Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, u tvojim snovima, jer ne poznajes Adventiste, i zato lupas.

U to ucenje su verovali i pioniri Adventizma, i Ellen White.

Upravo ovih dana citam jednu knjigu od pionira Advenizma E. J.Vagonera, koji u njoj dokazuje da je Isus Bog jednak Ocu.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jovane, sta pokusavas dokazati.
Da Isus nije Bog vec stvoreno bice?

Upravo ono što citiram dragi Laki. Ako pratiš pažljivo šta citiram i kako citiram videćeš. Jednostavnu nauku Pisma o Hristu na zemlji ali i Hristu u svojoj pravoj prirodi.

Da, pokušava dokazati da Isus nije Bog.

To je tvoja predpostavka na osnovu izjava pojedinaca.

Upravo tako. On zna tačno šta govorim ali oblikuje prema potrebi.

No, nadam se da ćeš pažljivim čitanjem mojih postova videti šta iznosim. Jednostavnu nauku Pisma i apostola o Hristu na zemlji i Hristu u svojoj pravoj prirodi.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Krivo. :) Stihovi govore o Ocu.

To tako citiraju JS..da negiraju da se radi o Hristu..čitaj bolje..odnosi se na Hrista upravo...čitaj stih 14 i 15..o kome se govori?

ps..uzgred eto vidiš kako se brani Božasntvo Hristovo i šta zaista verujem..samo kada se koriste pravi stihovi

Bog se ne mijenja. :) Mijenja se Božje objavljivanje čovjeku

Božija priroda ne može biti jednom nevidljiva a potom vidljiva. On je uvek isti..stvorenja ne mogu videti Boga.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
To tako citiraju JS..da negiraju da se radi o Hristu..čitaj bolje..odnosi se na Hrista upravo...čitaj stih 14 i 15..o kome se govori?

Kao prvo, ti i Jehovci jednako vjerujete, :) a kao drugo stihovi ipak govore o Ocu.

Božija priroda ne može biti jednom nevidljiva a potom vidljiva. On je uvek isti..stvorenja ne mogu videti Boga.

Naravno da je Božja priroda nevidljiva, nevidljiva je i priroda čovjeka. Vidljivo je jedino ono što je propadljio i smrtno.

Upravo ono što citiram dragi Laki. Ako pratiš pažljivo šta citiram i kako citiram videćeš. Jednostavnu nauku Pisma o Hristu na zemlji ali i Hristu u svojoj pravoj prirodi.

No, nadam se da ćeš pažljivim čitanjem mojih postova videti šta iznosim. Jednostavnu nauku Pisma i apostola o Hristu na zemlji i Hristu u svojoj pravoj prirodi.

Evo Laodikeja, točno kako sam ti rekao. Jovan dokazuje da Isus nije Bog, da ne postoji Bog Sin. Uostalom, pitaj ga sam neka ti odgovori postoji li Bog Sin.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Kao prvo, ti i Jehovci jednako vjerujete, :) a kao drugo stihovi ipak govore o Ocu.

Ok...to veruju JS za ovaj stih :)..oni tvrde da se radi samo o Ocu...iako stih 14 i 15 šta kažu..koga pominju:)

Naravno da je Božja priroda nevidljiva, nevidljiva je i priroda čovjeka. Vidljivo je jedino ono što je propadljio i smrtno.

U blizini Božasnke prirode ne može se opstati u blizini čovekove može...zato je Božasnka nedostupna stvorenjima.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ok...to veruju JS za ovaj stih :)..oni tvrde da se radi samo o Ocu...iako stih 14 i 15 šta kažu..koga pominju:)

Za ovo ćeš morati sam ponoviti gradivo 6. razreda. Ja nemam vremena za davanje instrukcija.

U blizini Božasnke prirode ne može se opstati u blizini čovekove može...zato je Božasnka nedostupna stvorenjima.

Tako je bilo dok se Bog nije rodio kao čovjek. I Bog (Riječ) tijelom postade i nastani se među ljudima. (Iv 1,14) :)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Za ovo ćeš morati sam ponoviti gradivo 6. razreda. Ja nemam vremena za davanje instrukcija.

Sve lepo piše..ne pomaže ni tebi ni JS gramatika..jer je jasno posle kojih stihova sledi stih 16..posle 14 i 15...a oni govore O?? Oprosti ali otkuda da ovaj stih tumačiš kao JS...ovaj kojim treba da dokažemo Božasntvo Hristovo koje je čisto kao suza ovde? Ne postoji može jasniji stih od ovoga...teško je to shvatiti. Eto Jahve prirode Hrista..i sad bežanje od ovoga? Pa zašto?

Tako je bilo dok se Bog nije rodio kao čovjek.

Ne menja se ni posle..jasno je kao dan. Reč je mogla uzeti samo ljudsku prirodu jer Božanska nije bila..niti će biti ikada dosltupna čoveku...ili bilo kom stvorenju..veruj pak po svojoj savesti.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Sve lepo piše..ne pomaže ni tebi ni JS gramatika..jer je jasno posle kojih stihova sledi stih 16..posle 14 i 15...a oni govore O?? Oprosti ali otkuda da ovaj stih tumačiš kao JS...ovaj kojim treba da dokažemo Božasntvo Hristovo koje je čisto kao suza ovde? Ne postoji može jasniji stih od ovoga...teško je to shvatiti. Eto Jahve prirode Hrista..i sad bežanje od ovoga? Pa zašto?

Nemoj se ljutiti, ali ja zaista nemam vremena poučavati te gradivu osnovne škole.

Reč je mogla uzeti samo ljudsku prirodu jer Božanska nije bila..niti će biti ikada dosltupna čoveku...

Bog (Riječ) je tijelom postala i nastanila se među ljudima. (Iv 1,14)

veruj pak po svojoj savesti.

Spasononije mi je vjerovati svetom Ivanu, nego vlastitoj savjesti i pameti. Pa kako onda očekuješ da povjerujem tvojim "židovsko-muhamedanskim naprdanjima"?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ok, ovaj stih govori da Isus govori autoritetom Oca. Ali je li On Otac? Ne u tom smislu već u smislu činjenja dela koja Otac čini.

No, ovaj autoritet "Očev" govori dosta toga...na indirektni način može se reći da naveštava Hristovu pravu prirodu naravno van ovog tela. Ovaj stih to naveštava..siguran sam. Samo ga ne možemo uzeti da ukazuje na prirodu na zemlji jer Hristos nije Otac i ne može biti na zemlji u Božanskom obličju jer Boga niko ne može videti...Jahve priroda je nedostupna stvorenim bićima. Zato moramo shvatiti i ovaj tekst pre svega u njegovom primarnom značenju da govori o duhovnoj vezi sa Ocem..o potpunoj predstavi Oca u karakteru..nalik Ocu..kao da je Otac..
Jovane brate, za Hrista takodje pise da ga "niko od ljudi nije video niti moze videti, koji zivi u svetlosti kojoj se ne moze pristupiti", Pavle je to rekao za Hrista licno, a to se odnosi na njegovu Bozansku prirodu na nebu, jer kao sto si i sam rekao covek ne moze videti Boga a ostati ziv!

Medjutim Hristos je bio Bogocovek na zemlji a njegova Bozanska priroda je bila sakrivena ljudskom oku. Mi smo videli slavu i licnost Ocevu kroz njegovo telesno oblicje, a drugacije ne bi mogli, da je on pokazao svoj pravi lik mi bi umrli. On je bio sa Ocem jedno dok je bio na zemlji, a ljudi su u njemu prepoznali Boga! Zato je on dosao i rodio se na ovaj svet, da nam pokaze Boga kroz sebe. "Boga niko ne vide nikad, jedinorodni Bog koji je u ocevom krilu, on ga objavi". Videli su ovo i prilikom preobrazenja, kad mu je lice sijalo slavom, a i tokom molitve kao sto je Laodikeja naveo..

Ja stvarno ne znam sta ti ovim pokusavas dokazati?

Da li ti smatras da Bog nije bio u Hristu na zemlji? Kako je onda Pavle rekao da - "Bog bese u Hristu i svet pomiri sa sobom"?

Smatras li ti da Hristos nije bio istovremno Bog dok je bio na zemlji? Pa kako Bog moze prestati biti Bogom? Tada bi i svet prestao da postoji, jer Hristos ljudima "daje i zivot i disanje i sve". Bez njega nema nikakvog zivota, jer on odrzava sav univerzum u postajanju! " Kroz njega i u njemu sve ima svoje postojanje"!

Takodje Bog ne moze umreti, jer stih kaze - "Ti svetac Izrailjev, ti ne umires". Kako Hristos onda moze umreti? Naravno, on nije umro "Bozanskom prirodom" vec "ljudskim telom", sto ti dokazuje da on ima dve prirode na zemlji, a kako bi "Bog uopste mogao umreti doslovno" - to je nemoguce! Tada bi prestao postojati zivot i nas svet, a mi bi smo momentalno umrli!

Shvatas li apsurd tvoje teologije?

Ovo moze opstati jedino ako ti Hrista unizavas, pa ga smatras andjelom koji umire za ljudske grehe a ne Bogom koji je dosao da spase ovaj svet. Onda si se pridruzio Jehovinim Svedocima!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne znam sta tu ima toliko da se filozofira.

Jednostavan odgovor je onaj koji sam vec dao, i potpuno objasnjava ovu temu.

Isus jeste PRE svog dolaska ili rodjenja na zemlji u ponizenom telu bio Bog zajedno sa Ocem i Svetim Duhom.

Kljucno pitanje koje se postavlja je dakle "dali je Isus na zemlji nakon rodjenja na zemlji u ponizenom telu bio Bog?"

Odgovor je "JESTE" ali je njegovo Bozanstvo ili Bozansko oblicje bilo zaodenuto i priguseno telom, da bi ljudi mogli da ga gledaju, a da ne poginu od njegove slave.

Njegova Bozanska slava i oblicje su se u nekim trenutcima delimicno otkrivali ucenicima, a za to mozemo navesti jedan primer iz jevandjelja:


"A kad prođe osam dana poslije onijeh riječi, uze Petra i Jovana i Jakova i iziđe na goru da se pomoli Bogu.
I kad se moljaše postade lice njegovo drukčije, i odijelo njegovo bijelo i sjajno.
I gle, dva čovjeka govorahu s njim, koji bijahu Mojsije i Ilija.
Pokazaše se u slavi, i govorahu o izlasku njegovu koji mu je trebalo svršiti u Jerusalimu.
A Petar i koji bijahu s njim bijahu zaspali; ali probudivši se vidješe slavu njegovu i dva čovjeka koji s njim stajahu.
I kad se odvojiše od njega reče Petar Isusu: učitelju! dobro nam je ovdje biti; i da načinimo tri sjenice: jednu tebi, i jednu Mojsiju, i jednu Iliji: ne znajući šta govoraše.
A dok on to govoraše dođe oblak i zakloni ih; i uplašiše se kad zađoše u oblak.
I ču se glas iz oblaka govoreći: ovo je sin moj ljubazni, njega poslušajte"
( Luka 9. 28 - 35 )

Dakle, Isus je oduvek bio Bog, i na nebu i na zemlji.
Sve ostalo je posledica okolnosti u kojima se Isus nasao, koje je prihvatio radi spasena sveta iz ropstva greha.
 
Natrag
Top