Da li Božić ima svoje poreklo u paganskim običajima

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
O zagadjenju i sadjenju postoji druga tema,a ovde se moze reci da je ogromna seca hrastova za badnjak,Ako svake godine neko posece samo po jedan hrast,a da za ceo zivot posadi jedan,sramotno je.

Ko sece ceo hrast za badnjak. Sta pricas? Pa prema tradiciji on treba da bude toliko veliki da moze na ramenu da se nosi, zato to nije celo drvo, nego tek jedna grana..

I zaista je zlurado optuzivati ljude, kada znamo da je najveci krivac za secu drveca industrija, odnosno satanisti, sklopili su pakt sa djavolom u zamenu za bogatstvo..

I da li si ti posadio hrast? Mislim da nisi, samo si nasao za zgodno da izokrenes pozitivnu nameru i nas optuzis za secu drveca!

Ovo nema veze sa religijom, video nije verski samo sam ga stavio ovde, jer nisam nasao bolje mesto..

U svakom slucaju Isusovi roditelji,sam isus,kao i svi apostoli nikada nisu slavili niciji rodjendan niti su ucili druge da ih proslavljaju.

Jeste, u bibliji ne stoji ni da smes da se brises desnom rukom posle nuzde i njom rukujes. Pa to onda valjda znaci da je zabranjeno brisati se posle nuzde!

Takva ti je logika, da ja stvarno nemam reci!

A kad je Tertulijan govorio protiv rodjendana on je mislio da Hriscani ne smeju da proslavljaju cara kao boga, proslava rodjendana je sa time bila povezana! A to se ne primenjuje na proslavu Hristovog rodjendana jer on i jeste Bog!

Tek nakon smrti zadnjeg apostola Jovana ,otpad je polako poceo da namece svoje shvatanje ...

Fantazije, ne mozete da se dogovorite ni kada je otpad poceo, nekome je odmah posle smrti apostola poceo a nekome u 4. veku..

Ovo sto pricas je komedija, Hriscani koji su bili progonjeni sve do 4. veka, umirali su za Hrista, predavali svoje zivote za njega, su svo vreme bili pagani i jeretici..

Znaci ko je stradao za Hrista?

---> PAGANI (JERETICI)!

Nisi ti kriv, tako si ucen..

Pozdrav..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ko sece ceo hrast za badnjak. Sta pricas? Pa prema tradiciji on treba da bude toliko veliki da moze na ramenu da se nosi, zato to nije celo drvo, nego tek jedna grana..

I zaista je zlurado optuzivati ljude, kada znamo da je najveci krivac za secu drveca industrija, odnosno satanisti, sklopili su pakt sa djavolom u zamenu za bogatstvo..

I da li si ti posadio hrast? Mislim da nisi, samo si nasao za zgodno da izokrenes pozitivnu nameru i nas optuzis za secu drveca!

Ovo nema veze sa religijom, video nije verski samo sam ga stavio ovde, jer nisam nasao bolje mesto..



Jeste, u bibliji ne stoji ni da smes da se brises desnom rukom posle nuzde i njom rukujes. Pa to onda valjda znaci da je zabranjeno brisati se posle nuzde!

Takva ti je logika, da ja stvarno nemam reci!

A kad je Tertulijan govorio protiv rodjendana on je mislio da Hriscani ne smeju da proslavljaju cara kao boga, proslava rodjendana je sa time bila povezana! A to se ne primenjuje na proslavu Hristovog rodjendana jer on i jeste Bog!



Fantazije, ne mozete da se dogovorite ni kada je otpad poceo, nekome je odmah posle smrti apostola poceo a nekome u 4. veku..

Ovo sto pricas je komedija, Hriscani koji su bili progonjeni sve do 4. veka, umirali su za Hrista, predavali svoje zivote za njega, su svo vreme bili pagani i jeretici..

Znaci ko je stradao za Hrista?

---> PAGANI (JERETICI)!

Nisi ti kriv, tako si ucen..

Pozdrav..
E moj Mire,
ti me uvek nasmejes,
Sta vidis na ovoj slici?,jel ovaj covek sece celo drvo ili jednu granu??? Sta mislis kolko godina ima ovo drvo? A gle kako ti Karadjordjevic sece hrast ,od metra visine,...Da samo milion Srba posece milion hrastova i unisti jos 5 miliona pa posle gde su nam sume.Dal je iko od njih zasadio i jedno jedino drvo u toku svog zivota.... Stetocine,pa se cude sto je Beograd najzagadjeniji grad u Srbiji.
Ko deca kad zapale logorsku vatru pa skacu oko nje Hahahahahaha
Da nije mozda vas Bog to vama naredio jel apostolima sigurno to nije rekao.
Ima li ista ispravno u ovolikoj seci i unistavanju hrastove sume,a posle vracanje i dzaranje sa badnjakom ko baba i mala deca...
Badnjak 1.jpgBadnjak 2.jpgBadnjak 3.jpgBadnjak 4.jpg
 
Natrag
Top