Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Darth, nije uljudno ovo sto si izjavio "za mene je alah sotona lično, muhamed lažni prorok, i ništa, čak ni sam muhamedov "bog" me neće ubediti u suprotno, niti me obratiti."

Ne znaci ako ljudidaju drugo ime Bogu da time predstavljaju sotonu. Zbog cega vredjas druge ljuide koji mogu biti pobozni kao i mi hriscani?
Cak medju mnogoboscima, ima pojedinaca koji imaju skromono pa mozda i nedovoljno znaje o Bogu, ali ako je to sve do cega su mogli da didju, Bog ce ih pre primiti od hriscanskih filozofa koji izvrcu istinu.

Seti te se Jova u kakvoj okolinije rastao. Bog ga je pohvalio, a cak je i on Boga pogresno predstavio, jer je verovao da ga Bog kaznjava zbog greha za koji nije znao, a to nije bo istina.

Ko je u Jeruslim doneo vest u rodjenju Mesije?Nisu to bili leviti, ni svestenici niti poglavar svestenicki, nego bili su to mudraci sa istoka koji su bili mnogobosci. Kada su objavili vest da je rodjen Mesija, svestenici su to negorali tvrdeci da Bog ne bi njih zaobisao,a tako vaznu vest da otkrije mnogoboscima, ali zaista bilo je tako. Zato veoma je vazno da svoj sud ne dajemo tako lako, jer postoji mogucnost da pogresimo kao i jevresjski svestenici.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Samo kada bi to bio jedini argument a da ne citirah toliko tekstova. Sve to čitaju i drugi pa će i oni sami prosuditi...

Ništa ti iz Biblije citirao nisi. Uglavnom si nabrajao "argumente" koje si iz prsta isisao.

Imam mnogo čistiji i jasniji put u ovakvim diskusijama kada dođe do njih. Zahvalan sam Bogu na tome. Kako god, uvek je dobro pružiti dobro svedočanstvo.

Znači, svjedočiš muslimanima da Isus Krist nije Bog!?!? I još se s tim ponosiš!? Bože sačuvaj!

Moj jedini cilj je da ih uputim na Gospoda Isusa Hrista, onako kako je On to činio.

Isus je to činio ovako: Iv 8,23-24: A Isus nastavi: "Vi ste odozdol, ja sam odozgor. Vi ste od ovoga svijeta, a ja nisam od ovoga svijeta. Stoga vam i rekoh: 'Umrijet ćete u grijesima svojim.' Uistinu, ako ne povjerujete da Ja jesam, umrijet ćete u grijesima svojim."

Evo, Isus je svoje ovako učio, a ti svjedočiš i učiš da nema razlike između tebe i Isusa.

Želeo bih iskreno da ovo svi shvatimo i da delimo isto mišljenje. Vreme će pokazati..daće Bog.

Ti bi želio da svi prihvate tvoje mišljenje!? Malo morgen. A zašto ti nisi prihvatio mišljenje jedne od 50.000 protestantskih sekti, nego osnivaš 50.001.?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Isus je to činio ovako: Iv 8,23-24: A Isus nastavi: "Vi ste odozdol, ja sam odozgor. Vi ste od ovoga svijeta, a ja nisam od ovoga svijeta. Stoga vam i rekoh: 'Umrijet ćete u grijesima svojim.' Uistinu, ako ne povjerujete da Ja jesam, umrijet ćete u grijesima svojim."

Evo, Isus je svoje ovako učio, a ti svjedočiš i učiš da nema razlike između tebe i Isusa.

Ne u prirodi već u bezgrešnosti. Tu je jedina razlika i to kažu i apostilii..u svemu nama sličan osim u grehu..dakle ne u prirodi...
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Jesmo u svemu osim u bezgrešnosti jer On nije uzeo prirodu Božansku tj. nije ju sa sobom uzeo..mi govorimo o Hristu u TELU a ne o Hristu pre dolaska.
Čuj, Isus nije sa sobom ponio Božansku prirodu!? :) A gdje ju je ostavio, u hladnjači?

Jovane, Bog se utjelovio, Riječ, Bog, je postala čovjekom (Iv 1,14) - Isusom iz Nazareta. :) Hoćeš da ti nacrtam? Pa nije Toma luđak da najobičnijeg čovjeka zove Bogom.

Njegova priroda Sluge je ona koja je na zemlji..ne Božanska...

A kažeš da je prije utjelovljenja Isus bio Bog. A gdje je onda Bog Sin nestao na 33 godine? Gdje se sakrio tih 33 godine? Jovane, Jovane, šuplja ti ova muhamedanska priča.

P.S. Jovane, evo pa malo razmišljaj do sutrašnjeg dana. Ako Isus iz Nazareta nije bio Bog, nego samo čovjek, kako se onda ponizio rađajući se od Marije - uzimajući lik sluge (Fil 2,7)? Zar je naše ljudsko rađanje poniženje!?!? "Zaboga", rađanje čovjeka je suprotnost poniženju, to je najuzvišeniji događaj, to je trenutak kad nam Bog daruje ono što je najsvetije i najvrijednije - ŽIVOT.

Malo ću ti pomoći. Isus mora biti nešto izuzetno, kad Pavao konstatira da se "ponizio uzimajući lik sluge".
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Čuj, Isus nije sa sobom ponio Božansku prirodu!? :) A gdje ju je ostavio, u hladnjači?

Jovane, Bog se utjelovio, Riječ, Bog, je postala čovjekom (Iv 1,14) - Isusom iz Nazareta. :) Hoćeš da ti nacrtam? Pa nije Toma luđak da najobičnijeg čovjeka zove Bogom.



A kažeš da je prije utjelovljenja Isus bio Bog. A gdje je onda Bog Sin nestao na 33 godine? Gdje se sakrio tih 33 godine? Jovane, Jovane, šuplja ti ova muhamedanska priča.

P.S. Jovane, evo pa malo razmišljaj do sutrašnjeg dana. Ako Isus iz Nazareta nije bio Bog, nego samo čovjek, kako se onda ponizio rađajući se od Marije - uzimajući lik sluge (Fil 2,7)? Zar je naše ljudsko rađanje poniženje!?!? "Zaboga", rađanje čovjeka je suprotnost poniženju, to je najuzvišeniji događaj, to je trenutak kad nam Bog daruje ono što je najsvetije i najvrijednije - ŽIVOT.

Malo ću ti pomoći. Isus mora biti nešto izuzetno, kad Pavao konstatira da se "ponizio uzimajući lik sluge".
Za Tomu i Jovana sam pojasnio...ne sviđa ti se odgovor...ok..ali da ne ponavljamo se.

Što se "poniženja" tiče za Hrista naravno da jeste jer upravo to i pokazuje razliku između obličja u kome je bio i obličja u kome je došao. Vidiš da sama biblija koristi izraz "ponižen" a zašto? Ako imamo u vidu u kakvom je telu Hristos došao...to je naše sklono grehu telo. Pa kud ćeš veće poniženje. Isus nije došao ni u Adamovom savršenom pre greha telu nego u ovom našem oslabljenom na greh telu. Da li je sad jasno zašto je to poniženje? Pa naravno da jeste.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Za Tomu i Jovana sam pojasnio...ne sviđa ti se odgovor...ok..ali da ne ponavljamo se.

Nitko od tebe ne traži pojašnjenje. Toma se Isusu obraća nazivajući ga Bogom. :) Dakle, jasno da ne može biti jasnije. Ovo mjesto u Bibliji koje govori o Isusu kao Bogu, možeš anulirati jedino ako imaš dokaze da je Toma idiot. Do sada te dokaze o Tominu idiotizmu nisi iznio. A tvrdnju svetog apostola Ivana - Bog (Riječ) je postao tijelom (Isus iz Nazareta) i nastanio se među ljudima, možeš anulirati jedino ako podastreš vjerodostojne dokaze da je Ivan bio pod utjecajem teških droga kad je pisao svoje evanđelje.

Što se "poniženja" tiče za Hrista naravno da jeste jer upravo to i pokazuje razliku između obličja u kome je bio i obličja u kome je došao.

Oprosti, ali ovo ti je besmisleno da ne može biti besmislenije. Tvoje 'teologiziranje' je sušta suprotnost onome što tvrdi sveti Pavao. Jer, prema tvojoj "KRIŽ teologiji" Isus se nije uopće ponizio rađajući se od Marije samo kao čovjek. O "poniženju" možemo govoriti jedino kada bi se "Bog rodio od žene". A s obzirom da je Sin, kako tvrdi tvoja "KRIŽ teologija", "ostavio svoje Boštvo 33 godine negdje u hladnjači","poniženja" nema niti može biti. :) Ali, sveti Pavao ipak govori o "poniženju", potraži ga.

Vidiš da sama biblija koristi izraz "ponižen" a zašto?

Zato što stvari stoje upravo suprotno tvojim tezama. Zato što je Isus iz Nazareta, rođen od žene, pravi Bog. Ako je Isus samo čovjek, onda je teza da je njegovo rođenje od Marije "poniženje", notorni idiotizam. A sveti Pavao nije idiot. :)

Ako imamo u vidu u kakvom je telu Hristos došao...to je naše sklono grehu telo. Pa kud ćeš veće poniženje.

Kakvo poniženja!?!?!? Žena rodila čovjeka. Što je u tome ponižavajuće? (sveti Pavao nije idiot :) )

Isus nije došao ni u Adamovom savršenom pre greha telu nego u ovom našem oslabljenom na greh telu. Da li je sad jasno zašto je to poniženje? Pa naravno da jeste.

Sveti Pavao ipak nije idiot :)
 
Natrag
Top