Da li Božić ima svoje poreklo u paganskim običajima

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A gdje vam je u Bibliji Bog zapovjedio da slavite Hitlerov rođendan, pa ga slavite?
Gdje vam je u Bibliji Bog zapovjedio da ubijate nerođenu djecu, pa ih ubijate?

Bibliji? Pa oni Bibliju i ne slede, nego zaumna tumačenja iste, a to su dve sasvim različite stvari.

Uostalom, gde je u Bibliji datum drugog dolaska? Gde je izračunavanje istog? Gde je ona Elenina laž i prokletinja "istražni postupak"?

Nema ih. Kao što nema ni shabata za Kristove sledbenike.



Dakle, ako li žele da ih prvo kao "sola scriptura" tretiraju, neka se odreknu učenja "duha proroštva" iz Mejna i svih njezinih laži i prevara. Neka se odreknu "oca" Milera i njegovih laži i prevara, neka priznaju da je Isus Bog, a ne anđeo....

Ne učine li to, ostaju deo sinagoge satane
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Nije Hriscanski lagati, jer adventuisti ne slave Hitlerov rodjendan.

1583245563112.png

Autor knjige The Silent Church, Human Rights, and Adventist Social Ethics je adventist Zdravko Plantak.

Crveno podvučena rečenica u prijevodu glasi: Adventisti su nastavili podržavati Hitlera i slavili su njegov 51. rođendan 11 dana nakon što je rat eskalirao na Zapadu, njemačkom invazijom na Dansku i Norvešku 9. travnja 1940.

P.S. Dakle, ne lažem ja nego ti. Notorna je činjenica također da ubijate nerođenu djecu zarađujući najprljaviji i najkrvaviji novac. Sram vas bilo. Vodstva vaše sekte koja je ovaj "biznis" osmislila, medicinskog osoblja koje to čini i sviju ovakvih kao što si ti, koji podržavate djecoubojice.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sram vas bilo. Vodstva vaše sekte koja je ovaj "biznis" osmislila, medicinskog osoblja koje to čini i sviju ovakvih kao što si ti, koji podržavate djecoubojice.

Da oni znaju šta je sram, ne bi ni pristali da ih "duh proroštva" iz Mejna SAD, sahranjena pod masonskim simbolom, u ime svog duhovnog "oca" i zavede.

Misliš li da ih je zaista briga za tu jadnu decu? Njih je briga samo da zadobiju poene kod sotone i njegovog "istražnog postupka", pa da onda u njegovom "raju" žive i uživaju 1000 godina.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Nema potrebe, jer nije data zapovest da se odredi jedan dan da bi se proslavljalo bilo sta u vezi dogadjaja iz Hristovog zivota
Ima potrebe , ja kao djete sa veseljem sam dočekivala Božić , i sada nemogu zamisliti život bez Božića , veselje u obitelji , veselo ozdračje na ulici , molitva u obitelji , i svuda oko nas ,i moje mišljenje je da to nije loša tradicija . Sa dopuštenjem ako nije tajna , kako vi okupljate svoju obitelj , ako ništa neslavite ?????
giphy.gif
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ima potrebe , ja kao djete sa veseljem sam dočekivala Božić , i sada nemogu zamisliti život bez Božića , veselje u obitelji , veselo ozdračje na ulici , molitva u obitelji , i svuda oko nas ,i moje mišljenje je da to nije loša tradicija . Sa dopuštenjem ako nije tajna , kako vi okupljate svoju obitelj , ako ništa neslavite ?????

Kod Adventista onaj ko ima porodicu okuplja se svakog dana na molitvi i proucavanju Bozje reci, kao i Subotom u domu Bozjem sa bracom i sestrama i kod kuce ili prirodi.
Za to ne treba nikakav praznik, jer se Hriscani okupljaju svakodnevno.

Licno, meni se svidjaju ti praznici bozica ili nove godine, posebno na zapadu gde se to proslavlja porodicno.

Voleo sam da gledam filmove o Bozicu, i toj svecanoj atmosferi, kao i Bozicne pesme.

Ipak, kao biblijskom Hriscaninu prioritet mi je biblija i ono sto Bog zapoveda, jer cesto ti praznici ne mogu a da ne budu prepuni paganskih elemenata.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Mnogi hrišćani koji su došli iz paganstva jednostavno su inkorporirali ovo u svoju veru o Hristu. Tako su spojili Hristovo rođenje i rođenje Sunca.

Kristovo rođenje kao rođenje sunca (pravde) kršćani nalaze u svome Svetom pismu, evo:

Mal 3,20: A vama koji se Imena moga bojite sunce pravde će ogranuti sa zdravljem u zrakama, i vi ćete izlaziti poskakujući kao telad na pašu.

Otk 22,17: "Ja, Isus, poslah anđela svoga posvjedočiti ovo po crkvama. Ja sam korijen i izdanak Davidov, sjajna zvijezda Danica."

Dakle, Isus je "sunce pravde" (Mal 3,20), Isus je "sjajna zvjezda Danica" (Otk 22,17). Dakle, vjerovanje kršćana da je Isus njihovo Sunce (pravde), nije preuzeto iz poganstva nego, kako zorno gore vidimo, upravo iz Svetog pisma.

Biće da ipak ne razumeš ili ne želiš razumeti koliko je svet o rođaju Sunca doprinela da se Božić slavi baš 25.decembra.

Zapravo ti ne razumiješ ovu čitavu stvar. A logično da ne razumiješ, jer k'o manijak ponavljaš tezu o poganskom podrijetlu Božića 25.12. vezanog uz Boga sunca (Sol Invictus), a istovremeno đavlina ti ne da vidjeti da baš u Svetom Pismu kršćani crpe svoje vjerovanje o Isusu koji je "Sunce Pravde" (Sol Iustitiae). Dakle, poganski Aurelijanov bog je "nepobjedivo sunce" - "Sol Invictus", a Bog kršćana je "Sunce pravde" - "Sol Iustitiae", kako kršćani nazivaju svoga Boga i spasitelja Isusa Krista. A kako je kršćanski "Sol Iustitiae" stariji od poganskog i Aurelijanovog "Sol Invictus", jasno je da kršćani nisu mogli preuzeti (kopirati) poganskog boga, nego je moglo biti suprotno. A to ti je mire nekoliko puta ponavljao.

P.S. U nastavku ću ostaviti najkonkretnije argumente i dokaze za ovo.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ako ne daš ovdje argument, kao dokaz za ovu svoju tvrdnju, svima će biti jasno da si najprljaviji lažov. Lažov koji iz mržnje prema Isusu Bogu nasrće i na Krista i na Kristovu Crkvu. Čekam dokaz da nisi lažov.

I, jeli izneo "dokaze"? Ili kao i svi subotarski "veleumnici" alergični na sunce mantraju o tome kako je Božić "paganski"....

Neznam kako bi nazvao nekog, tačnije kult koji sebe kiti "poznavanjem" i "sleđenjem" Pisama, a čiji "proroci", akoliti, i nasrtljivi navestitelji kraja sveta i nametanja subote, ne vide ovo:


Jer je GOSPOD Bog, sunce i štit, GOSPOD će dati milost i slavu. Neće uskratiti dobra onima koji hode čestito. Ps. 84, 11

YHWH ima jasno izražene solarne osobine u čitavom Starom Zavetu. Često se poredi s suncem. Psalmi su prepuni toga.

Naravno, dva su moguča razloga zašto su sledbenici u glavu kamenom udarene Ellen Gould Harmon White alergični na sunce. Prvi je da nikada i nisu s razumevanjem, ili čak uopšte pročitali taj za njih "najvažniji Stari Zavet", tačnije da su stali i ostali zakucani na Dekalogu (koga opet ne razumeju), o Novom Zavetu i da ne govorim.

A drugi je da im nazivanje Isusa Suncem, dakle sleđenje Starozavetnog narativa SMETA, jer im ISUS nije Bog.


Trećeg razloga nema.

Što se pak "paganskih" običaja tiče, jer oni sablažnavaju sektaške idiote, kojima kao što smo videli Isus i nije Bog, (kićenje bora, badnjak - koji s Srbima dele i Irci, pokloni) isti nisu povezani s PAGANSKIM "bogovima", nego s rođenjem - otelotvorenjem Boga i Spasitelja, Isusa Krista.

Istovremeno, opet kod već pomenutih sektaških idiota, možemo videti i nepoznavanje činjenice da su recimo i mnogi, ako ne i svi Židovski običaji, stvari koje oni čine za njihove blagdane, i te kako identični paganskim. Obrezanje je recimo starije od Abrahama i srećemo ga kao znak zaveta u Starom Egiptu.

Ponavljam. Cij je NEGIRANJE BOŽANSTVA ISUSA.

Jer, u gorenjem citiranom stihu, u originalu stoji Adonai Elohim je Shamash i Megan (sunce i štit), da ne govorim da je najrašireniji simbol židova, takozvana Davidova Zvezda, nazivana i Štitom Gospodnjim i pazite sad: Zvezdom Dana - Danicom, pri čemu se ne misli na Veneru, nego na mlado sunce, ono koje nikada ne zalazi.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Biblija ih ne pominje. Nema kod apostola. Zašto me pitaš više puta kada ti je odgovoreno. Nema u Bibliji i ja ih ne poznajem. Datum je izmišljen, a razalog izbora tog datuma baš, je u skladu sa rimskim kalendarom početka sunčevog rođaja.

Jasno je poreklo(nije u Bibliji i kod apostola, koicnidira sa paganskim kalendarom sunčevog rođaja)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Zašto me pitaš više puta kada ti je odgovoreno.

Nisi odgovorio. Evo što si tvrdio i što sam ja tražio i pitao te:

Jovan Prezviter je napisao(la):
Sve je jasno da taj 25.decembar nije hrišćanski praznik.

Iz čega je to jasno da Božić 25.12. nije kršćanski blagdan? Daj dokaz za ovu svoju tvrdnju. Ako ne daš ovdje argument, kao dokaz za ovu svoju tvrdnju, svima će biti jasno da si najprljaviji lažov. Lažov koji iz mržnje prema Isusu Bogu nasrće i na Krista i na Kristovu Crkvu. Čekam dokaz da nisi lažov.

P.S. I dalje čekam da dokažeš ovo što tvrdiš.
 
Natrag
Top