Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Hoćeš reći da su dva Isusa? Jedan koji je Bog, i drugi koji je čovjek!?!?

Ne ni to....da si pažljivije pratio i to bi razumeo.

No, najpre da li si zadovljan odgovorom na prethodnu tvoju konstataciju? Rekao si da nema Trojice ako je Isus samo Čovek. Vidiš..nisi upravu. Rekoh da ima. Rekao si Bog je pretrpeo promenu..vidiš nije. Dakle, i sad pak kada sam pokazao da to ne proističe iz onoga što govorim sada pak pričaš nešto treće..ali pošteno je da priznaš najpre da si pogrešio za ovo dvoje prethodno...vidiš da nije tako niti to proizilazi iz onoga što sam rekao.

A i ovo sam već objasnio..da si bio iskren i pažljiv.. Nema dva Isusa...samo jedan i to Čovek Isus. Božanstvo nije Isus.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Hoćeš reći da su dva Isusa? Jedan koji je Bog, i drugi koji je čovjek!?!? Ako 'Boga-znaš', od koga ovo nauči?:)

Kako od koga to nauči? Pa od sebe samog.

Naime, da bi pomirio svoju "islamizaciju", svoju negaciju Bogočoveštva, sa svojim navodnim "hrišćanstvom", on - Jovan, mora da u jednačinu, jer to mu deluje tako "racionalno" i "pojednostavljeno", ubaci dva Isusa.

Dakle,
jedna blasfemija, rađa drugu, pa tako po Jovanu, imamo "dva Isusa", jednog koji je Bog, i drugog koji je samo čovek.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Prema onome što sam izneo Isusovo Božanstvo nije prestalo biti Božansto i tako jeste deo Trojice.

1. Isus br. 1 - Isusovo Božanstvo koje je dio Trojstva.

To što je Bog uzeo obličje čoveka Isusa nije time eleminisao egzistenciju Božanstva.

2. Isus br. 2 - Čovjek Isus čije je obličje uzeo Bog

Dakle, evo gore, ipak naučavaš da postoje dva Isusa. Jedan koji je Bog, i drugi koji je čovjek. :);)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
A koliko je star taj tvoj "Čovek Isus"?

Čovek Isus je star onoliko koliko je proteklo od Njegovog utelovljenja.

1. Isus br. 1 - Isusovo Božanstvo koje je dio Trojstva.

2. Isus br. 2 - Čovjek Isus čije je obličje uzeo Bog
Dakle, evo gore, ipak naučavaš da postoje dva Isusa. Jedan koji je Bog, i drugi koji je čovjek. :)

Ne, evo da razjasnimo. Božanstvo nije Isus...Isus je Čovek..sin Božiji koji je na svetu od utelovljenja. Dva Isusa nema već govorim o Jednom od Tri Nebeska Božanska koji je nezavisno od svog Božanstva uzeo telo i došao kao Čovek Isus. Plan spasenja je bio da Jedan od Trojice bude u telesnom vidu, vidu Čoveka naš Spasitelj.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Čovek Isus je star onoliko koliko je proteklo od Njegovog utelovljenja.

A vidi što još taj "Čovjek Isus" za sebe reče:

Iv 8,57-58: Rekoše mu nato Židovi: »Ni pedeset ti još godina nije, a vidio si Abrahama?« Reče im Isus: »Zaista, zaista, kažem vam: prije negoli Abraham posta, Ja jesam!«

Laže li onda Isus kad kaže da je stariji od Abrahama? Nije valjda da Isus laže? A ovdje i ti reče istinu. :) Dakle, Čovjek Isus je rođen od Marije i star je točno ovoliko kako i ti reče. Ali ovaj "stariji od Abrahama" je očito Isus Bog. Kako god okreneš Isus je Bogočovjek.

Ne, evo da razjasnimo. Božanstvo nije Isus...Isus je Čovek..

Nemoj pljuvati sam po sebi i po svojim riječima. Evo tvojih riječi:

Prema onome što sam izneo Isusovo Božanstvo nije prestalo biti Božansto i tako jeste deo Trojice.

1. Isus br. 1 - Isusovo Božanstvo koje je dio Trojstva.

To što je Bog uzeo obličje čoveka Isusa nije time eleminisao egzistenciju Božanstva.

2. Isus br. 2 - Čovjek Isus čije je obličje uzeo Bog

Dakle, evo gore, ipak naučavaš da postoje dva Isusa. Jedan koji je Bog, i drugi koji je čovjek. :);)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
A vidi što još taj "Čovjek Isus" za sebe reče:

Iv 8,57-58: Rekoše mu nato Židovi: »Ni pedeset ti još godina nije, a vidio si Abrahama?« Reče im Isus: »Zaista, zaista, kažem vam: prije negoli Abraham posta, Ja jesam!«

Laže li onda Isus kad kaže da je stariji od Abrahama? Nije valjda da Isus laže? A ovdje i ti reče istinu. :) Dakle, Čovjek Isus je rođen od Marije i star je točno ovoliko kako i ti reče. Ali ovaj "stariji od Abrahama" je očito Isus Bog. Kako god okreneš Isus je Bogočovjek.

Već sam objasnio ovo nego ti nisi pažljivo pratio.

Isus je "pre" Avrama. On je pre zato što je najavljen kao "seme" ženino. Ta najava je pre Avrama, On je neko koga je i Avram čekao i znao da će doći. On je neko "pre" Avrama u tom smislu.
Inače ako bi išli tvojom logikom da je Isus ovde isticao Božanstvo samo zato što je pre Avrama onda su Bog svi pre Avrama...od Adama do Avrama. :). Nema logike jel da.

Isus dakle ni ovde ne upućuje na svoje Božanstvo time što je pre Avrama. Mešijah je svakako "pre" Avrama i po svojoj ulozi i poslanju...u svakom smislu je "pre" Avrama ali time se ne ističe Božanstvo.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Već sam objasnio ovo nego ti nisi pažljivo pratio.

Isus je "pre" Avrama. On je pre zato što je najavljen kao "seme" ženino. Ta najava je pre Avrama, On je neko koga je i Avram čekao i znao da će doći. On je neko "pre" Avrama u tom smislu.
Inače ako bi išli tvojom logikom da je Isus ovde isticao Božanstvo samo zato što je pre Avrama onda su Bog svi pre Avrama...od Adama do Avrama. :). Nema logike jel da.

Isus dakle ni ovde ne upućuje na svoje Božanstvo time što je pre Avrama. Mešijah je svakako "pre" Avrama i po svojoj ulozi i poslanju...u svakom smislu je "pre" Avrama ali time se ne ističe Božanstvo.

Argumenti su ti, oprosti, smiješni i imbecilni. Isus ne kaže da je "najavljen prije Abrahama", nego da je bio prije Abrahama. :)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Argumenti su ti, oprosti, smiješni i imbecilni. Isus ne kaže da je "najavljen prije Abrahama", nego da je bio prije Abrahama. :)
Kako se zvao kada se rvao sa Jakovom :)? Isus?
Kako se zvao kada je došao kod Avrama? Da nije Isus?

Dakle, jasno je da nigde nepostoji Isus pre rođenja u telu..

Ali svaki Jevrejin zna za "seme ženino"...od Adama još ga čekaju. Avram Ga je čekao...sam Isus kaže da je čekao "dan Njegov"...znači jasno je da je sa tog aspekta Isus pre Avrama...tj.ispred njega.
Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Kako se zvao kada se rvao sa Jakovom :)? Isus?
Kako se zvao kada je došao kod Avrama? Da nije Isus?

Dakle, jasno je da nigde nepostoji Isus pre rođenja u telu..

Ali svaki Jevrejin zna za "seme ženino"...od Adama još ga čekaju. Avram Ga je čekao...sam Isus kaže da je čekao "dan Njegov"...znači jasno je da je sa tog aspekta Isus pre Avrama...tj.ispred njega.

Ti ništa nisi razumio? Ili se "praviš budala"!? Isus ne kaže da je "najavljen prije Abrahama", nego da je bio prije Abrahama. :)
 
Natrag
Top