Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Teologija Jehovinih Svedoka u dlaku je sve isto, sve si prepisao iz njihove literature sa zarezima! I onda tvrdis da nisi do ovoga dosao" uz pomoc drugih" i da ti niko nije solio pamet! Jovane brate, sotonu prizivas citajuci to! On ti daje ono sto trazis!

Kako i ne bi bila, isti im je "otac" Miler. No da ne ponavljam više ono što i vrapci na grani znaju.

Sa druge strane, zašto je krio i dalje krije da su mu "izvori" svedoci Raselovi? Zašto? Mada je mnogo važnije pitanje, čemu traženje odgovora, kada odgovori postoje, pred očima nam su? Zašto tražii Boga u sinagogi satane, kada nam je Bog tu, pred očima, u Crkvi Njegovoj?

Zašto Ga tu ne traže? Ne sviđaju im se sveštenici, narod, ovo ili ono? Ljudi smo, grešni smo, ali to ne znači da je Bog grešan.

Biblija se ne proucava "uz pomoc drugih knjiga" ako zelis da ti "Bog govori"!

Niti se Bog javlja isključivo onima koji ga "proučavajući" Bibliju traže.

Moj savet ti je (a zelim ti dobro) da uradis kao sto sam ja, da pobacas sve te knjige - Adventisticke Jehovisticke, Pravoslavne i sve druge da izbacis iz kuce (ne moras ih baciti u smece, odlozi ih negde u podrum) , a ostavi samo bibliju, druzi se sa njom svaki dan uz molitvu, ocisti svoj um od unapred ubacenih ideja.. Tek tada ce ti Bog pokazati svoj put, a citajuci takve knjige, ti samo trujes mozak i prizivas sotonu!

Lep i koristan savet, ali ne i uspešan u njegovom slučaju. Ti si naime, jer tako je On, Bog, hteo, imao srce otvoreno za Njega, pa je On do tebe i dopreo ovako kako si naveo. Kod Jovana, i njemu sličnih, stvar je mnogo gora i teža, jer oni Bogu zalupiše vrata, te do svojih "ideja" dođoše upravo čitajući Bibliju i družeći se s njom.

U takvom slučaju, pomaže samo i isključivo samo, razgovor sa duhovnikom, osamljivanje, post, molitva. Ako li i to ne pomogne, jer lukavi je jak, a sve u nama je pod kontrolom mozga, koji je i vrata i stanište Duha, onda preostaje samo jedno. Egzorcizam. A isti ne mora da bude onakav kakvim ga zamišljaju, u egzorcizam spada i molitva drugoga, zakljinjanje, pokazivanje da postoji drugačiji i jasniji put.

Naime, ovo je spiritualna narkomanija, najopasniji i najširi put kojim sotona napada čoveka.

Reći ću samo, neka mu je Bog napomoć. Pravi Bog, a ne onaj za koga on, misli da je Bog.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Piše da je Spasitelj...Bog je Otac...ne odnosi se ceo tekst na Hrista već na Oca i na Hrista...

Netočno. Ovdje je riječ samo o Isusu Kristu. U gornjoj Pavlovoj rečenici se ne radi o dvojici - Bogu Ocu i Isusu, nego se Pavlov tekst odnosi isključivo i samo na Isusa Krista.

Evo ti još jednom ova Pavlova rečenica, s nastavkom Pavlova teksta, iz kojeg je sve kristalno, notorno jasno:

Tit 2,13-14: iščekujući blaženu nadu i pojavak slave velikoga Boga i Spasitelja našega Isusa Krista. On sebe dade za nas da nas otkupi od svakoga bezakonja i očisti sebi Narod izabrani koji revnuje oko dobrih djela.
--------------------------------
Pogledajte svi, "pioniri i drugovi". U prvoj rečenici sveti Pavao govori o - "Bogu i Spasitelju našemu Isusu Kristu". Jovan reče kako se ovaj tekst odnosi na dvojicu - "i na Oca i na Krista". Međutim, to je krivo, netočno, besmisleno. Pogledajte nastavak Pavlova teksta - On sebe dade za nas ... On, ne oni, o jednom je dakle u ovom Pavlovu tekstu riječ, ne o dvojici. Riječ je o Isusu Kristu, kojeg sveti Pavao naziva Bogom i Spasiteljem našim. ;)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.395
Netočno. Ovdje je riječ samo o Isusu Kristu. U gornjoj Pavlovoj rečenici se ne radi o dvojici - Bogu Ocu i Isusu, nego se Pavlov tekst odnosi isključivo i samo na Isusa Krista.

Evo ti još jednom ova Pavlova rečenica, s nastavkom Pavlova teksta, iz kojeg je sve kristalno, notorno jasno:

Tit 2,13-14: iščekujući blaženu nadu i pojavak slave velikoga Boga i Spasitelja našega Isusa Krista. On sebe dade za nas da nas otkupi od svakoga bezakonja i očisti sebi Narod izabrani koji revnuje oko dobrih djela.
--------------------------------
Pogledajte svi, "pioniri i drugovi". U prvoj rečenici sveti Pavao govori o - "Bogu i Spasitelju našemu Isusu Kristu". Jovan reče kako se ovaj tekst odnosi na dvojicu - "i na Oca i na Krista". Međutim, to je krivo, netočno, besmisleno. Pogledajte nastavak Pavlova teksta - On sebe dade za nas ... On, ne oni, o jednom je dakle u ovom Pavlovu tekstu riječ, ne o dvojici. Riječ je o Isusu Kristu, kojeg sveti Pavao naziva Bogom i Spasiteljem našim. ;)

Slape dato ti je nekoliko primera gde si mogao videti da apostol kad god pominje Boga uvek se odnosi na Oca a onda Hrista posebno pomene...čak imaš i iz Tita 1,4 primer...Spas je nazvan Isus a Otac je Bog.
To je apostolski "rečnik" i izražavanje. Nema dileme da Pavle i u Titu 2,13 isto radi. Ne otstupa Pavle od svog izražavanja ni u Titu 2,13.
Ti kako ti volja.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Slape dato ti je nekoliko primera gde si mogao videti da apostol kad god pominje Boga uvek se odnosi na Oca a onda Hrista posebno pomene...čak imaš i iz Tita 1,4 primer...Spas je nazvan Isus a Otac je Bog.

Točno. Postoje mjesta gdje se govori i o Ocu i o Sinu. Ja to znam, nisam ja imbecil. Međutim, u Tit 2,13, Pavlov "Bog i Spasitelj naš Isus Krist" odnosi se samo i isključivo na Isusa Krista. Ja znam da sveti Pavao tebi nije drag, ali što možemo, i njegove poslanice Crkva je uvrstila u Novi zavjet. :)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pogledajte svi, "pioniri i drugovi". U prvoj rečenici sveti Pavao govori o - "Bogu i Spasitelju našemu Isusu Kristu". Jovan reče kako se ovaj tekst odnosi na dvojicu - "i na Oca i na Krista". Međutim, to je krivo, netočno, besmisleno. Pogledajte nastavak Pavlova teksta - On sebe dade za nas ... On, ne oni, o jednom je dakle u ovom Pavlovu tekstu riječ, ne o dvojici. Riječ je o Isusu Kristu, kojeg sveti Pavao naziva Bogom i Spasiteljem našim. ;)

Sve je jasno da jasnije ne može ni biti. No, Mileriti ne bi bili to što jesu, da ne čne ono što čine. Pa tako imamo i Jovanove tvrdnje da se ovde radi o "dvojici" (čime negiraju Trojstvo, jer gde god je Sin tu je i Otac), no kako, da se izrazim pravnički, nemaju "slučaj", oni dodaju zarez, pa tako stih (tačnije redak) iz poslanice Tit-u, po njima glasi ovako:

Tit 2,13-14: iščekujući blaženu nadu i pojavak slave velikoga Boga, i Spasitelja našega Isusa Krista. On sebe dade za nas da nas otkupi od svakoga bezakonja i očisti sebi Narod izabrani koji revnuje oko dobrih djela.


Shodno tom, maleckom, ubačenom "zarezu" (koga u originalnom tekstu nema), Jovan i ostali Mileriti vide pominjanje dvojice likova, dvojice različtih "bića. Jedan je "Veliki Bog", a drugi je "Spasitelj naš".

Naravno, kao i u svemu što čine, Mileritski "pametnjakovići" ne samo da arogantno prelaze preko činjenice da zareza u originalnom tekstu, pisanom na Koine grčkom, nema, nego i činjenice da se u indoevropskim jezicima, posebno Grčkom i našem (Engleski je poseban slučaj, i kod njega je to moguće i ispravno je činiti), ne stavlja zarez ispred slova i.

Točno. Postoje mjesta gdje se govori i o Ocu i o Sinu. Ja to znam, nisam ja imbecil. Međutim, u Tit 2,13, Pavlov "Bog i Spasitelj naš Isus Krist" odnosi se samo i isključivo na Isusa Krista. Ja znam da sveti Pavao tebi nije drag, ali što možemo, i njegove poslanice Crkva je uvrstila u Novi zavjet. :)

Niko ovde nije imbecil. Ujedno čak i kada govori o Ocu i Sinu, Pismo ne govori o dva odvojena entiteta, dva odvojena bića, kako to naučavaju Mileritski "pametnjakovići", nego o dvema ličnostima, osobama, jednog i jedinog Bića.

Što se tiče Sv. Apostola Pavla, on zaista nije drag Mileritima, i kada bi mogi, izbacili bi ga iz Pisama. No kako to ne mogu, onda izvrću i menjaju njegove reči.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.395
Točno. Postoje mjesta gdje se govori i o Ocu i o Sinu. Ja to znam, nisam ja imbecil. Međutim, u Tit 2,13, Pavlov "Bog i Spasitelj naš Isus Krist" odnosi se samo i isključivo na Isusa Krista. Ja znam da sveti Pavao tebi nije drag, ali što možemo, i njegove poslanice Crkva je uvrstila u Novi zavjet. :)

Pavle ima stil pisanja i ne pravi iznimke..kada kaže Bog misli uvek na Oca a ne na Hrista. Moraš shvatiti Pavlov stil. U Titu 2,13 je isto kao i u ostalim poslanicama.
Pavlu Isus nije Jahve Bog već Čovek, Mašijah, sluga Božiji.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Zašto tražii Boga u sinagogi satane, kada nam je Bog tu, pred očima, u Crkvi Njegovoj? Zašto Ga tu ne traže? Ne sviđaju im se sveštenici, narod, ovo ili ono? Ljudi smo, grešni smo, ali to ne znači da je Bog grešan.

Jednom recju "gade im se"!

Samo su im dragi vukovi u jagnjecoj kozi, njihovi usukani propovednici koji se kite kravatama i lepim odelima..

Eno recimo Stevan Bodonji, njihov teolog i pastor, covek koga sam ja veoma cenio (jos od malih nogu sam ga slusao) , je dobio otkaz jer je muvao nesto oko svestenickog stana, hteo je da ga prisvoji..

Niti se Bog javlja isključivo onima koji ga "proučavajući" Bibliju traže.

Ne javlja se Bog ni na taj nacin, ako covek nije potpuno iskren, a kad kazem "potpuno", onda i mislim stvarno potpuno, bez trunke licemerja i ponosa.. Covek je sam sebi najgori neprijatelj, odnosno nije svestan ponosa u sebi, a cim postoji i trunka ponosa u njemu, djavo ima odresene ruke da takvog coveka zavodi!

Bog samo iskrene i "proste" ljude uslisava!

Kazem doduse, Jovan i misli da je iskren ponizan i krotak covek, spreman da prihvati sve sto mu Bog otkrije, ali sigurno ce otkriti, ako se malo dublje udubi u svoju podsvest i licnost, da ne poznaje sam sebe..

A bas zato je potreban post, osamljivanje, da covek prvo upozna sebe, da bi mogao prema Bogu da se postavi iskreno i otvori mu svoje srce! Jer Bog neiskrene ne uslisava, bili oni svesni ili ne svojih greha! Dovoljna je samo mala kolicina ponosa da te Bog odbije!

Znas li kako kaze - "Hvala ti oce sto si ovo sakrio od umnih i obrazovanih a otkrio si prostima! - - - > DO TEBE JE HOCES LI SE PONIZITI!

Ponos je najveci iskonski greh, to je i prvi greh koji se zaceo u srcu sotone!

A Bog sebe nece otkriti sotoninim sinovima! Dok god gajis greh ponosa, makar u maloj meri, ti si djavolski sin i njemu prirpadas! Bozji su samo oni koji su ponizni, zato su oni i predstavljeni "ovcama" (one su nevine i poslusne).

Lep i koristan savet, ali ne i uspešan u njegovom slučaju. Ti si naime, jer tako je On, Bog, hteo, imao srce otvoreno za Njega, pa je On do tebe i dopreo ovako kako si naveo. Kod Jovana, i njemu sličnih, stvar je mnogo gora i teža, jer oni Bogu zalupiše vrata, te do svojih "ideja" dođoše upravo čitajući Bibliju i družeći se s njom.

Upravo zato sto on bibliju ne cita da bi u njoj pronasao resenje za svoj probleme, vec je tumaci predubedjenjima, i misli da ce svojim tumacenjima i drugima pomoci, zato ga djavo i zavodi. Jer verovao on ili ne da je iskren, ja garantujem da nije iskren prema samom sebi, i da ne poznaje sebe dovoljno!

I ja sam isto mislio da sam "nezimerno" iskren prema Bogu, sve dok se nisam osamio, dok nisam uklonio te knjige koje su mi punile glavu raznim idejama.. E tada sam shvatio, da je ono sto me je najvise udaljavalo od Boga bio moj egoizam, ponos, a od cega sam uveren da i svi oni pate.

Ja ga nisam ni bio svestan (bio jr u tolikoj maloj meri da ga nisam video) a nisu ni oni, vecina njih..

djavo mi je tako davao "prosvetljenja", tumacenjem pisama punio glavu, podsticao u meni ponos, kojeg se ja nikad i nisam oslobodio, jer da jesam, Bog bi mi odavno otrkio istinu..

Tako sam ja verovao da sam nesto posebno, da me je Bog obdario i prosvetlio da pomognem drugima, i silno sam zeleo da pomazem ljudima, a od te silne zelje nisam bio svestan, da ja zapravo samom sebi zadovoljavam ego - ponos!

E tako djavo zavodi ljude, preko ponosa, jer dok god covek zeli postati nesto, i hoce da bude "vodja" pametan i slicno, on nece imati vezu sa Bogom, nego ce imati djavola koji ce ga zavoditi.. A ponos je prvi i iskonski greh rekao sam, od njega poticu svi ostali.. Zato se njega treba osoboditi prvo, a to je najteze! I nijedan se od njih nije oslobodio, vidis to po njihovom pisanju..

U takvom slučaju, pomaže samo i isključivo samo, razgovor sa duhovnikom, osamljivanje, post, molitva.

Ni to ne pomaze, sve dok covek nije ponizan, dok god misli da je on pametniji, dok god zeli da se istakne.. Jer sta mislis, odakle uopste dolaze tumacenja, nego od ponosa? Odakle uopste pobune u crkvi i svetu? Odakle protestantizam uopste?

Sve to dolazi od ponosa - "ja znam bolje i ti ces meni da tumacis?"

Tako ljudi "tumace sebi" a djavo ih navodi i podstice u njima induvidualizam i ponos! Dobijaju ono sta su trazili - zadovoljenje svog ega! A to vecinom rade nesvesno! Jer covek nije ni svestan iskonskog greha koji cuci u njemu!

Naravno, kao i u svemu što čine, Mileritski "pametnjakovići" ne samo da arogantno prelaze preko činjenice da zareza u originalnom tekstu, pisanom na Koine grčkom, nema, nego i činjenice da se u indoevropskim jezicima, posebno Grčkom i našem (Engleski je poseban slučaj, i kod njega je to moguće i ispravno je činiti), ne stavlja zarez ispred slova i.
Nema zareza nakon slova "I".
To ne ucimo mi, nego strucnjaci za grcki, dakle lingvisti. A to Jovan ocigledno ne zna..

Pavlu Isus nije Jahve Bog već Čovek, Mašijah, sluga Božiji.
Odlicno si to zakljucio, Pavlu Isus nikada nije Bog, i on kad pise nikad mu nije Bog. Jos malo, vrlo malo, i mozes da predjes komplet u Jehovine Svedoke. A mislim brate da si vec njihov..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.395
A Mojsije ga video "sa ledja"? Sta ima da ga gleda sa ledja ako je andjeo taj koji mu se javio? Nije tacno, vec Bog zaklanja svoju slavu tako sto uzima oblicje andjela!



Ti si stvarno zapeo za to "Boga niko nije video nikad" a to ne dokazuje prirodu tela!

Cinjenica je da Boga ne mozemo videti doslovno, zato je i uzeo telo da bi zaklonio svoju prirodu uz pomoc njega, ali to ne znaci da mu je u telu drugacija priroda!

Vec sam ti objasnio! Izgleda ti zelis reci da Bog kad uzme telo magarca - "postaje magarac" i njace kao magarac, da ne zna nista, vec su mu i misli magarece! Pa ti si ovo govorio, a ne ja! Tebi je dakle Bog "postao magarac" i on postaje "smrtan covek" ili magarac!

Brate, ovo je apsurdno, jer Bog ako uzme telo magarca, on nece "postati magarac" jer ce zadrzati svoju prirodu, drugacija ce mu priroda biti kad Bog udje u njega, jer taj magarac mora i da govori, pa nece njakati po ceo dan!

Daj, razmisli malo sta pricas, umesto sto si zapeo za jedan jedini stih! Nije Hristos bio obican covek u telu kao svaki drugi!



Aman bre Jovane, pa ne mozes ti na osnovu spoljasnjeg izgleda tvrditi da u Isusu nije bio Bog licno! I da on nije imao drugaciju prirodu!

A kad ti damo stih "koji vide mene vide Oca", ni to ti nije dovoljno! A kao hteo bi da prihvatis da je Jovan rekao da je Boga neko video!

I Jakov kad se rvao sa Bogom kaze da ga je " video", pa ni ovo " video" ti nije dovoljno!

Znaci nije ti dovoljno!

A ovde se ne misli "videti" u smislu "videti i opipati njegove bubrege" njegovu prirodu! Ko jos moze videti prirodu Bozju kada "niko nije kao on" kako to iko moze uopste razumeti? Kao neverni Toma si, ti hoces da opipas ruke i rane na rukama, i kao onda ces verovati, pa vrsis nekakvu forenziku Boga!

Stvarno Jovane, sta ti radis, pa to je katastrofa!

Ne mozes ti doci do odgovora na osnovu "ociju", vec moras sagledati sve iz sire perspektive, ti uopste ne razmisljas. Ja ti kazem gde su ti rupe u teologiji, a ti te rupe ne vidis, i nisi pokrpio svoje rupe a trazis nase, sve ti zjapi od rupa!



Hristos jeste dosao da nam "pokaze Bozanstvo" to kaze Jovan - "Boga niko nije video nikad, jedinorodni Bog koji je u narucju Ocevom on ga je OBJAVIO"!

I to jeste sotirologija koju ti osporavas!

Dakle, bilo je potrebno da nam "pokaze Boga" (njegovu licnost), ali ne "bubrege i creva" , kao sto tvrdis, vec licnost! A to ne moze uciniti ako nije sam Bog u telu, ako je zaboravio ko je, drugim recima ako je postao obican i smrtan covek i izgubio svoju prirodu - samog sebe, kao sto ti tvrdis!

Po tvojoj teologiji Bog ako uzme telo magarca on "postaje magarac", njace kao magarac, i ne zna nista vise od onoga sto magarac zna, i razum mu je na nivou magareceg a on pase travu!

Izvini, ali ja u takvog Isusa na zemlji ne verujem!



Nisi ti dokazao nista, a sam si zbunjen, nista ubaceno nije, vec je to cisto evandjelje! Da je Bog dosao na zemlju da otkrije sebe to je ucenje apostola!

Nije dosao da nam otkrije svoje "bubrege i creva" vec da nam otkrije svoju licnost!

A to ne moze uciniti, ako se odrekne samog sebe, ogranici sebe telom i to ucni na takav nacin da zaboravi i ko je i sta je, pa se nicega ne seca ni svog predznanja..

Takvog Isusa si ti napravio, i ogranicio si ga telom, kao da si ga magarcem nacinio!

Dakle, tvoja teologija glasi:

BOG POSTAJE MAGARCEM, OGRANICEN JE TELOM MAGARCA I ZNANJEM MAGARCA. ON NE ZNA NI KO JE BIO PRE TOGA, SAMO ZNA DA PASE TRAVU KAO MAGARAC, DA NJACE PO CEO DAN! NA KRAJU UMIRE KAO MAGARAC I POKOPAJU GA! - TO JE ISUS!

Mire, Boga ne možemo videti u Njegovoj prirodi pravoj. Videti Boga jedino možemo kroz karakter..pokazivanje karaktera Božijeg. To je Hristos učinio.
Hristos nije došao da nam pokaže Božanstvo niti ga je pokazao, Jovan 1,18...niti nam je to potrebno. Došao je da preuzme grehe naše na sebe i da nam učini spasenje time.
Takođe već mnogo puta pisah Hristos nije izgubio svoje Božanstvo tako što se Njega lišio u telu..

Dakle, potpuno jasno i nadasve jednostavno za razumeti. Mire, ovo nije ništa teško ni komplikovano samo ko to želi..

"Ko verova propovedi našoj.."Isaija 53. Ovo je zaista pitanje..i dobro je postavljeno baš u Isaiji 53 koje govori da Mešijah nije Bog već Čovek...očigledno proročki rečeno da ljudi neće priznati Mešijaha koji je najavljen u Isaiji 53...neće Ga prihvatiti takvog...želeće Ga posve drugačijeg.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Pavle ima stil pisanja i ne pravi iznimke..kada kaže Bog misli uvek na Oca a ne na Hrista.

Ovo je naprosto netočno. Ja bih rekao drsko s tvoje strane.

Ovako, o ovome možemo nastaviti diskusiju samo pod jednim uvjetom. Slikovito, ako ne prihvaćaš da je 3+2=5, svaka diskusija je besmislena i imbecilna. Ovo jednako vrijedi i u slučaju našeg tretiranja i korištenja Biblije za potrebe argumentiranja onoga što tvrdimo. Opet ću nacrtati:

Ako si u Rimljanima 1,7; Rimljanima 15,6; 1. Korinćanima 8,6; 2. Korinćanima 13,14 i Titu 1,4, pronašao da sveti Pavao u istoj rečenici spominje i Oca i Sina, onda je naprosto činjenica (kao što je činjenica da je: 3+2=5) da na tih pet mjesta Pavao govori i o Ocu i o Sinu. Jednako tako, kada u Tit 2,13, pronađemo da Pavao govori samo i isključivo o Isusu kao našem Bogu i Spasitelju, onda i to postaje notorna činjenica, kao i ona da je 3+2=5. A svatko tko drži i do Boga i do sebe, držat će do činjenica. Zato će istinoljibiv i bogobojazan čovjek priznati i reći - Na pet mjesta Pavao govori o Bogu Ocu i Sinu Isusu Kristu, i na jednom mjestu (Tit 2,13) Pavao govori o Isusu Kristu, našem Bogu i Spasitelju. Za razliku od istinoljubivih i bogobojaznih ljudi, "kurva" će se dovijati svemu i svačemu, samo da ponizi Boga, i Oca i Sina. Tako se Jovan ovdje dosjetio "kurvanjskog zamagljivanja" - Ako na pet mjesta Pavao govori i o Ocu i o Sinu, onda ono šesto mjesto (Tit 2,13) nije ni bitno, isto je kao i onih pet - "zamagljuje Jovan. E nije, Jovane, nije nebitno. Svaka činjenica je bitna, a ova koju bi ti Jovane htio zamagliti, pokazuje da sveti Pavao Isusa Krista naziva "našim Bogom i našim Spasitelem".

Moraš shvatiti Pavlov stil. U Titu 2,13 je isto kao i u ostalim poslanicama.
Pavlu Isus nije Jahve Bog već Čovek, Mašijah, sluga Božiji.

Pogledajte ovo "kurvanjsko zamagljivanje" koje sam upravo gore razobličio.

P.S. Jovane, ako si alergičan na činjenice, ili ako ih na bilo koji način ne podnosiš, završimo diskusiju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, Boga ne možemo videti u Njegovoj prirodi pravoj. Videti Boga jedino možemo kroz karakter..pokazivanje karaktera Božijeg. To je Hristos učinio.
Hristos nije došao da nam pokaže Božanstvo niti ga je pokazao, Jovan 1,18...niti nam je to potrebno. Došao je da preuzme grehe naše na sebe i da nam učini spasenje time.
Takođe već mnogo puta pisah Hristos nije izgubio svoje Božanstvo tako što se Njega lišio u telu..

Dakle, potpuno jasno i nadasve jednostavno za razumeti. Mire, ovo nije ništa teško ni komplikovano samo ko to želi..

"Ko verova propovedi našoj.."Isaija 53. Ovo je zaista pitanje..i dobro je postavljeno baš u Isaiji 53 koje govori da Mešijah nije Bog već Čovek...očigledno proročki rečeno da ljudi neće priznati Mešijaha koji je najavljen u Isaiji 53...neće Ga prihvatiti takvog...želeće Ga posve drugačijeg.
Ti ne odgovaras na pitanja, nego konstantno vrtis jedno isto. Sta vredi meni tvoj odgovor kada ti ni jednu rupu u svojoj teologiji nisi pokrpio? Zar ti ne vidis rupe u svojoj teoligiji, samo primecujes neke nase rupe?

Nije "prosto za razumeti", jer tvoje ucenje je kontradiktorno i puno rupa.. Ja sam ti naveo koje su to rupe, a ti ni jednu nisi pokrpio..

Zasto onda da pricamo vise?

I zar ja ne bi razmotrio tvoje ucenje da ono ne sadrzi bezbroj rupa? Naravno da bi, ali ne mogu, jer te rupe se ti nisi ni potrudio da uklonis! A nase ucenje ne sadrzi rupe, na sve si dobio odgovor.. Vreme je dakle da ti nama odgovaras, a ne mi tebi..

"Ko je verovao propovedanju nasem" - pitam te samo "kojem propovedanju vasem"? Tebi kao pojedincu, ti si crkva? Brate, procitaj moj prethodni post, ja znam da si ti dobar covek, ali nisi svestan sta ti se dogadja..
 
Natrag
Top