Citati Elen G. White

Sta ste zakljucili nakon citanja ove teme? EGW je bila:

  • Bozji prorok.

    Votes: 4 30,8%
  • Lazni prorok (plagijator).

    Votes: 7 53,8%
  • Ne smatram je prorokom ali nemam lose misljenje o njoj.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je to bolesna zena koja umislja.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je dobra osoba.

    Votes: 2 15,4%
  • Bila je zla osoba.

    Votes: 1 7,7%

  • Total voters
    13
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
52% odraslih kršćana u Americi ne vjeruju da je Isus bio Bog. Pored toga i 30% evangeličara ne vjeruje da je Isus bio Bog.
Iako kršćanska crkva vjeruje da Isus postojao i kao čovjek i kao Bog istraživanje State of Theology u suradnji sa LifeWay Research je otkrilo da 52% odraslih Amerikanaca vjeruje da Isus bio dobar učitelj i vođa, ali ništa više od toga.
Prošlogodišnje istraživanje je pokazalo da samo 51% američkih kršćana smatra da je Bog sveznajuć, svemoćan i savršen. Za Boga kažu da je samo stvaraoc ovog svijeta koji i danas vlada njime.

HTML:
https://www.christianpost.com/news/more-than-half-of-us-adults-30-of-evangelicals-believe-jesus-isnt-god-study.html?fbclid=IwAR05r1QLN2-zLd_HDJd-wXDqohyNYUjYI0e_FATQ1yk0OUaEvNNalBqu7W8
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Zato Jovan i ponavlja da mu je izuzetno važno da ga nekršćani razumeju.

Ovo je vrlo interesantno. Ti nekršćani ne mogu razumijeti i prihvatiti Ivanova, Petrova, Tomina, Pavlova Boga iz Novog zavjeta, ali će ih Jovan zadiviti svojim razumijevanjem i svi će oni prihvatiti Isusa koji nije Bog. "Bravo" Jovane.

52% odraslih kršćana u Americi ne vjeruju da je Isus bio Bog. Pored toga i 30% evangeličara ne vjeruje da je Isus bio Bog.
Iako kršćanska crkva vjeruje da Isus postojao i kao čovjek i kao Bog istraživanje State of Theology u suradnji sa LifeWay Research je otkrilo da 52% odraslih Amerikanaca vjeruje da Isus bio dobar učitelj i vođa, ali ništa više od toga.
Prošlogodišnje istraživanje je pokazalo da samo 51% američkih kršćana smatra da je Bog sveznajuć, svemoćan i savršen. Za Boga kažu da je samo stvaraoc ovog svijeta koji i danas vlada njime.

Ovo nije dokaz da Isus doista nije Bog. I ovo, prema tome, nije dokaz da je Jovan u pravu, dapače, u krivu je jer zastupa antikršćansko učenje.

P.S. U Švedskoj od svih protestanata (95% Luterani) samo 15% njih vjeruje da je Isus Bog. Očito je, protestantizam se pokazao kao otpad svake vrste.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ti nekršćani ne mogu razumijeti i prihvatiti Ivanova, Petrova, Tomina, Pavlova Boga iz Novog zavjeta, ali će ih Jovan zadiviti svojim razumijevanjem i svi će oni prihvatiti Isusa koji nije Bog. "Bravo" Jovane.

Sudeći prema Jovanovom "apostolatu", a nažalost on nije jedini u takvom lovljenju duša, cilj je da svi prihvate nekakvog Isusa koji sa onim iz Evanđelja nema nikakve veze osim istog ili sličnog imena. Jednostavno se radi o New Age "kršćanstvu" razvodnjenom do neprepoznavanja, uz naravno neizbežno judaiziranje.

Čitava "evangelizacija" ide ovako:

Nekršćanima* je teško da prihvate Isusa kao Boga u telu. Ali im istovremeno, barem većini njih nije "teško" da prihvate Isusovu poruku (naravno, ne onu o kojoj se zaista radi, onoj koju evo već 2000 godina navešćuje Crkva). Kako onda sve te ljude, a među njima ima kako ateista, tako i budista, šinotista, hinduista, muslimana, ali i hebreja, "evangelizirati" i privoleti nekakvoj Isusovoj poruci?

Jednostavno da jednostavnije ne može biti. Izbaciti iz poruke Isusovo Božanstvo, svesti ga na usvojenje, ili nekakvo uslovno "oboženje" (korisno kod "evangelizacije" budista), ili ga čak i ne pominjati. Kako su primarne van Crkvene mete "evangleizatora" Jovanovog tipa hebreji i muslimani, od kojih prvi Isusa čak i ne priznaju za mesiju, ali su iz razloga posednutosti američkih "revival" protestanata omiljeni, potrebno je iste (hebreje) ubediti da su se eto pojavila "nova" tumačenja Novog Zaveta, koja potvrđuju da je Isus zaista mesija, ali ne onakav kakvim ga Crkva predstavlja, nego samo čovek, samo prorok, koji je eto i shabat naređivao svojima. Što se tiče muslimana, tu je posao "evangelizatora" Jovanovog tipa lakši, jer je njihov Issa u mnogome sličan Isusu "evangelizatora" Jovanovog tipa, u toj meri da su i jedan i drugi samo i isključivo samo "proroci" i tumači "knjige"....

Dakle, koja to oruđa koriste "evangelizatori" Jovanovog tipa?

Pacifizam, nova "tumačenja", de deifikaciju Isusa.... Šta je cilj? Sinkretistička religija, nastala u glavama američkih "revival" protestanata i njihovom razumevanju "Idite i učinite sve narode sveta mojim učenicima". No, iza toga se krije još nešto.

Prema predanju, kraj sveta, ili kako oni to vole da pominju Armagedon će se približiti onog trenutka kada hebreji budu obraćeni.

Dakle, cilj je pored "učinite sve narode sveta mojim učenicima", pre svega izazivanje Armagedona. I to ne po Božanskoj odluci, nego po ljudskom naumu. Naime, iz vida se nikako ne sme ukloniti činjenica da su svi "evangelizatori" Jovanovog tipa u suštini Mileriti koji zamišljaju da nakon kraja sveta dolazi milenijum Kristove vladavine na zemlji.

Naravno, postavlja se pitanje na koji način ovi "evangelizatori" mogu da postignu svoj cilj kada se zna da već 2000 godina postoji Kristova Crkva i njeno učenje, na šta se odgovor može naći u primarnom razlogu za napade na Crkvu i njeno učenje. A to je, uklanjanje Crkve, njeno dekonstruisanje, i rasturanje, napadaima na njeno učenje, njen moral, njenu veru, na samo Evanđelje nuđenjem nekakvog "novog razumevanja", nekavog Biblijskog tumačenja.

Crkva se naime napada samo i isključivo samo da bi se na njeno mesto ustoličio legion koji nudi sinkretizam i čiji je cilj izazivanje Armagedona.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
A Walter Martin, na kojeg si se pozivao, reče za ova tvoja pisanja da su antikršćanska. Kako misliš da nešto što je antikršćansko bude na blagoslov kršćanskom svijetu.



Točno, ali svaki je od njih priča za sebe. Jovan je Bibliju zamislio i prihvatio kao "nedovršenu šifriranu kriminalističku priču" koju treba odgonetnuti i protumačiti. Zbog toga Jovan "propovjeda novo evanđelje", jer do sada nitko Bibliju i Isusove riječi nije uspio shvatiti i razumijeti. Isusa nije razumio ni prepoznao Toma kad je rekao: Gospodin moj i Bog moj. Isusa je krivotvorio i sveti Ivan kad je zapisao: Riječ bijaše Bog, Riječ tijelom postade i nastani se među nama. Da ne nabrajam više, baš nitko u dvije tisuće godina nije došao do pune istine, misli i tvrdi Jovan. Tek je njemu 2020. uspjelo potpuno razumijeti i obrazložiti Kristovu nauku. I po njegovom osobnom priznanju, to mu je izuzetno važno i puno mu znači zbog njega samog i zbog nekršćana.
I tek će se otkrivati...dakeko od toga da se sve razumelo. Ali spasenje kažem ne zavisi od znanja 100% istine. Ljudi se spasavaju i poznajem najosnovnijih stvari vere...no to pak ne znači da treba ostati na tome. Bog želi da nam se otkrije i da nam da mudrosti...ko želi dobiće...ko se plaši neće.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Sudeći prema Jovanovom "apostolatu", a nažalost on nije jedini u takvom lovljenju duša, cilj je da svi prihvate nekakvog Isusa koji sa onim iz Evanđelja nema nikakve veze osim istog ili sličnog imena. Jednostavno se radi o New Age "kršćanstvu" razvodnjenom do neprepoznavanja, uz naravno neizbežno judaiziranje.

Čitava "evangelizacija" ide ovako:

Nekršćanima* je teško da prihvate Isusa kao Boga u telu. Ali im istovremeno, barem većini njih nije "teško" da prihvate Isusovu poruku (naravno, ne onu o kojoj se zaista radi, onoj koju evo već 2000 godina navešćuje Crkva). Kako onda sve te ljude, a među njima ima kako ateista, tako i budista, šinotista, hinduista, muslimana, ali i hebreja, "evangelizirati" i privoleti nekakvoj Isusovoj poruci?

Jednostavno da jednostavnije ne može biti. Izbaciti iz poruke Isusovo Božanstvo, svesti ga na usvojenje, ili nekakvo uslovno "oboženje" (korisno kod "evangelizacije" budista), ili ga čak i ne pominjati. Kako su primarne van Crkvene mete "evangleizatora" Jovanovog tipa hebreji i muslimani, od kojih prvi Isusa čak i ne priznaju za mesiju, ali su iz razloga posednutosti američkih "revival" protestanata omiljeni, potrebno je iste (hebreje) ubediti da su se eto pojavila "nova" tumačenja Novog Zaveta, koja potvrđuju da je Isus zaista mesija, ali ne onakav kakvim ga Crkva predstavlja, nego samo čovek, samo prorok, koji je eto i shabat naređivao svojima. Što se tiče muslimana, tu je posao "evangelizatora" Jovanovog tipa lakši, jer je njihov Issa u mnogome sličan Isusu "evangelizatora" Jovanovog tipa, u toj meri da su i jedan i drugi samo i isključivo samo "proroci" i tumači "knjige"....

Dakle, koja to oruđa koriste "evangelizatori" Jovanovog tipa?

Pacifizam, nova "tumačenja", de deifikaciju Isusa.... Šta je cilj? Sinkretistička religija, nastala u glavama američkih "revival" protestanata i njihovom razumevanju "Idite i učinite sve narode sveta mojim učenicima". No, iza toga se krije još nešto.

Prema predanju, kraj sveta, ili kako oni to vole da pominju Armagedon će se približiti onog trenutka kada hebreji budu obraćeni.

Dakle, cilj je pored "učinite sve narode sveta mojim učenicima", pre svega izazivanje Armagedona. I to ne po Božanskoj odluci, nego po ljudskom naumu. Naime, iz vida se nikako ne sme ukloniti činjenica da su svi "evangelizatori" Jovanovog tipa u suštini Mileriti koji zamišljaju da nakon kraja sveta dolazi milenijum Kristove vladavine na zemlji.

Naravno, postavlja se pitanje na koji način ovi "evangelizatori" mogu da postignu svoj cilj kada se zna da već 2000 godina postoji Kristova Crkva i njeno učenje, na šta se odgovor može naći u primarnom razlogu za napade na Crkvu i njeno učenje. A to je, uklanjanje Crkve, njeno dekonstruisanje, i rasturanje, napadaima na njeno učenje, njen moral, njenu veru, na samo Evanđelje nuđenjem nekakvog "novog razumevanja", nekavog Biblijskog tumačenja.

Crkva se naime napada samo i isključivo samo da bi se na njeno mesto ustoličio legion koji nudi sinkretizam i čiji je cilj izazivanje Armagedona.
Dragi Darth, daleko je ovo od načina na koji si prikazao moj motiv. Ok, možda želiš da seže tvoje pisanje dopadne Slapu, ali da si iskren bio u pristupu, ne sumnjam da si na pravi način razumeo šta rekoh, ali želja da oblikuješ tako da se Slapu svidi zžti je jasno iz tvog stava.
Zato dragi Darth, pozivam te da kao prvo ne očekuješ podršku čoveka jer si sam odgovoran pred Bogom..kao i ja što sam sam odgovoran. Nemoj dakle imati želju da se svidiš čoveku..
Drugo, nemoram uopšte pisati tebi šta je poenta pisanja jer sam siguran da znaš zapravo sve. Niti ima veze sa Newageom niti sa onima koji negiraju Hrista Boga. Jedini motiv je ispravno razumevanje ovih stvari a cilj i jeste da imamo što jasnije stavove koji će nekima koji bi odbacili,baš zbog nekih neodrživih postulata koje smo prihvatili zbog ljudskih autoriteta, sada moći jasnije da razumeju...ali kažem ne zbog njih već zbog istine. Ovo sam razumeo usput da jasnije razumevanje istine daje veću priliku uži za svedočenje nehrišćanima. Sve je to povezano..ali ne zbog njih prvenstvo već zbog istine.
Suština je da ako branimo istinu to moramo činiti na pravi način. Ako branimo istinu sa pomešanim zabludama onda još više otžavamo njeno razumevanje. Zato je dobro da tražimo i istražujemo da bismo razumeli...to je normalno da ćemo pojedine sekvence već poznatih stvari(u ovom slučaju Hristovog Božanstva) razumeti još bolje i jasnije vremenom. Bog nije ograničio poznaje istine na određeno ispovedanje i ni makac više...ne Bog daje sve više i više svetlosti u razumevanju već poznatih istina.
Dakle, molim te nemoj tonuti u mrak neznanja tvrdeći da ja ovime recimo negiram Hristovo Božanstvo jer to vidiš da ne da nwgiram već branim ali uveđam samo način na koji ne treba braniti i odstranjuje pogreške u pokazivanje Hristovog Božanstva. Približavam zapravo apostolsko ispovedanje, onako kako su oni to razumeli a oni nikako nisu tvrdili Isusovu Božanakzžu prirodu na zemlji već su isticali Isusov Božanski autoritet što već govori nešto drugo. Ja samo to dakle pokušavam pojasniti.

Nadam se da ćeš iskreno pristupiti onome što pišem i uvideti zaista ono što hoću reći bez potrebe da se sve pogrešno prikaže.
Pozdravljam te.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Tek si sada Jovane shavtio kako njih dvojica djeluju. To sam već jednom napisao. Slap je lonac, a Darth poklopac. Prvo slap napiše komentar, a onda potonji ga nadopuni. Tako da sada znaš ko je lonac, a ko poklopac.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ok, možda želiš da seže tvoje pisanje dopadne Slapu, ali da si iskren bio u pristupu, ne sumnjam da si na pravi način razumeo šta rekoh, ali želja da oblikuješ tako da se Slapu svidi zžti je jasno iz tvog stava.

Upravo te je ovaj odgovor, tebe koji si jedini od Milerita kod mene bio van blokade, približio istoj. Ako išta može da me izvede iz takta je optužba za neiskrenost i uvlačenje nekom.

Nemam nameru da se ikome pravdam, niti se ikada bilo kome pravdam. Ali ovog ću puta reči samo to da se nikada nisam bilo kome uvlačio iili pokušavao da ga u bilo čemu "oduševim", bez obzira pripadao on istoj Crkvi kojoj pripadam ja ili ne.

Dakle, moj odgovor, moj post je ono što zaista mislim ja, što zaista znam o sektaškim akolitima, o namerama, o onome što zaista stoji iza njihove "vere".

Sve činjenice to govore, sve. Počevši od insistiranja na održavanju Starog Zaveta, preko opsedanja judaizacijom, samim Israelom.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Upravo te je ovaj odgovor, tebe koji si jedini od Milerita kod mene bio van blokade, približio istoj. Ako išta može da me izvede iz takta je optužba za neiskrenost i uvlačenje nekom.

Nemam nameru da se ikome pravdam, niti se ikada bilo kome pravdam. Ali ovog ću puta reči samo to da se nikada nisam bilo kome uvlačio iili pokušavao da ga u bilo čemu "oduševim", bez obzira pripadao on istoj Crkvi kojoj pripadam ja ili ne.

Dakle, moj odgovor, moj post je ono što zaista mislim ja, što zaista znam o sektaškim akolitima, o namerama, o onome što zaista stoji iza njihove "vere".

Sve činjenice to govore, sve. Počevši od insistiranja na održavanju Starog Zaveta, preko opsedanja judaizacijom, samim Israelom.

Ali Darth, sve što si izneo vezano za moje pisanje u vezi Hristologije je pogrešno. Izvini ako sam izneo moje mišljenje, nadam se da te nisam povredio..da bude da sam ja pogrešio...
Ali dragi Darth ti si potpuno pogrešno moje pisanje ocenio...da ne kažem izneo niz pogrešnih zaključaka bez da se onako objektivno njima pozabaviš. To mi je žao. Sve reči moje su izokrenute i zaključci pa nisam imao druge osim da pomislim da nisi pisao svojom glavom...oprosti.
Dakle, niti moje pisanje u vezi Hristove ljudske prirode vodi u New Age..daleko bilo...a i kako uopšte ovo ima veze sa New Age-om?
Drugo, nema veze sa približavanje muslimani a niti judejima koji odbacuju Hrista...ja govorim o Božanstvu Hristovom iako je na zemlji ljudske prirode. Ovo je iskorišćeno dakle da sam izjednačen da kažem nepravedno i neopravdano da sa onima koji poriču Božanstvo. Da si zapazio ovo ne bi nikada me proglasio da odbacujem Božanstvo ili da se približava muslimanima u svođenju Hrista na samo poslanika.
Zato kažem, s obzirom da sam se maksimalno potrudio da budem jasan...smatrao sam da me niko ko nije zlonameran(njih ne zanima šta pišem već samo da izokrenu reči protiv) ne može pogrešno da me razume već će sam reći...Jovan nigde ne zagovara antitrinitarstvo već samo smatra da je Hristos na zemlji čovek. Eto to mi je bilo nelagodno, da budem optužen za nešto što nisam rekao već da se jasno kaže šta sam rekao.
Svako dobro.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ali dragi Darth ti si potpuno pogrešno moje pisanje ocenio...da ne kažem izneo niz pogrešnih zaključaka bez da se onako objektivno njima pozabaviš.

Vidi, ja nisam tvoje lično pisanje procenjivao, nego ono što stoji iza njega. Šta mu je izvor, a time se i te kako objektivno bavim. Ponoviću ti, možeš verovati u šta god hoćeš i kako god hoćeš, uopšte mi to u konverzaciji nije bitno sve dok tvoje verovanje ne smatraš jedinim ispravnim i namećeš ga. Naravno, ti možeš reći da nisi nametao, ali, uporono insistiranje na tome da si ti, i ne samo ti, došao do neke nove istine, je dovoljno da se to nazove nametanjem. Jer u oisnovi, kada se o veri radi, ni jedna jedina rasprava čiji učesnici ne veruju, ne ispovedaju istu veru, ima samo jedan cilj, pobeđivanje sagovornika. Vera je, nadam se da ćeš se složiti, stvar apsoluta, i tu nikakvih relativizacija i razmena saznanja ne može biti.

Slap, u čije ime naravno, ja ne mogu da govorim, te je "napao" ne zato što mu smetaš ti kao osoba, nego zato što je tvoje verovanje, zasnovano na solpstitičkom pristupu kombinovanim sa ljudskom logikom, zaista heretičko. Ne heterodoksno, nego upravo heretičko. Naime sumnjanje Hristovo Božanstvo od iskona, dakle neprekinuto, je hereza svojstvena judejstvu, da ne govorim o tome da se kod tebe, u mnogo manjoj meri, u odnosu na druge koji slično ili identično veruju, može videti razdvajanje epiteta Hrist od ličnosti Isusa. Tačnije Hrist vam jeste Bog ili "kao Bog", ali Isus to nije sve do, kod nekih krštenja, kod drugih preobraženja, a kod trećih tek nakon uskrsnuća, dok četvrtima Hrist nikada i nije Bog, nego neko nalik Bogu.

Ili da budem precizniji, Hristu (i to ne svi) dozvoljavate da od iskona bude Bog, koji se "inkarnirao" u telu Isusa (čoveka i samo čoveka). A to zaista jeste hereza.




 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Vidi, ja nisam tvoje lično pisanje procenjivao, nego ono što stoji iza njega. Šta mu je izvor, a time se i te kako objektivno bavim. Ponoviću ti, možeš verovati u šta god hoćeš i kako god hoćeš, uopšte mi to u konverzaciji nije bitno sve dok tvoje verovanje ne smatraš jedinim ispravnim i namećeš ga. Naravno, ti možeš reći da nisi nametao, ali, uporono insistiranje na tome da si ti, i ne samo ti, došao do neke nove istine, je dovoljno da se to nazove nametanjem. Jer u oisnovi, kada se o veri radi, ni jedna jedina rasprava čiji učesnici ne veruju, ne ispovedaju istu veru, ima samo jedan cilj, pobeđivanje sagovornika. Vera je, nadam se da ćeš se složiti, stvar apsoluta, i tu nikakvih relativizacija i razmena saznanja ne može biti.

Slap, u čije ime naravno, ja ne mogu da govorim, te je "napao" ne zato što mu smetaš ti kao osoba, nego zato što je tvoje verovanje, zasnovano na solpstitičkom pristupu kombinovanim sa ljudskom logikom, zaista heretičko. Ne heterodoksno, nego upravo heretičko. Naime sumnjanje Hristovo Božanstvo od iskona, dakle neprekinuto, je hereza svojstvena judejstvu, da ne govorim o tome da se kod tebe, u mnogo manjoj meri, u odnosu na druge koji slično ili identično veruju, može videti razdvajanje epiteta Hrist od ličnosti Isusa. Tačnije Hrist vam jeste Bog ili "kao Bog", ali Isus to nije sve do, kod nekih krštenja, kod drugih preobraženja, a kod trećih tek nakon uskrsnuća, dok četvrtima Hrist nikada i nije Bog, nego neko nalik Bogu.

Ili da budem precizniji, Hristu (i to ne svi) dozvoljavate da od iskona bude Bog, koji se "inkarnirao" u telu Isusa (čoveka i samo čoveka). A to zaista jeste hereza.

Ok, ja sam samo odgovarao na većinu Slapovih pitanja vezano za ovo što pišem i zato sam ponavljao više puta...ne da bih nametnuo već kao odgovor. Ja sam u jednom postu sve definisao a onda se od mene tražila svaka pojedinost i ja sam odgovorio koliko sam mogao i trebalo a da nisam opet ne bih valjao. E zato sam više puta postirao.

Ovo drugo što kažeš, istaknuću još jednom. Moje tvrdnje o Hristovoj prirodi na zemlji(za šta tvrdim da i apostoli naučavaju) nikako ne ruši koncept Hristovog Božanstva. Nezavisno što ta priroda nije na zemlji. Dakle Božanstvo Hristovoj je neupitno.
 
Natrag
Top