Da li je Hrist Jehova

Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Normalno dase nemožemo usporedit , jer Jehovni svedoka u svjetu ima desetak milijona , dok kršćana ima blizu dvije milijarde , a da njih ima ko kršćana binas zatrli danam nebi ni sjeme ostalo.

Bogu nije bitan kvantitet, vec kvalitet. A najbitnije mu je ponizno, iskreno, cisto srce! Bogu je bitan pojedinac kao jedinka a ne masa ili pripadnici ovog ili onog naroda.

Sta cemo onda sa svim drugim narodima kojih ima preko pet milijardi, sta ce biti sa njima u dan suda!?

Ne, Jehovin narod ne ubija i nikad nece ubijati! Cuvaj se nekih drugih koji svakodnevno bez i malo milosti i ljudskosti nekog smaknu, siguran sam da je i u tvojoj sredini tako, njih se ti cuvaj... a ne od Jehovinog naroda kojeg su ubijali jer on nije hteo da ubija!
Cinjenice su to draga antonija, cinjenice!
300.000 svaki rat je užasan nikad se neponovijo .

Rata ce biti sve dok covek bude poslusniji zemaljskim vodjama, nego Hristu! Nadam se i ja da nece biti nikad vise rata, jer to ne zavisi od Jehovinih Svedoka vec od vas, kako kazes vicine. Jehovin narod ce ponovo odbiti da bilo kom stanovniku ove planete naudi, dok za vas nisam siguran!
Samo mi reci koliko je Jahve poubijao ljudi , to jest naroda , toje Bog jehovni svedoka ,

To nije samo Bog Jehovinih Svedoka, vec celog sveta. Samo sto krvnik ljudski, gospodar mraka i tame postoji mnogo mnogo pre nas i zna se ko njemu smeta od postanka sveta i ko je njemu trn u oku.
Jehova je Bog Avramov, Bog Jakovljev, Bog Isakov.... Mojsijev, Davidov ,Solomunov, Isaijin... Jehova je Bog svakog Bogobojaznog coveka u Bibliji. Pokazah li kom Bogu je sluzio Zarija, kom Bogu je sluzila Isusova majka Marija, pokazah li da su apostoli Jehovu zvali Isusovim Ocem, pokazah li da sam Isus Jehovu naziva svojim Ocem.... a ti pljujes po njemu, po Hristovom Ocu!

Hoces li ti Bogu koji stvori ceo vasioni svet reci sta cini, zasto radi ovako ili onako! Hoces li se ti preti sa zivim Bogom i svoju misao stavljati iznad njegove, a ni koracima svojim nisi kadra da upravljas! Zauzdaj svoj jezik ako si junak, mozes li to!?

moj Bog je Krist , on nikog nije ubijo , naprotiv on je ljude oživljavao. Eto kako da se izrazim , Bogu Jahvi dosadilo mu je ubijanje pa je prepustijo vlast Kristu , koji je puno milostivniji od oca Jahve . Čak muje prepustijo i zadnji dolazak , dobro znaš na štose odnosi zadnji dolazak .
Znaci priznajes da nije onako kako si ranije tvrdila!
A tvrdila si da je Hrist Jehova. Sada kazes da je Isus milostiviji od Jehove. A kazes i da je Jehova Hristov Otac. Cisto da naglasim.

Koji Bog je preko Hrista cinio cuda, sta Petar kaze?!

Dela 2:22
Ljudi Izrailjci! poslušajte riječi ove: Isusa Nazarećanina, čovjeka od Boga potvrđena među vama silama i čudesima i znacima koje učini Bog preko njega među vama, kao što i sami znate,

Drugo

Ako je Jehova Hristu prepustio zadnji dolazak i sud, a znamo da je mali broj onih koji ce se spasti!

Pitam te:
Po cijoj zapovesti i ko ce izvrsiti egzekuciju nad ljudima koji su na sirokom putu, a znamo da ih ima mnogo?
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Molim da pustite temi niz reku a to se čini tako što se više ne piše niti ponavlja isto do besvesti.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Bogu nije bitan kvantitet, vec kvalitet. A najbitnije mu je ponizno, iskreno, cisto srce! Bogu je bitan pojedinac kao jedinka a ne masa ili pripadnici ovog ili onog naroda.

Sta cemo onda sa svim drugim narodima kojih ima preko pet milijardi, sta ce biti sa njima u dan suda!?

Ne, Jehovin narod ne ubija i nikad nece ubijati! Cuvaj se nekih drugih koji svakodnevno bez i malo milosti i ljudskosti nekog smaknu, siguran sam da je i u tvojoj sredini tako, njih se ti cuvaj... a ne od Jehovinog naroda kojeg su ubijali jer on nije hteo da ubija!
Cinjenice su to draga antonija, cinjenice!

Niste dobro razumjeli, viste prvi naveli da smo ubojise ,i počeli nabrajati mrtve , jasam malo reagirala i odma nije dobro , znam malosam preteral žaomije .

Rata ce biti sve dok covek bude poslusniji zemaljskim vodjama, nego Hristu! Nadam se i ja da nece biti nikad vise rata, jer to ne zavisi od Jehovinih Svedoka vec od vas, kako kazes vicine. Jehovin narod ce ponovo odbiti da bilo kom stanovniku ove planete naudi, dok za vas nisam siguran!

Eto vidiš opet nas prozivate , zašto nas stalno prozivata za neke ratove , kad neko nešto odgovori onda se ljutite , normalno i kod svakog živog bića na ovom planetu koje u većini taj vlada , samo nemoj i ovo pogrešno protumačit.

To nije samo Bog Jehovinih Svedoka, vec celog sveta. Samo sto krvnik ljudski, gospodar mraka i tame postoji mnogo mnogo pre nas i zna se ko njemu smeta od postanka sveta i ko je njemu trn u oku.
Jehova je Bog Avramov, Bog Jakovljev, Bog Isakov.... Mojsijev, Davidov ,Solomunov, Isaijin... Jehova je Bog svakog Bogobojaznog coveka u Bibliji. Pokazah li kom Bogu je sluzio Zarija, kom Bogu je sluzila Isusova majka Marija, pokazah li da su apostoli Jehovu zvali Isusovim Ocem, pokazah li da sam Isus Jehovu naziva svojim Ocem.... a ti pljujes po njemu, po Hristovom Ocu!

Hoces li ti Bogu koji stvori ceo vasioni svet reci sta cini, zasto radi ovako ili onako! Hoces li se ti preti sa zivim Bogom i svoju misao stavljati iznad njegove, a ni koracima svojim nisi kadra da upravljas! Zauzdaj svoj jezik ako si junak, mozes li to!?

Da nije samo Bog Jehovni Svedoka , toje i MOJ Bog , samo što vi Jehovci nećete priznat daje taj Bog postao čovjekom , ponizijo se u tjelu ,AKO HOĆEŠ RAZUMJET MRAVA MORAŠ SE SPUSTIT NA NJEGOV NIVO , TO JEST MORAŠ POSTAT MRAV . Kopiraš , taj tvoj Bog spustijo se na nivo to jest postao mali MRAV , to jest čovjek . Samo je taj tvoj Bog mogao otkupit grehe svjeta nikakvo ljudsko biće , samo taj tvoj Bog jese mogao dobrovoljno predat punciju pilatu dagase razapne , samo je on mogao sam sebe ubit i nakraju oživjet , samo taj tvoj Bog je mogao postao čovjekom . Jedno pitanje , dali postoji itko kobise kao čovjek dao razapet , ne toje mogao samo taj tvoj BOG .

Znaci priznajes da nije onako kako si ranije tvrdila!
A tvrdila si da je Hrist Jehova. Sada kazes da je Isus milostiviji od Jehove. A kazes i da je Jehova Hristov Otac. Cisto da naglasim.

Koji Bog je preko Hrista cinio cuda, sta Petar kaze?!

Gore sam već rekla koje moj Bog , moj Bog je KRIST , i niko više , tvoj Bog je postao čovjekom . Kako da to usporedim recimo kadse cura uda promjeni prezime , ajmo reći u novom zavjetu Bog je odlučijo dase zove Isus Krist . Eto vidiš dok mi vašeg Boga priznamo , a vi našeg ajmo reći čovjeka kako ga Piramida naziva , za nega je manji i od anđela , eto što ostade od moga Boga , onje za meme mali mrav i taj mali mrav je moj Bog , BOG KRIST
Srdačan potdrav od Antonije
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Taktičaru, predlažem ti da odeš u temu Starac dana jer je veoma bliska ovo temi i odgovori ko tamo šta radi.
Biće mi drago da nam pojasniš one stihove.Tako ćemo brzo stići do rešenja ko je Bog.
Pozdrav.
Odgovoricu, ali ne mozemo mi traziti resenje samo u jednom stihu i reci eto to je Bog.

Najjednostavniji nacin da saznamo istinu jeste da pogledamo kog Boga su apostoli po Hristovom vaznesenju obozavali. Da li je to Bog Otac Jehova ili je to Boziji sin Isus! U njihovom obozavanju se nalazi odgovor a iznad te nauke nema nista.

Brate moj, niko ne spori da je njemu ime Jehova!
Ja tebi trazim u tekstu Novog Zaveta da mi nadjes da oni izgovaraju to IME.
ZASTO TOG IMENA NEMA U TEKSTU NZ?
Mozes li ti meni objasniti a da ne optuzis Boga da je pogazio svoja obecanja da ce ''sacuvati Izgovorenu Rec Hristovu''?
Ako je Hristos Izgovarao IME BOGA JEHOVA, daj mi stih tipa:

''Isus Rece: Boze ... Jehova''.

Ali ako takvog stiha nemas(a nemas) to onda znaci, da ga NIJE IZGOVARAO!
JER BOG JE CUVAO SVOJU REC I SACUVAO JE DO DANASNJEG DANA!



STA HRISTOS UCI?
KAKO TO ON UCI DA TREBA DA KORISTIMO IME ''JEHOVA''
-KADA GA NI JEDNOM NIJE IZGOVORIO???




KAKO SU TI BITNE HRISTOVE RECI, KADA TI NJEGOVIM RECIMA NADODAJES, DA JE IZGOVORIO: ''JEHOVA''
A U NJEGOVIM RECIMA NEMA TOG IMENA???

Ako nisi razmisljao o tome, onda je krajnje vreme da to sada uradis, pa da mi lepo odgovoris, zasto tog imena nema u Hristovim recima?
Ako ga je izgovarao tamo bi morale biti. Prevenstveno zato sto je on obecao:
''NEBO I ZEMLJA CE PROCI ALI MOJE RECI NECE PROCI''.

Isus je obecao da ce njegove reci ostati neizmenjene!



Gde je Hristos nazvao Boga JEHOVOM?
Gde?
Ja hocu da mi pokazes tekst da je on to izgovorio???
Kako mozete da ucite nesto o IMENU koje on nikada nije ni izgovorio?

Ajde prvo resi ovo pitanje ovde, da svi razumemo???
Nisi me razumeo.
Tvrdili ste da je Hrist Jehova!
Ja ti pokazujem mesto gde Hrist govori drugacije i gde Jevrejskog Boga Jehovu naziva svojim Ocem.
Apostoli posle Hrista govore isto, Jehova je vaskrsao Isusa!

Dakle ni govora da je Hrist Jehova, to mi je bilo u prvom planu.

Samo sam se nadovezao na Hristov i apostolski nauk, jer je i vise nego ocigledno da je Isusov Otac Jehova i da je on Svevisnji Bog. A posto se ne moze preko cinjenica, za mene je tako!

Sto se tice onog nebo i zemlja procice....

Ovo se nikako ne odnosi na ono sto su ljudi pisali, vec na ono sto je Bog obecao! To je naglasak da su te reci istinite i da se Bog nikada nece predomisliti vec da ce zasigurno svoje reci sprovesti u delo, samo u tom smislu je receno a nikako nije da ce Bog voditi i kontrolisati prevodjenje i prepisivanje.
Video si na kraju svete knjige da postoji mogucnost da ce neko nekad nesto oduzeti ili dodati i kaznu za takve.

Isaija 55:11
Tako će biti riječ moja kad izide iz mojih usta: neće se vratiti k meni prazna, nego će učiniti što mi je drago, i srećno će svršiti na što je pošljem.
 
Poslednja izmena od urednika:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Немам ја проблем да свако верује како хоће. На мени је да пробам да помогнем. Ако не иде, онда ту не вреди бесомучно понављање и убеђивање.

Viste im ponudili na desetine odgovora , tako i mire000, tako i stvarnoslap , pa i Laodikeja , sve vamje d žaba . Usporedila bi ovo sa ovim videom , mismo svi mali Mateo i trebamo doditi “tupe tupe po guzi”.

Dječak Mateo (3) pokušao je da objasni svojoj majci Lindi zašto treba da dobije kolačiće za večeru. On nije želio večeru već samo kolačice. Mamu je pokušao da ubijedi da, pošto je jeo ručak, za večeru bi mogao da dobije kolačiće.

Pošto mu argument nije bio dovoljno ubjedljiv za mamu, Mateo je pokušao da pridobije baku. On je imao vrlo ozbiljan stav i argumente zašto treba da dobije kolačiće. Sve vrijme je govorio da majka treba da ga sluša. Majku u jednom momentu naziva po imenu i čak joj je i tepao “dušo”.

Iako je dobar dio njegove priče nerazumljiv, shvatili smo da treba da dobije kolačiće, a nikako “tupe tupe po guzi”.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Nisi me razumeo.
Tvrdili ste da je Hrist Jehova!
Ja ti pokazujem mesto gde Hrist govori drugacije i gde Jevrejskog Boga Jehovu naziva svojim Ocem.
..
Dakle ni govora da je Hrist Jehova, to mi je bilo u prvom planu.

Brate, sve sam ja tebe razumeo.
Ja nisam tvrdio da je ''Hrist = Jehova''.
On to po nauci o Trojstvu i nije, a jos manje po Bibliji.

To ne tvrdi ni Laodikeja.
Pitaj ga pa ce ti reci.

Kada mi kazemo da je ''Hrist-Otac'' ili da je ''Hrist Jehova''.
Ne mislimo to bukvalno. Kao da su oni ''Jedna osoba''.

Na mestima gde se u Bibliji kaze da je ''Hrist Jehova'' to znaci da su oni ''JEDAN BOG'' ali nikako da su ''ISTA OSOBA''.

Da li sada razumes?

Sto se tice onog nebo i zemlja procice....

Ovo se nikako ne odnosi na ono sto su ljudi pisali, vec na ono sto je Bog obecao! To je naglasak da su te reci istinite i da se Bog nikada nece predomisliti vec da ce zasigurno svoje reci sprovesti u delo..

Ma da jeste, samo zato sto ti ne odgovara ono sto pise, onda moras da razvodnjavas..

Nego reci mi, zar ti zaista ne verujes ''DA JE BOG CUVAO SVOJU REC''?

Mogu ti navesti, koliko hoces obecanja Bozjih da ce on sacuvati svoju rec. Da sad ne ulazimo..
Pa shodno tim obecanjima, stoji i obecanje da ce sacuvati Novi Zavet.
A buduci da je tako, objasni mi: ''ZASTO NIJE SACUVAO SVOJE IME 'JHWH' U NOVOM ZAVETU''????
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Dakle, nisi u Bibliji pronašao "Jehovu" pa opet mudruješ. Što će mi tvoje mudrovanje? Ako ne nađeš citat, ne nađeš Jehovu u biblijskom tekstu, nemoj mi više odgovarati, nekom drugom "soli pamet".
Kako se zove Jevrejski Bog?

Da li imas hrabrosti da kazes!
Opet, nigdje imena Jehova u riječima apostola.
Kako se zove Bog Avramov, Isakov i Jakovljev?

Smes li ovde javno izgovoriti njegovo ime!

I Bog je početak svega. Nije Isus prvo stvorenje, nego početak stvorenja, jednako kao što je to i Bog.
Bog jeste pocetak svega, ali BOG NEMA POCETAK, niti sam svoje bice dovodi sa nekim pocetkom, sto je razlika u odnosu na Isusa.

Hrist sam za sebe govori da je pocetak STVORENJA Bozijega i sam sebe dovodi u vezu sa pocetkom i sa "Bozijim" stvorenjem! Citaj Bozijim!
Hrist nije Bog vec pocetak BOZIJEG stvorenja i tu je velika razlika!

Sto je u potpunom skladu sa pocetkom Jovanovog jevandjelja.


Jovan 1:2
Isus bješe u početku u Boga.

Ponovo se Isus dovodi u vezu sa pocetkom! A Bog nikad, sto je razumljivo.
I onda? Jeli Isus stvoren pa je stvorenje, ili je rođen?
I stvoreno i rodjeno ima pocetak i sustinski je isto.
Točno, Bog nema početak, Bog je odvijeka. Ali, Bog je odvijeka i Otac. Može li se bez Sina biti Otac? Poznaš li nekoga tko je postao otac prije nego što mu se rodilo dijete? Dakle, Da bi Bog bio Otac odvijeka on mora imati Sina koji je također Sin odvijeka, bez početka kao i njegov Otac.
Ne, nepoznajem nikog ko je otac a da nema dete.

Sta hoces da mi kazes- da je Jehova oduvek Otac a Isus oduvek njegov Sin?
Немам ја проблем да свако верује како хоће. На мени је да пробам да помогнем.
Ok.
Hajde mi pokazi gde Pavle kaze da je Isis Jehova?

Gde kaze ili druge uci, ne bitno je.
Niste dobro razumjeli, viste prvi naveli da smo ubojise ,i počeli nabrajati mrtve , jasam malo reagirala i odma nije dobro , znam malosam preteral žaomije .
I brza na jeziku kao svako zensko! :oopss:

Ne zameram ti ja antonija nista, ni tebi ni bilo kome.
Ja prvi kazem nesto sto nebih trebao! Zato i ti izvini :)
Eto vidiš opet nas prozivate , zašto nas stalno prozivata za neke ratove , kad neko nešto odgovori onda se ljutite , normalno i kod svakog živog bića na ovom planetu koje u većini taj vlada , samo nemoj i ovo pogrešno protumačit.
Ja sam samo naveo cinjenice a one su takve kakve su, ja tome ne mogu ni dodati ni oduzeti!

Ali nisi ti mene razumela. Meni je zasmetalo to sto pljujes po Bogu a ne po JS. Ti imas pravo reci svoje misljenje za svakog, pa i sa nekom dozom sarkazma i uvrede. I to meni ne smeta.
Ali zasto po Bogu draga antonija, sta nam je on kriv!
Gore sam već rekla koje moj Bog , moj Bog je KRIST , i niko više , tvoj Bog je postao čovjekom .
Koliko sam ja razumeo iz tvog do sadasnjeg izlaganja, ti verujes ovako:

Sin je Isus.
Otac je Jehova.

Da li sam dobro razumeo.

E sad ono sto ne razumem, kako je dosao Otac kad znamo da je dosao Sin... ili su dosla obadvojica?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Sin je Isus.
Otac je Jehova.

Da li sam dobro razumeo.

E sad ono sto ne razumem, kako je dosao Otac kad znamo da je dosao Sin... ili su dosla obadvojica?

Nije Dosao Otac!
Dosao je Sin!
Po nauci o Trojstvu ovo su 2 razlicite osobe!
Koliko puta ponavljati to???

Uhvatis se za to sto je neko rekao(i neke stvari pogresno razumeo.)
A ne vidis da nauka o Trosjtvu uopste ne kaze da je: ''Isus=Jehova''.
To Trojstvo ne tvrdi!

Lepo sam ti rekao da ti tema nije uskladjena sa teologijom Trojstva.



A nisi mi odgovorio na ovo sto je meni bitno:

Ako je Bog sacuvao Novi Zavet.
''ZASTO NIJE SACUVAO -SVOJE IME U NJEMU''???

E kad mi to objasnis, onda mozemo dalje pricati..
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Onaj koji izjednačuje
Isusa stvorenje sa JAHVOM STVORITELJEM
radi isto što je i Lucifer probao.

ISUS - NIJE = JAHVE


---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Psalam 45,7

Prijestolje je tvoje, Bože, u vijeke vjekova, i pravedno žezlo - žezlo je tvog kraljevstva!

Psalam 45,8

Ti ljubiš pravednost, a mrziš bezakonje, stoga Jahve, Bog tvoj, tebe pomaza uljem radosti kao nikog od tvojih drugova.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
27
Logicko pitanje:

Pronadjite uljeza:

1. Sin kornjace je kornjaca.
2. Sin orla je orao.
3. Sin lava je lav.
4. Sin delfina je delfin.
5. Sin Boga je covek.


Hajde da raspravljamo o tome da moj sin nije covek nego kolibri, jer nigde nije napisao "ja sam covek". Jesam mu ja otac, ali on je kolibri, jer ne pise drugacije nigde. Nema logike, koliko god se upinjali...
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top