ko jos ista radi u ime Isusovo osim jednog dijela krscana? Njima ce reci, svakako.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije to samo zidovska tradicija, geni se prenose samo po muskarcu.
To znaci da otac koji kcer i sina, njegov gen produzava sin, dok s kcerkom nestaje. Ona rodi musko dijete se genom djetetovog oca.

Vjerovatno je apostol skrenuo na marijinu liniju nema smisla. Uopstalom Marija je Edomka, i nema veze s Davidovom lozom.


Ovo nisu Isusove rijeci!

Naravno, napisali su sta im odogovara. I proglasili to svetinjom. Nista cudno.


To je uopravo neto sto je nauka pobila! Po nalazima kostiju, pa starosti objekata, po bezbroj cvrstih dokaza.
Znas li da je Vatikan priznao da nije u pitanju 6 dana? S kakvim pravom oni priznaju ili ne priznaju ako kazu da je Biblija po Duhu?
Negiraju Duha?
Ne, nego negiraju da je Biblija nastala od Boga direktno! Kao sto i nije, ima mnogo dokaza.

A druge strane nisam naisao da je Bibilja po pitanju 6 dana kontradiktorna u sebi, ali je nauka pobija.
Kontradiktorna je u sebi po tome koga ili sta se smatra da je Bog prvo stvorio, po razlicitim rodoslovljima za koje se obadva kaze da su Isusova pa je to kontradiktorno na kvadrat i td.


OK, ja sam shvatio da si tako odlucio.
Ali ko jos ista radi u ime Isusovo osim jednog dijela krscana? Njima ce reci, svakako.

Kao sto sam rekao, meni ovi rodoslovi nisu od presudne vaznsti da shvatim ko je Isus Hristos, i da je Biblija nadahnuta rec Bozja.

To jesu Isusove reci, odnosno on je potvrdio ucenje starog zaveta koji uci po ovom pitanju.
Mudri Solomun u knjizi propovednika u poslednjem poglavlju izgovara sledece reci: `GLAVNO JE SVEMU STO SI CUO, BOGA SE BOJ I ZAPOVESTI NJEGOVE DRZI, JER CE SVAKO DELO BOG IZNETI NA SUD, I SVAKU TAJNU BILA DOBRA ILI ZLA.

Isus ove reci potvrdjuje u novom zavetu kada kaze: `EVO CU DOCI SKORO, I PLATA MOJA SA MNOM, DA DAM SVAKOME PO DELIMA NJEGOVIM.

Na drugom mestu kaze svojim ucenicima: `AKO IMATE LJUBAV K MENI ZAPOVESTI MOJE DRZITE...KO NEMA LJUBAVI K MENI NE DRZI MOJIJEH RECI..

I na kraju: `A SUD JE OVAJ STO VIDJELO DODJE NA SVIJET, I LJUDIMA OMILE VECMA TAMA NEGOLI VIDJELO, JER DELA NJIHOVA BIJAHU ZLA, JER SVAKI KOJI ZLO CINI NE IDE K VIDJELU, DA NE UKORE DJELA NJEGOVA JER SU ZLA, A KO ISTINU CINI IDE K VIDJELU, DA SE VIDE DJELA NJEGOVA JE SU U BOGU UCINJENA..

Znaci ti smatras da Apostoli nece biti spaseni, zato sto su govorili lazi i obmanjivali ljude...?
To sto govoris su ludosti, jer tvoje shvatanje istine je u suprotnosti sa jasnimotkrivenjima koja su sadrzana u recima Apostola koja su napisali vodjeni Svetim Duhom.

Nisu oni pisali sto im odgovara, vec po istini i nadahnucu, jer u to vreme se spominju neke od crkava, PERGAMSKA, TIJATIRSKA,FILADELFIJSKA, SMIRANSKA, EFESKA, LAODIKEJSKA...itd, Apostoli to nisu izmislili.

Nauka koju ti spominjes je Evolucionisticka, koja pobija biblijske izvestaje, i obmanjuje javnost plasirajuci im lazna navodna otkrica da bi potkrepili svoje tvrdnje.

Osim toga, nacin na koji nauka otkriva starost elemenata metodom mesavine izotopa
C - 14 je apsolutno pogresan, i sadrzi mnogo rupa.
Navescu primer koji sam procitao u jednoj knjizi koja obradjuje ovu temu.
Naucnici su pronasli jedan fosili Mosusnog goveceta i hteli da odrede njegovu starost metodom izotopa C - 14.
Uzeli su tri dela ovog fosila, Butni deo, krzno, i skalp lobanje, kada su izvrsili eksperiment, rezultati su pokazali da je butna kost bila stara nekoliko stotina godina, krzno par hiljada, a skalp nekoliko miliona godina..Apsurd.

Tako je zakljuceno da je ovaj metod krajnje neefikasan, i da se pomocu njega ne moze odredjivati starost fosila, i ostalih elemenata.

Evolucionisticka nauka je i krajnje nemoralna, jer ima slucajeva gde su podmetani dokazi koji su se kasnije ispostavili kao lazni, tvrdilo se da odredjeni fosili pretstavljaju pracoveka na prelazu od majmuna u coveka, i ako se kasnije zakljucilo da su u pitanju fosilni ostaci obicnih gorila, itd..

Za razliku od ove, postoji kreacionisticka nauka, koja razumnim cinjenicama potvrdjuje biblijske navode o stvaranju, kao i mnoge druge starozavetne i novozavetne izvestaje.

Isus je rekao`I AKO STO ZAISTETE U IME MOJE, JA CU UCINITI...

Za jednog Hriscanina je najveca radost i privilegija da se poziva na ime Isusa Hrista, znajuci da nije sam u ovoj velikoj borbi sa grehom i zlom, vec da ima prijatelja koji ga zastupa pred prestolom milosti u svetinji nad svetinjama..
 
Natrag
Top