Da li Božić ima svoje poreklo u paganskim običajima

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Svim paganima čestitamo (božićni) praznik
rođenja Sol Invictusa (Boga Sunca),
koji je rođen 25. decembra.

Car Konstantin je odredio sredinom 4. stoljeća
(prvi put spomenuto 25. decembar 354 god.)
da se slavi rođenje Jehoshue Pomazanika,
na dan paganskoga Boga Sunca.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bozic kojim tradicionalni Hriscani 25 Decembra obelezavaju dan Hristovog rodjenja je mnogobozackog porekla i predstavlja paganski praznik "DIES NATALIS SOLIS INVICTI" ili dan rodjenja Boga sunca.

Isus nije rodjen 25 Decembra, vec u kasno prolece.

Detaljnom analizom biblijskog i istorijskog konteksta, mozemo doci do tacnog vremena Isusovog zaceca, rodjenja i smrti.

U bibliji pise da je andjeo objavio rodjenje Isusovo u sesti mesec, i to kalendarski po kome se dolazi u tacno vreme Isusovog zaceca i smrti nakon 33 ipo godine.
Dakle, Isusovo rodjenje je najavljeno u sesti mesec, sto je po biblijskom racunanju vremena mesec Septembar.
Godina je pocinjala meseca Aviva, odnosno 21 marta na ravnodnevicu.

Zacela je od Duha Svetoga posle tri meseca, odnosno u Decembru, nakon tromesecne posete Marti koja je bila u drugom stanju i nosila Jovana Krstitelja vec sest meseci.

Isus je rodjen nakon devet meseci, odnosno u Septembru.

Racunajuci Isusovih 33 ipo godina njegovog zivota, dolazi se u mesec Mart - April kada je umro na praznik Pashe, odnosno u toku praznika obrtnog snopa.

Marta je zacela u Martu meseca Aviva, a rodila je Jovana krstitelja u Decembru, u vreme kada je Marija zacela od Duha Svetoga.

Jovan je stariji od Isusa 9 meseci.

Biblijski kontekst:


"A u šesti mjesec posla Bog anđela Gavrila u grad Galilejski po imenu Nazaret
K djevojci isprošenoj za muža, po imenu Josifa iz doma Davidova; i djevojci bješe ime Marija.
I ušavši k njoj anđeo reče: raduj se, blagodatna! Gospod je s tobom, blagoslovena si ti među ženama.
A ona vidjevši ga poplaši se od riječi njegove i pomisli: kakav bi ovo bio pozdrav?
I reče joj anđeo: ne boj se, Marija! Jer si našla milost u Boga.
I evo zatrudnjećeš, i rodićeš sina, i nadjeni mu ime Isus.
On će biti veliki, i nazvaće se sin najvišega, i daće mu Gospod Bog prijesto Davida oca njegova;
I carovaće u domu Jakovljevu vavijek, i carstvu njegovom neće biti kraja.
A Marija reče anđelu: kako će to biti kad ja ne znam za muža?
I odgovarajući anđeo reče joj: duh sveti doći će na tebe, i sila najvišega osjeniće te; zato i ono što će se roditi biće sveto, i nazvaće se sin Božij.
I evo Jelisaveta tvoja tetka, i ona zatrudnje sinom u starosti svojoj,
i ovo je šesti mjesec njojzi, koju zovu nerotkinjom.
Jer u Boga sve je moguće što reče.
A Marija reče: evo sluškinje Gospodnje; neka mi bude po riječi tvojoj. I anđeo otide od nje.

A Marija ustavši onijeh dana otide brzo u gornju zemlju u grad Judin.
I uđe u kuću Zarijinu, i pozdravi se s Jelisavetom.

I kad Jelisaveta ču čestitanje Marijino, zaigra dijete u utrobi njezinoj, i Jelisaveta se napuni Duha svetoga,
I povika zdravo i reče: blagoslovena si ti među ženama, i blagosloven je plod utrobe tvoje.
I otkud meni ovo da dođe mati Gospoda mojega k meni?
Jer gle, kad dođe glas čestitanja tvojega u uši moje, zaigra dijete radosno u utrobi mojoj.
I blago onoj koja vjerova; jer će se izvršiti što joj kaza Gospod.
I reče Marija: veliča duša moja Gospoda;
I obradova se duh moj Bogu spasu mojemu,
Što pogleda na poniženje sluškinje svoje; jer gle, otsad će me zvati blaženom svi naraštaji;
Što mi učini veličinu silni, i sveto ime njegovo;
I milost je njegova od koljena na koljeno onima koji ga se boje.
Pokaza silu rukom svojom; razasu ponosite u mislima srca njihova.
Zbaci silne s prijestola, i podiže ponižene.
Gladne napuni blaga, i bogate otpusti prazne.
Primi Izrailja slugu svojega da se opomene milosti;
Kao što govori ocima našijem, Avraamu i sjemenu njegovu dovijeka.

Marija pak sjedi s njom oko tri mjeseca, i vrati se kući svojoj.
A Jelisaveti dođe vrijeme da rodi, i rodi sina"
( Luka 1 glava )
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Bozic kojim tradicionalni Hriscani 25 Decembra obelezavaju dan Hristovog rodjenja je mnogobozackog porekla i predstavlja paganski praznik "DIES NATALIS SOLIS INVICTI" ili dan rodjenja Boga sunca.
Hajde ne lupetaj , vi sebi odaberite koji go hoćete datum i slavite tkovam brani , ako vi neslavite Kristovo rođenje onda nemojte biti zavidni drugima , nego ih pustite neka slave Krista .
unnamed.jpg
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Hajde ne lupetaj , vi sebi odaberite koji go hoćete datum i slavite tkovam brani , ako vi neslavite Kristovo rođenje onda nemojte biti zavidni drugima , nego ih pustite neka slave Krista .

Problem je u tome da oni prosto moraju tako. Shvati sestro moja, da njima, i nije cilj da puste drugoga, nego da drugoga privedu svom "stadu" za koje ih je u glavu udarena ubedla da je "ostatak"...

Da sam besposlen kao oni, da nemam posla da radim, i te kako bih i ja, sa mnogo više i prava i znanja napisao podugačke odgovore na njihove blasfemije i budalaštine. No znam da im to dovoljno biti neće, a i "duh proroštva" se ne isteruje ni postom, ni molitvom, ni argumentima (jer ih njeni i ne priznaju), nego drugim sredstvima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hajde ne lupetaj , vi sebi odaberite koji go hoćete datum i slavite tkovam brani , ako vi neslavite Kristovo rođenje onda nemojte biti zavidni drugima , nego ih pustite neka slave Krista .
Pogledajte prilog 121769

Antonija, ovo nije lupetanje, vec je to istina zasnovana na jasnoj nedvosmislenoj biblijskoj analizi.
Biblija u kontekstu Isusovog zivota i rada jasno otkriva da je Isus u casu smrti imao 33 ipo godine a kako biblija kaze umro na Jevrejski praznik Pashe, a Pasha se slavi u Martu na pocetku Jevrejske godine meseca Nisana ili biblijski Aviva.

Na osnovu ovoga, i onoga sto pise u jevandjeljima o vremenu kada je andjeo najavio Isusovo rodjenje, o Marijinoj poseti Marti, i o vremenu rodjenja Jovana krstitelja - moze se lako doci do zakljucka kada i u kom mesecu Isus rodjen racunajuci unazad 33 ipo godine od casa njegove smrti, a to je u Septembru u kasno prolece.

Ako smo Hriscani trebamo da se drzimo onoga sto Bog otkriva u svojoj reci.

I jos nesto.
Oni andjelcici iz tvoje poruke mogu u vasoj projekciji biti kontradiktorni, jer mogli bi da postave i Bogu pitanje zasto je dao da se napise knjiga biblija od nekoliko hiljada stranica.

Da sam besposlen kao oni, da nemam posla da radim, i te kako bih i ja, sa mnogo više i prava i znanja napisao podugačke odgovore.

Ti upravo i pises predugacke tekstove, ali u njima nema ni B od biblije i I od istine, vec samo napadi na druge, laganje, vredjanje i omalovazavanje i zivih i mrtvih ljudi, i sprdanje sa svim i svacim.
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Antonija, ovo nije lupetanje, vec je to istina zasnovana na jasnoj nedvosmislenoj biblijskoj analizi.
Biblija ne navodi točan datum , toje točno
Na osnovu ovoga se moze lako doci do zakljucka kada i u kom mesecu Isus rodjen racunajuci unazad 33 ipo godine od casa njegove smrti, a to je u Septembru u kasno prolece.
Pa dobro , zašto onda vi sebi niste odabrali jedan datum u Rujnu (Septembru) i daga slavite , mismo sebi odabrali Prosinac , Pravoslavci Sječanj , i toje ljepo , i to nikom netreba smetati . Slaviti Isusov dolazak na zemlju toje vjernicima čast , a datumi su skroz nebitni . Zato ivi uvedite neki datum , i Isusu će sigurno biti drago . Zar to nebi bilo ljepo Pozdrav .
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biblija ne navodi točan datum , toje točno

Pa dobro , zašto onda vi sebi niste odabrali jedan datum u Rujnu (Septembru) i daga slavite , mismo sebi odabrali Prosinac , Pravoslavci Sječanj , i toje ljepo , i to nikom netreba smetati . Slaviti Isusov dolazak na zemlju toje vjernicima čast , a datumi su skroz nebitni . Zato ivi uvedite neki datum , i Isusu će sigurno biti drago . Zar to nebi bilo ljepo Pozdrav .

Nema potrebe, jer nije data zapovest da se odredi jedan dan da bi se proslavljalo bilo sta u vezi dogadjaja iz Hristovog zivota, ili zivota apostola.

Hriscani jednostavno to sve prihvataju i u to veruju, ali ne slave bilo kojim danom.

Oni slave Hrista uvek, i poredaju mu se, i nadaju se svom vaskrsenju ako zivot zavrse pre nego sto Hristos dodje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A gdje vam je u Bibliji Bog zapovjedio da slavite Hitlerov rođendan, pa ga slavite?
Gdje vam je u Bibliji Bog zapovjedio da ubijate nerođenu djecu, pa ih ubijate?

Nije Hriscanski lagati, jer adventuisti ne slave Hitlerov rodjendan.

Decu ubijate vi i vase zene koje ne ucite moralu, pa se one kurvaju i potom odlaze da vrse abortuse, a posle napadate Adventiste.
 
Natrag
Top