Da li je Hrist Jehova

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Hajde mi nadji samo jedan prevod na nasem jeziku koji prevodi ovako kao sto si ti postavio.

Ovo 'moze' biti tacan prevod ali 'ne mora', mislim da je Tripo postavio taj prevod, ne bih sad da trazim, znaci da ima prevoda koji prevode ovako...
Ali uzmi pa lepo pogledaj grcki..
Ipak stvarno je nebitno da li je ovo tacan prevod, jer ovako ili onako tvoja tvrdnja je netacna.

Bas suprotno, odnose se na period posle Hristovog vaznesenja. Evo ti jedan primer:


Dela 9:3-6
A kad bješe na putu i dođe blizu Damaska, ujedanput obasja ga svjetlost s neba, I padnuvši na zemlju ču glas gdje mu govori: Savle! Savle! zašto me goniš? A on reče: ko si ti, Gospode? A Gospod reče: ja sam Isus, kojega ti goniš: teško ti je protivu bodila praćati se. A on drkćući od straha reče: Gospode! šta hoćeš da činim? I Gospod mu reče: ustani i uđi u grad, pa će ti se kazati šta ti treba činiti.

Dela 9:17-20
I pođe Ananija, i uđe u kuću, i metnuvši ruke na nj reče: Savle, brate! Gospod Isus, koji ti se javi na putu kojijem si išao, posla me da progledaš i da se napuniš Duha svetoga. I odmah otpade od očiju njegovijeh kao krljušt, i odmah progleda, i ustavši krsti se. I pošto pojede okrijepi se; i bi Savle nekoliko dana s učenicima koji bijahu u Damasku. I odmah po zbornicama propovijedaše Isusa da je on sin Božij.

Sta si sad rekao, zato sto ga se naziva 'Sin Bozji' da je zato ''RODJEN'' pa si poistovetio ''roditi=stvoriti'' o_O .
Molim te nemoj me zasmejaviti takvim tvrdnjama, budi ozbiljan.


Samo jedan primer od mnogih da je Pavle druge dovodeci u istinu ucio da je Hrist sin Boziji! Ne postoji ni jedno mesto gde Pavle ili bilo ko od apostola druge poucava da je Hrist Bog! NE POSTOJI!!!

Naravno da je Pavle ucio da je Hristos Bog, i ne samo on nego i ostali Apostoli:

U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč. (jv 1:1)

Boga niko nije video nikad: Jedinorodni Bog koji je u naručju Očevom, On Ga javi. (Jovan 1:18)

I odgovori Toma i reče Mu: Gospod moj i Bog moj. (Jovan 20:28)

Kojih su i oci, i od kojih je Hristos po telu, koji je nad svima Bog. blagosloven va vek. Amin. (Rimljanima 9:5)

Čekajući blaženu nadu i javljanje slave velikog Boga i Spasa našeg Isusa Hrista, (Titu 2:13)

A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog. Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih. (Jevrejima 1:8-9)

И зато још више гледаху Јевреји да га убију што не само квараше суботу него и оцем својијем називаше Бога и грађаше се једнак Богу. (Jovan 5:18)

Koji, iako bese Bozanske prirode, nije se otimao da se uporedi s Bogom;Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek. (Filipljanima 2:5-11)

U njemu prebiva sva punina Bozanstva telesno (Kološanima 2:9)


Zapazi dobro: Hrist se Pavlu javlja u velikoj svetlosti sa neba a Pavle posle tog dogadjaja, druge dovodeci u istinu, poucava da je Hrist sin Boziji!

Pa jeste ''Sin Bozji''!
Zato sto je rodjen na zemlji kao covek, zato se i naziva Sin!

Da ne pricam o tome da niko nikad od apostola nije spomenuo ni malim slovom, vasu sumanutu tvrdnju, da je Hrist Jehova!!!

Daj mi molim te post gde je iko od nas tvrdio da je Hrist=Jehova???
Ti nisi upucen ni u teologiju Trojstva a sa nama raspravljas o njemu?

Pa niko ne tvrdi ovde da je Hrist = Jehova, oni ne mogu biti ista licnost!
To su dve razlicite licnosti..

Rekao sam da mogu na hiljadu mesta pokazati iz poslanica gde se pravi vise nego jasna razlika po autoritetu izmedju Jehove i Hrista!

Pa pravi se razlika kada se govori o njemu kao coveku..


Cekam odgovor i dalje:
Gde je Hrist ucio da je on Jehova???

Imas odgovor: NIGDE ZATO STO NIJE!
Po teologiji Trojstva on nije Jehova!


Sada bi odmah sa tom konstatacijom mogli i da zatvorimo ovu temu, jer je otvorena sa potpunim nerazumevanjem teologije o kojoj se ovde raspravlja.

Gde su Apostoli ucili da je Hrist Jehova???

NIGDE: ZATO STO NIJE!

Sta nisam uvazio?
Tvoje licno misljenje, gde si tvrdio jedno a malo kasnije nesto sasvim drugo.

Upravo ti ne znas o cemu pricas, i raspravljas o temi koju i ne poznajes, pa su ti i nasi odgovori u skladu sa tim suprotni..
Prvo nauci sta je Trojstvo, pa onda pricaj.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Nekad je čudno da ljudi ne čuju reči koje svedoče za Isusa i On reče da sva Pisma za Njega svedoče i ponovo se ne čuje...ništa nema veću specifičnu težinu od dogme ona je nateži element celog univerzuma.
Da je trebalo da budemo papagaji Bog bi nas takve stvorio i samo bi čitali i ponaljali a razum...kome još to treba?
Reč bez razuma i razum bez reči su NIŠTA.
Reč bez razuma traži razum a razum bez reči traži mudrost ljudsku.

Kao što je telo mrtvo bez Duha tako i reč ne živi bez razuma.
Nije vernik papagaj već onaj koji ga uči.
Jevreji su znali REČI ali razum im nije bio otvoren da razumeju smisao reči sve dok Isus ne otvori da mogu razumeti i spasiti se. Tako svaki koju NE RAZUME neka MOLI i vidi kod Boga koji je razlog da mu nije otvoreno i poradi na tome umesto da obavlja posao papagaja jer se to može nekome svideti i postaviti ga u kavez.
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Biblija je sasvim dovoljna kada govori o prirodi Isusa Hrista, tu nisu potrebne naše interpretacije i tumačenja.
Bas tako.
Stvari treba prihvatiti onakve kakve jesu, a nepobitna cinjenica je da Hrist sebe uvek predstavlja, kako na zemlji tako i po povratku na nebo, kao Bozijeg sina (a nikad Boga Sina)...!

Druga nepobitna cinjenica je da Apostoli nikada Hrista nisu obozavali kao Boga (Oca).... i nikada u svom pisanom tragu nisu rekli Bog Isus Hrist!!!
Još nešto.
Kada se govori o prirodi Gospoda Isusa Hrista - moraju se uzeti u obzir okolnosti i njegova uloga koja je dovela do toga da on promeni svoj status koji je imao na nebu i da se ponaša tako kako se ponašao - naizgled govoreći o sebi kao onome koji je podređen Ocu.
Hrist po odlasku na nebo govori da je i dalje podredjen Ocu!!!
Apostoli u svim svojim poslanicama govore da je Hrist i dalje podredjen Ocu i da ce u svu vecnost biti podredjen Ocu!
Nama ostaje dve opcije:
1.Da verujemo da je to tako, jer ta tvrdnja dolazi od najviseg autoriteta.... ili...
2.Da filozofiramo citajuci izmedju redova i tvrdimo sasvim suprotno od ovog prvog!
Jedan biblijski stih iz Filibljanima poslanice 2 poglavlja - daje odgovor na sve moguće primere koji prikazuju ovu sliku Isusove podređenosti i poniznosti u odnosu na Oca.
"Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove"
( Filibljanima 2. 5 - 8 )
Dakle, ovo je odgovor zašto je Isus koji je bio Bog ( kao što tekst kaže ), bio podređen Ocu i pokazao poniznost u odnosu na Oca, zato što njegova uloga u planu spasenja nije bila da pokazuje sebe kao Boga, već suprotno - da se ponizi i postane sluga i kao onaj koji je podređen Bogu Ocu i zavistan od njega, da bi prošao sva iskušenja kojima je čovek izložen, da svojim primerom pokaže da ljudi mogu da žive u skladu sa Božjom voljom, i da na kraju umre za ljudske grehe.
Bilo je potrebno da se Isus ponizi i prikaže sebe u maksimalno podređenom stanju u odnosu na Oca - kao što smo mi, jer da je drugačije - da je on veličao i govorio o sebi kao Bogu, to ne bi bio pravi primer koji bi on dao, već je upravo ponizio sebe i predstavio kao onoga koji je podređen Ocu iz gore opisanih razloga.

"Koji, ako je i bio u obličju Božijemu, nije se otimao da se isporedi s Bogom;"

Da Pavle Hrista smatra Bogom, nikada ovu recenicu ne bi ovako formulisao!
A da ga ne smatra Bogom govori ti sam pocetak ove poslanice...

"Blagodat vam i mir od Boga oca našega i Gospoda Isusa Hrista".

To je ono sto sam rekao, rec Bog nikada ne ide uz Isusovo ime...tipa:
Blagodat vam i mir od Boga Isusa Hrista!
U ovom kao i u svakom drugom slucaju rec 'Bog' ide uz Oca a uz Hristovo ime ide rec 'Gospod'.

Dakle,
Nikada se ne moze reci da je Jehova bio u oblicju Boga, jer osim njega Boga nema, samo za nekog ko nije Jehova se moze reci da je bio u oblicju Boga! To je u ovom slucaju Isus Hrist, Pavle nam to jasno govori.

Drugo.... sa Bogom se moze porediti samo neko ko nije Bog!


Pavle na kraju ovog izvestaja kaze da je Hrista povisio Bog!

"Zato i Bog njega(Hrista) povisi, i darova mu ime koje je veće od svakoga imena".

Ako Pavle Hrista smatra Bogom zasto je ovako rekao?!

Koje ces vece ime Hristu dati ako je on Svevisnji Bog?!
Ipak, svi tekstovi koje sam priložio - sa druge strane potvrđuju biblijsko učenje da je Isus Bog jednak Ocu, i ako to naizgled nije stavljeno u prvi plan kao uslov spasenja, već prihvatanje Isusa kao spasitelja i Gospoda.
I u ovom stihu koji si postavio iz Filipljana postoji jasna razlika izmedju Jehove i Hrista!
Jehova je Hristu darovao ime vece od svakog imena.
Ovo bi bilo apsurdno da je Hrist ravan Jehovi.

I na kraju Pavle jasno kaze ko je Bog a ko Gospod!

"I svaki jezik da prizna da je Gospod Isus Hristos na slavu Boga oca".
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
cinjenica je da Hrist sebe uvek predstavlja, kako na zemlji tako i po povratku na nebo, kao Bozijeg sina (a nikad Boga Sina)...!

Jovan ga naziva ''Jedinorodni Bog'' sto je isto: ''Bog Sin'', jer 'jedinorodni'' znaci ''rodjeni'' sto znaci da je ''Sin''.
Prema tome on je: 'Sin Bog'' kod Jovana.
Zato su tvoje tvrdnje netacne!

Druga nepobitna cinjenica je da Apostoli nikada Hrista nisu obozavali kao Boga (Oca).... i nikada u svom pisanom tragu nisu rekli Bog Isus Hrist!!!

Kao Boga(Oca) ga nisu obozavali, jer on to nije.
Ali kao Boga Sina, jesu!
Ja ti lepo postavih citate, koje nisi ni prokomentarisao.

Hrist po odlasku na nebo govori da je i dalje podredjen Ocu!!!
Apostoli u svim svojim poslanicama govore da je Hrist i dalje podredjen Ocu i da ce u svu vecnost biti podredjen Ocu!

Da zato sto on velica svog Oca, kao sto zena velica muza, i muz zenu.
Iz postovanja i ljubavi oni jedno drugog cine vecim.
Tako isto cine i Bozanske osobe.
Pa zato Bog naziva Sina ''Svojim Bogom'' -kao sto i Sin naziva ''Oca svojim Bogom''.
''Pomaza te Boze Bog Tvoj''
Ta podredjenost je stvar postovanja..
A postoji i drugi razlog to je: 'Isusovo ljudsko oblicje' da sad ne duzim..

"Koji, ako je i bio u obličju Božijemu, nije se otimao da se isporedi s Bogom;"
Da Pavle Hrista smatra Bogom, nikada ovu recenicu ne bi ovako formulisao!

Tekst ne kaze u ''oblicju Bozjemu'' vec ''Buduci Bog''.
A ti mozes manipulisati prevodom, vec kako tebi odgovara i kako kojeg prevodioca uzmes..
U zavisnosti kojom je teologijom koji prevod zarazen tako i prevodi..

"Blagodat vam i mir od Boga oca našega i Gospoda Isusa Hrista".

Da uzmi pa ga izvuci iz konteksta i tumaci kako tebi odgovara..
I jos umetni veznik ''I'' izmedju da bi odgovaralo tvojoj teologiji.
Jel ti konsultujes ikada grcki???

To je ono sto sam rekao, rec Bog nikada ne ide uz Isusovo ime...tipa:
Blagodat vam i mir od Boga Isusa Hrista!
U ovom kao i u svakom drugom slucaju rec 'Bog' ide uz Oca a uz Hristovo ime ide rec 'Gospod'.

Netacno!
Bas Apostol Pavle ga naziva: ''Veliki Bog i Spasitelj nas Isus Hristos'' -U grckom ne postoji mogucnost za drugaciji prevod, to tvrde strucnjaci!
Dok uz Hristovo ime ide rec ''Bog'' i na drugim mestima.
Ja sam ti postavio tekstove koje si ignorisao..

Pavle na kraju ovog izvestaja kaze da je Hrista povisio Bog!
"Zato i Bog njega(Hrista) povisi, i darova mu ime koje je veće od svakoga imena".

Da, kaze..
Ali si izostavio tekst koji kaze da je ''Hristos bio Bog'' koji se ''ponizio u oblicje coveka'' -pa onda ga zato ''Bog uzvisuje''. Zasto izvlacis ove reci iz konteksta, pitam se???

Evo ceo tekst:

''Iako je bio Bog, nije zahtijevao svoje pravo da bude Bogom,nego je odložio svoju moćnu snagu i slavu te, uzevši na sebe lik sluge, postao kao i drugi ljudi, i na oci nadje se kao covek.
Ponizio je sam sebe postavši poslušan do smrti, do smrti na krstu. Zato njega Bog i povisi, i darova mu ime koje je veće od svakoga imena
''.


Sada mi reci, kako tumacis i da li uopste uvazavas tekstove u Bibliji koji kazu za Hrista da je ''Bog'' , ili kao i piramida 'namerno prevodis drugacije' da bi bilo u skladu sa tvojom teologijom???
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Ovo 'moze' biti tacan prevod ali 'ne mora', mislim da je Tripo postavio taj prevod, ne bih sad da trazim, znaci da ima prevoda koji prevode ovako...
Ali uzmi pa lepo pogledaj grcki..
Ipak stvarno je nebitno da li je ovo tacan prevod, jer ovako ili onako tvoja tvrdnja je netacna.
Ne tvrdim ja nista ja samo verujem ono sto pise. A stoji da i svi mi mozemo biti u jedinstvu Boga i Hrista....dok to ti negiras sa nekim prevodom za koji ne znas da li postoji!

Ako si nesto naveo i na osnovu toga donosis zakljucke, treba da postavis i izvor tog teksta.

Ja pogledah sve prevode na nasem jeziku pa i na Grckom i nigde ne stoji tako kao sto ti tvrdis!

Dakle ako si ozbiljan pokazi koji je to prevod!
Sta si sad rekao, zato sto ga se naziva 'Sin Bozji' da je zato ''RODJEN'' pa si poistovetio ''roditi=stvoriti'' o_O .
Molim te nemoj me zasmejaviti takvim tvrdnjama, budi ozbiljan.
Ne lukavi covece!

Ja ti ne pokazujem mesto da je Hrist rodjen vec ti pokazujem mesto:

Gde je Apostol Pavle druge dovodeci u spoznanje Isusa Hrista, ucio da je Isus Hrist sin Boziji. Hrist mu se javlja sa neba u velikoj svetlosti, a Pavle odmah posle tog dogadjaja tvrdi da mu se javio sin Boziji.... a ne Bog.
Potpuno je jasno da Pavle Hrista dozivljava kao Bozijeg sina., bas onako kako se i sam Isus Hrist predstavio!
Naravno da je Pavle ucio da je Hristos Bog, i ne samo on nego i ostali Apostoli:
U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč. (jv 1:1)
U "pocetku" bese Hrist i Hrist bese kod Boga!

Hrist ima pocetak za razliku od Boga.
Ko je Hrist za Jovana, sam ti kaze u 34 stihu:

"I ja vidjeh i zasvjedočih da je ovaj sin Božij".
Boga niko nije video nikad: Jedinorodni Bog koji je u naručju Očevom, On Ga javi. (Jovan 1:18)
Ponovo je Jovan vise nego jasan:
Boga nije video niko nikad, jer je to nemoguce!

Hrista su videli, naravno jer Hrist nije Bog!
I odgovori Toma i reče Mu: Gospod moj i Bog moj. (Jovan 20:28)
Ovo sam ti jednom i vise nego dobra objasnio. Ne bih da se ponavljam, a i da si postavio dva tri stiha temeljno bih pojasnio ovako zaista ne mogu.
Kojih su i oci, i od kojih je Hristos po telu, koji je nad svima Bog. blagosloven va vek. Amin. (Rimljanima 9:5)
Rekao sam ti jednom Hrist jeste titularno Bog, ali Hrist nije Jehova kao vi sto tvrdite!
Dokaza za to i vise nego dovoljno.
Rimljani 1:8-10

Prvo dakle zahvaljujem Bogu svojemu kroz Isusa Hrista za sve vas što se vjera vaša glasi po svemu svijetu.
Jer mi je svjedok Bog(Jehova), kojemu služim duhom svojijem u jevanđelju sina(Isusa Hrista) njegova, da vas se opominjem bez prestanka,
Moleći se svagda Bogu u molitvama svojijem da bi mi kad Božija volja pomogla da dođem k vama;

Zahvaljuje li Pavle Bogu ili Hristu?
Vise nego jasna razlika, Hrist nije Jehova! Pavle se zahvaljuje Bogu Jehovi a ne Jehovinom sinu Isusu Hristu!

Čekajući blaženu nadu i javljanje slave velikog Boga i Spasa našeg Isusa Hrista, (Titu 2:13)
Mislim da je svakom ko iole poznaje gramatiku Srpskog jezika jasno sta ovde pise! Jasno je i tebi ali se pravis malo lud!

"Čekajući blaženu nadu i javljanje slave velikog Boga i Spasa našeg Isusa Hrista",

Video si gore da se Pavle ne zahvaljuje Isusu Hristu vec Jehovi kroz Isusa! Pavle se moli Jehovi a ne Jehovinom sinu Isusu Hristu! itd...

A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog. Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih. (Jevrejima 1:8-9)
Vec pricali.
Svevisnji Bog ne moze imati svog Boga a jos manje svoje drugove! Hrist naravno moze kao sto ti Pavle i govori!
И зато још више гледаху Јевреји да га убију што не само квараше суботу него и оцем својијем називаше Бога и грађаше се једнак Богу. (Jovan 5:18)
I sta sad?
Je li tebi bitnija lazna optuzba Jevreja ili suva istina Isusa Hrista?
Branis svoje versko ubedjenje na Jevrejskim optuzbama Isusa Hrista!

Hrist ti je odmah nakon ove lazi rekao da ga osudjuju na osnovu toga sto je rekao da je sin Boziji!
Dakle na osnovu laznih optuzbi!

Koji, iako bese Bozanske prirode, nije se otimao da se uporedi s Bogom;Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek. (Filipljanima 2:5-11)
Odgovoreno u mom predhodnom postu.
U njemu prebiva sva punina Bozanstva telesno (Kološanima 2:9)
Da prebiva jer je sve primio od Boga, sve sto je govorio je od Oca, svu moc koju ima je od Oca,...itd
Pa jeste ''Sin Bozji''!
Zato sto je rodjen na zemlji kao covek, zato se i naziva Sin!
Da, jeste sin Boziji.... ali nije Bog Sin!

Sto se tice rodjenja Hrist je rodjen pre svake tvari!
Daj mi molim te post gde je iko od nas tvrdio da je Hrist=Jehova???
Ti nisi upucen ni u teologiju Trojstva a sa nama raspravljas o njemu?
Evo.
Jahve to jest Krist toje jedna te ista osoba .
Evo i ovde gde se tebi svidja ovo sto je napisano a sada to ovde negiras! Posle ja ne razumem trojstvo a ni sami ne mozete da se slozite oko osnovnih cinjenica! Potpuno je meni jasno zasto je to tako buduci da zelite da dokazete nesto sto je nedokazivo!
Sagledavanjem ovog imena ISUS koje znači "JAHVE ili BOG JE SPASITELJ" jasno se vidi da je taj BOG JHWH ili Jahve - sam Gospod Isus Hristos, spasitelj sveta.

Imas odgovor: NIGDE ZATO STO NIJE!
Po teologiji Trojstva on nije Jehova!
Slazem se:)
Sada bi odmah sa tom konstatacijom mogli i da zatvorimo ovu temu, jer je otvorena sa potpunim nerazumevanjem teologije o kojoj se ovde raspravlja.
Trazio sam od onih koji tvrde da je Hrist Jehova da mi pokazu gde je najveci ucitelj ucio tako i gde su Apostoli ucili tako!
Cekam odgovor.

Jovan ga naziva ''Jedinorodni Bog'' sto je isto: ''Bog Sin'', jer 'jedinorodni'' znaci ''rodjeni'' sto znaci da je ''Sin''.
Prema tome on je: 'Sin Bog'' kod Jovana.
Zato su tvoje tvrdnje netacne!
Nista ja ne tvrdim ja samo verujem!!!

"I ja vidjeh i zasvjedočih da je ovaj sin Božij".

Ono sto ja govorim je tacno jer ja verujem Jovanu koji je svedok onog sto je video!

Dakle za Jovana, Hrist je sin Boziji!

Naravno da ti imas pravo da filozofiras i donosis licne zakljucke a za mene je onako kako pise....
A pise uvek isto: sin Boziji!!!
A nikad: Bog Sin!!!

Prema tome u ovom slucaju ja sam blizi istini.

Kao Boga(Oca) ga nisu obozavali, jer on to nije.
Ali kao Boga Sina, jesu!
Zamisli koliko ga obozavaju a ni jednom nisu 'Boga Sina' pomenuli!
Niko nikad od toliko poslanica nije upotrebio termin 'Bog Sin'!
Zasto?

Zato sto Hrist nije 'Bog Sin' vec 'Boziji sin', sto je velika razlika!

Ima ovde jos jedan vazan zakljucak u tvojim recima:

Hrist nije Bog Jehova, vec je sin Jehovin!

Ako sam te dobro razumeo Bog 'Otac' je Jehova, a Isus Hrist je 'sin' Ocev ili ti Jehovin?

Da li se slazemo?


Da zato sto on velica svog Oca, kao sto zena velica muza, i muz zenu.
Iz postovanja i ljubavi oni jedno drugog cine vecim.
Tako isto cine i Bozanske osobe.
Pa zato Bog naziva Sina ''Svojim Bogom'' -kao sto i Sin naziva ''Oca svojim Bogom''.
''Pomaza te Boze Bog Tvoj''
Ta podredjenost je stvar postovanja..
A postoji i drugi razlog to je: 'Isusovo ljudsko oblicje' da sad ne duzim..
Ponovo tvoje izmisljotine koje siris namerno!

Imaj u vidu da Bog nikako ne voli osobe koje od gorkog prave slatko i obratno! Moj ti je savet kada ovo radis govori samo istinu i istinu a ne svoje licne predpostavke!

Nadji mi jedan stih gde Jehova prima nesto od Hrista, ili ti Otac od sina!?

A ja cu tebi naci na hiljade da sin sve prima od Oca!

O ovome bih voleo da pricamo, gde to Jehova naziva Hrista svojim Bogom?
Tekst ne kaze u ''oblicju Bozjemu'' vec ''Buduci Bog''.
A ti mozes manipulisati prevodom, vec kako tebi odgovara i kako kojeg prevodioca uzmes..
U zavisnosti kojom je teologijom koji prevod zarazen tako i prevodi..
Neznam da li si primeti da ja gotovo uvek koristim Karadzicev prevod, dok ti cas jedan cas drugi, kako ti koji vise odgovara. Evo gore koristis jedan a da i neznas koji je to prevod i dali u opste postoji, ali naravno tebi je u tom slucaju odgovarao.

Bas ovaj prevod koji sada dajes je nakaradan!
Eeee covece 'buduci Bog'.
Dokle covek moze da ode i toliko da ishuli na Boga samo da bi opravdao svoju dogmu!
Da uzmi pa ga izvuci iz konteksta i tumaci kako tebi odgovara..
I jos umetni veznik ''I'' izmedju da bi odgovaralo tvojoj teologiji.
Jel ti konsultujes ikada grcki???
Da neces mozda i ovo da prekrojis! Prvo tvrdis nesto a posle kazes dobro mozda ovaj prevod koji sam postavio nije tacan! Daj uozbilji se. Ili ako hoces nadji samo jedan prevod koji ti odgovara pa cemo samo iz njega citirati.
Stvarno bi bilo dobro da uz citat stavis i o kom se prevodu radi, jer cas citiras jedan cas drugi! Karikiras kako ti kad vise odgovara.

A sada lepo nadji mi jedan prevod na nasem jeziku koji nema veznik izmedju Boga i Hrista!

Unapred hvala
Sada mi reci, kako tumacis i da li uopste uvazavas tekstove u Bibliji koji kazu za Hrista da je ''Bog'' , ili kao i piramida 'namerno prevodis drugacije' da bi bilo u skladu sa tvojom teologijom???
Da uvazavam.

Samo da me pogresno ne shvatis, po Bibliji se Hrist moze samo titularno nazvati Bog!
Hrist nije Jehova!
Hrist je manji od Jehove i u zemaljskom i u nebeskom oblicju!
Hrista niko od apostola ne obozava kao Boga Oca Jehovu!
Niko od njih se ne moli Hristu vec uvek Jehovi!
Za apostole je svevisnji svemoguci Bog Jehova a ne Isus Hrist!

To je kontekst celog Svetog pisma, cele Hristove nauke kao glavnog nosioca nebeske istine i onih koji su nam prenosili istinu, Apostola!
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Evo i ovde gde se tebi svidja ovo sto je napisano a sada to ovde negiras! Posle ja ne razumem trojstvo a ni sami ne mozete da se slozite oko osnovnih cinjenica! Potpuno je meni jasno zasto je to tako buduci da zelite da dokazete nesto sto je nedokazivo!

Nema se tu što dokazivat , sveje već dokazano .
Evo kome treba dokazivat , jabi sve tu malo i stavila i humora
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja stvarno ovde jedini treba da odgovaram na gluposti?

@Takticar

@piramida4

Vi ponavljate jedno isto ko dve pokvarene ploce..

''onaj koji izjednačuje stvorenje ISUSA
sa STVORITELJEM... čini isto što je Lucifer pokušao.
''

Sta je Lucifer pokusao?
''Da postane Bog'' - jel tako?

Da li su andjeli ''bogovi'' pitanje za tebe i Takticara..
I kako je sotona zeleo da postane nesto sto je vec bio?


Nema se tu što dokazivat , sveje već dokazano .
Evo kome treba dokazivat , jabi sve tu malo i stavila i humora

Slatko me nasmeja :)
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Natrag
Top