Da li je Hrist Jehova

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Objasnite mi vi koji ucite protiv Trojstva, kako ja gresim:

-Kada Isusa nazivam ''Bog'' (sveto pismo ga tako naziva)
-Kada Oca nazivam ''Bog'' (sveto pismo ga tako naziva)
-Kada Svetoga Duha nazivam ''Bog'' (posto je sastavni deo Boga i on se moze nazvati Bog - kao sto i za 'covekov duh' mozemo reci da je 'covek' , tako je i sa Bogom)

Dakle u cemu mi gresimo, kada sve ovo nazivamo ''Bogom''?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Jehova je Svevisnji Svemoguci Bog i drugog nema!

Jehova je Hristov Otac, kako Hristov tako moj i tvoj i Otac celoga sveta!
Imaj u vidu da ja ne ucim tako vec Isus Hrist koga ti smatras svojim Bogom a koga i ne slusas sta ti govori i njemu samom ne verujes!

Da mi ne bismo mnogo filozofirali, citiraj gdje si pronašao "Jehovu".

Jovan 8:54,55

Matej 22:29,32

Dela 3:13a

Dela 5:30

Vidim, citiraš Bibliju. Zar te nije strah da ćeš "Jehovu" razgnjeviti srameći se citirati Bibliju gdje se "Jehova" spominje?
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.322
Pitam po hiljaditi put, je li greh sto tako cinim? Hoce li me Hrist osuditi sto samo njemu verujem?

NE , u nikom slučaju nije greh , Bogu je svedno kako ga ko zove , bitna je ljudska ljubav i ljudsko srce , da u njemu ima ljubavi , a pošto se mi ovde prepucavamo , to nema veze ni sa srcem ni sa ljubavlju .
Ja recimo vjerujem daje Krist Bog , to jest utjelovljeni Jahve , vi vjerujete daje samo Bog Jahve ,i toje u redu , znači da automatski i vjerujete i u moga Boga Krista , a ja automatski vjerujem i u tvog Jahvu .
Bitno je nemrzit i nevređat ,kao recimo ja kadsam ljuta , onda pričam i pišem svašta , a poslje mi bude žao.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Не може без признања Христа, јер и фарисеји су тако радили, муслимани тако раде... само признање и уздање у Сина Божијег, давањем Њему централног места, ми долазимо Оцу. Јер Отац се слави у Сину, у Његовом имену. Они заобилазе Сина, не признају да је Он Син Бога Живога (ЈХВХ). И они би викали: "Богохулник!" и потегли камење да Га убију, да су живели у оно време.

Не признају да је Бог (Реч) постао тело, већ да је анђео Михаило. Они не говоре:

"Господ мој и Бог мој."
Они не признају оно што Јован пише и погрешно уче милионе људи:

6. Ово је Исус Христос што дође водом и крвљу и Духом, не само водом него водом и крвљу; и Дух је који сведочи, јер је Дух истина,
7. Јер је троје што сведочи на небу: Отац, Реч, и Свети Дух; и ово је троје једно.


Не желе да виде чак ни Божију промисао што је анђео рекао Марији да Му дају име Исус. Зашто Исус? Управо да бисмо се уздали у то име:

IēsoúsJesus, the transliteration of the Hebrew term, 3091 /Lṓt ("Yehoshua"/Jehoshua, contracted to "Joshua") which means "Yahweh saves" (or "Yahweh is salvation").

IēsoúsJesus, транслитерација хебрејског термина, 3091 / Lṓt ("Yehoshua"/Jehoshua,повезано са "Joshua") што значи "Јахве спасава" (или "Јахве је спасење").

-------


14. Зато ће вам сам Господ дати знак; ето девојка ће затруднети и родиће Сина, и наденуће Му име Емануило.


Immanuel: "with us is God," the name of a child
Original Word: עִמָּ֫נוּאֵ֫ל
Part of Speech: Proper Name Masculine
Transliteration: Immanuel
Phonetic Spelling: (im-maw-noo-ale')
Short Definition: Immanuel

... са нама је Бог или Бог је са нама, то Му је име.


 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.322
Не може без признања Христа, јер и фарисеји су тако радили, муслимани тако раде... само признање и уздање у Сина Божијег, давањем Њему централног места, ми долазимо Оцу. Јер Отац се слави у Сину, у Његовом имену. Они заобилазе Сина, не признају да је Он Син Бога Живога (ЈХВХ). И они би викали: "Богохулник!" и потегли камење да Га убију, да су живели у оно време.

Не признају да је Бог (Реч) постао тело, већ да је анђео Михаило. Они не говоре:

"Господ мој и Бог мој."
Они не признају оно што Јован пише и погрешно уче милионе људи:

6. Ово је Исус Христос што дође водом и крвљу и Духом, не само водом него водом и крвљу; и Дух је који сведочи, јер је Дух истина,
7. Јер је троје што сведочи на небу: Отац, Реч, и Свети Дух; и ово је троје једно.


Не желе да виде чак ни Божију промисао што је анђео рекао Марији да Му дају име Исус. Зашто Исус? Управо да бисмо се уздали у то име:

IēsoúsJesus, the transliteration of the Hebrew term, 3091 /Lṓt ("Yehoshua"/Jehoshua, contracted to "Joshua") which means "Yahweh saves" (or "Yahweh is salvation").

IēsoúsJesus, транслитерација хебрејског термина, 3091 / Lṓt ("Yehoshua"/Jehoshua,повезано са "Joshua") што значи "Јахве спасава" (или "Јахве је спасење").

-------


14. Зато ће вам сам Господ дати знак; ето девојка ће затруднети и родиће Сина, и наденуће Му име Емануило.


Immanuel: "with us is God," the name of a child
Original Word: עִמָּ֫נוּאֵ֫ל
Part of Speech: Proper Name Masculine
Transliteration: Immanuel
Phonetic Spelling: (im-maw-noo-ale')
Short Definition: Immanuel

... са нама је Бог или Бог је са нама, то Му је име.
LJepo i prekrasno napisano , s nama je Bog, i neka bude uvjek stobom .
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
И са тобом, јер ти је срце увек било доброћудно. Тако си и у овом примеру показала да си пуна разумевања за друге. Не кривимо њих (што каже Тактичар: "Хоће ли ме Христ осудити?"), већ науку која их је заробила.

Само их Христ може заиста ослободити, а они Његово име унижавају.
Дух Свети их може научити истини, али они Га не признају. Како ми им можемо помоћи? Само надањем да ће им се ослободити ум, срце од страха који је усађен од стране пребогате Куле стражара ("изабраних 144 000" у "водећем телу").
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Izjednačavanje stvorenja Isusa sa STVORITELJEM BOGOM JEDINIM JAHVOM
urodit će istom kaznom koja čeka Lucifera
koji se je isto pokušao izjednačiti sa Bogom svojim Jahvom.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
18. И зато још више гледаху Јевреји да Га убију што не само квараше суботу него и Оцем својим називаше Бога и грађаше се једнак Богу.


Још само да изговорите чаробне речи и припашћете великој фамилији која непрестано расте и расте, а потпуно исто негира Господа Исуса.


Колико сутра ћете гонити тврдоглаве хришћане који се неће одрећи Сина Божијег.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Dobro Adrian kaze.
Vi ste potencionalni muslimani.
I oni veruju da je tacan izgovor Bozjeg imena 'Alah'.
Dok je Isus na krstu izgovorio: ''Eloi, Eloi'' sto neki smatraju da je zapravo glasilo 'Alaah, Alaah'' tj. Bog.
Eto, samo vam malo treba da predjete..
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ако им они из Бруклина буду преводили, онда је све могуће.
 
Natrag
Top