Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jovane brate, za Hrista takodje pise da ga "niko od ljudi nije video niti moze videti, koji zivi u svetlosti kojoj se ne moze pristupiti", Pavle je to rekao za Hrista licno, a to se odnosi na njegovu Bozansku prirodu na nebu, jer kao sto si i sam rekao covek ne moze videti Boga a ostati ziv!

Medjutim Hristos je bio Bogocovek na zemlji a njegova Bozanska priroda je bila sakrivena ljudskom oku. Mi smo videli slavu i licnost Ocevu kroz njegovo telesno oblicje, a drugacije ne bi mogli, da je on pokazao svoj pravi lik mi bi umrli. On je bio sa Ocem jedno dok je bio na zemlji, a ljudi su u njemu prepoznali Boga! Zato je on dosao i rodio se na ovaj svet, da nam pokaze Boga kroz sebe. "Boga niko ne vide nikad, jedinorodni Bog koji je u ocevom krilu, on ga objavi". Videli su ovo i prilikom preobrazenja, kad mu je lice sijalo slavom, a i tokom molitve kao sto je Laodikeja naveo..

Ja stvarno ne znam sta ti ovim pokusavas dokazati?

Da li ti smatras da Bog nije bio u Hristu na zemlji? Kako je onda Pavle rekao da - "Bog bese u Hristu i svet pomiri sa sobom"?

Smatras li ti da Hristos nije bio istovremno Bog dok je bio na zemlji? Pa kako Bog moze prestati biti Bogom? Tada bi i svet prestao da postoji, jer Hristos ljudima "daje i zivot i disanje i sve". Bez njega nema nikakvog zivota, jer on odrzava sav univerzum u postajanju! " Kroz njega i u njemu sve ima svoje postojanje"!

Takodje Bog ne moze umreti, jer stih kaze - "Ti svetac Izrailjev, ti ne umires". Kako Hristos onda moze umreti? Naravno, on nije umro "Bozanskom prirodom" vec "ljudskim telom", sto ti dokazuje da on ima dve prirode na zemlji, a kako bi "Bog uopste mogao umreti doslovno" - to je nemoguce! Tada bi prestao postojati zivot i nas svet, a mi bi smo momentalno umrli!

Shvatas li apsurd tvoje teologije?

Ovo moze opstati jedino ako ti Hrista unizavas, pa ga smatras andjelom koji umire za ljudske grehe a ne Bogom koji je dosao da spase ovaj svet. Onda si se pridruzio Jehovinim Svedocima!
Brate Mire, Božija slava je nedostupna ljudima ili bilo kom stvorenju.
Kako se može videti iz Pisma Hristos je došao u telu kao običan čovek. Ne kao Bog ni kao Bogočovek premda je Njegova prava priroda Bog.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ne znam sta tu ima toliko da se filozofira.

Jednostavan odgovor je onaj koji sam vec dao, i potpuno objasnjava ovu temu.

Isus jeste PRE svog dolaska ili rodjenja na zemlji u ponizenom telu bio Bog zajedno sa Ocem i Svetim Duhom.

Kljucno pitanje koje se postavlja je dakle "dali je Isus na zemlji nakon rodjenja na zemlji u ponizenom telu bio Bog?"

Odgovor je "JESTE" ali je njegovo Bozanstvo ili Bozansko oblicje bilo zaodenuto i priguseno telom, da bi ljudi mogli da ga gledaju, a da ne poginu od njegove slave.

Njegova Bozanska slava i oblicje su se u nekim trenutcima delimicno otkrivali ucenicima, a za to mozemo navesti jedan primer iz jevandjelja:


"A kad prođe osam dana poslije onijeh riječi, uze Petra i Jovana i Jakova i iziđe na goru da se pomoli Bogu.
I kad se moljaše postade lice njegovo drukčije, i odijelo njegovo bijelo i sjajno.
I gle, dva čovjeka govorahu s njim, koji bijahu Mojsije i Ilija.
Pokazaše se u slavi, i govorahu o izlasku njegovu koji mu je trebalo svršiti u Jerusalimu.
A Petar i koji bijahu s njim bijahu zaspali; ali probudivši se vidješe slavu njegovu i dva čovjeka koji s njim stajahu.
I kad se odvojiše od njega reče Petar Isusu: učitelju! dobro nam je ovdje biti; i da načinimo tri sjenice: jednu tebi, i jednu Mojsiju, i jednu Iliji: ne znajući šta govoraše.
A dok on to govoraše dođe oblak i zakloni ih; i uplašiše se kad zađoše u oblak.
I ču se glas iz oblaka govoreći: ovo je sin moj ljubazni, njega poslušajte"
( Luka 9. 28 - 35 )

Dakle, Isus je oduvek bio Bog, i na nebu i na zemlji.
Sve ostalo je posledica okolnosti u kojima se Isus nasao, koje je prihvatio radi spasena sveta iz ropstva greha.

Laki, ta slava na gori preobraženja je slava koju Hristos ima kao utelovljen..to nije Božanska slava tj.slava u punom Božanskom sjaju...dakle to nije objava Hristovog Božanstva već slava koju ima u Oca datu.
Isusova prava, Božanska slava je opisana u 1.Timotiju 6,16..to je slava kojoj se ne može pristupiti. To je prava Božanska slava. Ovoj slavi pak vidiš i sam da može pristupiti Mojsije i Ilija...a samom Mojsiju je Jahve rekao da ne može Ga videti i ostati živ...dakle kao što vidiš to je druga slava.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ovo moze opstati jedino ako ti Hrista unizavas, pa ga smatras andjelom koji umire za ljudske grehe a ne Bogom koji je dosao da spase ovaj svet. Onda si se pridruzio Jehovinim Svedocima!

Upravo tako. No on će ti tvrditi da to nije tako, i da ga je na to njegovo "verovanje" navelo PIsmo. Što opet nije začuđujuće jer i Raselovce na njihove blasfemije navodno navodi Pismo....

Spasononije mi je vjerovati svetom Ivanu, nego vlastitoj savjesti i pameti. Pa kako onda očekuješ da povjerujem tvojim "židovsko-muhamedanskim naprdanjima"?

Spasonosnije i Bogougodnije je verovati sv. Ivanu, nego li onim koji svojoj "pameti" i ideologiji palog serafa služe.

Bog se ne mijenja. :) Mijenja se Božje objavljivanje čovjeku. Na primjer, u čitavoj Tori Bog čovjeku ne objavi da ima Sina, a onda u Novom zavjetu saznamo, ne samo da ima Sina, nego da je i Njegov Sin pravi Bog.

Bog koji se menja? Ahahaha.. klasičan primer "evolutivne" teologije Milerita.

Naravno da se Bog ne menja.


Da, pokušava dokazati da Isus nije Bog. I tako pokazuje da većina adventista (Kainos, tripo i Jovan) nema nikakve veze s kršćanstvom. Oni su zapravo preuzeli ono što vjeruju muslimani.

Ne samo to. Čak i Boga slično predstavljaju kao usukanog, dalekog, nedostupnog, nekoga ko zahteva spoljašnje vidove "pobožnosti", nekoga ko čak i ne čuje molitve, nego za svu interakciju sa svojim stvorenjem (čovekom) koristi agente... Pravi alter ego trgovačkog mentaliteta, u kome predsednik upravng odbora korporacije samo naređuje, a potčinjeni ispunjavaju. Uz sve to, Mileritska bulumenta (moram tako jer mi je više zaista dosta svega), posebno EGWisti veruje da Bog mora da opravda spasenje čoveka pred anđelima, što je upravo jednako onome što predsednik ili CEO korporacije čini pred članovima odbora (anđeli su članovi odbora) kada opravdava promenu politike korporacije.

Ujedno, Isus Milerita i Isus Crkve Njegove su dva potpuno različite ličnosti. Isus Crkve Njegove je Otelotvoreni Bog, YHWH u Telu, rođeni i nestvoreni, postoji od iskona, uzrok i izvor stvaranja, dok je Isus Milerita, anđeo, neko "kao bog", Mihael, stvorenje, potčinjeno predsedniku upravnog odbora, neko ko je eto "duhovno" jednak Ocu, posvojenik, neko ko čeka u predvorju...


"Jer je Bog naš oganj koji spaljuje. ", Jevrejima 12, 29

Hmm...

Jer je Gospod Bog sunce i štit, Gospod daje blagodat i slavu; onima koji hode u bezazlenosti ne uskraćuje nijednog dobra. PS. 84

"I reče: Ali nećeš moći videti lice moje, jer ne može čovek mene videti i ostati živ.", 2. Mojsijeva 33, 20

Čovek ni u sunce ne može gledati a da ne oslepi, prići mu ne može jer će umreti.

Pa ipak lice Njegovo život nam daje.

Lice je Njegovo sunce pravde, Put Istina i Život. Lice Njegovo nam se obznani u Jedinorođencu.

Ne u anđelu, ne u stvorenju, nego u Bogočoveku. Emmanuelu, Yahoshui - Isusu, koji je Ime Očevo, Um Očev, Reč Očeva,
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Jovane brate, za Hrista takodje pise da ga "niko od ljudi nije video niti moze videti, koji zivi u svetlosti kojoj se ne moze pristupiti",

Mire, ne nasjedaj na Jovanovu mizeriju od argumentiranja. Ne osporavaj njegove nebuloze. Naravno da se Boga koji je duh ne može očima vidjeti, ali se Bogočovjeka može vidjeti. Nije Isus luđak, pa da na Filipove riječi: "Gospodine, pokaži nam Oca i dosta nam je!", odgovara: "Tko je vidio mene, vidio je i Oca."

Ja stvarno ne znam sta ti ovim pokusavas dokazati?

Pokušava dokazati, najprije, da Isus nije bio Bog za svoje 33 godine na zemlji. Nakon ovoga slijedi dokaz da "Trojedini Bog i nije Bog". Jer, ako Bog može prestati biti Bog, onda taj bog i nije Bog. Izgleda da se Jovan sprema prihvatiti da je "samo Alah bog" :) ili se pridružiti onim Židovima koji tvrde da je Isus bio kopile jedne prostitutke.

Smatras li ti da Hristos nije bio istovremno Bog dok je bio na zemlji? Pa kako Bog moze prestati biti Bogom? Tada bi i svet prestao da postoji, jer Hristos ljudima "daje i zivot i disanje i sve".

Upravo ovo Jovan tvrdi. I ja sam ga pitao, kako Bog može prestati postojati, a on mi je odgovorio da nije prestao postojati, nego da je Isus svoje božanstvo ostavio u nekakvom skladištu na nebu!?!? :)

Ovo moze opstati jedino ako ti Hrista unizavas, pa ga smatras andjelom koji umire za ljudske grehe a ne Bogom koji je dosao da spase ovaj svet. Onda si se pridruzio Jehovinim Svedocim

I ja sam prije nekoliko dana zatražio od njega da prestane vrijeđati nas kršćane i našeg Boga.

Kako se može videti iz Pisma Hristos je došao u telu kao običan čovek. Ne kao Bog ni kao Bogočovek ...

Mt 11,11: Zaista, kažem vam, između rođenih od žene ne usta veći od Ivana Krstitelja. A ipak, i najmanji u kraljevstvu nebeskom veći je od njega!

Objasni mi ove gore Isusove riječi. Ako među ljudima (rođenima od žene) nema većeg od Ivana Krstitelja, a ti gore ustvrdi da je Isus samo jedan od "rođenih od žene" (nije ni Bog ni Bogočovjek), čime je to Ivan Krstitelj nadmašio Isusa? :)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Shodno tome, Jovanov pokušaj mentalne gimnastike u kome je Sin Bog, koji ostavlja svoje Božanstvo u arhivi dok ne posvršava "poslove", u sebi u stvari krije ono o čemu ja stalno ponavljam, a to je NEGIRANJE ISUSOVOG BOŽANSTVA... što čine svi MIleriti, što javno, kao antitrinitaristi, što prikriveno kao trijadisti.

OVAKO ADVENTISTI VERUJU U BOGA:

2. Trojstvo

Postoji jedan Bog: Otac, Sin i Sveti Duh, jedinstvo tri lica iste večnosti. Bog je besmrtan, svemoćan, sveznajući, iznad svega i svuda prisutan. On je beskonačan i prevazilazi moć ljudskog shvatanja, ali ipak poznat preko svojih otkrivenja o Sebi. On je večno dostojan da Ga sva stvorenja poštuju, obožavaju i da Mu služe.
(5. Mojsijeva 6,4; Matej 28,19; 2. Korinćanima 13,14; Efescima 4,4-6; 1. Petrova 1,2; 1. Timotiju 1,17; Otkrivenje 14,7)

3. Otac
Bog večni Otac je Tvorac, Vrelo, Održavalac i Vladar celokupnog stvaranja. On je pravedan i svet, milostiv i pun milosrđa, spor na gnjev i obilan nepokolebljivom ljubavlju i vernošću. Osobine i sila koje su se pokazale u Sinu i Svetom Duhu takođe su otkrivenje Oca.
(1. Mojsijeva 1,1; Otkrivenje 4,11; 1. Korinćanima 15,28; Jovan 3,16; 1. Jovanova 4,8; 1. Timotiju 1,17; 2. Mojsijeva 34,6.7; Jovan 14,9)

4. Sin
Bog večni Sin ovaploćen je u Isusu Hristu. Kroz Njega je sve stvoreno, Božiji karakter je otkriven, izvršeno spasenje ljudskog roda i sud svetu. Za svu večnost živi Bog postao je i čovek Isus Hristos. Začet je Svetim Duhom i rodila Ga je devojka Marija. Živeo je i iskusio iskušenja kao ljudsko biće, ali je savršenim primerom pokazao Božiju pravednost i ljubav. Svojim čudima On je otkrio božansku silu i umro na krstu za naše grehe i umesto nas, vaskrsnuo je iz mrtvih i vazneo se na Nebo da u nebeskoj svetinji vrši službu za nas. Doći će opet u slavi da konačno oslobodi svoj narod i da obnovi sve.
(Jovan 1,1-3.14; Kološanima 1,15-19; Jovan 10,30; 14,9; Rimljanima 6,23; 2. Korinćanima 5,17-19; Jovan 5,22; Luka 1,35; Filibljanima 2,5-11; Jevrejima 2,9-18; 1. Korinćanima 15,3.4; Jevrejima 8,1.2; Jovan 14,1-3)

5. Sveti Duh
Bog večni Duh bio je aktivan sa Ocem i Sinom prilikom stvaranja, utelovljenja i otkupljenja. On je nadahnjivao pisce Svetog pisma. On je ispunjavao Hristov život silom. On privlači i ubeđuje ljudska bića, a one koji se odazovu, obnavlja i preobražava u Božji lik. Poslat od Oca i Sina da bude stalno sa Njegovom decom, On daje duhovne darove Crkvi, opunomoćuje je da svedoči za Hrista, i u skladu sa Svetim pismom, uvodi je u svaku istinu.
(1. Mojsijeva 1,1.2; Luka 1,35; 4,18; Dela 10,38; 2. Petrova 1,21; 2. Korinćanima 3,18; Efescima 4,11.12; Dela 1,8; Jovan 14,16-18.26; 15,26.27; 16,7-13)

Adventisticki hriscani veruju.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ako je Isus Bog ne prebiva li i On u takvoj svetlosti?

Naravno da prebiva, Bog je. Samo što su ga ljudi mogli vidjeti i dodirnuti dok je na zemlji bio među njima kao Bogočovjek.

Božanska priroda prebiva u svetlosti nedostupnoj kako kaže apstol Pavle, ne u telu već u svetlosti nedostupnoj, čovek je ne može videti...jasno je da u Isusu nisu videli Božanstvo niti je Isus došao u takvom obličju. To je u suprotnosti sa razumevanjem Božasnke prirode i njegnog ispoljavanja.

Pošto je Hristos Bog jasno je da ta priroda ostaje nedostupna čoveku i nije došao u toj prirodi.

Dodirnuti Božansku prirodu je nemoguče čoveku...

Mt 11,11: Zaista, kažem vam, između rođenih od žene ne usta veći od Ivana Krstitelja. A ipak, i najmanji u kraljevstvu nebeskom veći je od njega!

Objasni mi ove gore Isusove riječi. Ako među ljudima (rođenima od žene) nema većeg od Ivana Krstitelja, a ti gore ustvrdi da je Isus samo jedan od "rođenih od žene" (nije ni Bog ni Bogočovjek), čime je to Ivan Krstitelj nadmašio Isusa?

Je li Jovan bio bezgrešan? Kao što znamo nije...dakle u odnosu na ljude koji su pod grehom...najveći..ali najmanji u carstvu nebeskom veći je od Jovana...
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top