Da li je Isus Hrist bozji sluga?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Onda su Židovi bili u pravu što su Isusa ubili. Bog Jehova im je zapovjedio da pogube sve one koji se predstavljaju Bog. Isus se predstavljao Bogom, dakle, po Židovima i po vama jehovcima i zaslužio je da ga umlate.

Pa valjda si citao Bibliju???
Isusa nisu ubili sto se takmicio sa Bogom da je Bog,vec sto je priznao da je SIN Bozji,sto je njima bio samo povod da ga ubiju.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Onda su Židovi bili u pravu što su Isusa ubili. Bog Jehova im je zapovjedio da pogube sve one koji se predstavljaju Bog. Isus se predstavljao Bogom, dakle, po Židovima i po vama jehovcima i zaslužio je da ga umlate.

Problem je u tome što se Isus nije predstavljao Bogom, nego je On zaista Bog.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Pa valjda si citao Bibliju???
Isusa nisu ubili sto se takmicio sa Bogom da je Bog,vec sto je priznao da je SIN Bozji,sto je njima bio samo povod da ga ubiju.

Znači, ti nisi čitao Bibliju. Vidi što piše:

Iv 10,33: Odgovoriše mu Židovi: "Zbog dobra te djela ne kamenujemo, nego zbog hule: što ti - čovjek - sebe Bogom praviš."

Dakle, ubili su ga jer se predstavljao Bogom. :) Da si ti živio u to vrijeme, i ti bi ga umlatio, jer ti vrijeđa "jehovu" koji je jedini Bog.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Odgovor: Apostol Pavle nas uverava da je Hristos Bog. “Cekajuci blazenu nadu i javljanje slave velikog Boga i Spasitelja nasega Isusa Hrista.” (Titu 2,13) O kojoj pojavi Boga Pavle ovde pise? To se jasno vidi da on govori o Ponovnom Hristovom dolasku i ponovo Hrista naziva Velikim Bogom.

Jevrejima 1:8
А за Сина каже: „Бог је твој престо у сву вечност+ и жезло твог краљевства+ жезло је честитости. NW prevod
8 A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog. DK prevod
Pazi ovog prevoda Bog Otac kaze svome sinu :"presto je tvoj ,Boze..."???,a gde je onda ocev presto???[/QUOTE
]

Odgovior: “Toga radi pomaza Te Boze, Bog Tvoj.” (Jevrejima 1,9) “Zato te o Boze Bog tvoj pomaza.” (Carnic) “Zato te pomazao Boze Bog tvoj.” (dr Zagoda) I tu Pavle naziva Bogom Hrista koga je Bog Otac pomazao.

“U pocetku bese Rec, i Rec bese u Boga, i Bog bese Rcc.” (Jovan 1,1) Pojedini kriticari kazu da se u ovom slucaju ime Rec odnosi na izgovorenu Bozju rec za vreme stvaranja nase Zemlje. Problem koji se suprotstavlja takvom tumacenju ove izjave je u tome sto Jovan dalje tvrdi: “Rec postade telo i videsmo slavu Njegovu, slavu kao Jedinorodnoga od Oca.” (Jovan 1,14) Koja je to Rec postala telo? Hristos! Da se ovo odnosi na Hrista, svedoci i sama Jovanova izjava. Umesto da kaze, videsmo slavu njezinu, slavu od reci, on nedvosmisleno svedoci “I videsmo slavu Njegovu, slavu kao Jedinorodnoga od Oca”.
Dakle, jasno je da Jovan ovde opisuje Isusa Hrista koga je nazvao i Bogom.

Dragi moj cika Miko,

Da li vi znate sta znaci prevod reci Hrist ili Hristos???
Ta rec nikada nije mogla da bude Bog ,niti ce ikada biti Bog,jer nam cista logika govori da je to POSLANIK prevedeno na srpski jezik,hebrejski je MESIJA.Da li smo zaboravili osnovne pojmove?,logiku???

Postovanje Zaokret,
Hristos , jeste mewsija, pomazanik. Da bi nam se mogao pribliziti i osloboditi nas od greha, uzeo je ljdsko telo, pa je na Zamlji delovao kao covek.
Slazem se da treba da upotrebimao Bibliju i logiku, ali nasa logoga ne sme da se suproti Bibliji, jer ako se suproti, onda ne deluje ispravno.
Sto se tice svih prevoda ,a samo NW pise drugacije,seti se se da je bilo slicno i u vreme Jeremije,svi prorokuju o miru,samo jeremija da ce Jerusalim biti razrusen od Vavilonaca.

Hajmo nesto malo ozbiljnije,ako se slazemo da Poslanik nikada nije bio niti ce biti Bog.

Titu 2:13
Čekajući blaženu nadu i javljanje slave velikog Boga i Spasa našeg Isusa Hrista,
Ovde se govori o dve osobe. Prva je Jehova bog,a druga je isus Hrist.

Jevrejima 1:8
DK prevod A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
NW prevod : А за Сина каже: „Бог је твој престо у сву вечност и жезло твог краљевства жезло је честитости.

Ispod je fusnosta za psalam 45:6 Pogledajmo sta tamo pise prvo
DK prevod 6 Presto je Tvoj, Bože, večan i nepokolebljiv; skiptar je carstva Tvog skiptar pravice
NW prevod Бог је твој престо довека, у сву вечност.
Жезло твог краљевања жезло је честитости
7 Ljubiš pravdu i mrziš na bezakonje; toga radi pomaza te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti više nego drugove Tvoje.

Pisac Psalma 45:6,7 je bio upucen izraelskom caru,i ocigledno nije mislio za kralja Solomona da je svemocni Bog. Solomon je seo na Bozji PRESTO

objasnjenje mozes pogledati u Jezekilju 44:28
A nasledstvo što će imati, ja sam njihovo nasledstvo; i vi im ne dajte dostojanja u Izrailju, ja sam njihovo dostojanje.
1.dnevnika 29:23
23 I tako sede Solomun na presto Gospodnji da caruje mesto Davida oca svog, i beše srećan, i slušaše ga sav Izrailj


Jovan 1:1 vec postoji tema i gde se vidi da su to dve razlicite osobe.
[/QUOTE]
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Znači, ti nisi čitao Bibliju. Vidi što piše:

Iv 10,33: Odgovoriše mu Židovi: "Zbog dobra te djela ne kamenujemo, nego zbog hule: što ti - čovjek - sebe Bogom praviš."

Dakle, ubili su ga jer se predstavljao Bogom. :) Da si ti živio u to vrijeme, i ti bi ga umlatio, jer ti vrijeđa "jehovu" koji je jedini Bog.

Niko od njih Sveto Pismo čitao nije. Niko.

Što se tiče židova, za koje sam Bog kaže da su "narod tvrde šije", da su zaista duhom čitali Pisama, prepoznali bi ko je u stvari Isus. Ali, kao i ovi "would be jew" i oni nisu srca otvorili za Boga, nego za satanu i njegovo milovanje ušiju.

Upravo zato Isus i kaže na krstu: "Oprosti im Oče, jer neznaju što čine", jer učiniše deicid.

Ps. Pitam se kako je to Isus mogao da "vređa" Boga, govoreći istinu o sebi? Kakav je to Bog, koga stvorenja ubijanjem drugih brane?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Sta mislite o stihu iz isaije 42:1-8 Ko je taj Bozji sluga? Da li je taj sluga jednak sa svojim Gospodarem?

1 Evo sluge mog, koga podupirem, izabranika mog, koji je mio duši mojoj; metnuću Duh svoj na Njega, sud narodima javljaće.
2 Neće vikati ni podizati, niti će se čuti glas Njegov po ulicama.
3 Trsku stučenu neće prelomiti, i sveštilo koje se puši neće ugasiti; javljaće sud po istini.
4 Neće Mu dosaditi, niti će se umoriti, dokle ne postavi sud na zemlji, i ostrva će čekati nauku Njegovu.
5 Ovako govori Bog Gospod, koji je stvorio nebesa i razapeo ih, koji je rasprostro zemlju i šta ona rađa, koji daje disanje narodu što je na njoj i duh onima što hode po njoj:
6 Ja Gospod dozvah Te u pravdi, i držaću Te za ruku, i čuvaću Te, i učiniću Te da budeš zavet narodu, videlo narodima;
7 Da otvoriš oči slepima, da izvedeš sužnje iz zatvora i iz tamnice koji sede u tami.
8 Ja sam Gospod, to je ime moje, i slavu svoju neću dati drugom ni hvalu svoju likovima rezanim.

Sta vi mislite? ko je Sluga,a ko je Gospod o kome govori Isaija?


Ti si donekle upravu. Upravu si da je ovde Hristos nazvan slugom. To je proročanstvo o Njegovoj mesijanskoj ulozi...ali to ništa ne govori o Njegovom statusu pre dolaska u telu kao Mesije i Sluge. Ovde je samo rečeno u kakvom će "statusu" u odnosu na Boga biti u svom Mesijanskom ruhu. I kao takav jeste "podređen" Ocu...ništa teško razumeti.

Ali kažem problem je što ti ovaj "status" u ovom tekstu smatraš "konstantom"...a to tekst ne govori.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To je proročanstvo o Njegovoj mesijanskoj ulozi...ali to ništa ne govori o Njegovom statusu pre dolaska u telu kao Mesije i Sluge. Ovde je samo rečeno u kakvom će "statusu" u odnosu na Boga biti u svom Mesijanskom ruhu. I kao takav jeste "podređen" Ocu...ništa teško razumeti.

Problem je i u tome što se izraz sluga YHWH, može čitati i kao YHWH izvršava - ispunjava - dela - radi, ali to pojedinci, i zajednice ne mogu da pojme, jer kontekst jezika na kome je proročanstvo izrečeno i zapisano tumače kontekstom (ako ga uopšte i poznaju) jezika uskog konteksta - Nemački i Engleski (posle se to "tumačenje" naravno prevodi na ostale jezike, između ostalog i na naš jezik



Ujedno, njegova tvrdnja je klasičan pokušaj negacije Trojstva ličnosti jednog i jedinog Bića - Boga, što i nije za čudo od Raselovaca.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Problem je i u tome što se izraz sluga YHWH, može čitati i kao YHWH izvršava - ispunjava - dela - radi, ali to pojedinci, i zajednice ne mogu da pojme, jer kontekst jezika na kome je proročanstvo izrečeno i zapisano tumače kontekstom (ako ga uopšte i poznaju) jezika uskog konteksta - Nemački i Engleski (posle se to "tumačenje" naravno prevodi na ostale jezike, između ostalog i na naš jezik



Ujedno, njegova tvrdnja je klasičan pokušaj negacije Trojstva ličnosti jednog i jedinog Bića - Boga, što i nije za čudo od Raselovaca.


Zanimljivo je ovo pitanje. Antitrinitarci i njihovi argumenti trebaju dobro da se razmotre jer nekada se dešava da preko nekih citata i mi prelazimo olako u cilju opravdavanja Trojstva. Zato treba biti dobro pripremljen i utvrđen.

Njegova tvrdnja jeste zasnovana na tim osnovama koje si pomenuo s tim da on uviđa u tekstu neku vrstu podređenosti Mesije..što kroz tekst i proističe. S tim da je ovde kod njega bitno razumevanje konteksta događaja...kada se to dešava i kada je to Hristos "sluga" Jahvea.

Pozdrav.

ps...hoće nam se vratiti stari izgled foruma...previše šareno :)..
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Pitanje u naslovu je besmisleno. A onda je posve besmisleno diskutirati na temelju besmislenog pitanja. Naime, u ljudskom poretku stvari, sluga je onaj koji sve čini za svog gospodara. Sprema mu jelo i donosi za stol, posprema nakon što gospodar pojede, uređuje bvrt u kojem gospodar sjedi i uživa, i tako još mnoštvo drugih stvari. A kako je u Božijem poretku stvari? Što to mi ljudi činimo za Boga i Bogu. Ručak mu ne kuhamo, krevet mu ne namještamo, vrt mu ne uređujemo ..., baš ništa za Boga i Bogu ne činimi. Ništa što mi ljudi možemo napraviti Bogu ne fali. A što Bog čini za nas ljude? Sve, baš sve. Stvorio nas je, daje nam svjetlo, daje nam zrak, daje nam vodu, daje nam druge ljude. Dakle, u Božijem poretku stvari sluga je Bog. I zato Isus kaže:

Mt 20,26: Naprotiv, tko hoće da među vama bude najveći, neka vam bude poslužitelj.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ti si donekle upravu. Upravu si da je ovde Hristos nazvan slugom. To je proročanstvo o Njegovoj mesijanskoj ulozi...ali to ništa ne govori o Njegovom statusu pre dolaska u telu kao Mesije i Sluge. Ovde je samo rečeno u kakvom će "statusu" u odnosu na Boga biti u svom Mesijanskom ruhu. I kao takav jeste "podređen" Ocu...ništa teško razumeti.

Ali kažem problem je što ti ovaj "status" u ovom tekstu smatraš "konstantom"...a to tekst ne govori.

Zdravo brate Jovane,
Drago mi je da se barem u necemu slazemo,jer vecina nece ni to da prizna.Mnogi misle da je bio Svemoguci Bog cak i dok je bio na zemlji.
E sad mozemo da razmotrimo i njegov deo zivota pre nego je dosao na zemlju,a potom i nakon odlaska sa zemlje na nebo,ako se slazes.
Eto mozes ti prvi izneti svoj stav kako je Isus Svemoguci Bog bio i pre i posle zivota na zemlji,a ja cu potom podneti dokaze protiv,to jest da je i tada i sada uvek Bozji sluga.
 
Natrag
Top