Da li je Hrist Jehova

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
vec ti je bitnija Jevrejska propaganda!

Ти си тај који говори као они који никако не могу да прихвате чињеницу ко је страдао на Крсту (фарисејски Јевреји који су убијали хришћане Јевреје, муслимани, Кула стражара). Чак су вас научили да није крст у питању, већ некакав стуб. Само да што више праве пометњу, масонски антихришћани. Причај своје, знам ја одавно да ту веома мало наде има да неко допре до затвореног ума.

И ти кажеш "син" (мало слово), а заиста не знаш шта то значи. То је за тебе обичан човек, анђео, пророк. Ту ја немам никакве моћи да ти докажем, објасним, допрем до твог ума. Све то Дух Свети чини, а у вашем случају то је немогуће. Ако Он, Дух истине, ту наилази на закључана, забарикадирана врата, тек ја немам шта да тражим. Битно је да други могу да виде, да не наседну на приче таквих "мисионара".

Jehovin narod

...је последица Милеровог "пророковања" и веома мрачног периода када су широм Америке настајале секте и остале масонске Њу ејџ философије. Тај народ је оседлан теретом да мисионари како би заслужио неке поене (код Куле стражара) и тако имао некакву шансу да буде спашен. Јер у 144 000 улазе само ваши богати руководиоци који седе у великим и топлим зградуринама, док ви обијате прагове. Ако ти сам не видиш да тзв. "Јеховин народ" служи лажним пророцима и бизнисменима, моје речи су сувишне.

"Jehovin sin" и "Bog Sin" - огромна разлика. Зато мој Христос и твој "Јеховин син" никако не могу бити иста личност. Ви проповедате једног, ми другог Христа. Баш као што мој Бог и Алах не могу бити исти. Значи да ми немамо ништа заједничко. Ви причајте своје, ми ћемо своје. И "мирна Бачка".


Jehovin narod celim srcem veruje da je Hrist sin Boziji, jer samo tako je Hrist ucio! Dok vi izokrecete svetu nauku tvrdeci da je Hrist Bog Sin!

Видиш, и сам кажеш да то није исто. Зашто се онда уопште расправљамо када не говоримо о истој ствари? Чак нам ни Библија није иста. Ви имате један превод, цео хришћански свет други. И опет добро. Свако своје и до Судњега дана.



И још нешто, ваш месија је већ дошао (невидљиво) и командује из Бруклина (опет невидљиво), док наш Месија тек треба да дође. Тачно нам није исти Месија (Христос). Постоји граница између хришћанства и лажиучитеља.


4. Јер ако онај који долази другог Исуса проповеда (1) ког ми не проповедасмо, или другог Духа (2) примите ког не примисте, или друго јеванђеље (3) које не примисте, добро бисте потрпели. (2. Коринћанима 11)



Погрешио сам, могу ли се спојити ова два узастопна поста?
 
Poslednja izmena od urednika:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.322
"Jehovin sin" и "Bog Sin" - огромна разлика.
Da ogromna razlika, samo nemože to svatko razumjet.

Зато мој Христос и твој "Јеховин син" никако не могу бити иста личност.
Da nisu isti ,svi oni koji se mole Jahvi Bogu , a Krista nazivaju nebogom oni su osnivači vojske , znači , Jehovin glavni cilj je da ljude pretvori u ratnike ,ili bolje rečeno u vojsku , pa zato sebe i naziva Jehova nad vojskama. Dok naš Krist je rekao, mir svama tko tebe skamenom ti njega s kruhom , jer ja sam život i Kruh vječni .

Баш као што мој Бог и Алах не могу бити исти.
Eto vidiš i njihov je nauk razarački i nasilan , kao i jehovini svedoka, oko zaoko zub za zub . Zato se nemožemo uspoređivat , ni u kojem slučaju.

Видиш, и сам кажеш да то није исто. Зашто се онда уопште расправљамо када не говоримо о истој ствари? Чак нам ни Библија није иста. Ви имате један превод, цео хришћански свет други. И опет добро. Свако своје и до Судњега дана.
Oni govore o nečemu što je nevidljivo,i štose nemože dokazat ,ni sa jednim Biblijskim stihom , to nešto smatraju neusporedivo većim i jačim od Krista. Sam Izaija je napisao: «Prezren bješe, odbačen od ljudi, čovjek boli, vičan patnjama, od kog svatko lice otklanja» (Iz 53, 3). Tražeći Božje lice ,slobodno bi napisala , da neki traže ljepotu neku velku svetlost , nešto nad priredno , i ko zna što . No, tu se varaju! Božje lice je upravo suprotno: prljavo, unakaženo, krvavo, ispljuvano i ogrebeno. Upravo onakvo kako je prorok Izaija najavio: TOJE LICE KRISTOVO Boga našeg.
Evo poslužila bi se Augustinovim riječima
- «gledat ćemo i ljubiti, ljubiti i slaviti. Eto, to će biti na kraju, a bez kraja! Jer što je drugo naša svrha nego doći u kraljevstvo kojemu nema kraja.»
Samo bi dodala bez Krista nema spasenja , pa neka vjeruje u šta ko hoće , ja vjerujem u Krista.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Hristovo.

Ali to nikako ne znaci da mi Hrista treba da obozavamo prema prvoj i najvecoj zapovesti! Apostoli to nisu radili!

Ako jesu, pokazi mi gde.

Dobro, ako je to tako i za tebe isto pitanje.

Zasto Apostoli NIKADA nisu obozavali 'Sina' Isusa Hrista kao sto su obozavali 'Oca' Jehovu?
Mislim na prvu zapovest!

Ako jesu, pokazi mi to mesto gde je to tako ocigledno kao u Ocevom slucaju!

Upitah te u čije IME se krštava i ti reče u HRISTOVO i to je u redu. Upitao sam te da li si kršten u to IME koje si izrekao da se u NJega krsti i nema odgovora...zašto?
Onda se odmah ograđuješ da time Hrista ne možemo obožavati ali u to ime se može krstiti.

Pitao si me da ti nađem mesto gde su učenici Isusa dok je bio sa niima obožavali i ja ti odgovaram:
1. Učenici u to vreme dok je Isus bio sa njima nisu pisali NZ već je to činjeno kasnije.
2. Učenici dok je Isus bio sa njima nisu poznali ko je On.
3.Učenici su Isusa propovedali tek kad su se obukli u silu odozgo na Pedesetnici i tad su otvorenog razuma po Pismima videli da se sve što je pisano za Njega zbilo i tad ga poznaše u celosti i Jovan kao i Pavle su prednjačili u tome.
Mi sad imamo zapise iz kojih se jasno vidi po proroštvima iz kojih su i oni videli ko je zapravo taj Sin i onda im je po Duhu otvoreno da razumeju tajnu ia pošto kod JS onaj rob nije Duh Sveti onda nema ko da otvori.

On je mnogo toga prorokovao iako je rekao da više nema darova Duha Svetoga on proriče i ne govori istinu i to čini više puta i kako neko može i dalje verovati svim tim neistinama.
Zar ne vidiš da ono učenje od istog tog roba kako će Isus doći NEVIDLJIV je skriveno učenje da je Isus zapravo Duh a ne osoba koja je rođena i tako se pokušao sakriti taj vaš učitelj neistine.

Sve to manje više ali kud vas vara tud vam i zatvara vrata za ŽIVOT.
Kako?
Tako što piš ko ne jede telo Isusovo i ne pije krvi Njegove NEMA ŽIVOT. Jedeš li ti i piješ li ti?
Ako NE onda NEMAŠ ŽIVOT to su Isusove reči a On nije lažni kao rob već Bog koji se kroz telo pojavi ma šta god ti o tome mislio.
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Dobro prvo, gde u NZ pise da su obozavali Jehovu?
Da bi ti ja odgovorio moram da znam gde ti nalazis Boga Jehovu u NZ.
Nema ga, nema tog imena!
Efescima 3:14
Toga radi preklanjam koljena svoja pred ocem Gospoda našega Isusa Hrista,


1.Petrova 1:3
Blagosloven Bog i otac Gospoda našega Isusa Hrista,

Rimljanima 15:6
Da jednodušno jednijem ustima slavite Boga i oca Gospoda našega Isusa Hrista.

Juda 1:25
Jedinome premudrome Bogu i spasu našemu, kroz Isusa Hrista Gospoda našega, slava i veličanstvo, država i vlast prije sviju vijekova i sad i u sve vijekove. Amin.


Hrist uci!

Jovan 8:54
Isus odgovori(Jevrejima): ako se ja sam slavim, slava je moja ništa: otac je moj koji me slavi, za kojega vi govorite da je vaš Bog.
I ne poznajete ga, a ja ga znam; i ako rečem da ga ne znam biću laža kao vi. Nego ga znam, i riječ njegovu držim.
Kako se zvao Bog Jevreja?

Apostoli uce!
Dela 3:13a
Bog Avraamov i Isakov i Jakovljev, Bog otaca našijeh, proslavi sina svojega Isusa,


Kako se zvao Bog Avramov i Isakov i Jakovljev?

Smes li sebi da priznas da je Jehova?
Zapazi u ova dva stiha sta je Jehova uradio!





Zasto NZ ne pravi razliku izmedju njih dvojice?
To je prva stvar o kojoj treba da razmislis..
Novi zavet uvek pravi razliku izmedju sina i oca.
Pogledaj stihove iznad.

Jevrejima 10:12
A on prinesavši jedinu žrtvu za grijehe sjedi svagda s desne strane Bogu,

Hrist nije Bog, Hrist sedi pored Boga!

Jevrejima 7:25
Zato i može vavijek spasti one koji kroza nj dolaze k Bogu, kad svagda živi da se može moliti za njih.

Ne moli se Bog Hristu, vec Hrist Bogu za nas!

1.Korincanima 8:6
Ali mi imamo samo jednoga Boga oca, od kojega je sve, i mi u njemu, i jednoga Gospoda Isusa Hrista, kroz kojega je sve, i mi kroza nj.

Otac je Bog a Hrist Gospod.
Drugo. Ko kaze da ga nisu obozavali?
Kaze Bozija rec, tamo sam to video.
Nista ja ne tvrdim ja samo celim srcem verujem.

Zaista niti imam nameru niti vremena da odgovaram na stotinu stihova koje si iskopirao. Da si postavio pet sest stihova pa uredu.

Samo cu naglasiti, to sto su se Hristu klanjali dok je boravio na zemlji nema nikakve veze sa obozavanjem Boga prema prvoj zapovesti! Sam znas da su se ljudi klanjali ljudima u razlicitim situacijama i takvo klanjanje nema nikakve veze sa obozavanjem, vec sa postovanjem.
Znam da je tebi ovo veoma dobro poznato zato ne bih detaljisao!
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
5:20 A znamo da Sin Božji dođe, i dao nam je razum da poznamo Boga Istinitog, i da budemo u istinitom Sinu Njegovom Isusu Hristu. Ovo je Istiniti Bog i Život večni.
5:21 Dečice! Čuvajte se od neznaboštva. Amin


14:7 Kad biste mene znali onda biste znali i Oca mog; i odsele poznajete Ga, i videste Ga.
14:8 Reče Mu Filip: Gospode! Pokaži nam Oca i biće nam dosta.
14:9 Isus mu reče: Toliko sam vreme s vama i nisi me poznao, Filipe? Koji vide mene, vide Oca; pa kako ti govoriš: Pokaži nam Oca?
14:10 Zar ne veruješ da sam ja u Ocu i Otac u meni? Reči koje vam ja govorim ne govorim od sebe; nego Otac koji stoji u meni On tvori dela.


Zoki, kako možeš reći pokaži nam Oca pa toliko SAM sa tobom i još me NEZNAŠ??? Od SAD POZNAJEŠ OCA i VIDIŠ GA!
Veruješ li Isusovim rečima?
Ovo je Istiniti Bog i Život večni.

TO se ne odnosi na Isusa
jer Isus nije Bog - zato niti ne sjedi na Božjem prijestolju

pogledaj stih - ŠTO je ŽV


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ivan 17,3

A ovo je život vječni:

da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga,

i

koga si poslao - Isusa Krista.

,,,,,,,,,,,,,,,,,

Što kaže gore?

Treba vjerovati Onome koji je poslao Isusa.

Tko je poslao Isusa?

Da li znaš Njegovo Ime i Njegovu Titulu?

To je Bog Jedini Otac Jahve.

I u još Jednoga treba vjerovati – znači treba vjerovati u Dvojicu!

Prvi je Bog Jahve – Drugi je Božji Sin Isus.

Isus nije Bog.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
====================================
Koji vide mene, vide Oca; pa kako ti govoriš: Pokaži nam Oca?

U kojem smislu - VIDIO?
Sam Isus kaže - BOGA NITKO NIJE VIDIO!?!??!
------------------------------------------------------


G Isus je na Zemlji


RADIO DJELA
GOVORIO RIJEČI
NAUKOVAO NAUK


ALI – NE svoj
nego OD Boga Oca Jahve

G Isus je

RADIO DJELA svoga Boga Oca Jahve
GOVORIO RIJEČI svoga Boga Oca Jahve
NAUKOVAO NAUK svoga Boga Oca Jahve

===================================

Preko Djela, Riječi, Nauka
Jahvina
koji je Isus Radio, Govorio, Naučavao
VIDIO SI BOGA.

=======================================

))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Христ није ваш "Јехова", већ Бог ЈХВХ који поста тело (Свето Јеванђеље по Јовану).

1. У почетку беше Реч, и Реч беше у Бога, и Бог беше Реч.

14. И Реч постаде тело и усели се у нас пуно благодати и истине; и видесмо славу Његову, славу, као Јединороднога од Оца.

 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Znači jeste Bog došao ali ipak nije.
Kako je došao pošto nije direktno stigao?
Poslao telo koje će ga predstaviti....neće moći.
Znaš zašto?
Zato što piše da za glasom koji viče poravnite stazu ne piše šaljem izaslanika već kaže stiže BOG NAŠ.
Moj ti je najiskreniji savet, da prestanes sa resavanjem rebusa po starom zavetu i da prihvatis istinu onakvu kako ju je Hrist i doneo. Ugledaj se na Apostole koji su Hrista videli, dodirnuli, sa njim pricali, bili nauceni direktno iz Hristovih usta, oni bolje nego iko znaju ko je Isus Hrist i koju titulu nosi! Citaj u poslanicama sta nastavljaju da uce po vaznesenju Isusovom. Ne osvrci se na ono sto TI znas, vec na ono sto oni govore. To je prijatelju istina i samo istina o Isusu Hristu. Druge istine nema, dva ucitelj ne mozemi imatia a svi mi imamo samo jednog ucitelja a on se zove Isus Hrist! Neka ti njegove reci budu u prvom planu i prihvati ih takve kakve jesu.

Zasto Apostoli KOJI SU DUZNI DA NAM PRENESU ISTINU I SAMO ISTINU, uvek kazu da na zemlju nije dosao Bog vec Boziji sin?! Ako je dosao Bog poravnatom stazom u pustinji, zasto Apostoli NIKADA nisu rekli da je na zemlju dosao Bog? Zasto ne vezu titulu Bog uz Isusovo ime, vec uvek govore Gospod nas Isus Hristos... a NIKAD Bog nas Isus Hristos!

Rimljanima 8:3
Jer što zakonu bješe nemoguće, jer bješe oslabljen tijelom, posla Bog sina svojega u obličju tijela grjehovnoga, i za grijeh osudi grijeh u tijelu,

Galatima 4:4
A kad se navrši vrijeme, posla Bog sina svojega jedinorodnoga, koji je rođen od žene i pokoren zakonu,

1.Jovanova 4:9
Po tom se pokaza ljubav Božija k nama što Bog sina svojega jedinorodnoga posla na svijet da živimo kroza nj.

1.Jovanova 4:14
I mi vidjesmo i svjedočimo da otac posla sina da se spase svijet.

Tako uci najveci autoritet posle Hrista i ja celim srcem verujem da je ovako kao sto pise!

Ako negde apostoli uce na ovako direktan i razumljiv nacin da je Bog dosao na zemlju, pokazi mi to mesto.
Isusa pitaju da im OCA pokaže, da proverimo sluh, koga učenici pitaju da im Isus pokaže?
Ako OCA onda OCA treba pokazati i On pokazuje OCA i reče im tad:
,,Кад бисте мене знали онда бисте знали и Оца мог; и одселе познајете Га, и видесте Га,, (Jovan 14.7)
Vec sam objasnio zasto je tako Hrist rekao.
Na zemlju nije dosao sin vec otac, to i tvoja dogma kaze. Ko je vaskrsao sina ako je i otac bio na zemlji i ako su obadvojica umrli? Kome se Hrist moli i ciji glas dolazi sa neba 'ovo je sin moj'? Zasto Hrist uci 'Oce nas koji si na nebesima'? Zasto Isus kaze 'koji cini po volji oca mojega koji je na nebesima'?
Kao prvo treba čuti da je Bog DUH.
Drugo treba čuti da smo mi baš po BOŽJEM OBLIČJU -prilici načinjeni.
I pošto je Bog toliki da ga nebesa ne mogu obuhvatiti kako takav načini čoveka tako malenog i još mu udahnu vazduh sa duhom?
Ne znam cemu ovakvo pitanje kada znamo da je Bog svemoguc!
Ovde fali nešto pa ćemo pokušati pomoći.
Bog je DUH i DUH nikad ne umire ali zato materija može a TELO koje je ugotovljeno za otkup je materija koja stiže PO DUHU i u njoj biva sva punina BOŽANSTVA telesno. Kad se to zna ona čujemo gde TELO kaže OČE (jer je po DUH začeto) u tvoje ruke predajem duh svoj. TELO predaje duh svoj OCU a to je DUH koji je vesmrtan.Isus ima vlast dati život i UZETI GA i niko mu ga ne traži već On sam odlučuje.

Telo se moli DUHU i Duh je U TELU sve do krsta kad izlazi da bi telo moglo primiti smrt. Isus je po telu ČOVEK a po Duhu Bog jer je OTAC -DUH u NJEMU.
Tako ne umire Bog već telo koje je bilo u službi spasitelja.
Bog je u prvoj službi STVORITELJ u drugoj SPASITELJ u trećoj DUH SVETI.
Tako je gornja izjava tačna da Bog ima večni život i besmrtan je ali TELO je smrtno jer da nije nei bilo otkupa.
Dela 2:24,31
Kojega Bog podiže, razdriješivši veze smrtne, kao što ne bijaše moguće da ga one drže.

Predvidjevši govori za vaskrsenije Hristovo da se ne ostavi duša njegova u paklu, ni tijelo njegovo vidje truhljenja.

Potpuno je jasno da je Hrist bio u paklu(mesto mrtvih), zato je i rekao u ruke predajem duh svoj, buduci da je njegov daljni zivot(ne mislim na zivot na zemlji) zavisio od oca!
Gore rekoh da je DUH vaskrsao TELO i da je TELO po DUHU stiglo i da je U TELU bio DUH. Izlaskom Duha TELO viče OČE MOJ ZAŠTO SI ME OSTAVIO?
Netacno.
Sta hoces da kazes da su u Hristu bila dva duha? Jedan duh izlazi iz Hrista kada ga otac ostavlja a drugi kada je preminuo! To je besmisleno.
Tako je,TELU je DUH otac i TELO nije ništa govorilo od svoga već OTAC iz tog TELA.
Zato TELO kad govori o SLUŽBI kaže ja i Otac smo JEDNO a kad govori o veličini onda TELO kaže Otac je VEĆI od mene.
Ponovo netacno.
Sve sto govoris su tvoje reci. Zaboravljas da ja verujem samo Hristu!

Matej 20:21,23
A on joj reče: šta hoćeš? Reče mu: zapovjedi da sjedu ova moja dva sina, jedan s desne strane tebi, a jedan s lijeve strane tebi, u carstvu tvojemu.
I reče im: čašu dakle moju ispićete, i krstićete se krštenjem kojijem se ja krstim; ali da sjedete s desne strane meni i s lijeve, ne mogu ja dati, nego kome je ugotovio otac moj.

Hrist jasno kaze da postoje stvari koje ne moze uraditi u carstvu svome!

Ona kada govori ovo jasno trazi da Hrist zapovedi u carstvu svome! Na sta Hrist govori da on to ne moze!

Evo ti reci iz Hristove nebeske slave.

Otkrivenje 1:6
I učini nas careve i sveštenike Bogu i ocu svojemu; tome slava i država va vijek vijeka. Amin.

Znam sta ces prvo pomisliti kada procitas ovaj stih, zato procitaj i sledeci.

Otkrivenje 20:6
Blažen je i svet onaj koji ima dijel u prvom vaskrseniju; nad njima druga smrt nema oblasti, nego će biti sveštenici Bogu i Hristu, i carovaće s njim hiljadu godina.

E sad, Ako je Hrist Bog, zasto ne kazu Bogu Hristu! Hrist se odvaja od Boga!
Ko je ovde Bog a ko je Hrist?
Po ovoj konstataciji tebi Isus nije pokazao OCA već prevario učenike.....?
Ponovo ide pitanje ko je SIN i preko Isaije govori OTAC VEČNI , BOG SILNI.
Taj SIN isto to potvrđuje i SEBE pokazuje OCEM i time potvrđuje Isaiju gde reče da za glasom koji viče u pustinji poravnite stazu BOGU NAŠEMU,jeste stigao BOG NAŠ.
Jeste Boziji sin pokazao Boga oca!
Ovako Hrist govori, ovako uce apostoli.

Ali nije Bog Sin pokazao Boga oca!
Tako ne uci Hrist, tako ne uce apostoli.
Od mene to nisi tražio dosad a sad ću pokušati ponuditi.
Isus NIGDE nije rekao ovim rečima JA SAM VAŠ BOG zbog sablazni i ne razumevanja pa im je govorio kako bi im imao još mnogo toga reći ali oni ne mogu nositi, nevesrtvo u pitanju.
STALNO je Isus govorio da PISMA svedoče o NJemu.A šta Pisma govore o kome sva pisma govore?
O BOGU koji će stići kao EMANUILO-BOG SA NAMA, potom se RODIO i onda je BOG SPASITELJ-JEHOŠUA.

Proroci su jasno napisali ko će biti taj SIN i ko stiže za Jovanom podroniteljem i taj U TELU pokazuje OCA tako što sebe nudi.A kako su učenici Isua Bogom pokazivali:
Oni su kazali da nema drugog IMENA datog pod nebom kojim bi se spasili i sad to čuje Jevrejin naučen da samo jedno ime je BOŽJE i kad neko ne pominje Jahveh već TELO koje nosi ime BOG SPASAVA onda je tpo za kamenovanje. Jovan piše kako je u početku REČ bila U BOGA i Bog beše REČ i ta REČ postade TELOM. To je najdirektnija potvrda ko je Bog koji se U TELU pokazao.
Vec sam ti po ovome odgovorio gore. Da se ne ponavljam, dodacu i ovo.

Otkrivenje 1:1
Otkrivenje Isusa Hrista, koje dade njemu Bog, da pokaže slugama svojima šta će skoro biti, i pokaza, poslavši po anđelu svojemu sluzi svojemu Jovanu,

Znas li otprilike godinu kada je Jovan ovo zapisao!? A nije ni bitno.

Bitno je zapaziti jednu veoma vaznu stvar koju nam Jovan govori!

Autor Otkrivenja nije Isus Hrist!!!
Buducnost nam otkriva Bog a ne Isus Hrist! Njemu je Bog dao Otkrivenje da ga pokaze nama!

"Otkrivenje Isusa Hrista, koje dade njemu Bog"

Ko je Bog a ko Isus Hrist? Zasto Jovan ponovo odvaja Hrista od Boga?!
Ako je neki Bog Isusu Hristu dao otkrivenje, ko je taj Bog(a znamo da to nije I.H.)?

Bog je STVORIO ANĐELE i ako bi Isus bio anđeo to bi značilo da je STVOREN a Biblija ne kaže da je stvoren (izvini ja opet po Bibliji) već da je ROĐEN.
Otkrivenje 3:14
I anđelu Laodikijske crkve napiši: tako govori Amin, svjedok vjerni i istiniti, početak stvorenja Božijega:

Sta ovo Hrist sam za sebe rece? Verujes li mu?

Nego u cemu je razlika izmedju stvoren i rodjen? Jel hoces da kazes da onaj ko je rodjen nema pocetak?

Znam da ces reci on se rodio na zemlji zato se kaze da je rodjen. Zato evo sledeci stih.

Kolosani 1:15
Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen prije svake tvari.

Vidim da si odgovorio da se u Isusovo IME krsti da li si kršten u IME Isusa Hrista?
Da.
Pa, nebih se složio.
Bog je sebe pokazao i predstavio kroz telo.
Telo uvek svedoči za DUHA.
Je li onda Hrist u zemaljskom oblicju Bog?
Duh govori kroz TELO. Duh govori IZ TELA.
Uzmi prijatelju Bibliju pa sam pročitaj ko iz TELA govori. To je najbolje.
Rimljanima 8:3
Jer što zakonu bješe nemoguće, jer bješe oslabljen tijelom, posla Bog sina svojega u obličju tijela grjehovnoga, i za grijeh osudi grijeh u tijelu,

Pavle kaze da je u telu bio sin Boziji, a ne Bog.
Postoji jedan Bog i to je sve i TAJ se javi u TELU.
Ko je taj Bog?

Jehova ili?
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Увек је Бог један, нема другог. То што не прихватате:

7. Јер је троје што сведочи на небу: Отац, Реч, и Свети Дух; и ово је троје једно.

...вас доводи у веома озбиљан проблем. Зато су вам барабе из Куле стражара мењале превод, само да може да подржи то што су вам исписали да говорите. Причам о оним приручницима где пише где и шта да причате, како са ким и др.

prekid razgovora c.jpg


С обзиром да имате науку какву већ имате, онда ваш проблем постаје још већи:



19. Идите дакле и научите све народе крстећи их ва име Оца и Сина и Светог Духа,


...јер се ви онда крстите у име Оца и арханђела Михаила и активне силе (ветра). Нема смисла, апсолутно.



Све то на страну, имам питање. Кога је Исаија видео?


39. Зато не могаху веровати, јер опет рече Исаија:
40. Заслепио је очи њихове и окаменио срца њихова, да не виде очима ни срцем разумеју, и не обрате се да их исцелим.
41. Ово рече Исаија кад виде славу Његову и говори за Њега.
42. Али опет и од кнезова многи Га вероваше; него ради фарисеја не признаваху, да не би били изгнани из зборнице;

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Efescima 3:14
Toga radi preklanjam koljena svoja pred ocem Gospoda našega Isusa Hrista,


1.Petrova 1:3
Blagosloven Bog i otac Gospoda našega Isusa Hrista,

Rimljanima 15:6
Da jednodušno jednijem ustima slavite Boga i oca Gospoda našega Isusa Hrista.

Juda 1:25
Jedinome premudrome Bogu i spasu našemu, kroz Isusa Hrista Gospoda našega, slava i veličanstvo, država i vlast prije sviju vijekova i sad i u sve vijekove. Amin.

GDE TI JE OVDE JEHOVA?
Ja sam pitao da mi das Bozje ime 'Jehova' u NZ i kad to uradis, evo ja cu preci na tvoju stranu.
Ali ti to ime NEMAS!
Zasto ga nemas?
Zato sto Bog to ime nije dao u NZ.
Bog se u NZ zove drugim imenom a ne JHVH.

Hrist uci!

Jovan 8:54
Isus odgovori(Jevrejima): ako se ja sam slavim, slava je moja ništa: otac je moj koji me slavi, za kojega vi govorite da je vaš Bog.
I ne poznajete ga, a ja ga znam; i ako rečem da ga ne znam biću laža kao vi. Nego ga znam, i riječ njegovu držim.
Kako se zvao Bog Jevreja?

Apostoli uce!
Dela 3:13a
Bog Avraamov i Isakov i Jakovljev, Bog otaca našijeh, proslavi sina svojega Isusa,


Kako se zvao Bog Avramov i Isakov i Jakovljev?

Smes li sebi da priznas da je Jehova?
Zapazi u ova dva stiha sta je Jehova uradio!

DA, Hrist uci da je Otac njegov Bog.
Isto tako i Otac uci da je Isus njegov Bog.
Ja ti postavih stihove pa ne citas:

''POMAZA TE BOZE BOG TVOJ''

Nemoj mi reci da ovde Jehova nije nazvao Isusa ''Svojim Bogom''?
Kada nekom kazes : ''Boze'' sta to znaci, to znaci da je on tvoj Bog!

Takodje Isaija naziva Isusa: ''Otac Vecni'' -sto znaci da je i on Jehova!
Nestade vasa nauka u samo par stihova sto sam ja postavio gore.


Novi zavet uvek pravi razliku izmedju sina i oca.
Pogledaj stihove iznad.

Ta razlika je nejasna ako nema imena Jehova koji bi tu razliku napravio.
Objasni ti meni zasto tog imena u grckom tekstu nemamo?
Jel to Bog cuvajuci svoju rec, propustio da sacuva i najvaznije u tekstu -SVOJE LICNO IME!?


Zaista niti imam nameru niti vremena da odgovaram na stotinu stihova koje si iskopirao. Da si postavio pet sest stihova pa uredu.

A ja mogu da odgovaram na hiljade stihova kojima vi zatrpavate.
Jel vidis kako je to tesko?
I sad ja isto mogu da optuzim tebe, da bezis!?

Nego, nemate vi odgovora na sve ovo..

Samo cu naglasiti, to sto su se Hristu klanjali dok je boravio na zemlji nema nikakve veze sa obozavanjem Boga prema prvoj zapovesti!

Jel, ako to nema veze sa 'prvom zapovescu'? Onda je Isus mogao da se pokloni i sotoni, jer to ne predstavlja ''krsenje prve zapovesti'' ?.
Mogao je i Jovan ili bilo koji od apostola da se klanja andjelima , ali su ih andjeli uvek u tome zaustavljali, mogli su i apostoli da prihvate klanjaje prema njima kao znak 'postovanja' ali su uvek druge upozoravali da to ne cine!
Dok suprotno ovome , sami apostoli uce da se ''klanjamo Isusu''!
Da li ti postujes zapovest apostola da se 'klanjas Isusu' ili ni to ne smes da ucinis?

Kada bi te ja pozvao da zajedno kleknemo pred Isusom, bi li to ucinio, ili bi se zgrozio u Duhu?
Zapitaj se sta ti je u srcu!?

Ti ne smes da kazes Isusu ni: 'Boze Moj' a kleknuces pred njim!?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Ime Isus u NZ na nešto manje od 1.000 mjesta
----------------------------------------------
Isus = OD JAHVE dolazi spasenje

ZNAČI - Ime Boga Oca JAHVE
u NZ je na 1.000 mjesta
=========================

Aleluja = Hvalite Jahvu

opet pojavljivanje Imena Svetoga Jedinoga Boga - JAHVE u NZ.
 
Natrag
Top