Da li je Hrist Jehova

Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Nekad je čudno da ljudi ne čuju reči koje svedoče za Isusa i On reče da sva Pisma za Njega svedoče i ponovo se ne čuje...ništa nema veću specifičnu težinu od dogme ona je nateži element celog univerzuma.
Da, potpuno se slazem!

Samo jos da utvrdimo ko je pod dogmom a ko u Hristovoj istini!
Da li si negde u onom sto pisah procitao da ja pricam u ime 'ljudske' dogme ili da je podrzavam? Da li sam i u jednom svom postu iznosio svoje licno misljenje ili misljenje nekog drugog coveka a koji se ne spominje u Bibliji? Ako jesam pokazi mi to mesto.

Da li se smemo svi mi ovde koji ucestvujemo u diskusiji uzdignuti iznada nebeskog ucitelja Isusa Hrista?! Da li smemo i jednu titlu dometnuti njegovim recima kako bismo upotpunili tu istinu?! Jel mi znamo vise nego ON?! Ko postavlja temelje istini, mi ili On?!
Zapisana pre dve hiljade godina, al'nije daleko ni od jednog od nas! Eto je stoji u Hristovim ustima i odzvanja dvadeset vekova. Grmi i odzvanja u svakom narodu na svakom jeziku, da je svako uvo moze cuti.... prigni ga dobro i cuj nezni sapat, kao glas malog deteta, sapat velikog vladara koji svoj zivot dade za ceo svet.... Ko ti je najveci prijatelj? Pa onaj ko svoj zivot dade za tebe, onaj ko pretrpi svu golgotu da bi Ti vecno ziveo... Hoces li ga sada izdati i sebi drugog ucitelja naci?..... onako kako to mnogi nazalost danas cine, nakupise sebi ucitelje onako kako ih usi svrbe a jevandjelje Isusa Hrista bacise pod noge!
Ne moze se na dve stolice i ne mogu se dva gospodara istovremeno sluziti....treba se odluciti na koju cemo stranu dok jos ima vremena.
Zato otvori jevandjelje i poslusaj istinu... poslusaj reci onog ko se rodio da bi nam je doneo i samo njemu veruj!
Ja stvarno ovde jedini treba

da odgovaram na gluposti?

@Takticar
@piramida4
Vi ponavljate jedno isto ko dve pokvarene ploce..
Sta je bilo lukavi covece, ponovo po ko zna koji put bezis cim te uhvatim u lazima!
Maca ti je pojela jezik pa nemas sta da kazes osim tvog vec dobro poznatog sarkazma!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.328
Sta je bilo lukavi covece, ponovo po ko zna koji put bezis cim te uhvatim u lazima!
Maca ti je pojela jezik pa nemas sta da kazes osim tvog vec dobro poznatog sarkazma!

Kad sam ja to pobegao molim te?

Zasto sam ja lukav, zato sto me mrzi da odgovaram na sve to, a odgovorio sam ovde na forumu vec hiljadu puta na isto?
Dobro odgovoricu ti. Ali daj jednu po jednu tvrdnju, ne mogu ja da pisem kilometarske postove..
Nisam ja ni ''lazan'' ni ''istnit''. Istinit je samo Gospod Isus Hristos!
Ali bojim se da ti trazis ''istinu'' samo u sebi samom...
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne upotrebljavajte u raspravama uvredljive izraze! Postovi sa takvim izrazima biće brisani!
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.322
Isus je Bog ,u početku bijaše rječ , a rječ bijaše Bog ,i rječ tjelom posta.

Isus je Bog (Ivan 1:3) - problem za Jehovine svjedoke i muslimane
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nepošteno je vaditi iz konteksta jer se tada istina prikazuje u pogrešnom svetlu.
Postoje dve mogućnosti, a to su dole navedene:


1. Da navodni tumači biblije stvarno ne poznaju kotekst biblijskog učenja o prirodi i ulozi Gospoda Isusa Hrista u planu spasenja i da time nesvesno obmanjuju i sebe i druge.

2. Da poznaju ovaj kontekst, ali da namerno svesno nepošteno vade pojedinačne tekstove koji navodno potvrđuju njihove teorije a zanemaruju druge koje ih ruše.
To je u tom slučaju svesno obmanjivanje i sebe i drugih iz pobuda samo njima poznatim, jer ne moguće je da dobar poznavalac pisma ne vidi jasno uočljivi kontekst koji potvrđuje da je Isus Bog jednak Ocu - koji se odrekao Božanske prirode i Božanskog statusa koji je posedovao na nebu i postao stvorenje zavisno od Boga Oca, u čemu se objašnjava biblijski kontekst o dve prirode Gospoda Isusa i njegovoj umanjenosti i poniznosti u odnosu na Oca.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Psalam 2,7

Obznanjujem odluku Jahvinu:
Gospodin mi reče:
"Ti si sin moj, danas te rodih.

===================================================
Isus NIJE Jahve
--------------------
Imamo JAHVU i imamo SINA Isusa
DVOJE IH JE

onaj koji ih izjednačuje
radi isto što i Lucifer
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.328
Psalam 2,7
Obznanjujem odluku Jahvinu:
Gospodin mi reče:
"Ti si sin moj, danas te rodih.

Ovaj stih se odnosi na Davida a u prorockom smislu na Isusa.
U cemu je problem, Bog je premestio licnost Isusa Hrista sa neba u matericu Jevrejke po imenu Marija i tako se radja Isus na zemlji. Bog mu onda kaze Ti si moj Sin.


Imamo JAHVU i imamo SINA Isusa
DVOJE IH JE

Pa sta ako ih je dvoje? Kakva je ovo tvrdnja?
Naravno da ih je dvoje i u trojstvu ih je dvoje.
Treba zaista ne znati nista o Trojstvu pa pricati ovakve stvari?
Nisi nista dokazao ovim..
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Kad sam ja to pobegao molim te?

Zasto sam ja lukav, zato sto me mrzi da odgovaram na sve to, a odgovorio sam ovde na forumu vec hiljadu puta na isto?
Dobro odgovoricu ti. Ali daj jednu po jednu tvrdnju, ne mogu ja da pisem kilometarske postove..
Nisam ja ni ''lazan'' ni ''istnit''. Istinit je samo Gospod Isus Hristos!
Ali bojim se da ti trazis ''istinu'' samo u sebi samom...
Ovo nije prvi put kada udjes u klinc i kada ti nedvosmislenim Biblijskim stihovima dam do znanja da nisi u pravu da bezis od dalje diskusije izgovorima tipa, ovo su gluposti i slicno!

Prvo ja NIKADA ne iznosim svoje licno misljenje, vec iskljucivo Hristovu nauku i apostolsko ucenje... Ako su to gluposti za tebe u redu i na to imas pravo.

Idemo redom.
Ciji je ovo prevod koji si naveo, daj izvor?

Da malo popravimo ovaj stih, u

originalnom grckom pise:

"Da svi budu jedno, kao ti, Oče, što si u meni i ja u tebi; da svi oni budu savrseno

ujedinjeni
, i da svijet vjeruje da si me ti poslao."
Isus je Bog ,u početku bijaše rječ , a rječ bijaše Bog ,i rječ tjelom posta.
Tvrdila si da je Hrist Jehova!
Ako nije problem, mozes li to svojim rezonom pokazati iz Biblije?
Da ne bi mnogo filozofirali zelim da mi pokazes nedvosmislen stih kojim Apostoli pokazuju da je Hrist Jehova!

Hvala
Nepošteno je vaditi iz konteksta jer se tada istina prikazuje u pogrešnom svetlu.
Istinu ne pokazujemo Ti i ja, vec iskljucivo Isus Hrist!!! Nase je da je bez i malo sumnje usvojimo!

Znam ja da se ti slazes sa ovom konstatacijom, zato mi pokazi:

Gde je Hrist ucio da je on Jehova?
Gde su Apostoli kao oni koji su nam prenosili Hristovu istinu rekli da je Hrist Jehova?

Sto se tice konteksta.
On se trazi u onome sto je Hrist ucio, jer kontekst mora biti u skaladu sa Hristovom naukom. Sve ono sto nije u kontekstu sa naukom koju nam On donosi, nije u kontekstu ni sa ostatkom Biblije!
Ne mozemo kontekst traziti u ostatku Biblije ako predhodno ne slusamo sta nam ucitelj govori! Temelj konteksta su Hristove reci!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top