Da li je Hrist Jehova

UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.322
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Da nisu isti ,svi oni koji se mole Jahvi Bogu , a Krista nazivaju nebogom oni su osnivači vojske , znači , Jehovin glavni cilj je da ljude pretvori u ratnike ,ili bolje rečeno u vojsku , pa zato sebe i naziva Jehova nad vojskama. Dok naš Krist je rekao, mir svama tko tebe skamenom ti njega s kruhom , jer ja sam život i Kruh vječni .

Treba li jos jednom da ti ponovim da Hrist nije doneo svoju nauku vec Jehovinu!

Verujes li Hristu?

Hrist kaze da to sto govori nije njegova nauka, vec Jehovina!

Jesam li gore pokazao da Hrist Jevrejskog Boga Jehovu, naziva svojim Ocem! A vidim da ti je dobro poznato kako se zove Jevrejski Bog. A ti i pored toga onako nesvesna svojih reci, hulis i pljujes po Hristovom Ocu Jehovi! A n
isi ni svesna da na takav nacin pljujes i po Hristu! To su njegove reci nisu moje!

Vidim i svojatanje. Nas Hrist njihov Jehova. Pa ako je tvoj stavi ga u dzep i neka bude samo tvoj. Nije li Hrist i za mene dao svoj zivot!

Eto vidiš i njihov je nauk razarački i nasilan , kao i jehovini svedoka, oko zaoko zub za zub . Zato se nemožemo uspoređivat , ni u kojem slučaju.
Naravno da se nikada ne mozete uporediti sa Jehovinim Svedocima jer ste se vi kao Hriscani, mislim na katolike i pravoslavce pa i na islam, tamanili izmedju sebe u bivsem ratu a sad mi ovde sirite toboz neku ljubav. Sve je to licemerno draga moja antonija!
300.000 ljudi mrtvo na prostorima bivse Jugoslavije, a sto posto znamo da ni jedan jedini Jehovin Svedok nije prolio ni kap krvi u svemu tome, dok vi jeste i te kako!
I sad mi pricas o Hristu koga samo nosis na slici a u srcu ti ga nema nigde.
Je li Hrist ucio da treba ubiti svog bliznjeg? Nije!!!!!

Zasto ga onda niste slusali sada bi 300.000 ljudi bilo zivo!

Draga antonija,
Svaki Jehovin Svedok je u tom ludilu poslusao Hrista pre nego bilo kog sumanutog vodju! Nije hteo, kao sto nikad nece ni hteti, da na bilo koji nacin naudi bilo kom coveku na planeti ni po cenu svog zivota!

I tu lezi velika razlika izmedju Jehovinih Svedoka i vas kao takozvanih Hriscana.

Jehovini Svedoci se slepo drze Hristovih reci i kad dodju teska vremena i u praksi ispoljavaju svoju bratsku ljubav, bez obzira na boju koze, jezik, nacionalnost, kulturu!

Dok vi ustima Hrista priznajete ali ga se delima svojim odricete!

Nisam Jehovin Svedok, nisam ni katolik ni pravoslavac a ni pripadnik islamske zajednice. Zato p
isem potpuno realno i nepristrasno.
Oni govore o nečemu što je nevidljivo,i štose nemože dokazat ,ni sa jednim Biblijskim stihom , to nešto smatraju neusporedivo većim i jačim od Krista.
Daj neki primer, sta ja to nedokazivo iz Biblije sto pricah?
Samo bi dodala bez Krista nema spasenja , pa neka vjeruje u šta ko hoće , ja vjerujem u Krista.
Slazem se. I ja verujem u Hrista.
3.Učenici su Isusa propovedali tek kad su se obukli u silu odozgo na Pedesetnici i tad su otvorenog razuma po Pismima videli da se sve što je pisano za Njega zbilo i tad ga poznaše u celosti i Jovan kao i Pavle su prednjačili u tome.
Dobro.

Hajde mi sada pokazi Pavlove reci, naravno posle pedesetnice, gde kaze da je Hrist Jehova!

Pozdravljam te
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.322
Naravno da se nikada ne mozete uporediti sa Jehovinim Svedocima jer ste se vi kao Hriscani, mislim na katolike i pravoslavce pa i na islam, tamanili izmedju sebe u bivsem ratu a sad mi ovde sirite toboz neku ljubav. Sve je to licemerno draga moja antonija!

Normalno dase nemožemo usporedit , jer Jehovni svedoka u svjetu ima desetak milijona , dok kršćana ima blizu dvije milijarde , a da njih ima ko kršćana binas zatrli danam nebi ni sjeme ostalo.

300.000 ljudi mrtvo na prostorima bivse Jugoslavije, a sto posto znamo da ni jedan jedini Jehovin Svedok nije prolio ni kap krvi u svemu tome, dok vi jeste i te kako!
300.000 svaki rat je užasan nikad se neponovijo . Samo mi reci koliko je Jahve poubijao ljudi , to jest naroda , toje Bog jehovni svedoka , moj Bog je Krist , on nikog nije ubijo , naprotiv on je ljude oživljavao. Eto kako da se izrazim , Bogu Jahvi dosadilo mu je ubijanje pa je prepustijo vlast Kristu , koji je puno milostivniji od oca Jahve . Čak muje prepustijo i zadnji dolazak , dobro znaš na štose odnosi zadnji dolazak .

Daj neki primer, sta ja to nedokazivo iz Biblije sto pricah?
Dali je u starom zavjetu neko vidijo Boga , osim Izaije ? Vi neverujete Izaji koji je vidijo Krista unakaženoga , koji je rekao poravnajte put gospodinu Bogu , dobro se zna koga je Izaja vidijo , vidijo je lice Božje i neumre . Krist je taj koga smo vidjeli a ne Jahve .
Jahve nad vojskama , što to znači? Niko ga nije vidijo , imao vojsku , ratovao , kažnjavao , što veliš na ovaj citat iz starog zavjeta :
23 Odatle je uzašao u Betel. Dok je išao putem, dječaci bijahu izišli iz grada i rugahu mu se govoreći: "Hodi, ćelo! Hodi, ćelo!"
24 On se obazre, pogleda ih i prokle ih u ime Jahvino. I odmah iziđoše dva medvjeda iz šume i rastrgaše četrdeset i dvoje djece.
Zamisli Bog ubija tolko djece , otkud znamo da je to istina , dali vjeruješ u to . Isus je hodao po zemlji ,i širijo ljubav , a Bog jehovini svedoka nije hodao zemljom ,ali je zato sve redom pa čak i djecu . Ja ostajem kod Krista , a vama prepuštam Jahvu
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
GDE TI JE OVDE JEHOVA?
Ja sam pitao da mi das Bozje ime 'Jehova' u NZ i kad to uradis, evo ja cu preci na tvoju stranu.
Ali ti to ime NEMAS!
Zasto ga nemas?
Zato sto Bog to ime nije dao u NZ.
Bog se u NZ zove drugim imenom a ne JHVH.
Procitaj ovaj izvestaj iz Lukine prve glave, pa mi reci kako se zove Bog kome Zarija sluzi?

5.U vrijeme Iroda cara Judejskoga bijaše neki sveštenik od reda Avijna, po imenu Zarija, i žena njegova od plemena Aronova, po imenu Jelisaveta. 6.A bijahu oboje pravedni pred Bogom, i življahu u svemu po zapovijestima i uredbama Gospodnjijem bez mane.
8.I dogodi se, kad on služaše po svome redu pred Bogom, 9.Da po običaju sveštenstva dođe na njega da iziđe u crkvu Gospodnju da kadi.
11.A njemu se pokaza anđeo Gospodnji koji stajaše s desne strane oltara kadionoga. 13.A anđeo reče mu: ne boj se, Zarija; jer je uslišena tvoja molitva: i žena tvoja Jelisaveta rodiće ti sina i nadjeni mu ime Jovan. 16.I mnoge će sinove Izrailjeve obratiti ka Gospodu Bogu njihovome;

62.I namigivahu ocu njegovu kako bi on htio da mu nadjenu ime. 63.I zaiskavši daščicu, napisa govoreći: Jovan mu je ime. I začudiše se svi. 64.I odmah mu se otvoriše usta i jezik njegov, i govoraše hvaleći Boga.
67.I Zarija otac njegov napuni se Duha svetoga, i prorokova govoreći: 68.Blagosloven Gospod Bog Jakovljev što pohodi i izbavi narod svoj, 69.I podiže nam rog spasenija u domu Davida sluge svojega, 70.Kao što govori ustima svetijeh proroka svojijeh od vijeka 73.Kletve kojom se kleo Avraamu ocu našemu da će nam dati.....

Kako se zove Bog Jakovljev?
Isto tako se zove Bog kome Zarija sluzi!

A sad obrati paznju ko je Marijin Bog!

30.I reče joj anđeo: ne boj se, Marija! Jer si našla milost u Boga. 31.I evo zatrudnjećeš, i rodićeš sina, i nadjeni mu ime Isus. 32.On će biti veliki, i nazvaće se sin najvišega, i daće mu Gospod Bog prijesto Davidov oca njegova;
46.I reče Marija: veliča duša moja Gospoda; 47.I obradova se duh moj Bogu spasu mojemu, 49.Što mi učini veličinu silni, i sveto ime njegovo; 50.I milost je njegova od koljena na koljeno onima koji ga se boje.

Hrist tek treba da se rodi.
Kako se zove Bog kome Marija sluzi i kog velica?

Ponovo potpuno jasno da je Marija sluzila Jehovi. Jehova svome sinu Isusu daje presto, to jest vlast nad svojim narodom. Mariji je Bozije ime i vise nego poznato!

Isto tako sam ti pokazao da sam Hrist Jevrejskog Boga Jehovu naziva svojim Ocem. Apostoli su zivi svedoci Hristovog vaskrsenja i oni na vise mesta kazu da je Jehova vaskrsao Hrista!

Sve su ovo i vise nego dovoljni i nedvosmisleni dokazi da Jehova nigde nije nesta, da su osobe o kojima pise NZ i dalje obozavali Jehovu i samo njega gledali kao Svevisnjeg Boga! Mogu ti navesti primer gotovo za svaku licnost iz NZ da obozava Jehovu i sluzi njemu!

Najbitni od svega je to da je Hrist svoga Oca indentifikovao kao Jehovu i to na mnogo mesta.
Apostoli su Hristovog Oca nedvosmislenim recima indentifikovali kao Jehovu.


Ja preko ovih cinjenica ne mogu niposto preci!
Ako Hrist uci tako onda je tako. I AMIN!


Zaista nebih da se bavim time zasto nigde u NZ nije zapisano Jehovino ime. Da budem iskren i nisam toliko o tome istrazivao.
Meni su pre svega bitne Hristove reci i u njima trazim istinu!
Hrist ne moze lagati a jos manje uciti pogresno, a cinjenica je da svoga Oca predstavlja kao Jehovu! Meni je to dovoljno.

DA, Hrist uci da je Otac njegov Bog.
Isto tako i Otac uci da je Isus njegov Bog.
Ja ti postavih stihove pa ne citas:

''POMAZA TE BOZE BOG TVOJ''

Nemoj mi reci da ovde Jehova nije nazvao Isusa ''Svojim Bogom''?
Kada nekom kazes : ''Boze'' sta to znaci, to znaci da je on tvoj Bog!

Takodje Isaija naziva Isusa: ''Otac Vecni'' -sto znaci da je i on Jehova!
Nestade vasa nauka u samo par stihova sto sam ja postavio gore.
Mire pogledaj i druge prevode gde je ovo bolje prevedeno. Ne kazem ja da ovo nije dobar prevod, meni je i ovako prevedeno veoma dobro razumljivo, nego kazem zbog tebe i zbog predubedjenja koji imas kada ovo citas.
Vec smo o ovome pricali. Iz ovoga je potpuni jasno da je jedan Bog iznad drugog, da jedan Bog drugog pomazuje, da taj pomazani Bog ima svoje drugove, sto se nikako ne moze reci za Svevisnjeg Boga!
U ostalom veruj kako ti volja. Ali ja ne mogu tako prihvatiti zbog svega gore sto sam izneo.



Ta razlika je nejasna ako nema imena Jehova koji bi tu razliku napravio.
Objasni ti meni zasto tog imena u grckom tekstu nemamo?
Jel to Bog cuvajuci svoju rec, propustio da sacuva i najvaznije u tekstu -SVOJE LICNO IME!?
Bog je na kraju svoje svete knjige naglasio da postoji mogucnost da ce ljudi nesto oduzeti ili dodati njegovoj reci i osudu za one koji tako cine.
Moras znati da djavo nikada ne spava i sta je njegov glavni zadatak pod ovom kapom nebeskom. Znas i sam kakav su stav imali sami Jevreji prema Bozijem imenu. Moras zapaziti da ce otpad veoma brzo doci po Hristovom vaznesenju. Moras imati i jos jednu veoma vaznu stvar na umu a to je da ce pripadnici Hristovog ucenja, kako u njegovo vreme tako i danas, biti u manjini. Mnogo je onih koji idu sirokim putem a malo je onih koji na uska vrata ulaze. Moras znati da ce mnogi u ono vreme reci Hristu Gospode Gospode, nismo li ovo, nismo li ono, nismo li i mnoga cuda u tvoje ime cinili. Sta Hrist kaze? Idite od mene.... U carstvo ce uci samo oni koji cine po volji Oca mojega!
Ko je Hristov Otac? Od ovog nam zavisi zivot i to moramo znati!

Potpuno je jasno ko je Bog SZ, a on je Jehova! Kada trazim Jehovu u NZ ja ga trazim u Hristovim recima, u Hristovoj nauci, a ona je jasna... Hrist Jasno ucu da je Bog SZ njegov Otac!
Meni je to i vise nego dovoljno! A to je jasno i apostolima koji su govorili potpuno isto kao Hrist.

Zato ja kada trazim Jehovu u NZ, trazim ga u Hristovim recima!

Zakljucak
Ako Hrist uci da je Jehova njegov Otac, onda je to tako i Jehovi pripada mesto u novom zavetu. Sam Hrist ga stavlja u NZ i zato ne bi smeo niko daga odatle izbaci, kao sto je ucinjeno i u SZ. Samo sto je posao u NZ mnogo profesionalnije uradjen! Ko je iza svega ovoga i kome istina ne ide u prilog, zna se veoma dobro!
A ja mogu da odgovaram na hiljade stihova kojima vi zatrpavate.
Jel vidis kako je to tesko?
I sad ja isto mogu da optuzim tebe, da bezis!?

Nego, nemate vi odgovora na sve ovo..
Nadji mi gde to ja postavih stotinu stihova jedan iza drugog!

Daj cetiri, pet stihova i dobices odgovor na svaki, rekao sam ti vec jednom. Zasto bih bezao.
Jel, ako to nema veze sa 'prvom zapovescu'? Onda je Isus mogao da se pokloni i sotoni, jer to ne predstavlja ''krsenje prve zapovesti'' ?.
Mogao je i Jovan ili bilo koji od apostola da se klanja andjelima , ali su ih andjeli uvek u tome zaustavljali, mogli su i apostoli da prihvate klanjaje prema njima kao znak 'postovanja' ali su uvek druge upozoravali da to ne cine!
Hrist se nije poklonio sotoni, vec mu je rekao Bogu se pokloni i njemu jedinome sluzi! Hrist veoma dobro zna ko je Bog i samo njega i obozava.
Moras zapaziti da je ova prva zapovest Jehovina zapovest data Izraelcima, tu zapovest postuje i Isus Hrist.

Nema ni jednog primera u Bibliji da neko obozava nekog drugog osim Boga Oca. Naravno da ovde mislim i na Hrista koga niko nije u Bibliji obozavao prema prvoj zapovesti.

Rekao sam ti da pasti na kolena pred nekim covekom u Izraelu je znacilo postovanje te osobe a ne obozavanje! To je potpuno bilo svima uobicajena praksa i zato nije bilo potrebe da neko nekom skrece paznju kada je u potpunosti znao da mu se ne klanja kao Bogu!
Andjeli su nesto sasvim drugo i oni su iz drugih dimenzija, oni nisu na istom nivou kao i mi pa da bi padali na kolena pred njima. Oni ne dele svakodnevnicu sa nama, oni nisu nas otac, nas brat.... da bi im na takav nacin ukazivali postovanje. Oni, uz samo Bozije dopustenje iz nekog razloga mogu kontaktirati sa nama i kao takvi su u sluzbi Boga.

Stvar postovanja je jedo a stvar obozavanja nesto sasvim drugo. I ono pripada samo Bogu Ocu!

Dok suprotno ovome , sami apostoli uce da se ''klanjamo Isusu''!
Da li ti postujes zapovest apostola da se 'klanjas Isusu' ili ni to ne smes da ucinis?

Kada bi te ja pozvao da zajedno kleknemo pred Isusom, bi li to ucinio, ili bi se zgrozio u Duhu?
Zapitaj se sta ti je u srcu!?

Ti ne smes da kazes Isusu ni: 'Boze Moj' a kleknuces pred njim!?
Da Hrist stane ispred mene, svakako bih to uradio, ovako ne!

Boze moj mu necu reci jer tako nije ucio.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Taktičaru, predlažem ti da odeš u temu Starac dana jer je veoma bliska ovo temi i odgovori ko tamo šta radi.
Biće mi drago da nam pojasniš one stihove.Tako ćemo brzo stići do rešenja ko je Bog.
Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Procitaj ovaj izvestaj iz Lukine prve glave, pa mi reci kako se zove Bog kome Zarija sluzi?

Brate moj, niko ne spori da je njemu ime Jehova!
Ja tebi trazim u tekstu Novog Zaveta da mi nadjes da oni izgovaraju to IME.
ZASTO TOG IMENA NEMA U TEKSTU NZ?
Mozes li ti meni objasniti a da ne optuzis Boga da je pogazio svoja obecanja da ce ''sacuvati Izgovorenu Rec Hristovu''?
Ako je Hristos Izgovarao IME BOGA JEHOVA, daj mi stih tipa:

''Isus Rece: Boze ... Jehova''.

Ali ako takvog stiha nemas(a nemas) to onda znaci, da ga NIJE IZGOVARAO!
JER BOG JE CUVAO SVOJU REC I SACUVAO JE DO DANASNJEG DANA!

Ja preko ovih cinjenica ne mogu niposto preci!
Ako Hrist uci tako onda je tako. I AMIN!

STA HRISTOS UCI?
KAKO TO ON UCI DA TREBA DA KORISTIMO IME ''JEHOVA''
-KADA GA NI JEDNOM NIJE IZGOVORIO???


Zaista nebih da se bavim time zasto nigde u NZ nije zapisano Jehovino ime. Da budem iskren i nisam toliko o tome istrazivao.
Meni su pre svega bitne Hristove reci i u njima trazim istinu!

KAKO SU TI BITNE HRISTOVE RECI, KADA TI NJEGOVIM RECIMA NADODAJES, DA JE IZGOVORIO: ''JEHOVA''
A U NJEGOVIM RECIMA NEMA TOG IMENA???

Ako nisi razmisljao o tome, onda je krajnje vreme da to sada uradis, pa da mi lepo odgovoris, zasto tog imena nema u Hristovim recima?
Ako ga je izgovarao tamo bi morale biti. Prevenstveno zato sto je on obecao:
''NEBO I ZEMLJA CE PROCI ALI MOJE RECI NECE PROCI''.

Isus je obecao da ce njegove reci ostati neizmenjene!

Hrist ne moze lagati a jos manje uciti pogresno, a cinjenica je da svoga Oca predstavlja kao Jehovu! Meni je to dovoljno.

Gde je Hristos nazvao Boga JEHOVOM?
Gde?
Ja hocu da mi pokazes tekst da je on to izgovorio???
Kako mozete da ucite nesto o IMENU koje on nikada nije ni izgovorio?

Ajde prvo resi ovo pitanje ovde, da svi razumemo???
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Onaj koji izjednačuje
Isusa stvorenje sa JAHVOM STVORITELJEM
radi isto što je i Lucifer probao.

ISUS - NIJE = JAHVE


---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Psalam 110,1

Psalam. Davidov. Riječ Jahvina Gospodinu mojemu:
"Sjedi mi zdesna dok ne položim dušmane za podnožje tvojim nogama!

Psalam 110,2

Žezlo tvoje moći protegnut će Jahve sa Siona:
vladaj posred svojih neprijatelja!

Psalam 110,3

Spreman je tvoj narod u svetim odorama za dan tvog junaštva:
kao rosa iz krila zorina uza te su mladi ratnici.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.322
STA HRISTOS UCI?
KAKO TO ON UCI DA TREBA DA KORISTIMO IME ''JEHOVA''
-KADA GA NI JEDNOM NIJE IZGOVORIO???
Da nije ga izgovorijo , ali zato je rekao: 5 Reče mu Toma: Gospode, ne znamo kuda ideš; i kako možemo da znamo taj put? 6 Reče mu Isus: ja sam put i istina i život; niko ne dolazi k Ocu - sem kroz mene. 7 Kad ste mene upoznali, upoznaćete i moga Oca. Već sad ga poznajete i videli ste ga. 8 Reče mu Filip: Gospode, pokaži nam Oca, i nama je dovoljno. 9 Reče mu Isus: toliko vremena sam s vama i nisi me upoznao, Filipe? Ko je video mene, video je Oca; kako onda govoriš: pokaži nam Oca? 10 Zar ne veruješ da sam ja u Ocu i da je Otac u meni? Reči koje vam govorim ne govorim sam od sebe; Otac, koji ostaje u meni, on čini dela. 11 Verujte mi da sam ja u Ocu i Otac u meni; ako pak ne, - verujte zbog samih dela. 12 Zaista, zaista, kažem vam, ko veruje u mene činiće dela koja ja činim, činiće i veća od ovih, jer ja idem k Ocu; 13 i što god zaištete u moje ime, to ću učiniti, da se proslavi Otac u Sinu. 14 Ako me što zamolite u moje ime, ja ću učiniti.
Nema nigde spomena o Jehovi
Sam Krist je govorijo tkoje , ljepo je učijo daje Bog u njemu ,i on u Bogu
''NEBO I ZEMLJA CE PROCI ALI MOJE RECI NECE PROCI''.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Onaj koji izjednačuje
Isusa stvorenje sa JAHVOM STVORITELJEM
radi isto što je i Lucifer probao.

ISUS - NIJE = JAHVE


---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Psalam 110,1

Psalam. Davidov. Riječ Jahvina Gospodinu mojemu:
"Sjedi mi zdesna dok ne položim dušmane za podnožje tvojim nogama!

Psalam 110,2

Žezlo tvoje moći protegnut će Jahve sa Siona:
vladaj posred svojih neprijatelja!

Psalam 110,3

Spreman je tvoj narod u svetim odorama za dan tvog junaštva:
kao rosa iz krila zorina uza te su mladi ratnici.

Daj mi Stih:

Isus rece: BOZE MOJ....... JEHOVA''

Ali ako takvog stiha nemas(a nemas) ,
onda si izmisljivac neistine i varas ljude!
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Onaj koji izjednačuje
Isusa stvorenje sa JAHVOM STVORITELJEM
radi isto što je i Lucifer probao.

ISUS - NIJE = JAHVE


---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Psalam 110,4

Zakleo se Jahve i neće se pokajati: "Dovijeka ti si svećenik po redu Melkisedekovu!

Psalam 110,5

Gospodin ti je zdesna, on će oboriti kraljeve u dan gnjeva svojega.
 
Natrag
Top