Da li je Hrist Jehova

Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
1.Koji Bog je stigao onom poravnatom stazom u pustinji?
(evo šaljem glasnika svoga predamnom)
Postoji samo jedan 'Svevisnji' Bog, a to je Jehova!
Jehova je i dosao, ali ne direktno, jer Jehovu Boga niko nikad nije video, niti ga moze videti! Jehovu ne mogu obuhvatiti ni nebesa nad nebesima a kamo li malo ljudsko smrtno telo! Jehova je besmrtan i nikada ne moze umreti.... ne treba ni na kraj pameti da nam padne da je Bog, kao jedini izvor zivota, smrtan!!! I da su ljudi u jednom istorijskom trenutku uspeli da ubiju Boga!!!
Ako je Jehova umro ko ga je vaskrsao!? Pokazao sam gore na dva mesta da Apostoli uce da je Jehova vaskrsao Isusa! Takvih mesta ima na pretek i ni jedno ne govori da je Jehova vaskrsao sam sebe niti da je Hrist vaskrsao Oca!
Pokazao sam takodje da Hrist a kasnije i Apostoli uce da je Jehova Hristov Bog. Ako uzmemo po dogmatici trojstva da je (Otac Jehova) a (Sin Isus Hrist), onda je u potpunosti jasno da je na zemlju dosao 'Sin' Isus Hrist, a ne 'Otac'. Niko nikada nije rekao da je na zemlju dosao Otac!
I mi videsmo i svedocimo da Otac posla sina... kazu apostoli! A gore sam nedvosmislenim stihovima pokazao da Apostoli indentifikuju Oca kao Boga Jehovu.... Sto je i Hrist radio!
Trazio sam da mi navedete samo jedan primer da je Hrist ucio da je on Jehova, takodje da mi pokazete gde su apostoli ucili da je Hrist Jehova. Vi to niste uradili! Razlog je jednostavan zato sto niko od njih nije ucio tako!

Dakle, jedan i jedini Bog Jehova jeste dosao stazom poravnatom u pustinji ali ne direktno posto je to prema ucenju Biblije nemoguce, vec preko svoga sina Isusa Hrista! Niko ni Hrist ni apostoli nisu pomenuli nikad da je 'taj' koji dolazi poravnatom stazom u pustinji, ustvari Jehova!
Zapitaj se koja je glavna misija Isusa Hrista! A ona je upravo ta, NE da nam predstavi i otkrije samog sebe, vec svog Oca, kako ga uvek indentifikovao kao Jehovu!
Jel Hrist govori svoje reci ili Oceve, jesu to njegove reci ili Oceve.... da li Hrist donosi svoju nauku ili Ocevu.... cijom silom Hrist sva cuda cini, svojom ili?.... cijom voljom Hrist dolazi, svojom ili?..... itd....itd....itd....
Ako imas sve to u vidu. Koga mi u stvari upoznajemo preko Hrista!? Njega ili njegovog Oca!?
U potpunosti je jasno da upoznajemo Oca!
Ali ponovo imaj u vidu da se na zemlji ne dolazi Otac vec Sin!

Sustina svega je.
Glavna i najistinitija nauka, cista i bez mane, bez i jedne ljudske primese, jeste nuka Isusa Hrista! Citaj svaku poslanicu pazljivo i videces da Apostoli potenciraju i uvek do neba isticu samo Hristovu nauku! Oni su Hristovu nauku pretocili u svoje zivote!

Ako si u Hristovoj nauci nasao da je Jehova dosao na zemlju i da su apostoli isto to i verovali i naucavali i ja cu celim srcem verovati tako! Ako te nauke u Hristovim ustima nema i za mene je, kao izvor ljudske predpostavke nevazna!
2.Koja REČ postade TELO?
Hrist se moze ali samo titularno nazvati Bog, ja to ne negiram. Ja negiram da je Hrist Jehova i da ima istu moc kao Jehova!

U početku bješe riječ, i riječ bješe u Boga, i Bog bješe riječ.

Moze li ovako, da bi bilo jasnije!
U 'pocetku' bese Hrist, i Hrist bese 'kod' Boga, i Hrist bese Bog!

Drugi stih!

Ona bješe u početku u Boga.

Moze li ovako!
Hrist bese u pocetku kod Boga!

Svako ko realno hoce da zapazi ce videti da je 'Bog' koji se spominje u prvom i drugom stihu, APSOLUTAN!
Hrist se naziva Bogom ali za njega se jasno kaze, 'u pocetku bese Hrist'! Dok ovaj drugi APSOLUTNI Bog nema pocetak, niti ga moze imati!


Drugo
Hrist bese u pocetku kod Boga!

O kakvom ili cijem pocetku se ovde govori?!

O Hristovom ili o Bogu koji je apsolutan?

Potpuno je svejedno da li se ovo citalo kao 'kod' Boga ili 'u' Boga, ponovo se namece isto pitanje!

Pada u oci i ovo:

Ona(Hrist bješe u početku) u Boga.

Da li je ovde vidljivo da imamo dva Boga ili jednog!?

U svakom slucaju ovaj APSOLUTNI Bog se ne dovodi u vezu sa 'pocetkom' ni u prvom ni u drugom stihu! Dok se Hrist dovodi u oba!
3.Koga je Isus pokazao kad su tražili da vide Oca?
Hrist je Jehovin izaslanik, on je ogledalo svoga Oca i Jehova se ogleda ili otkriva preko svoga izaslanika Isusu! Hrist dolazi da nam pokaze Oca a ne sebe, on je to uspesno i uradio!

Da li si mogao pogledati u bilo kog drugog coveka i videti Jehovu. Ne!
Zato sto ga niko bolje ne poznaje od onog koji je u pocetku bio sa Bogom(Ocem)!
Zato sto Jehova ne salje nikog drugog do svoga sina!
Hrist je taj koji nam otkriva svoga Oca Jehovu. Zato gledajuci Hrista mozes videti ili upoznati Jehovu!

Po trojstvu Otac nije Sin.... Sin nije Otac.

Na zemlju je dosao Sin, zato Hrist nije u ovom slucaju Otac!
4.Ko je taj prvi i poslednji što beše mrtav i evo živ je?
Hrist.
5 U koje jedino IME se krštava i nema drugo?
Hristovo.

Ali to nikako ne znaci da mi Hrista treba da obozavamo prema prvoj i najvecoj zapovesti! Apostoli to nisu radili!

Ako jesu, pokazi mi gde.
Pitanje poznavanja Isusa Hrista u Bibliji se naziva ''tajna sakrivena od postanja sveta''.
Mislis li da je uzalud to receno, i da se uzalud naziva ''tajnom''?
Mislis li da odmah sve mozes razumeti i da je sve to tako jednostavno?

Istina se krije ispod povrsine, i jedino Bozjim Duhom Mozemo razumeti.

Postoji i razlog zasto tebi to nije otkriveno, uvek postoji...
Dobro, ako je to tako i za tebe isto pitanje.

Zasto Apostoli NIKADA nisu obozavali 'Sina' Isusa Hrista kao sto su obozavali 'Oca' Jehovu?
Mislim na prvu zapovest!

Ako jesu, pokazi mi to mesto gde je to tako ocigledno kao u Ocevom slucaju!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Dobro, ako je to tako i za tebe isto pitanje.

Zasto Apostoli NIKADA nisu obozavali 'Sina' Isusa Hrista kao sto su obozavali 'Oca' Jehovu?
Mislim na prvu zapovest!

Ako jesu, pokazi mi to mesto gde je to tako ocigledno kao u Ocevom slucaju!

Dobro prvo, gde u NZ pise da su obozavali Jehovu?
Da bi ti ja odgovorio moram da znam gde ti nalazis Boga Jehovu u NZ.
Nema ga, nema tog imena!
Zasto NZ ne pravi razliku izmedju njih dvojice?
To je prva stvar o kojoj treba da razmislis..

Drugo. Ko kaze da ga nisu obozavali?

''
(2 Korinacanima 13, 13.) ''Pozdravljaju vas svi sveti.
14 Blagodat Gospoda našeg Isusa Hrista i ljubav Boga i Oca i zajednica Svetog Duha sa svima vama. Amin.
''

Ovde se i Isus i Bog slave podjednako.



(Jo 20:28) I odgovori Toma i reče Mu: Gospod moj i Bog moj.

Toma je poverovao da Isus Bog.



U Delima apostola, apsotoli Isusa zovu Bogom, sto se suproti svim Bozjim nacelima ako Isus nije stavrno Bozansko bice:

(Dela 20:28 )''Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom;''



Ovde nam sami apostoli potvrdjuju Isusovo Boznstvo:

15 Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen pre svake tvari.
16 Jer kroz Njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza Nj i za Nj sazda.
17 I On je pre svega, i sve je u Njemu.




I ovde appsotoli govore jasno o Isusovom Bozanstvu:

(1.Tim 3:16) I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi.



Sam Bog Otac govori o Isusovom Bozanstvu:

(Jevrejima 1:8) A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.



APOSTOLI KAZU DA JE ISUS U POTPUNOSTI I BOG I SVE VAN TOGA JE FILOZOFIRANJE I POGRESNO:

8 Braćo! Čuvajte se da vas ko ne zarobi filozofijom i praznom prevarom, po kazivanju čovečijem, po nauci sveta, a ne po Hristu.
9 Jer u Njemu živi svaka punina Božanstva telesno.
10 I da budete ispunjeni u Njemu koji je glava svakom poglavarstvu i vlasti;




DA LI JE ISUS PRUHVATAO RELEGIOZNO KLANJANJE, POKJLANJANJE,PADANJE NA KOLENA PRED NJIM I MOLENJE KOJE PRIPADA SAMO BOGU?

PRIHVATAO JE!


Mt 2:2 Gde je car judejski što se rodio? Jer smo videli Njegovu zvezdu na istoku i došli smo da Mu se poklonimo.
Mt 2:11 I ušavši u kuću, videše dete s Marijom materom Njegovom, i padoše i pokloniše Mu se; pa otvoriše dare svoje i darivaše Ga: zlatom, i tamjanom, i smirnom.




Sam sotona je znao kome se klanjas njega priznajes za Boga, pa je na pocektu Hristove sluzbe, kusajuci Isusa kao coveka, trazio od njega da mu se pokloni:

(Mt 4:9 ) I reče Mu: Sve ovo daću tebi ako padneš i pokloniš mi se.

STA ODGOVARA ISUS SOTONI NA TO?

(Mt 4:10) Tada reče njemu Isus: Idi od mene, sotono; jer stoji napisano: Gospodu Bogu svom poklanjaj se i Njemu jedino služi.

Smemo se klanjati samo Bogu!


ISUS DOBRO ZNA DA SE KALNJANJEM SLUZI SAMO BOGU:

Medjutim on sam prihvata takav oblik obozavanja koji kroz ove nejgove reci i samim cinom prihvatanja klanjanja, priznaje da je Bog.



PRIMERI RELIGIOZNOG KALNJANJA I MOLENJA PRED ISUSOM I PADANJE NA KOLENA KOJE ON PRIHVATA:

(Mt 14:33) A koji behu u lađi pristupiše i pokloniše Mu se govoreći: Vaistinu Ti si Sin Božji.

(Mt 15:25) A ona pristupivši pokloni Mu se govoreći: Gospode pomozi mi!


(Mt 28:9) A kad iđahu da jave učenicima Njegovim, i gle, srete ih Isus govoreći: Zdravo! A one pristupivši uhvatiše se za noge Njegove i pokloniše Mu se.

(Mt 28:17) I kad Ga videše, pokloniše Mu se; a jedni posumnjaše.

(Marko 5:6) A kad vide Isusa iz daleka, poteče i pokloni Mu se.


Apostoli se klanjaju Isusu:

(Lk 24:52) I oni Mu su pokloniše, i vratiše se u Jerusalim s velikom radošću.

(Jo 9:38) A on reče: Verujem Gospode! I pokloni Mu se.


PETAR KADA SU LJUDI NJEMU HTELI DA SE KLANJAJU, SVOJIM CINOM ODBIJANJA KLANJANJA, POKAZUJE DA JE ON SAMO COVEK, A SA TIME POKAZUJE DA JE ISUS VISE OD COVEKA, SAM BOG:

25 A kad Petar htede da uđe, srete ga Kornilije, i padnuvši na noge njegove pokloni se.
26 I Petar ga podiže govoreći: Ustani, i ja sam čovek.
Dela 10



KAKO SE PONASAJU ANDJELI KADA LJUDI ZELE DA IMA SE KLANJAJU KAO BOGU?
ODBIJAJU:

(Ot 19:10) I padnuvši pred nogama njegovim poklonih mu se; i reče mi: Gle, nemoj, ja sam sluga kao i ti i braća tvoja koja imaju svedočanstvo Isusovo. Bogu se pokloni; jer je svedočanstvo Isusovo Duh Proroštva.

(Ot 22:8) I ja Jovan videh ovo i čuh; i kad čuh i videh, padoh da se poklonim na noge anđela koji mi ovo pokaza.
I reče mi: Gle, nemoj, jer sam i ja sluga kao i ti i braća tvoja proroci
i oni koji drže reči proroštva knjige ove. Bogu se pokloni.



ZASTO POSTUPAJU TAKO ANDJELI?

Zato sto su stvorenja i znaju da klanjanje pripada smo Bogu i kada bi prihvatili tako nesto sa time bi rekli da su bogovi a to bi bio greh koji je upravo nacinio sam sotona zeleci a bude Bog.


Pred Isusom padaju i mole ga a on ne postupa kao andjeli ili apostoli, ne kaze ne, vec prihvata takvo obozavanje.:

22 I gle, dođe jedan od starešina zborničkih po imenu Jair; i videvši Ga pade pred noge Njegove.
23 I moljaše Ga vrlo govoreći: Kći je moja na samrti; da dođeš i da metneš na nju ruke da ozdravi i živi.


(Marko 7:25) Jer čuvši za Nj žena što u njenoj kćeri beše duh nečisti, dođe i pade k nogama Njegovim.

(Lk 5:12) I kad beše Isus u jednom gradu, i gle, čovek sav u gubi: i videvši Isusa pade ničice moleći Mu se i govoreći: Gospode! Ako hoćeš možeš me očistiti.


27 A kad iziđe On na zemlju, srete Ga jedan čovek iz grada u kome behu đavoli od mnogo godina, i u haljine ne oblačaše se, i ne življaše u kući, nego u grobovima.
28 A kad vide Isusa, povika i pripade k Njemu i reče zdravo: Šta je tebi do mene, Isuse, Sine Boga Najvišeg? Molim Te, ne muči me.
Luka 8.


(Lk 8:41) I gle, dođe čovek po imenu Jair, koji beše starešina u zbornici, i pade pred noge Isusove, i moljaše Ga da uđe u kuću njegovu;

(Lk 8:47) A kad vide žena da se nije sakrila, pristupi drhćući, i pade pred Njim, i kaza Mu pred svim narodom zašto Ga se dotače i kako odmah ozdravi.

15 A jedan od njih videvši da se isceli povrati se hvaleći Boga glasno,
16 I pade ničice pred noge Njegove, i zahvali Mu. I to beše Samarjanin.
Luka 17.


(Jo 11:32) A Marija kako dođe gde beše Isus, i vide Ga, pade na noge Njegove govoreći Mu: Gospode! Da si Ti bio ovde, ne bi umro moj brat.

(Marko 10:17) I kad izađe na put, pritrča neko, i kleknuvši na kolena pred Njim pitaše Ga: Učitelju blagi! Šta mi treba činiti da dobijem život večni?

(Marko 5:23) I moljaše Ga vrlo govoreći: Kći je moja na samrti; da dođeš i da metneš na nju ruke da ozdravi i živi.

(Lk 8:41) I gle, dođe čovek po imenu Jair, koji beše starešina u zbornici, i pade pred noge Isusove, i moljaše Ga da uđe u kuću njegovu;

(Jo 4:47) Ovaj čuvši da Isus dođe iz Judeje u Galileju, dođe k Njemu i moljaše Ga da siđe i da mu isceli sina; jer beše na samrti.



Apostoli pozivaju na klanjanje Isusu:

Da se u ime Isusovo pokloni svako koleno onih koji su na nebu i na zemlji i pod zemljom;


Sta kaze apostol Pavle, da je Isus ta stena iz SZ, taj JHVH, da je on taj koji je izveo Izrailja iz Egipta i preko mora:

1 Ali neću vam zatajiti, braćo, da očevi naši svi pod oblakom biše, i svi kroz more prođoše;
2 I svi se u Mojsija krstiše u oblaku i moru;
3 I svi jedno jelo duhovno jedoše;
4 I svi jedno piće duhovno piše; jer pijahu od duhovne stene koja iđaše za njima: a stena beše Hristos.
1 Korincanima 10 glava.


(Jev 1:8 ) A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.

10 I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
11 Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
12 I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati.
Jevrejima 1 glava.


Isaija prorokuje za Isusa kao JHVH kome ce prpiraviti put:

40:3 Glas je nekoga koji viče: Pripravite u pustinji put Gospodnji, poravnite u pustoši stazu Bogu našem.


Jovan krstitelj kaze da je isus taj JHVH o kojem je Isaija govorio:

(Mt 3:3) Jer je to onaj za. koga je govorio prorok Isaija gde kaže: Glas onog što viče u pustinji: Pripravite put Gospodu, i poravnite staze Njegove



ISUS JHWH:

1 Godine koje umre car Ozija videh JHVH gde sedi na prestolu visokom i izdignutom, i skut Mu ispunjavaše crkvu.
2 Serafimi stajahu više Njega, svaki ih imaše šest krila: dvema zaklanjaše lice svoje i dvema zaklanjaše noge svoje, a dvema leteše.
3 I vikahu jedan drugom govoreći: Svet, svet, svet je JHVH nad vojskama; puna je sva zemlja slave Njegove.
Isaija 6 glava.



APSOTOL JOVAN KAZE DA JE OVDE GORE ISAIJA VIDEO ISUSOVU SLAVU KAO JHWH:


30 Isus odgovori i reče: Ovaj glas ne bi mene radi nego naroda radi.
31 Sad je sud ovom svetu; sad će biti isteran knez ovog sveta napolje.
32 I kad ja budem podignut od zemlje, sve ću privući k sebi.
33 A ovo govoraše da pokaže kakvom će smrti umreti.
34 Narod Mu odgovori: Mi čusmo iz zakona da će Hristos ostati vavek; kako ti govoriš da se sinu čovečijem valja podignuti? Ko je taj sin čovečiji?
35 A Isus im reče: Još je malo vremena videlo s vama; hodite dok videlo imate da vas tama ne obuzme; jer ko hodi po tami ne zna kuda ide.
36 Dok videlo imate verujte videlo, da budete sinovi videla. Rekavši ovo Isus otide i sakri se od njih.
37 Ako je i činio tolika čudesa pred njima, opet Ga ne verovahu;
38 Da se zbude reč Isaije proroka koji reče: Gospode! Ko verova govorenju našem? I ruka Gospodnja kome se otkri?
39 Zato ne mogahu verovati, jer opet reče Isaija:
40 Zaslepio je oči njihove i okamenio srca njihova, da ne vide očima ni srcem razumeju, i ne obrate se da ih iscelim.
41 Ovo reče Isaija kad vide slavu Njegovu i govori za Njega.




ISUS JHVH:

(4. Knjiga Mojsijeva, 21. poglavlje,6. stih.) Ovde se radilo o jednom specifičnom slučaju, kada su se Izraelci, na svom putu iz Egipta u obećanu zemlju, bunili protiv vođstva Mojsija i onako kako je Bog želeo da ih provede. I u 6. stihu kaže:

“A Gospod JHVH pusti na narod zmije vatrene koje ih ujedahu, te pomrije mnogo naroda u Izrailju.”
Ovde je bitno da zapamtimo da je Gospod to učinio.


A kako apostol Pavle komentariše ovaj stih u 1. Korinćanima, 10. poglavlje?

Dakle, (1. Korinćanima, 10. poglavlje, 9. stih) kaže:
Niti da kušamo Hrista, kao što ga neki od njih kušaše i od zmija izgiboše.”

Zapazimo, kad apostol Pavle govori o tom kušanju koje je bilo opisano u Mojsijevim knjigama, on kaže da su oni kušali Hrista, da je On bio to lice božanstva, da je On bio taj Gospod, da je On bio taj
Jahve.



ISUS SLIKA NEVIDLJIVOG BOGA

(2.Kor 4:4) U kojima bog sveta ovog oslepi razume nevernika, da im ne zasvetli videlo jevanđelja slave Hristove, koji je oblik Boga, koji se ne vidi.

(Kol 1:15) Koji je obličje Boga što se ne vidi...

(Jev 1:3) Koji budući sjajnost slave i obličje bića Njegovog, i noseći sve u reči sile svoje, učinivši sobom očišćenje greha naših...

Isus je u Bozanskom smislu sjajnost slave Bozje.

Koje stvoreno bice moze da predstavlja slavu i svetlost Bozju???

Zato je Isus mogao da kaze:

-Jovan 10:30 Ja i Otac jedno smo.

To jedinstvo je ovako iskazano:

-Jovan 14:11 Verujte meni da sam ja u Ocu i Otac u meni; ako li meni ne verujete, verujte mi po tim delima.

Koje stvoreno bice moze da da ovakve izjave?


6 Isus mu reče: Ja sam put i istina i život; niko neće doći k Ocu do kroza me.
7 Kad biste mene znali onda biste znali i Oca mog; i odsele poznajete Ga, i videste Ga.
8 Reče Mu Filip: Gospode! Pokaži nam Oca i biće nam dosta.
9 Isus mu reče: Toliko sam vreme s vama i nisi me poznao, Filipe? Koji vide mene, vide Oca; pa kako ti govoriš: Pokaži nam Oca?


Koje stvorenje moze da kaze ovako nesto???

-------------------------------------------------------

ISUS POSTAJE BOZJI SIN ON TO NIJE BIO PRE TOGA:

Isus nije rodjeno ili stvoreno bice, ili Bozji sin. On to postaje.
Biva posinjen. da bi tako bio i Bozji ljudski sin.
Da bi imao pravo da plati krivicu koju je samo covek morao da plati.

(Ps 2:6) "Ja sam pomazao cara svog na Sionu, na svetoj gori svojoj."

(Ps 2:7) Kazaću naredbu Gospodnju; On reče meni: "Ti si sin moj, ja te sad rodih.

32 I mi vam javljamo obećanje koje bi očevima našim da je ovo Bog ispunio nama, deci njihovoj, podignuvši Isusa;
33 Kao što je napisano i u drugom psalmu: Ti si moj Sin, ja Te danas rodih.
Dela 13 glava. ''

Izvor: 'Teslio.com'
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.322
Колико сутра ћете гонити тврдоглаве хришћане који се неће одрећи Сина Божијег.
Uvjek smo proganjani , od Rimljana pa do muslimana ,i sad novo pečeni kršćana . Bar poštuju Krista , a sovima zamotanim strava
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.322
Vi ste potencionalni muslimani.
I oni veruju da je tacan izgovor Bozjeg imena 'Alah'.
Dok je Isus na krstu izgovorio: ''Eloi, Eloi'' sto neki smatraju da je zapravo glasilo 'Alaah, Alaah'' tj. Bog.

Nemoraš bit tako žestok , oni poštuju Krista , kolko tolko ali ovi zamotani njih se treba čuvat .
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Postoji samo jedan 'Svevisnji' Bog, a to je Jehova!
Jehova je i dosao, ali ne direktno,

Znači jeste Bog došao ali ipak nije.
Kako je došao pošto nije direktno stigao?
Poslao telo koje će ga predstaviti....neće moći.
Znaš zašto?
Zato što piše da za glasom koji viče poravnite stazu ne piše šaljem izaslanika već kaže stiže BOG NAŠ.


jer Jehovu Boga niko nikad nije video, niti ga moze videti!

Isusa pitaju da im OCA pokaže, da proverimo sluh, koga učenici pitaju da im Isus pokaže?
Ako OCA onda OCA treba pokazati i On pokazuje OCA i reče im tad:
,,Кад бисте мене знали онда бисте знали и Оца мог; и одселе познајете Га, и видесте Га,, (Jovan 14.7)

Biblija nam daje objašnjenje da U SLAVI Boga niko nikad ne može videti ali kad zakloni slavu i pokaže se u degradaciji može. Tako nisu kontradiktorne te dve izjave već treba sve čuti i ne vaditi parcijalno stihove jer van celine svašta se može napraviti a to nije istina.

Jehovu ne mogu obuhvatiti ni nebesa nad nebesima a kamo li malo ljudsko smrtno telo!

Kao prvo treba čuti da je Bog DUH.
Drugo treba čuti da smo mi baš po BOŽJEM OBLIČJU -prilici načinjeni.
I pošto je Bog toliki da ga nebesa ne mogu obuhvatiti kako takav načini čoveka tako malenog i još mu udahnu vazduh sa duhom?

Jehova je besmrtan i nikada ne moze umreti.... ne treba ni na kraj pameti da nam padne da je Bog, kao jedini izvor zivota, smrtan!!!

Ovde fali nešto pa ćemo pokušati pomoći.
Bog je DUH i DUH nikad ne umire ali zato materija može a TELO koje je ugotovljeno za otkup je materija koja stiže PO DUHU i u njoj biva sva punina BOŽANSTVA telesno. Kad se to zna ona čujemo gde TELO kaže OČE (jer je po DUH začeto) u tvoje ruke predajem duh svoj. TELO predaje duh svoj OCU a to je DUH koji je vesmrtan.Isus ima vlast dati život i UZETI GA i niko mu ga ne traži već On sam odlučuje.

Telo se moli DUHU i Duh je U TELU sve do krsta kad izlazi da bi telo moglo primiti smrt. Isus je po telu ČOVEK a po Duhu Bog jer je OTAC -DUH u NJEMU.
Tako ne umire Bog već telo koje je bilo u službi spasitelja.
Bog je u prvoj službi STVORITELJ u drugoj SPASITELJ u trećoj DUH SVETI.
Tako je gornja izjava tačna da Bog ima večni život i besmrtan je ali TELO je smrtno jer da nije nei bilo otkupa.

I da su ljudi u jednom istorijskom trenutku uspeli da ubiju Boga!!!
Ako je Jehova umro ko ga je vaskrsao!? Pokazao sam gore na dva mesta da Apostoli uce da je Jehova vaskrsao Isusa! Takvih mesta ima na pretek i ni jedno ne govori da je Jehova vaskrsao sam sebe niti da je Hrist vaskrsao Oca!

Gore rekoh da je DUH vaskrsao TELO i da je TELO po DUHU stiglo i da je U TELU bio DUH. Izlaskom Duha TELO viče OČE MOJ ZAŠTO SI ME OSTAVIO?

Pokazao sam takodje da Hrist a kasnije i Apostoli uce da je Jehova Hristov Bog.

Tako je,TELU je DUH otac i TELO nije ništa govorilo od svoga već OTAC iz tog TELA.
Zato TELO kad govori o SLUŽBI kaže ja i Otac smo JEDNO a kad govori o veličini onda TELO kaže Otac je VEĆI od mene.

Ako uzmemo po dogmatici trojstva da je (Otac Jehova) a (Sin Isus Hrist), onda je u potpunosti jasno da je na zemlju dosao 'Sin' Isus Hrist, a ne 'Otac'.

Po ovoj konstataciji tebi Isus nije pokazao OCA već prevario učenike.....?
Ponovo ide pitanje ko je SIN i preko Isaije govori OTAC VEČNI , BOG SILNI.
Taj SIN isto to potvrđuje i SEBE pokazuje OCEM i time potvrđuje Isaiju gde reče da za glasom koji viče u pustinji poravnite stazu BOGU NAŠEMU,jeste stigao BOG NAŠ.

Niko nikada nije rekao da je na zemlju dosao Otac!

Isus je sebe OCEM pokazao i rekao im da ga od tad znaju i VIDEŠE GA-OCA.
Gore ponudih proroštva gde se jasno vidi ko je stigao tako da je ovaj tvoj zaključan neispravan ili Biblijski proroci pogrešiše.

I mi videsmo i svedocimo da Otac posla sina... kazu apostoli! A gore sam nedvosmislenim stihovima pokazao da Apostoli indentifikuju Oca kao Boga Jehovu.... Sto je i Hrist radio!

DUH šalje TELO a u TELU je SVA PUNINA Božanstva i zato isti reče kako je velika tajna pobožnost jer se BOG JAVI U TELU. Misliš da su odmah učenici sve znali? Nisu, to se jasno vidi iz razniš učenja. Prvi je Jovan dao pravu objavu koje Bog a potom Pavle i onda su i ostali razumeli.Čak su oko 50-te god. na saboru odlučivali šta da rade sa paganima koji se obraćaju jer dotle je bilo šaroliko.
Šta je HRIST RADIO, ono što Otac radi.


Trazio sam da mi navedete samo jedan primer da je Hrist ucio da je on Jehova, takodje da mi pokazete gde su apostoli ucili da je Hrist Jehova. Vi to niste uradili! Razlog je jednostavan zato sto niko od njih nije ucio tako!

Od mene to nisi tražio dosad a sad ću pokušati ponuditi.
Isus NIGDE nije rekao ovim rečima JA SAM VAŠ BOG zbog sablazni i ne razumevanja pa im je govorio kako bi im imao još mnogo toga reći ali oni ne mogu nositi, nevesrtvo u pitanju.
STALNO je Isus govorio da PISMA svedoče o NJemu.A šta Pisma govore o kome sva pisma govore?
O BOGU koji će stići kao EMANUILO-BOG SA NAMA, potom se RODIO i onda je BOG SPASITELJ-JEHOŠUA.

Proroci su jasno napisali ko će biti taj SIN i ko stiže za Jovanom podroniteljem i taj U TELU pokazuje OCA tako što sebe nudi.A kako su učenici Isua Bogom pokazivali:
Oni su kazali da nema drugog IMENA datog pod nebom kojim bi se spasili i sad to čuje Jevrejin naučen da samo jedno ime je BOŽJE i kad neko ne pominje Jahveh već TELO koje nosi ime BOG SPASAVA onda je tpo za kamenovanje. Jovan piše kako je u početku REČ bila U BOGA i Bog beše REČ i ta REČ postade TELOM. To je najdirektnija potvrda ko je Bog koji se U TELU pokazao.

Dakle, jedan i jedini Bog Jehova jeste dosao stazom poravnatom u pustinji ali ne direktno posto je to prema ucenju Biblije nemoguce, vec preko svoga sina Isusa Hrista!

Ovo je neko novu učenje i meni veoma teško za shvatiti kako je ipak Bog stigao za Jovanom podroniteljem ali NE DIREKTNO jer je Bogu NEMOGUĆE da dođe kao što je rekao.....
Pa je onda stigao ali nije On stigao već Njegov sin kao ANĐEO pa se to računa kao da je Bog stiao iako nije.....
Bog je STVORIO ANĐELE i ako bi Isus bio anđeo to bi značilo da je STVOREN a Biblija ne kaže da je stvoren (izvini ja opet po Bibliji) već da je ROĐEN.

Vidim da si odgovorio da se u Isusovo IME krsti da li si kršten u IME Isusa Hrista?
Ako se Js krsti u Jehovu on nije čuo šta učenici kažu kako je jedno ime dato a to je JEHOŠUA i U TO IME su krstili u svim primerima. Svako drugačije krštenje NEMA ŽRTVU a time ni bele haljine jer piše i to KOJI SE U ISUSA KRSATIŠE U ISUSA SE OBUKOŠE. Ko se nije tako krstio uzalud je to jer nema IME ŽRTVE u koje bi se OBUKAO.

Niko ni Hrist ni apostoli nisu pomenuli nikad da je 'taj' koji dolazi poravnatom stazom u pustinji, ustvari Jehova!

Jeste prorok Božji.

Zapitaj se koja je glavna misija Isusa Hrista! A ona je upravo ta, NE da nam predstavi i otkrije samog sebe, vec svog Oca, kako ga uvek indentifikovao kao Jehovu!

Pa, nebih se složio.
Bog je sebe pokazao i predstavio kroz telo.
Telo uvek svedoči za DUHA.

Jel Hrist govori svoje reci ili Oceve, jesu to njegove reci ili Oceve.... da li Hrist donosi svoju nauku ili Ocevu.... cijom silom Hrist sva cuda cini, svojom ili?.... cijom voljom Hrist dolazi, svojom ili?..... itd....itd....itd....

Duh govori kroz TELO. Duh govori IZ TELA.
Uzmi prijatelju Bibliju pa sam pročitaj ko iz TELA govori. To je najbolje.

Ako imas sve to u vidu. Koga mi u stvari upoznajemo preko Hrista!? Njega ili njegovog Oca!?

Pročitaj koga Isus pokazuje i znaće se.


Hrist se moze ali samo titularno nazvati Bog, ja to ne negiram. Ja negiram da je Hrist Jehova i da ima istu moc kao Jehova!

Ništa negacija tvoja naspram Božje reči nema silu.
Nema pravog i titularnog Boga i to je nova nauka.
Postoji jedan Bog i to je sve i TAJ se javi u TELU.
Ako te zaista interesuje da bolje sagledaš Božje službe video bi kako Bog STVARA i isti najavljeje da će stići kroz TELO i tamo zadržava svoja opisma imena.Služba U TELU prestaje i počinje služba u Duhu. Telo nije moglo biti u svima ali Duh može i tako je Isus stalno U NAMA i SA NAMA.


U početku bješe riječ, i riječ bješe u Boga, i Bog bješe riječ.

Moze li ovako, da bi bilo jasnije!
U 'pocetku' bese Hrist, i Hrist bese 'kod' Boga, i Hrist bese Bog!


NE!
Ne može tako zato što ti praviš Bogu dvojnika.
Nije Bog imao u sebi još jednog Boga već je kroz službu DUHA obavio otkup U TELU.
U BOGU je bila REČ i ta REČ jebila BOG ne kaže Bogovi već jednina BOG.
I Bog posta telom. Sad možemo ići obrnutim redom.
Telo je bilo BOG a Bog je bio REČ i REČ je bila u Boga a Bog je Duha.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Onaj koji izjednačuje
BOGA Jedinog Oca Jahvu
sa
Sinom Božjim Isusom nebogom

IZJEDNAČUJE

STVORITELJA sa stvorenjem.
----------------------------------
TO je LUCIFER pokušao.
kazna ti je poznata za TO djelo?
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
12. Јер нема другог имена под небом даног људима којим би се ми могли спасти. (Дела 4.)
Dela 4:10-12
Da je na znanje svima vama i svemu narodu Izrailjevu da u ime Isusa Hrista Nazarećanina, kojega vi raspeste, kojega Bog podiže iz mrtvijeh, stoji ovaj pred vama zdrav.
Ovo je kamen koji vi zidari odbaciste, a postade glava od ugla: i nema ni u jednome drugom spasenija;
Jer nema drugoga imena pod nebom danoga ljudima kojijem bi se mi mogli spasti.

Gore pokazah nedvosmislenim stihovima da su Apostoli ucili da je Jehova vaskrsao Isusa!
Jehova je poslao Isusa, sam Isus tako kaze!

Nije Jehova poslao Peru, Miku, Ziku.... vec Isusa! Isus je taj koji placa otkupnu zrtvu Bogu i miri ceo ljudski rod sa njim. Dakle, ne placa Pera, Mika, Zika... vec Isus, zato svako ko ne prizna Isusa i njegovu ulogu zrtve, spasenja mu nema! Zato ti Apostoli i uce da je Hrist posrednik izmedju nas i Boga Jehove... zato ti poslanice i govore da je Hrist prvosvestenik i moli Jehovu za nas.
Zato nema ni jednog drugog imena koje nam je DANO, preko kog bi smo mogli Ocu Jehovi doci!
Грех је оно што су теби учинили - научили су те да се не уздаш у име Његово. Јер да се уздаш у то име које нам је дато, сам Господ би ти открио ко је Он.
Po hiljaditi put ponavljam!

Moj ucitelj je Isus Hrist i niko drugi!!!

Slepo verujem svakoj Hristovoj reci i dok sam ziv bice tako!


Ja se u hrista i te kako uzdam i do neba mu zahvaljujem sto je dao svoj zivot za citav svet, pa i za mene!

Rimljanima 5:10

Jer kad smo se pomirili s Bogom smrću sina njegova dok smo još bili neprijatelji, mnogo ćemo se većma spasti u životu njegovu kad smo se pomirili.
Ти дајеш славу Оцу и ту не грешиш,
Kad kazes Ocu jel mislis na Jehovu, posto ja Jehovi dajem slavu?
Ти дајеш славу Оцу и ту не грешиш, али унижаваш Сина и не дајеш Му исту славу. Обожаваш ли Га ти исто као и Оца коме се молимо?
Ne, ja ne unizavam sina, ja ga prihvatam onakvog kako se i predstavio. Hrist nigde nije trazio da ga obozavamo kao njegovog Oca Jehovu, zato Apostoli Hrista NIKADA nisu obozavali kao Oca!
Uvek su Oca u svakom pogledu stavljali iznad Hrista! Mogu navesti bezbroj primera, mada mislim da nema potrebe.

Zakljucak
Ja slusam Hrista po ovom pitanju u slovo, bas kao sto su i Apostoli radili, dok vi izjednacavate Jehovu i Hrista u startu! Ne bitne su vama Hristove reci i reci Apostola, bitno je sta vi sami mislite!
8. Рече Му Филип: Господе! Покажи нам Оца и биће нам доста.
9. Исус му рече: Толико сам време с вама и ниси ме познао, Филипе? Који виде мене, виде Оца; па како ти говориш: Покажи нам Оца?

10. Зар не верујеш да сам ја у Оцу и Отац у мени? Речи које вам ја говорим не говорим од себе; него Отац који стоји у мени Он твори дела.

11. Верујте мени да сам ја у Оцу и Отац у мени; ако ли мени не верујете, верујте ми по тим делима.
12. Заиста, заиста вам кажем: који верује мене, дела која ја творим и он ће творити, и већа ће од ових творити; јер ја идем к Оцу свом;

13. И шта год заиштете у Оца у име моје, оно ћу вам учинити, да се прослави Отац у Сину.
14. И ако шта заиштете у име моје, ја ћу учинити.
15. Ако имате љубав к мени, заповести моје држите.
16. И ја ћу умолити Оца, и даће вам другог утешитеља да буде с вама вавек:

17. Духа истине, ког свет не може примити, јер Га не види нити Га познаје; а ви Га познајете, јер у вама стоји, и у вама ће бити.
Ko je na zemlji boravio Otac ili Sin?
Objasnite mi vi koji ucite protiv Trojstva, kako ja gresim:

-Kada Isusa nazivam ''Bog'' (sveto pismo ga tako naziva)
-Kada Oca nazivam ''Bog'' (sveto pismo ga tako naziva)
-Kada Svetoga Duha nazivam ''Bog'' (posto je sastavni deo Boga i on se moze nazvati Bog - kao sto i za 'covekov duh' mozemo reci da je 'covek' , tako je i sa Bogom)

Dakle u cemu mi gresimo, kada sve ovo nazivamo ''Bogom''?
Problem je u tome sto vi to sve sastavljate i izjednacavate u svakom smislu! I na kraju ispada da je Hrist Jehova i obrnuto!

Vidim da si i ti poceo da tvrdis da je Hrist Jehova!
Ja sam zato i otvorio ovu temu jer zelim da mi iz Hristovih reci pokazete tu vasu nauku!

Ja mogu imati samo jednog ucitelja i izabrah Isusa Hrista! Izvini, ali ne mogu niposto nekom drugom verovati pre nego njemu!
Apostoli koji su svemu od Hrista nauceni cak ni po Hristovom povratku na nebo ne govore, Hrist je Jehova! Naprotiv oni uce da je Jehova vaskrsao Isusa, da je Isus Jehovin sin... drugima propovedaju da je Jehova poslao sina! A nikad ne govore da je Hrist ustvari Jehova!
Toga u Bibliji nema!

Mozete vi sada citati izmedju redova, tumaciti neke stihove na svoj nacin, resavati rebuse po starom zavetu, traziti slicnosti izmedju Jehove i Hrista, ali:
Tako Hrist nije ucio a posle njega ni Apostoli... NIKAD I NIGDE!

Pitam vas,
Smete li praviti zakon tamo gde ga Hrist nije napravio ili ga krsiti tamo gde ga je ostavio?
Smete li praviti Bozanstvo tamo gde ga Hrist nije napravio?
Smete li raditi nesto sto Apostoli nisu radili?


Svevisnji Bog za Apostoli je Bog Otac Jehova!

1.Korincanima 8:6
Ali mi imamo samo jednoga Boga oca, od kojega je sve, i mi u njemu, i jednoga Gospoda Isusa Hrista, kroz kojega je sve, i mi kroza nj.

Ove reci su temelj onog sto su Apostoli verovali! Govore o Bogu u kog veruju a vise je nego ocigledno da to nije Isus Hrist!

Nigde ni najmanje naznake o trojstvu o kakvom vi pricate!


Hrist nije Otac, Hrist nije Jehova!
Da mi ne bismo mnogo filozofirali, citiraj gdje si pronašao "Jehovu".
Hrist uci!
Jovan 8:54
Isus odgovori(Jevrejima): ako se ja sam slavim, slava je moja ništa: otac je moj koji me slavi, za kojega vi govorite da je vaš Bog.
I ne poznajete ga, a ja ga znam; i ako rečem da ga ne znam biću laža kao vi. Nego ga znam, i riječ njegovu držim.

Kako se zvao Bog Jevreja?

Apostoli uce!
Dela 3:13a
Bog Avraamov i Isakov i Jakovljev, Bog otaca našijeh, proslavi sina svojega Isusa,


Kako se zvao Bog Avramov i Isakov i Jakovljev?

Smes li sebi da priznas da je Jehova?
Zapazi u ova dva stiha sta je Jehova uradio!

Vidim, citiraš Bibliju. Zar te nije strah da ćeš "Jehovu" razgnjeviti srameći se citirati Bibliju gdje se "Jehova" spominje?
Ne. Zasto?
NE , u nikom slučaju nije greh , Bogu je svedno kako ga ko zove , bitna je ljudska ljubav i ljudsko srce , da u njemu ima ljubavi , a pošto se mi ovde prepucavamo , to nema veze ni sa srcem ni sa ljubavlju .
Ja recimo vjerujem daje Krist Bog , to jest utjelovljeni Jahve , vi vjerujete daje samo Bog Jahve ,i toje u redu , znači da automatski i vjerujete i u moga Boga Krista , a ja automatski vjerujem i u tvog Jahvu .
Bitno je nemrzit i nevređat ,kao recimo ja kadsam ljuta , onda pričam i pišem svašta , a poslje mi bude žao.
Slazem se sa tobom da je ono sto je u nama najvrednije. Svo blago ovog sveta da imamo nista nam ne vredi ako smo kod Boga siromasni! Zato na nebu treba blago sakupljati!
Jos jedna vazna stvar: Vera bez dela je mrtva! U skladu sa tim ide ona druga zapovest, voleti drugog kao samog sebe! Ali dobro druga je to tema i imalo bi o tome dosta da se pise.

Meni je samo jedno zao, sto covek coveka vise slusa nego Hrista!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Onaj koji izjednačuje
BOGA Jedinog Oca Jahvu
sa
Sinom Božjim Isusom nebogom

IZJEDNAČUJE

STVORITELJA sa stvorenjem.
----------------------------------
TO je LUCIFER pokušao.
kazna ti je poznata za TO djelo?

5:20 A znamo da Sin Božji dođe, i dao nam je razum da poznamo Boga Istinitog, i da budemo u istinitom Sinu Njegovom Isusu Hristu. Ovo je Istiniti Bog i Život večni.
5:21 Dečice! Čuvajte se od neznaboštva. Amin


14:7 Kad biste mene znali onda biste znali i Oca mog; i odsele poznajete Ga, i videste Ga.
14:8 Reče Mu Filip: Gospode! Pokaži nam Oca i biće nam dosta.
14:9 Isus mu reče: Toliko sam vreme s vama i nisi me poznao, Filipe? Koji vide mene, vide Oca; pa kako ti govoriš: Pokaži nam Oca?
14:10 Zar ne veruješ da sam ja u Ocu i Otac u meni? Reči koje vam ja govorim ne govorim od sebe; nego Otac koji stoji u meni On tvori dela.


Zoki, kako možeš reći pokaži nam Oca pa toliko SAM sa tobom i još me NEZNAŠ??? Od SAD POZNAJEŠ OCA i VIDIŠ GA!
Veruješ li Isusovim rečima?

 
Poslednja izmena od urednika:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.322
Postoji jedan Bog i to je sve i TAJ se javi u TELU.

Ko je god ovo pročitao morao je nešto naučit

U BOGU je bila REČ i ta REČ jebila BOG ne kaže Bogovi već jednina BOG.
I Bog posta telom. Sad možemo ići obrnutim redom.
Telo je bilo BOG a Bog je bio REČ i REČ je bila u Boga a Bog je Duha.

Malo je dugo za čitat ali se isplati , sve ljepo objašnjeno , ako neko neće da razumje nema mu pomoći , možeš objašnjavat kolko hoćeš džabaje , sve u svemu super .
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Они заобилазе Сина, не признају да је Он Син Бога Живога (ЈХВХ). И они би викали: "Богохулник!" и потегли камење да Га убију, да су живели у оно време.
O cemu ti?

Jehovin narod ne zaobilazi sina Isusa Hrista i tebi je to vrlo dobro poznato! Jehovin narod svim srcem priznaje da je Isus Hrist Jehovin sin, dok vi to negirate tvrdeci da je Hrist Jehova a ne Jehovin sin! Jehovin narod do slovce u svom zivotu primenjuje svaku izrecenu Hristovu rec! Jehovin narod se vise od bilo koje druge denominacije istice u prakticnoj primeni Hristovih reci! Jehovin narod danas zivi u potpunosti istim zivotom kako su ziveli Apostoli! Za Jehovin narod Hrist je najveci ucitelj koji je ikada ziveo na zemlji. Jehovin narod celim srcem veruje da je Hrist sin Boziji, jer samo tako je Hrist ucio! Dok vi izokrecete svetu nauku tvrdeci da je Hrist Bog Sin!

Zato ovo sto iznosis ovde je najobicnije klevetanje, ali dobro to je u skladu sa tvojim nehriscanskim manirima!

Ti Hrista nemas jer ne drzis Hristovu nauku! Ustima ga postujes a srce ti je daleko od njega! Ko ti je rekao da je Hrist Bog Sin, od koga si to cuo?

Od Hrista nisi sigurno, od Apostola jos manje!
Ciji si ti sledbenik? Ko je postavio temelje tvojoj nauci?
Smes li ovde da izgovoris njegovo ime?
Ko je onaj ko je prvi uveo termin Bog Sin? Kazi njegovo ime!

Poslusan si smrtnom coveku vise nego zivom Hristu!

Hrist je rekao da ce se njegovi ucenici prepoznati po ljubavi izmedju sebe!

Da li ti danas na planeti zemlji vidis Hristove ucenike i ako ih vidis ko su po tebi?
Не кривимо њих (што каже Тактичар: "Хоће ли ме Христ осудити?"), већ науку која их је заробила.
Mene je zarobila Hristova nauka a ti zapitaj sebe pod cijom si naukom.
Само их Христ може заиста ослободити, а они Његово име унижавају.
Mozes li mi pokazati mesto gde sam ja Hristovo ime unizavao?
Ako nema takvog mesta, znaci da si ti klevetnik, da ne upotrebim primereniji naziv za tvoje ponasanje!
18. И зато још више гледаху Јевреји да Га убију што не само квараше суботу него и Оцем својим називаше Бога и грађаше се једнак Богу.
Znam, na Jevrejskoj propagandi zasnivas svoje teolosko ucenje!
Za tebe je ne bitno sto Hrist kasnije kaze da je on u svari rekao da je sin Boziji, vec ti je bitnija Jevrejska propaganda!
Колико сутра ћете гонити тврдоглаве хришћане који се неће одрећи Сина Божијег.
Neee covece ni po cenu svog sopstvenog zivota ne bih ti nikada, ni tebi ni bilo kom drugom, naudio u bilo kom smislu! Ja sledim Hrista i uvek cu okrenuti svoj obraz! Uvek cu pre poslusati Hrist nego bilo kog smrtnog coveka na plazneti! Zato mirno spavaj.
Vi ste potencionalni muslimani.
I oni veruju da je tacan izgovor Bozjeg imena 'Alah'.
Ne, Jehovin narod to ne veruje!

Jehovin narod prihvata cinjenicu da je Jehova Bog koji nam se otkriva u Bibliji i da drugog Boga nema! Hrist uci da je njegov Otac Jehova, Apostoli uce da je Hristov Otac Jehova! Zato Jehovin narod tu cinjenicu celim srcem prihvata!
Dok vi sve to negirate i tvrdite da je Hrist Jehova!
Tvrdite a to sto ne mozete da dokazete nije vazno!

Dakle mlacenje prazne slame, ne mozete da odbranite svoju nakaradnu tvdnju da je Hrist Jehova i onda me optuzite da licim na muslimane.
Ja ne verujem da je tacan izgovor Bozijeg imena Alah, vec da je tacan izgovor Bozijeg imena bas onako kako nam se Bog kroz svoju rec i predstavio! Dok vi Svevisnjeg Boga brisete iz postojanja od Hristovog dolaska i zamenjujete ga a po potrebi i izjednacavate sa njegovim sinom Isusom Hristom!

 
Poslednja izmena:
Natrag
Top